MEDIA-TECH MT4172 - DVB-T android WiFi

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

MEDIA-TECH MT4172 - DVB-T android WiFi

Post autor: ploomba »

Jako, że pojawiła się nowa wersja ww tunera to zakładam temat o tym urządzeniu.

Media-tech MT4172
tuner DVBT bezprzewodowy WiFi działający na urządzeniach z systemami Android i iOS

nowa wersja (v.2)
Obrazek

Dane technicznej nowej wersji (v.2)

- Przenośny tuner DVB-T umożliwiający odbiór telewizji na urządzeniach z systemem Android i IOS (IPad, Iphone)
- Odbiór programów bezpłatnej telewizji cyfrowej *)
- Współpracuje z tabletami i smartfonami przez połączenie bezprzewodowe WIFI
- Obsługa przez darmową, polskojęzyczną aplikację z Google Play store
- Wyświetlanie przewodnika cyfrowego EPG (jeżeli nadawany)
- Timeshift i nagrywanie programów
- Automatyczne wyszukiwanie kanałów
- Sygnał wejściowy: 75 ohm
- Częstotliwość odbioru:
- VHF 174-230 MHz
- UHF 470-862 MHz *)
- Obsługa EAC3, MPEG-4
- Antena teleskopowa i przejściówka antenowa MCX > IEC do anteny dachowej
- Wbudowany akumulator Litowo-jonowy
- Wymiary:67x50x22mm
- Waga: 49g


aktualizacja
Wedle producenta nowa wersja rozni sie od starej tylko obudową.
Jeśli to prawda, to najprawdopodobniej nowa wersja tez nie obsluguje dzwięku E-AC3 (posiadam wersje pierwszą, ktora nie dekoduje E-AC3


aktualizacja 2 - czytaj niżej o starej wersji tunera

---------------------------------------------------------------

stara wersja (na chwilę obecną nie obsługuje dźwięku E-AC3 - oczywiście producent zapomniał o tym wspomnieć w opisie i specyfikacji tejże starszej wersji)
aktualizacja - wedle zaleceń producenta, tymczasowo zostałem poproszony o zainstalowanie z Google Play aplikacji Air DTV WiFi II. Na aplikacji tej pojawił się dźwięk E-Ac3 (o czym kilka postów niżej - wady i zalety)
Obrazek


---------------------------------------------------------------

Tuner kupiłem jakiś rok temu albo lepiej (wersja 1 - stara). Tuner sprawuje się bardzo dobrze. Ogólnie byłem pozytywnie zaskoczony czułością antenki teleskopowej. Na tablecie / smartfonie instalujemy program Siano TV... łączymy się z tunerem poprzez WiFi, skanujemy kanały..i działa. Minusem jest to, że skanowanie kanałów jest tylko automatyczne.
Fajną sprawą w porównaniu do tunerów na USB jest to, że ten tuner możemy położyć obojętnie gdzie (tam gdzie mamy najlepszy sygnał) i nie przejmujemy się "uwięzieniem" smartfona/tabletu poprzez gniazdo USB.

Tuner używałem raczej sporadycznie.

Kilka dni temu postanowiłem poszukać mux-8 na tym małym cacku. Antena teleskopowa nie dała sobie rady z mux8 z Chorągwicy w dość sporej odległości od nadajnika (miejscowość Las) - muxy 1,2,3 z Chorągwicy odbiera na nim bez problemu.
Podpiąłem tuner pod zewnętrzna antenę VHF, przeskanowałem pasmo, znalazło stacje, zapisało, działa... choć nie do końca.
Dopiero teraz przekonałem się o tym, że tuner w starej wersji (v.1) nie obsługuje dźwięku E-AC3. Stacja się uruchamia ale bez dźwięku. Zupełnie nie przyszło mi to do głowy, żeby po zakupie sprawdzić inne ścieżki dźwiękowe na TVP1 czy TVP2.
Sprawdzam na necie czy coś jest więcej na ten temat (strona producenta). Co sie okazuje? Producent wypuścił zupełnie niedawno wersje v.2 obsługującą dźwięk E-Ac3.
Napisałem w tej sprawie do producenta co ma zamiar zrobić z tym faktem. Z tego co zauważyłem większość aukcji na portalu aukcyjnym i w sklepach internetowych to już nowa wersja v.2. Stara wersja praktycznie wycofana ze sprzedaży.
Na chwilę obecną pozostaje u mnie niezbyt pozytywne wrażenie o tejże firmie , ze względu właśnie na ten brak obsługi E-AC3 w wersji starszej. Zważywszy na to, że za nowy tuner przyjdzie nam zapłacić ok 200 zł (zarówno stara wersja jak i nowa tyle kosztuje), to jest to niezbyt miła niespodzianka.

---------------------------------------------------------------

Jako ciekawostkę dodam, że próbowałem zmusić tuner do pracy ze sprzętem PC. Windows nie obsługuje tego tunera. Co zrobiłem? Zainstalowałem Android x86 na laptopie... i tuner działa na tym systemie.
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2016, o 21:24 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: ploomba »

aktualizacja

Pisalem w sprawie tunera do supportu MediaTech. Otrzymalem taka odpowiedz:
Witam,
obie wersje powinny odbierać dźwięk E-AC3, w którym województwie odbiera Pan DVB-T ?

U nas w mazowieckim jeszcze nie nadają tych kanałów, nie jestem w stanie potwierdzić Pana zgłoszenia.
Należy używać wyłącznie aplikacji "Siano TV", wersje urządzenia różnią się tylko wyglądem. Całe przetwarzanie sygnału odbywa się software'owo, sam tuner odbiera tylko dane DVB-T.

