XORO HRT 8772 (opinia)

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: wandosu »

Witam,nigdzie nie znalazłem informacji o tym tunerze na Polskich stronach,czy ktos z was może coś o nim podpowiedzieć;
-- ten tuner będzie na naszym rynku odbierał
-- czy ma podwójny odbiornik TWIN jak KRUGER & MATZ KM00186
ogólnie od tunera KRUGER & MATZ KM00186 jest lepszy pod względem szybkości obsługi,funkcji
.
Obrazek

kojub
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2018, o 14:23
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: Ariva 650i:
XORO HRT 8730
Instalacja antenowa: Zewnętrzna Telmor ASR-860P25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Rybnik, Ostrava

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: kojub »

Witam wszystkich, pierwszy raz jestem na tym forum.
wandosu.
Ja mam XORO HRT 8730 firmware V32 , ma on identyczne firmware jak
XORO HRT 8772. Powinien podobnie się zachowywać.
Jest czuły odbiera wszystkie polskie i czeskie muxy MPEG2 i MPEG4 a także czeskie DVB-T2 na kanałach 28 i 31. Na dzień dzisiejszy (28.01.2018) Kosztowy dvb-t2 jeszcze nie wysyła.
Mam jednak problem, na dvb-t nie ma EPG :( a na dvb-t2 czeskim, jest z tym że znaki diakrytyczne są dziwne .
Szata graficzna MENU nie powala.
Natomiast XORO HRT 8772 ma podwójną głowicę.
Jakie są wasze doświadczenia z XORO?.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »

Miałem niedawno przez chwilę Xoro 8772 HDD. Możliwe, że to był pechowy egzemplarz, zwróciłem do sklepu.
Opis moich zastrzeżeń można przeczytać tutaj:

https://www.morele.net/tuner-tv-xoro-hr ... 3-1717279/

konrad681
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 08:28
Miejscowość: Mierzyn k.Szczecina
Odbiornik: LG 49SM8200pla
XORO HRT8720
Denver DAB-43 Plus
Instalacja antenowa: 2x Antena Kierunkowa HN63NWZ , HN62
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo / RSN Warszewo

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: konrad681 »

Posiadam ten Dekoder o 4 miesięcy i największym problemem był brak EPG na polskich kanałach na niemieckich miałem, ale wczoraj ukazała się aktualizacja która rozwiązała ten problem w dużym stopniu (pojawiają się nazwy audycji ale są niepełne opisy.)

kojub
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2018, o 14:23
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: Ariva 650i:
XORO HRT 8730
Instalacja antenowa: Zewnętrzna Telmor ASR-860P25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Rybnik, Ostrava

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: kojub »

Wszyscy pewno się ucieszą bo nowy soft (v36 )ma polskie EPG ale jeszcze INFO jest okrojone. Widać że XORO
stara się poprawiać błędy.
Po aktualizacji wyszukał mux8, poprzednio go nie widział . Mieszkam przy granicy z Czechami i świetnie XORO łapie ich dvbt2. A INFO czeskie jest pełne nawet kilku stronicowe jednak nadal z błędnymi znakami diakrytycznymi (nasze INFO ok ale ma max. trzy linijki).
Dzięki Ci konrad681 za wiadomość o v36
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do pisania swoich doświadczeń z XORO.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: wandosu »

Witajcie teraz dopiero jestem
a swojego Xoro pozbyłem się
zostały mi dwa
CABLETECH URZ0083Q i KRUGER & MATZ KM00186
Pytanie;
-- jak zmienią nadawanie na T2 to te tunery wymienione wyzej trzy,będą bezużyteczne ?
-- oraz jest już jakiś następca tych tunerów powyżej z podwójną głowicą który ma T2

kojub
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2018, o 14:23
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: Ariva 650i:
XORO HRT 8730
Instalacja antenowa: Zewnętrzna Telmor ASR-860P25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Rybnik, Ostrava

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: kojub »

Tutaj tematem jest XORO HRT 8772. Wymienione przez Ciebie dekodery, T2 nie będą odbierały, ale spoko!, jeszcze kilka lat popracują , zanim całkiem u nas wyłączą DVB-T.
Wracając do tematu XORO HRT 8772 czekam na Wasze spostrzeżenia. Teraz czekam aby Czesi interweniowali o poprawienie softu EPG.
Nie wiem czy na poprawę polskiej czcionki miał wpływ mój e-mail do XORO , ale jest pozytywna zmiana.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »

Zrażony niepowodzeniami (opis tutaj: https://www.morele.net/tuner-tv-xoro-hr ... 3-1717279/) mimo wszystko obserwuję co nowego i bardzo mnie ucieszyła wiadomość, że nowe firmware v36 poprawia komfort obsługi.

