DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

  • Dzisiaj miedzy godz.12 a godz.13 odbyly sie testy Mux-8 z obiektu Szczawnica-Przehyba.
  • STB Cabletech na antenie siatkowej z zageszczonym ekranem bez directorow o dlugosci 21-cm pojedynczej polowy wibratora-X w pol.V pod dachem na strychu+swa-9701 skierowanej na Slowacje(St.-Lubovna-Kotnik) odbior Mux-8 perfekcyjny,ponizej zamieszczone fotki dzisiejszych testow Mux-8
ObrazekObrazek Dla przypomnienia tak zmodyfikowana siatka radzila sobie takze z odbiorem z obiektu:Kielce-Swiety Krzyz Mux-8
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 15:09 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

  • Mux-8 K7 pol.V z Przehyby juz wlaczony

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Potwierdzam.
Jak zwiększyć jakość sygnału? U mnie wynosi ok. 15% czy sile ok. 70%. Czasami pikseluje obraz.
Pozostałe MUXy działają w okolicach 100%.
Posiadam antenę pokojową DVB-T SKYMASTER 36dB aktywną umiejscowioną na strychu, na os. Poręba Mała w Nowym Sączu (Góra Majdan trochę przesłania przekaźnik). Wcześniej testowałem inne anteny (siatkową, kierunkową...) z marnym skutkiem. A to małe cudo o dziwo działa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

tarecki pisze:Posiadam antenę pokojową DVB-T SKYMASTER 36dB
tarecki pisze:A to małe cudo o dziwo działa
tarecki pisze:U mnie wynosi ok. 15% czy sile ok. 70%. Czasami pikseluje obraz
Na tego typu "cudach" nigdy nie udało mi się uzyskać na mierniku dobrych parametrów, pomimo że odbiorniki "jako tako" odbierały. Twój też tak odbiera.
tarecki pisze:Posiadam antenę pokojową (...) umiejscowioną na strychu
tarecki pisze:Jak zwiększyć jakość sygnału?
Zastosować "prawdziwą" antenę i umieścić na zewnątrz. Czym pokryty jest dach?

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Dzięki za zainteresowanie się moją sprawą :)
Dach pokryty dachówką, stąd pomysł na umiejscowienie anteny na strychu (dodatkowo zabezpiecza mnie to przez piorunami).
Tak ja wiem, że najlepsza byłaby "konkretna" antena, ale tak jak pisałem wcześniej, używałem Jagi, krokodylka, czy siatkowej. Testowałem też z symetryzatorem czy ze wzmacniaczem, zawsze z mizernym skutkiem.
A tą Skymaster mam ze Szwecji, stare dzieje, na szrocie znalazłem :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

tarecki pisze:używałem Jagi, krokodylka, czy siatkowej
Także na strychu? Co prawda Poręba Mała leży w cieniu G. Majdan, ale w tej okolicy na dachach widać anteny tv, więc prawdopodobnie odbiór jest możliwy.
tarecki pisze:Dach pokryty dachówką
Nie tylko blacha, ale niektóre typy dachówek i folii dachowych także mogą powodować spore tłumienie sygnału.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Kolor »

tarecki pisze:Dzięki za zainteresowanie się moją sprawą :)
Dach pokryty dachówką, stąd pomysł na umiejscowienie anteny na strychu (dodatkowo zabezpiecza mnie to przez piorunami).
Tak samo zabezpiecza przed piorunami posiadanie na strychu drabiny. Niby z jakiego powodu masz być mniej zagrożony wyładowaniem atmosferycznym? Masz błędne pojęcie.

przemek87
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2018, o 14:09
Miejscowość: Szczawnica

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: przemek87 »

Dlaczego z przekaźnika na g. Jarmuta jest nadawany tylko MUX-3, czy w przyszłości będą nadawane pozostałe?
W ogóle to dla mieszkańców Szczawnicy powinien zostać obniżony abonament RTV, bo niby dlaczego mają płacić tyle co wszyscy skoro odbierają tylko 7 programów :lol:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

przemek87 pisze:Dlaczego z przekaźnika na g. Jarmuta jest nadawany tylko MUX-3
Bo tylko TVP ma ustawowy obowiązek pokrycia swoim sygnałem całego kraju. Na pozostałe mux-y raczej nie licz.
przemek87 pisze:abonament RTV
W polskim prawie opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych, przy domniemaniu, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika
Zatem odbiornika wcale nie musisz wykorzystywać do odbioru oferty TVP, ale płacić trzeba.
Od przyszłego roku ta opłata nie będzie już obowiązywać.

Ashek
Posty: 3
Rejestracja: 2 lutego 2018, o 10:58
Miejscowość: Nowy Sacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przehyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Ashek »

Mux 8 Przehyba Falkowa Kunów Mystków siatka bez zasilacza siła 100% jakość 65% aż miło :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Ashek pisze:jakość 65% aż miło
Nie powiedziałbym. Stabilnego odbioru to ta jakość raczej nie gwarantuje. Miło to może być gdy będzie miała przynajmniej 90%. Standardowa siatka odbiera w pol. poziomej, a mux-8 nadawany jest w pionowej. Zastosowanie takiego patentu może trochę pomóc.

