OPTICUM RED SLOTH Combo

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

Na przykładzie mojego egzemplarza ax 405 combo nie polecam tego tunera combo.

bizon20
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 2017, o 00:54

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: bizon20 »

kdf54 pisze: edit
Rozwiniesz myśl? Co masz mu do zarzucenia? Są jakieś niedoróbki? Jak z czułością głowic?
Nie zależy mi na braku info w EPG pt.: reżyser, obsada itp. Właściwie głównym kryterium jest stabilność działania.
Mam wrażenie jakby ten tuner w ogóle nie opuścił fabryki. Znalezienie jakichkolwiek opinii na jego temat graniczy z cudem.
Sorry za mały off top, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu dla kilku postów.
Pozdrawiam,

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

1.szybkość przełączania kanałów jest zbyt wolna w stosunku do ax 305 i 405 plus jakie posiadam.
2.dżwięk na kanałach hd TNK HD jest o 40% za niski w stosunku do 305 i 405 plus.
3.głowica dvb-t jest dość niestabilna , może spowodowane jest to tym że zastosowano osobny moduł z głowicami i demodulatorami tv naziemnej i satelitarnej połączony z główną płytą przewodem taśmowym.
4.tuner potrafi rzadko ale potrafi spowolnić obraz.
5.co ciekawe tuner nie szyfruje nagrań tnk hd i mogę je odtworzyć na dowolnym tunerze satelitarnym i naziemnym.
Na razie tyle,jakieś pytania

bizon20
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 2017, o 00:54

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: bizon20 »

Właściwie w tym momencie całkiem podciąłeś mi skrzydełka. Miałem dwa typy do kupienia: Opticum Sloth Combo Plus albo Opticum HD X405 Combo.
Pierwszy ma problemy z głowicą i jak się okazuje X405 podobnie, a to właściwie dyskwalifikuje te tunery.
2 lata temu miałem okazję przetestować Fergusona Ariva 252 Combo i podobne problemy miał - co jakiś czas pojawiała się mozaika na ekranie (sprawdzane na dwóch instalacjach antenowych). Przy obecnym poczciwym dziadku Opticumie X7 http://www.globo.com.pl/pl/p/hd-x7-series nie ma takich problemów.
Ewentualnie jeszcze w grę wchodzi Opticum HD XS65 COMBO. Tyle, że jest to bardziej "prosty" tuner oczywiście tez nie pozbawiony błędów w oprogramowaniu. Natomiast miałem okazję pobawić się nim trochę i nie zauważyłem problemu z odbiorem - obraz stabilny zarówno na DVB-S2, jak i DVB-T.
Zaproponowałbyś jakiś model? Nie mam wygórowanych wymagań - sprzęt dla rodziców do Smart HD.
Powiedzmy, że podstawowe założenia:
- tuner combo,
- obsługa Dolby Digital Plus,
- obsługa Unicable,
- CA Conax,
- wyświetlacz numeryczny.

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

Niestety nic nie mogę doradzić,ale te tunery nie są takie nie do użytku,wystarczy dopracować proste stabilne oprogramowanie bez internetu i za tą cenę naprawdę myślę że może być ok.

bizon20
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 2017, o 00:54

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: bizon20 »

kdf54 pisze:edit.
Wystarczająco doradziłeś... Właściwie powstrzymałeś mnie przed kupnem 405 Combo.
Ostatecznie wybór badł na AB CrypoBox 652HD Combo. Z tego, co mi wiadomo nie wspiera E-AC3, ale przymknąłem na to oko.

Sorry wszystkich za zaśmiecenie tematu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kris_s8 »

Ja sam zgłupiałem czy ma E-AC3 i troszkę gmerałem po necie ale nic jednoznacznie nie znalazłem. Mam ten dekoder i na kanałach ze ścieżką D+ słychać, więc na 99,9999% wspiera E-AC3

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

bizon20 pisze:
kdf54 pisze:Niestety nic nie mogę doradzić,ale te tunery nie są takie nie do użytku,wystarczy dopracować proste stabilne oprogramowanie bez internetu i za tą cenę naprawdę myślę że może być ok.
Wystarczająco doradziłeś... Właściwie powstrzymałeś mnie przed kupnem 405 Combo.
Ostatecznie wybór badł na AB CrypoBox 652HD Combo. Z tego, co mi wiadomo nie wspiera E-AC3, ale przymknąłem na to oko.

