DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Kolor »

Pozwolę sobie napisać, jest instytucja która zabrania dystrybucji i sprzedaży, czasem importu, sprzętu niezgodnego z wymaganiami, zakłócającego i ogólnie nie spełniających swoich funkcji. Trafiła tam już niejedna ładowarka do komórki, radio CB a słyszałem już o jakimś wzmacniaczu lna (nie śledzę czarnej listy).
Gdyby świadomość tech.użytkowników była na wyższym poziomie...
Nie ma obowiązku posiadania takiej wiedzy, ani żadnej innej. Takie rzeczy spadają na tych, co taką wiedzę posiedli i zostali wyszkoleni.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

To mówisz że wyżej wymieniona antena jest wyrobem niezgodnym z wymaganiami i wycofana ze sprzedaży?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Kolor »

Taa, jasne. Brawo Ty. Nic takiego nie napisałem, to Twoja bardzo błędna interpretacja i nie mam pojęcia jak do niej doszedłeś.
Napisałem o zgłaszaniu trefnych wzmacniaczy i zasilaczy do nich. Antena została wycofana, bo do 1 sierpnia nie było na nią popytu (brak emisji w paśmie VHF). Ja jeszcze raz napiszę (ostatni), są miejsca gdzie mimo bardzo profesjonalnej anteny, trzeba będzie użyć wzmacniacza. To, że większość z nich nie nadaje się i bardziej szkodzi jest jasne. Więcej, nigdy nie było do puszkowych wzmacniaczy na pasmo VHF. Co najwyżej montowało się wzmacniacze kanałowe na maszcie przy antenie, ale to dawne czasy i nie ma co wspominać. Natomiast jeśli ktoś pisze, że wzmacniacze nie nadają się do puszek anten VHF, to tylko ze względu na ich jakość.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

Twoja wypowiedź wprowadziła mnie w błędną interpretację ale mniejsza o to, a o MUX 8 nadawanym w paśmie VHF mowi się nie od dziś, najwyraźniej potrzeba jeszcze trochę czasu aby rynek tych wieloelementowych lub kanałowych anten ożył konkretnie na nowo bo na razie "jest co co jest".

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: C7_4K »

Spokojnie pozostaje czekać na większą moc z Śremu.




A dziś zobaczyłem to jak rozłączałam satelitę przed wymianą na większa,
Obrazek <- obie anteny na Śrem nie mają pokrywek.

I te muzealne zwrotnice + tajemnicza puszka na której widać tylko rdzę.

Obrazek



Czekam aż zwiększą moc nadajnika z Śremu.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

C7_4K pisze:Czekam aż zwiększą moc nadajnika z Śremu.
To możesz się nie doczekać tak prędko :)

karol.ka
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 19:56

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: karol.ka »

Sorry ale w centrum Poznania praktycznie brak sygnału MUX-8, nawet z anteną na pasmo VHF. Musicie EMITEL z tym coś zrobić, podnieść moc... Jednocześnie pozostałe muxy odbieram z pełną mocą.

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: C7_4K »

Poczekamy sobie trochę zanim oni coś zrobią.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

karol.ka pisze:Sorry ale w centrum Poznania praktycznie brak sygnału MUX-8, nawet z anteną na pasmo VHF. Musicie EMITEL z tym coś zrobić, podnieść moc... Jednocześnie pozostałe muxy odbieram z pełną mocą.

Mnie też to dziwi że w kierunku Poznania idzie taki słaby sygnał, jak problem będzie spory to może coś z tym zrobią.

karol.ka
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 19:56

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: karol.ka »

Czy w takim razie ktoś z EMITELA może skomentować, czy są jakieś szanse, że MUX-8 będzie można w centrum Poznania odebrać? Robicie w ogóle jakieś pomiary? Zauważyliście, że do cześci Poznania sygnał nie dociera?

maras40
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2016, o 20:46
Odbiornik: lg 42 lm
Instalacja antenowa: siatka .rozdzielacz aktywny
Nadajnik - obiekt nadawczy: poznan srem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: maras40 »

Witam serdecznie fachowców z firmy EmiTel mam zaszczyt powiadomić że to jest już nudne i z tego powodu oczywiście chodzi o wyłącznie sygnału ze Śremu wysyłam skarge na działania waszej firmy do UKE i KRRiT.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Przemo »

Mam pytanie, czy coś zmieniło się w parametrach emusji MUX-8 ze Śremu? Obserwuję ostatnio dość spory wzrost mocy sygnału w Rawiczu. Raczej propagacja to nie jest, bo parametry te są ciągłe i stabilne w ciągu doby. Wyglada to tak jakby zastosować antenę o wiekszym o ok. 2-3 dBd zysku.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: AdamP »

Stawiałbym raczej na propagację. U mnie podobny objaw - poprawa odbioru Mux 8 i czasowo pojawiają mi się sygnały mux'ów z Opola Chrzelic, a Kłodzko Czarna Góra potrafi czasowo uniemożliwić odbiór Mux 1 z Katowic (nadają na tym samym kanale). Takie "cuda" dzieją się przy silnych zmianach propagacji.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

Dla odbierających w Poznaniu MUX-8 ze Śremu i narzekających na słaby sygnał dobra wiadomość, będzie doświetlenie. Nadajnik ma być na Uniwersytecie Ekonomicznym, kanał 9, 205,5 MHz moc 0,5 kW. Mapa zasięgu

http://mapy.tvradio.cba.pl/Telewizja/MU ... index.html

karol.ka
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 19:56

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: karol.ka »

brawo! dobra wiadomość!
wiadomo kiedy doświetlenie ruszy?