Ashek
Posty: 3
Rejestracja: 2 lutego 2018, o 10:58
Miejscowość: Nowy Sacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przehyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Ashek »

Nie ma zakłóceń ani stop klatek siatka bez symatyzotora i chodzi mux 1 100% mux 2 100% mux 3 100% mux 8 65% z 8 domów Stara siatka z odzysku i śmiga :lol:

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Kuba.G »

Kub symatyzotor bo jak odpalisz traktor to będą zacięcia.

Ashek
Posty: 3
Rejestracja: 2 lutego 2018, o 10:58
Miejscowość: Nowy Sacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przehyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Ashek »

Kuba.G

Kub symatyzotor bo jak odpalisz traktor to będą zacięcia.
Panie Kuba G ja nie oglądam TV a z symatyzotor masz rację !!! a traktor widziałem ostatnio w Limanowej

dawid5
Posty: 1
Rejestracja: 5 marca 2018, o 08:45
Miejscowość: Nowy Sącz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: dawid5 »

Witam, proszę o opinie czy z mojej lokalizacji Nowy Sącz os. Poręba Mała, jest możliwy odbiór sygnału z nadajnika Przehyba? Poniżej profil terenu. Proszę o sugestie jaką antenę zastosować czy konieczny wzmacniacz/symetryzator?

Obrazek

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

dawid5 pisze:czy z mojej lokalizacji Nowy Sącz os. Poręba Mała, jest możliwy odbiór sygnału z nadajnika Przehyba?
Kilka postów wyżej masz poruszony ten problem. Jeżeli w najbliższej okolicy widzisz anteny ustawione w kierunku Przehyby, to znaczy ze odbiór jest możliwy.
dawid5 pisze:Proszę o sugestie jaką antenę zastosować czy konieczny wzmacniacz/symetryzator?
To co widzisz na dachach sąsiadów, jest pewną podpowiedzią co zdaje egzamin. Na początek proponuję montaż anteny ze symetryzatorem. Jeżeli interesuje Cię mux-8, szukaj anteny z możliwością odbioru pasma VHF w polaryzacji pionowej.
Zapytaj na Paderewskiego. Mają chyba anteny Dipola i Telmora - powinieneś znaleźć coś dla swojej lokalizacji.

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Sam mieszkam na Porębie i znakomicie odbieram wszystkie multipleksy (1, 2, 3, 8). Oczywiście do ósemki mam dodatkową antenę. O dziwo anteny mam "ukryte" na strychu (dach pokryty dachówką), więc jak najbardziej odbiór jest możliwy!
Pozdrawiam

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Witajcie.
Przez ostatnie 2 tygodnie zauważyłem zanik obrazu na niektórych MUXach. Sprawa wygląda następująco: oglądam tv i nagle zanik obrazu do 0% np. na MUX3 (brak sygnału), pozostałe multipleksy działają bez zarzutu. Po ok. 5-10 minutach wszystko wraca do normy. Kolejny dzień to samo, ale zanika obraz na innym multipleksie. Czasem sytuacja powtarza się częściej, nawet kilka razy na dzień...
Myślałem, że może coś u mnie nie tak z instalacją, ale pytałem sąsiada i ma dokładnie to samo. Czyżby jakieś nieplanowane prace konserwacyjne?

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Dziś ruszyła emisja MUX5 Telewizji Polskiej (DVB-T2/HEVC) na kanale 27. W ramach emisji uruchomiono kanały: TVP Polonia HD, TVP Kultura HD, TVP Rozrywka SD, TVP Kobieta oraz TVP Dokument HD.

ser_krek
Posty: 2
Rejestracja: 9 lutego 2022, o 17:07
Miejscowość: niżna wola

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: ser_krek »

Witam.
Chciałem zapytać o taką sytuację. Stara antena siatkowa z symertyzatorem bez zasilacza, Niżna Wola, ustawiona w kierunku Przechyby ( 22 km ale przechodzi centralnie w linii przez nadajnik na Dybówce 1km, sprawdzając profil terenu widzi się antena z nadajnikiem) kilkuletni tuner Technisat DVBT, odbierał wszystkie muxy z tym że mux 1 i mux 8 jak były gorsze warunki to czasem zacinało a czasem brak sygnału. I teraz zmieniłem ostatnio tylko i wyłącznie tuner DVBT2 HEVC WIWA 265 MAX, reszta instalacji bez zmian i ryp żadnego muxa nie ma. Sprawdziłem tuner u teścia odbiera elegancko. Wróciłem do starego tunera i działa, ale jak zmienia na DVBT2 to będę bez tv. Jakieś pomysły od czego zacząć.

Zablokowany