Podejrzewam, że problem jest taki, że jest to w tej chwili przekaz testowy, więc wszystkie ścieżki dźwiękowe nie są w tej chwili dostępne.
Odpisalem im, ze sygnal w Warszawie nadawany jest z PKiN. Odpisali:
Odbieramy sygnał z Raszyna, ten nadajnik jeszcze nie nadaje Mux8. Pana zapytanie zostało przekazane do działu technicznego.


Czyli wychodzi z tego ze sami nie wiedzą co sprzedają, bo tego nie przetestowali pod kątem E-AC3.

Najlepsze jest to, ze na stronie w specyfikacji technicznej podaja (przy wersji v2, ktora podobno różni się tylko obudowa) ze odbiera UHF / VHF i E-AC3.

Ma ktos wersje v2 co by potwierdzic albo zaprzeczyc tym informacjom?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: ploomba »

aktualizacja tematu

Z góry przepraszam, że w kolejnym poście. Nie edytuję poprzedniego, bo wyjdzie z tego mega post tasiemiec (a nikt na razie nie udziela się w temacie). jeśli narusza to regulamin to proszę admina o połączenie postów.

----------------------------------------------------------

Zrobiłem mały test. Program Siano TV umożliwia nagrywanie. Nagrałem krótki materiał i odtworzyłem go na tym samym tablecie (Kiano elegance 8 3G) w programach MX Player oraz VLC Player.

W programie Siano TV (odtwarzającym DVBT) mamy do wyboru tylko jedną ścieżkę dźwiękową.
zrzut ekranu
http://files.tinypic.pl/i/00836/0zwvaf053cu1.png

materiał odtworzony za pomoca MX player - 3 działąjące ścieżki dźwiękowe 2,3,4 (nr 1 - ścieżka pusta)
http://pics.tinypic.pl/i/00836/9iwo6ifni506.png

identycznie w programie VLC Player - 3 działające ścieżki dźwiękowe: 1x MPEG , 2x E-AC3
http://images.tinypic.pl/i/00836/mwfz87oyzzg6.png

na komputerze PC identycznie - wszystkie 3 ścieżki dźwiękowe dostępne.
http://files.tinypic.pl/i/00836/t1k5mi7akptq.jpg

Wynika z tego, że tuner faktycznie poprawnie przechwytuje sygnał DVB-T. Problemem jest tu chyba program obsługujący ten tuner. Siano TV widzi tylko ścieżkę pierwszą MPEG podczas odtwarzania (podczas nagrywania nagrywa wszystkie ścieżki).

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: ploomba »

Najnowsze informacje

Support Media-tech'u polecił mi tymczasowo używać aplikacji Air DTV WiFi II.

Zainstalowałem z Google Play.

Dźwięk - EAC3 jest. Są wszystkie dostępne ścieżki na TVP1 itd. Na Zoom TV dźwięk OK.

Wady i zalety.
- W programie można wybierać hardware'owe bądź software'owe dekodowanie video.
- Program wydaje się byc bardziej rozbudowany niż Siano TV
- odtwarza wszystkie ścieżki dźwiękowe

na minus
- na moim sprzęcie (tablet Kiano i smartfon Lenovo p780) program nie nadaje się do oglądania kanałów HD. Wybierając hardware'owe dekodowanie video, pojawia się albo mega przeplot albo dziwne falowanie obrazu i przycinki. Wybierając dekodowanie software'owe pojawia się mega pikseloza. Być może inne (czytaj mocniejsze) sprzęty radzą sobie lepiej. Nie mniej jednak na Siano TV takich przypadków nie było.
- wygląda, że program gorzej radzi sobie ze słabszym sygnałem (słabsza korekcja błędów - nie wiem). Na Siano TV bez większych problemów udawało się mi ustawić poprawny odbiór wszystkich stacji na dołączonej małej antence teleskopowej. Na Air DTV WiFi II antenka teleskopowa nie daje rady - musze podpinać zewnętrzną antenę (dachową)

Na chwilę obecną wygląda to tak. Do odbioru kanałów z mux 1,2 i 3 używam Siano TV. Do odbioru stacji z mux8 - Air DTV WiFi II.

Ciekawe czy pojawi się jakaś aktualizacja do Siano TV.

carolef
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2012, o 10:42
Odbiornik: 50C6500
Instalacja antenowa: ATX55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PŁOCK RACHOCIN

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: carolef »

U mnie wifi z mt4172 nie jest szyfrowana hasłem. Do tego jak ustawie by nigdy nie przechodził w tryb uśpienia i tak się wyłącza.


Wysłane z Xiaomi Redmi 3 Pro przez Tapatalk.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: Kolor »

xsalfa12345 pisze:raczej nie polecam
Bo?
Uwielbiam takie opinie w stylu "zupa jest niedobra". Nadal nic nie wiadomo.

carolef
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2012, o 10:42
Odbiornik: 50C6500
Instalacja antenowa: ATX55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PŁOCK RACHOCIN

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: carolef »

Ja polecam. Działa i to jest najważniejsze.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: panaho »

Kolor pisze:
xsalfa12345 pisze:raczej nie polecam
Bo?
Uwielbiam takie opinie
Jak lubisz, to tu podobna opinia kolegi xsalfa12345 :lol:
viewtopic.php?p=223525&sid=8581d281b7c8 ... 4c#p223525

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Media-tech MT4172 - DVBT android WiFi

Post autor: Kolor »

Wprawka w pisaniu po przechorowaniu grypy: Przeczytałem wszystkie dostępne posty, tu link: search.php?author_id=15051&sr=posts
No cóż, inaczej nie potrafi. Nie zatrzymamy takich wypowiedzi, ale możemy je napiętnować jako czysty spam nie poparty żadnym uzasadnieniem.

Zablokowany