Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kemi73 »

Twierdzisz że po 7 latach testów DVB-T miało by coś pójść nie tak, Emitel chyba nam teraz pokaże jak się w Polsce wprowadza DVB-T ( przynajmniej mam taką nadzieje :lol:)

przemekw

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: przemekw »

Czytam "najnowszą wersję" (która to już ?) harmonogramu wdrażania MUX 3 zamieszczoną tym razem na stronie Emitela:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

i jest tam pod mapkami napisane: ETAP 2 – do 27 kwietnia 2011 emisja zostanie uruchomiona w województwach: lubuskim, łódzkim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim.

W tabelce, która jest poniżej tej informacji czytam natomiast, że w ramach II etapu mają być włączone tylko nadajniki w Białymstoku, Gorzowie, Łodzi oraz Reszowie - o lubelskim już się nie wspomina - może mi ktoś z Emitela powiedzieć o co tu chodzi ?

andyg

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: andyg »

Z Krakowem też wpadka. Wg tabelki 3 etap a na mapce biało... Tylko zachodnią Małopolskę pokrywa Katowice/Kosztowy.
Zresztą...teraz już mi to zwisa z jaką mocą, gdzie i kiedy. Te programy mam FTA z satelity, szkoda paskudzić balkon jakąś drucianką. Programy komercyjne też mam a Polsat sport News jak i pozostały badziew mnie nie interesuje :D
Zatem, bye, bye naziemna telewizjo cyfrowa :D
I o to zapewne chodziło pewnym panom w tym kraju: jest, bo tego wymagają przepisy, ale taka badziewna że nikt jej nie chce. Ale "układu" w Polsce nie ma, ależ skąd! :D

przemekw

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: przemekw »

@andyg

Zgadza się - platformy cyfrowe mają długie ręce ;)

A propos - wobec powyższego na 3 wolne miejsca w mux2 proponuję następujące kanały:
1) "mango"
2) "mango2" (powtórkowy)
3) "mango kids" (z artykułami dla dzieci)

To się platformom na pewno spodoba.
:lol:

Karo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Karo »

Totalna lipa. Emitel pokazał, że da się wcisnąć 1 kanał HD i 6 SD w jednym multipleksie i to nawet z przyzwoita jakością, teraz z Poznania leci nawet TVP HD w 1080i - może na satelicie jest większy bitrate, ale co tam -wielka szkoda
Przepraszam za to sformułowanie, ale może do obecnie rządzących napisać, że jak zabiorą nam TVP HD i TVP Sport, to "podziękujemy" im w przyszłym roku przy wyborach :D

andyg

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: andyg »

A jak dadzą TVP HD i Sport to z kolei TVN i Polsat podziękują im w wyborach (a dokładnie przed). I co wtedy? Haki na pewno mają, już oni znają się na tej "dziennikarskiej" robocie rodem z WSI. Zresztą nie trzeba żadnych haków, wystarczy rzetelna informacja o ich "działaniach dla dobra kraju".

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: RAPIOTR »

Nie można udostępniać TVP HD i TVP SPORT za friko naziemnie ponieważ telewizja Polska kasuje za te kanały platformy satelitarne i kablowe. Więc zarabia na tym. Jeśli da za darmo w DVB-T to platformy satelitarne się wypną i oleją ten kontent.

To samo zresztą dotyczy TVN24 ,który nie pojawi się w DVB_T z tych samych powodów.
Polsat powinien włożyć swój POLSAT NEWS w DVB-T .Sukces w reklamie zapewniony.
Pytanie czy nie ma jakiś obwarowań z cyfrą plus?

ps: Jakość programów w SD mux3 Poznań Śrem nie jest rewelacyjna. Po wyłaczeniu TVP HD i TVP Sport mam nadzieję ,że sie polepszy :?: :idea:

Marcinelli

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Marcinelli »

No i ruszyli z DVB-T w pomorskiem - w końcu się doczekaliśmy. Dzisiaj pojawiło się cyfrowe TVP1 i TVP2 nadawane z Chwaszczyna. Ciekawe czy to już na stałe czy tylko test?
Czekamy na więcej kanałów :)
Obrazek

maker3
Posty: 49
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, o 12:23

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: maker3 »

Co za Panasonic?

U mnie w S10 nie ma wskaźnika "bitowy stopa błędów".

Marcinelli

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Marcinelli »

maker3 pisze:Co za Panasonic?

