OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

OK, czyli nadal niema całego opisu z DVB-T.
Ale dla porównania zrób jeszcze wieczór o 18 nie z EPG tylko bezpośrednio z przycisku Info by był widoczny banner info i by porównać 1:1 z tymi zdjęciami co zamieściłem wczoraj.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:O nie zauważyłem, że zrobił zdjęcia z Hot Birda, dzięki @SN72 za zwrócenie na to uwagi, pisałem cały czas o DVB-T więc byłem pewny ze są zrobione z NTC.
Kiedy wracasz z tej delegacji ?
Jak tylko zamówione podzespoły za oceanu dostarczą, montaż , ustawienie ,sprawdzenie czy jes OK. Wymiana i modernizacja dalszych urządzeń . No potrwa to ze trzy tygodnie?.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

petec pisze:nnnnoooooo części nie przeeegaaaap.
no to trzeba doprecyzować że mam sprawdzać DVB-T. Notabene mam problem z Muxem-8 na tym tunerku pomimo że na 2 telewizorkach hula jak należy, dlatego standardowo jestem bez splittera na receiver (zwracam uwagę na fakt że w stosunku do Combo bezplusa usunięto wyjście pętli anteny DVB-T i trzeba kombinować). Głowica mało czuła?
W NTC mam 31 PL programów, 68 ogółem (DE i CZ) w TNK 63, zastanawiam się czy TNK jest nadal konkurencją dla NTC :D.
PS. Dostałem odpowiedź od Chińczyków ze stardigital na moje dzień dobry. Czekam na odpowiedź w sprawie nowego softu z funkcjami multimedialnymi bo w tym .56 jest kiepsko....
Z MUX-8 potwierdzam są problemy . Moje Combo odbiera MUX-8 przy sile sygnału 15%. Po niżej tej wartości wyświetla się ostrzeżenie o braku sygnału ale jeszcze coś się da obejrzeć z przycięciami . Głowica DVB-T\C jest produktem firmy EARDATEK opartą o MXL603.Co do czułości nie narzekam mam 35km do nadajnika .Chińczycy to soft by wykonali tylko za kasę od AX. ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

@petec - Udało Ci się pstryknąć o 18 wygląd szczegółowego opisu, wejście poprzez Info ?

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

nie dałem rady, dzieciaki okupowały 'epokę lodowcową 3'. mogę Ci sprawdzić cokolwiek do 16ej dowolnego dnia.
Mam podejrzenie że mam felerny tuner DVB-T. Szatkuje na wszystkich programach.
Potwierdzam, mam SNR-1607, niech to szlag trafi :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Dobra, to jutro się zgadamy i wspólnie coś pstrykniemy by było do porównania 1:1.
To tuner na serwis bądź na wymianę do sprzedawcy, u kogo kupowałaś, to będziemy wiedzieli kto ma jeszcze ze starych zapasów ;)

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

SN72 pisze:Moje Combo odbiera MUX-8 przy sile sygnału 15%. Po niżej tej wartości wyświetla się ostrzeżenie o braku sygnału ale jeszcze coś się da obejrzeć z przycięciami .
  • W przypadku Mux-8(VHF) na Tunerze Optikum sloth combo plus sila sygnalu musi oscylowac m/w w granicach -80% a natomiast poziom jakosci wystarczy na poziomie -10-15% aby mozna bylo w miare stabilnie ogladac.

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

mam po ponad 80%, przyczyną jest wymieniona wada fabryczna, już napisałem do sprzedawcy prośbę o wymianę.

Porozumiałem się ze sprzedawcą, odsyła całą partię, (nie ma dobrych egzemplarzy na magazynie) jak wrócą refurbished dostanę info mam wysłać swoją sztukę i dostanę wtedy dostanę zamiankę. Miło ze strony Sprzedającego.

szybkibolo
Posty: 5
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, o 21:59
Odbiornik: Opticum HD Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice,Częstochowa,Czechy

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: szybkibolo »

@SN72
Spróbuj z innym softem może będzie OK. Ja miałem 2.2.01 i było wszystko w porządku.



Już myślałem,że coś z tunerem nie tak,ponieważ na sofcie fabrycznym 2.1.56 i póżniej na 2.2.01 miałem te same objawy.Wgrałem najnowszy 2.2.56 i wszystko jest tak jak powinno być.Jeszcze raz dzięki.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

a.d. pisze:
SN72 pisze:Moje Combo odbiera MUX-8 przy sile sygnału 15%. Po niżej tej wartości wyświetla się ostrzeżenie o braku sygnału ale jeszcze coś się da obejrzeć z przycięciami .
  • W przypadku Mux-8(VHF) na Tunerze Optikum sloth combo plus sila sygnalu musi oscylowac m/w w granicach -80% a natomiast poziom jakosci wystarczy na poziomie -10-15% aby mozna bylo w miare stabilnie ogladac.
Masz w 100% rację. Wyprowadziłeś mnie z błędu - dziękuję. Sugerowałem się tymi kolorowymi kontrolkami na banerze info ( nie ma symboli siły i jakości), ale przecież jes to napisane w trybie instalatora .

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

szybkibolo pisze:@SN72
Spróbuj z innym softem może będzie OK. Ja miałem 2.2.01 i było wszystko w porządku.