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Marek 3 »

Z tego co wiadomo jak na razie trwa koordynacja, ale dziwi mnie dlaczego nie ma tej emisji uwzględnionej w tabelce etapu III na stronie emitela.

Aktualizacja: Emisja pojawiła się w tabelce na stronie emitela.

jion
Posty: 7
Rejestracja: 20 lutego 2017, o 23:25
Instalacja antenowa: antena wewnętrzna dvb-t

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: jion »

Witam,

nie wiem czy w dobrym wątku ale zwracam się z prośbą o pomoc, ponieważ mam problem z odbiorem kanałów dvb-t w zasadzie na wszystkich dostępnych muxach z początku myślałem że problem dotyczy tylko MUX 1, ale widzę że wszędzie jest podobnie. Obecnie korzystam z tunera wiwy, ale wcześniej przy odbiorze poprzez tuner wbudowany w tv też był problem tylko pamiętam że największy na mux-1. Programy wyświetlane są z zakłuceniami tzn sygnał "siła na pasku w tunerze jest 100% tylko parametr "jakość" bardzo skacze od 80 do 100 % co przekłada się oczywiście na klatkowanie i czasami całkowite zacięcia w trakcie oglądania

Korzystam z takiej antenty, nie wiem dokładnie czy na tej aukcji ją kupiłem, ale wygląda tak samo :

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/mocna-antena-pokojowa ... 07586.html

ustawionon mam ją na półpiętrze skierowaną przez okno na wschód czy w kierunku nadajnika w śremie. Mam ją podłączoną pod dołączony do anteny wzmacniacz i sygnał antenowy puszczony jest przez "gotowy" sklepowy przewód ok 3 m długości.

Czy problem może być w samej antenie, czy ustawieniu jej, nie wiem od czego zacząć poszukiwania przyczyny problemów z odbiorem.

dodam jeszcze że na tym samym półpiętrze mam ustawiony router z internetem i myśłałem że to on powoduje zakłucenia bo czasami jak go wyłączyłem odbiór się od razu poprawiał, ale teraz jest wyłączony cały czas a problem z jakością występuje nadal.


Dziękuje za podpowiedź

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: JaroslawMroczkowski »

To coś anteną jest tylko z nazwy. Poza tym anteny pokojowe bardzo słabo sprawdzają się w Polsce.
Opisane objawy, siła 100% i skoki jakości sugerują, zbyt silny i zmasakrowany przez wzmacniacz w "antenie" sygnał.

Zacznij od przejrzenia poradników: https://www.emitel.pl/telewizja/naziemn ... poradniki/

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: MarioPL »


Problem wydaje się klasyczny, aczkolwiek jak czytam inne "problemy", to mam wrażenie, że każdy przypadek jest inny, a mój... No, ale do rzeczy.


1.
a. położenie (około 27 km, teren otwarty, nadajnik - RTCN Poznań "Śrem", antena ustawiona w wskazań aplikacji i pozostałych anten w okolicy :wink:
Obrazek

2. Instalacja:
a. anteny
Obrazek

b. całość połączeń
Obrazek

c. połączenie dwóch anten
Obrazek

d. rozgałęzienie na mój TV (czarny z lewej strony) i pozostałe na dwa TV (białe z rozgałęźnikiem) na pozostałe części domu.
Obrazek

Problem polega na odbiorze mux 8 (czytając posty, to żadna nowość). Poziom sygnału na MUX 1,2,3 to 92-99 / 100 (nie wiem czego), tyle podaje mój tv Samsung LE32C450 i zero błędów (0 /2000 błędów).
MUX 8, to 50-52 / 100 (poziom sygnału) i skaczące błędy od 0 do 2000, przeważnie to od 15-160 (nie wiem czego). Jednak potrafi "zapikselować ekran" na sekundę przy 2000.
Nie zawsze pojawiające się błędy o sygnale są widoczne na ekranie, ale przeważnie objawia się to kolorowymi pikselami lub poziomymi paskami składającymi się z drobnych, białych pikseli. Błędy z mux 8 są zawsze, z różną częstotliwością ale zawsze. Czasami co kilka sekund, czasami raz na pół minuty.

Nie mam pojęcia co to za urządzenia są na tych kablach, choć sam je kiedyś kupowałem i montowałem. Widać, że na zdjęciu "c" jest splitter, co do reszty... nie pamiętam.
Całość służyła kiedyś do odbioru telewizji analogowej z Śremu i Poznania (Piątkowo i Akademia Ekonomiczna). Cały "zestaw" ma ponad 15 lat (a może i z dwadzieścia).

Myślałem, że rozwiązaniem będzie kupno anteny Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60 lub DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse plus reszty (rozdzielacz, nowe przewody...), ale byłem zdziwiony kiedy sprzedawca (w Poznaniu w sklepie spec. się w sprzedaży anten i akcesoriów) odradził mi zakup tych anten (szczególnie tej pierwszej, którą posiadał na sklepie), argumentując, że... gra niewarta świeczki. Proponował osobną anteną na mux 8 (z osprzętem), ale też twierdził, że będzie ciężko (prawie tak sytuacja beznadziejna jak przy "combo antenach").Hmmm... Pojechałem z zamiarem kupna anteny, a wróciłem z niczym.

Panowie! Co robić? Coś zmodyfikować, kupić?

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Ikey »

Wywal siatkę, załóż to: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0710.htm
To MUSI działać przy tak małej odległości i Twoim profilu terenu.

Zablokowany