U mnie w S10 nie ma wskaźnika "bitowy stopa błędów".
G20

wachcio

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: wachcio »

Iława też ruszyła nadając TVP1 i TVP2. EPG "z Księżyca". Odbieram ją choć antena skierowana na wschód (Trzeciewiec) a Iława jest ode mnie na północ w dodatku kierunek zastawiony moim domem a do nadajnika 63 km. Antena Tri Digital ze wzmacniaczem wewnętrznym Alcad. Nieraz lekkie szatkowanie. Ogólnie pozytywne zaskoczenie. Myślę, że nawet bez kręcenia anteną skierowaną tyłem do Rachocina oddalonego 25 km odbiór będzie jeszcze lepszy. Ciekawe jak będzie w dzień.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kaem3 »

Zazdroszę Wam tych przejrzystych i przyjaznych informacji o sygnale w Waszych odbiornikach. U mnie na zeszłorocznej Bravii wygląda to tak (Kisielice, kanał 46, odległość też ok. 63 km):

Obrazek

wachcio

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: wachcio »

Nie masz co zazdrościć. U mnie na Samsungu LE37B530 albo nie ma w ogóle informacji o jakości sygnału albo jest tak ukryty, że jeszcze ich nie znalazłem.

EDIT:
Przekopałem i jest w menu Pomoc>test diagnostyczny

Od rana w sobotę uruchomiono nadajnik Płock (Rachocin) nadając TVP1, TVP2, i TVP Kultura (jako TVP Info). Odbiór u mnie idealny. Bez szatkowania. Antena tyłem do nadajnika.
Ostatnio zmieniony 16 października 2010, o 10:04 przez wachcio, łącznie zmieniany 1 raz.

e2rdo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: e2rdo »

Ja z nadajnika Kisielice w Zalewie(36KM od nadajnika) odbieram elegancki obraz ze zwykłej siatkówki ze wzmacniaczem. Oglądam tv na komputerze(tuner usb) i czasami widać pixelozę/kwadraciki przy słabszym sygnale. Czasami jest to o tyle dziwne, że wystarczy przełączyć na inny kanał i wrócić do oglądanego i wszystko wraca do normy. Dziś generalnie potestuje różne oprogramowanie(Windows Media Center, Arcsoft Total Media 3.5 itd.) i sprawdzę jak to będzie wyglądać. Jak na razie nie znalazłem EPG, jedynie zwykłą telegazetę(tzw. internet dla ubogich :mrgreen: )
Używam tunera Not Only TV LV5HD na Windows 7, obecnie odbieram TVP1 i TVP2. Jakby co, potem będę mógł wrzucić filmiki na youtube żeby pokazać jakość, wady itp.

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tharazi »

W Płocku już też włączyli na 35k jest TVP1, TVP2, TVP info a leci Kultura. Odbieram z Włocławka żadnych zacięć nie ma.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: RAPIOTR »

kaem3 pisze: Zazdroszę Wam tych przejrzystych i przyjaznych informacji o sygnale w Waszych odbiornikach. U mnie na zeszłorocznej Bravii wygląda to tak (Kisielice, kanał 46, odległość też ok. 63 km):

Obrazek
Wszystkie potrzebne parametry masz kolego na tym SONY. Linia paskowa,BER,AGC.Co ci jescze do szczęścia potrzeba ?

Na marginesie masz stare oprogramowanie. Wejdż na stronke sony ,ściągnij ,nagraj na USB,i zaktualizuj soft w LCD. Co prawda ta zakładka sie nie zmieni ale napewno zauważysz reformę w przełaczaniu programów i EPG ;)

piotr2802

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: piotr2802 »

Marcinelli pisze:
maker3 pisze:Co za Panasonic?

U mnie w S10 nie ma wskaźnika "bitowy stopa błędów".
G20
U mnie Panasonicu D25 też to jest ;)

wit3k

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: wit3k »

Witam.
Mam pytanko. Nadajnik Siedlce/Łośice nadaje z mocą 5kW, jaki jest teoretyczny zasięg tego nadajnika? Mieszkam nieopodal Siedlec i zasięgu brak... Nowa instalacja antenowa, antena kierunkowa na ten nadajnik i brak sygnału.... Zwyczajny analog cała moja okolica właśnie stamtąd łapie.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tom345 »

W jakiej jakości odbierasz TVP Info z Łosic?

interaktiv

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: interaktiv »

Teoretyczny zasięg to znajdziesz tu, opracowane na podstawie małych mapek Emitela ;), ale praktyczny zasięg pokaże życie i doświadczenia odbiorców.

Zablokowany