Już myślałem,że coś z tunerem nie tak,ponieważ na sofcie fabrycznym 2.1.56 i póżniej na 2.2.01 miałem te same objawy.Wgrałem najnowszy 2.2.56 i wszystko jest tak jak powinno być.Jeszcze raz dzięki.
Cieszę się że Ci pomogłem. :D

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

petec pisze:nie dałem rady, dzieciaki okupowały 'epokę lodowcową 3'. mogę Ci sprawdzić cokolwiek do 16ej dowolnego dnia.
Mam podejrzenie że mam felerny tuner DVB-T. Szatkuje na wszystkich programach.
Potwierdzam, mam SNR-1607, niech to szlag trafi :)
Czyli Chińczycy do AX pchneli partię dekoderów z nie sprawdzonymi i nie przetestowanymi podzespołami , jednym zdaniem " manufaktura". Uwalone masz zasilanie demodulatora DVB-T/C . A dokładnie stabilizator liniowy.

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

Wiesz, akcje serwisowe zdarzają się VW czy Toyocie, po nr seryjnym nie dojdziesz kto kupił. Sprzedawca bynajmniej był skonfudowany że mają zgniłe jajo na magazynie i potwierdził że rozmawiał dziś z serwisem AX i odsyła całą partię bo ma same 1607ki na magazynie (czy 1 czy 1000 nie wiem). Nie czuję do nikogo pretensji, tego typu wpadki zdarzają się producentom, kto ma problem ten się zgłosi, kto nie korzysta z funkcji żyje w błogiej niewiedzy i nikomu to nie szkodzi. Sprzedawca potwierdził że nikt nie zgłaszał się do tej pory z tym problemem. Potwierdziłem że trafił na dociekliwą osobę :). Ja osobiście usterkę wykryłem kilka postów wcześniej po postach kolegów o zdjęcie z EPG. Szacun że firma poczuwa się do usunięcia usterki bo o to chodzi i w dodatku na moich warunkach (odeślę swój jak dostanę sprawny bo nie chcę dzieciakom zabierać minimini+ i teletoon+).

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

petec pisze:Wiesz, akcje serwisowe zdarzają się VW czy Toyocie, po nr seryjnym nie dojdziesz kto kupił. Sprzedawca bynajmniej był skonfudowany że mają zgniłe jajo na magazynie i potwierdził że rozmawiał dziś z serwisem AX i odsyła całą partię bo ma same 1607ki na magazynie (czy 1 czy 1000 nie wiem). Nie czuję do nikogo pretensji, tego typu wpadki zdarzają się producentom, kto ma problem ten się zgłosi, kto nie korzysta z funkcji żyje w błogiej niewiedzy i nikomu to nie szkodzi. Sprzedawca potwierdził że nikt nie zgłaszał się do tej pory z tym problemem. Potwierdziłem że trafił na dociekliwą osobę :). Ja osobiście usterkę wykryłem kilka postów wcześniej po postach kolegów o zdjęcie z EPG. Szacun że firma poczuwa się do usunięcia usterki bo o to chodzi i w dodatku na moich warunkach (odeślę swój jak dostanę sprawny bo nie chcę dzieciakom zabierać minimini+ i teletoon+).
Ja swe Combo kupiłem w zeszłym roku a dokładnie w pażdzierniku . Pochodzi z serii SNR 1605 i też nie wiedziałem czy jest wolne bez wady technicznej. Z racji tego że jestem z zawodu elektronikiem zadzwoniłem do serwisu AX i poprosiłem o wyjaśnienie ( udało mi się dodzwonić za 6 razem ) . Dowiedziałem się jakie są objawy i co jest przyczyną usterki , czy mój jest sprawny .Usterkę powoduje bardzo nie drogi element elektroniczny stabilizator liniowy. Serwis AX wymienia go od ręki - tak mnie poinformowano? .

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

petec - Masz teraz chwilkę czasu, może zrobilibyśmy zdjęcia porównawcze jakiegoś opisu programu z DVB-T ?

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

na jutro cos ustaw z rana, dziadki mi sie zjechaly teraz.

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

petec pisze:na jutro cos ustaw z rana, dziadki mi sie zjechaly teraz.
No ludek, i jak? :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Zarezerwuj dla siebie telewizor na godz. 14:00 Polsat z DVB-T, i z poziomu info zrób zdjęcia całego szczegółowego opisu programu, potem prześlemy do AX, by mieli czarno na białym czego brakuje w opisie programów z DVB-T.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj ok. 13:30 pytałem tu na forum czy jesteś, nie było Cię więc ok. 14:30 skasowałem, bo musiałem wyjechać

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

Obrazek
i to wszystko, nic więcej nie było.
ps. tuż po zdjęciu padł mi całkiem tuner dvb-t więc tyle ze zdjęć :). na zdjęciu widać jak szatkował jak jeszcze działał ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Zdjęcie jeszcze tego samego z tunera Globo N2:
Obrazek

Obrazek

Wiwa HD 90 MEMO:
Obrazek

Obrazek

TV LG:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twoje zdjęcie z Opticum Sloth Combo Plus z softem 2.2.56:
Obrazek

Teraz można porównać 1:1 czego brakuje w Sloth Combo Plus, a co powinno być, i jak widać na innych tanich budżetowych tunerach jest.
DO POPRAWY - nadal jak widać brak wszystkich danych EPG z DVB-T, AX wyślijcie programistom te zdjęcia do porównania

Zablokowany