Sorry wszystkich za zaśmiecenie tematu.
Pozdrawiam.
Przykro że Cię ten tuner zawiódł pod względem jakości obrazu,ale na tym ali co on jest zawiodła konstrukcja tunera i oprogramowania(to zwykła taniocha za przesadzoną cenę) i dodam (moje combo ma skalowanie sd jak na procesorach sti i dodatkowo regulację wyświetlania obrazu ,którą nie trzeba ustawiać.Obraz jest jasny i czytelny kontrastowo.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: eter »

Miałem ten tuner opticum red sloth combo jeden dzień i się go pozbyłem, ponieważ myślałem, że nowy sprzęt będzie "cacy", ale jak zobaczyłem skalowanie tego tunera programów SD, które przecież są w większości na DVB-T do ustawienia 1080p w porównaniu do starej Wiwy HD 50 - to mi szczęka opadła.....
(na Wiwie mur w postaci cegieł, na combo zamazana zupa).
Tak wiec pogoniłem to coś i nie żałuję.
Mało tego, głowice DVB-T i Sat są tak "kapryśne" w tym Combo, że nie polecam tego tunera nikomu.

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

Nie chodzi o tuner w temacie,tylko o opticum red 405 combo.

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: kdf54 »

kdf54 pisze:edit.
dla wiadomości ...bizon20... który nabył cryptobox 652 combo.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: eter »

kdf54 pisze:Nie chodzi o tuner w temacie,tylko o opticum red 405 combo.
Oczywiście wiem, ale dla zaglądających do tematu, napisałem ponownie opinię na temat opticuma red slotha.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: panaho »

Wgrałem na chwilę oprogramowanie do Sloth Combo w wersji 2.2.03 zamieszczone na niemieckiej stronie.

Polska czcionka jest teraz wyświetlana poprawnie. Zarówno na naziemnej jak i na SAT.
Nadal brak szczegółowych informacji w EPG. Jest tylko opis. Nawet tytułu nie ma.
Nie mogłem znaleźć gdzie można wpisać jakiś adres IPTV. Można chyba tylko zaimportować z M3U. Nie sprawdzałem.
Jest youtube i radio (nie można dodać swojego - lista pełna), są gry, pogoda, mapy i to działa. Jak na razie.
Natürlich brak emu.

Maximus Magnus
Posty: 14
Rejestracja: 28 września 2015, o 13:37

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Z którą z tych karta WiFi:

1. Karta USB WiFi Opticum W7 150Mbps
2. Karta USB WiFi Opticum W6 150Mbps
3. Karta USB WiFi Opticum W5 (W5+) 150Mbps

współpracuje ten tuner (OPTICUM RED SLOTH Combo), jeżeli z każdą to, z którą najlepiej?

Pozdrawiam.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: qweir205 »

Maximus Magnus pisze:Witam. Z którą z tych karta WiFi:

1. Karta USB WiFi Opticum W7 150Mbps
2. Karta USB WiFi Opticum W6 150Mbps
3. Karta USB WiFi Opticum W5 (W5+) 150Mbps

współpracuje ten tuner (OPTICUM RED SLOTH Combo), jeżeli z każdą to, z którą najlepiej?

Pozdrawiam.
Ja od końca kwietnia posiadam Karta USB WiFi Opticum W6 150Mbps i współpracuje dobrze. O reszcie nie mogę się wypowiedzieć, ale skoro są dedykowane pod ten model to nie powinno być z nimi problemów.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: panaho »

Niestety naziemnie przy TVP Dokument ciemność. Tylko ścieżka dźwiękowa.
Ale jest z satelity więc...

Awatar użytkownika
PrzemekS
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2018, o 15:10
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Opticum Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/SLR Piątkowo/UE Poznań

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo

Post autor: PrzemekS »

Zwykły Sloth Combo (model bez Plusa, na niektórych rynkach oznaczonego jako Combo H.265) nie obsługuje kodeka H.265 (aka HEVC). Obsługa kończy się na H.264 (aka AVC).

Zablokowany