W związku z nowym firmware mam pytania następujące:

1. czy w trakcie nagrywania jest możliwość odtwarzania plików innych niż te, które są aktualnie nagrywane
2. czy urządzenie "widzi" filmy nagrane kamerą z jakością 50 fps
3. czy "widzi"/odtwarza filmy zapisane w formacie ISO
4. czy jest możliwość ponownego wgrania tego samego firmware, co mogło by wykluczyć błędy wynikające z ewentualnych zakłóceń podczas wgrywania?
5. czy nagrana audycja jest na dysku w jednym pliku czy porozdzielana na kilka?

Będę wdzięczny za informacje.

kojub
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2018, o 14:23
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: Ariva 650i:
XORO HRT 8730
Instalacja antenowa: Zewnętrzna Telmor ASR-860P25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Rybnik, Ostrava

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: kojub »

Jak napisałem powyżej "Ja mam XORO HRT 8730 firmware V36 , ma on identyczne firmware jak
XORO HRT 8772", jednak może zachowywać sie inaczej, więc czekaj na pomoc innych.

ad/1. nie
ad/2,3. mam brak możliwości testu.
ad/4. nie
ad.5. sprawdzę.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »

Od prawie dwóch miesięcy mam Xoro HRT 8770 Twin, a ponieważ firmware jest to samo co dla modelu 8772, więc oba modele zachowywać się powinny podobnie.
Ogólnie jestem zadowolony, ale nie do końca. Liczę na nowe firmware, obecnie jest to v40, prawie sprzed dwóch lat, zadawałem producentowi pytania ale jak kamień w wodę. Między innymi o możliwość edycji tytułów nagrań, bo czasami nie ma.
Nagrany program znajduje się w folderze, opatrzonym indywidualnym numerem, zawierającym kilka plików (film + metadane). Gdy program jest długi, wtedy są dwa lub więcej plików z filmem, do tego pliki z metadanymi. Dawniej, gdy bawiło mnie tworzenie włąsnej kolekcji filmowej, to stanowiło kłopot, bo trzeba było 'sklejać' pliki. Ale to mi przeszło i już nie przeszkadza.
Urządzenie potrafi odtwarzać nie tylko to co nagrywa pod warunkiem, że odtwarzanie tego czegoś rozpoczniemy przed nagrywaniem wybranej pozycji (wcześniej zaprogramowanej). Ale raczej tego tunera nie należy traktować jako stacji multimedialnej bo np. zawiesza się (konieczne odłączenie zasilania) w trakcie przewijania czegoś co pochodzi z innego źródła, np. z mojej starej Manty. Zjawisko zawieszania się występuje także w przypadku odtwarzania czystego pliku filmowego przekopiowanego do innego folderu niż ten źródłowy, najwyraźniej potrzebne są pliki z metadanymi. Więcej zamieściłem w obszernej opinii na Morele:
https://www.morele.net/tuner-tv-xoro-hr ... ja=reviews

Andrzej--K
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, o 12:12

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: Andrzej--K »

Witam,
Z racji tego, że w dotychczas używanym tunerze Evolve Andromeda padło nagrywanie USB , a tuner TeleSystem TS6520HD jakoś mi nie odpowiadał, kupiłem XORO HRT 8772 HDD. Pierwsze wrażenie jest OK. Brakuje mi języka polskiego, ale można wytrzymać. Trochę skomplikowane jest ustawianie harmonogramu nagrywania, ale to też da się przełknąć.
Gdy go uruchomiłem od razu rzuciła się w oczy jakość obrazu. Niestety jest gorsza od Evolve nie mówiąc już o Telesystem'ie. (Evolve miał dobry obraz, a TeleSystem jeszcze lepszy) Kontrast i nasycenie kolorów jest dużo gorsze niż w tych moich starych tunerach. Próbowałem regulować obraz w ustawieniach TV, ale nawet się nie zbliżyłem do dawnego obrazu.
"Bawiąc się" kanałami zauważyłem, że np. na TVN (reszta kanałów OK) wyświetlany film jest bez lektora. Trochę "pogrzebałem" i znalazłem winowajcę - klawisz 'AUDIO' - trzeba było ustawić język PL.
Ale..., nie wiem jak było przedtem, ale teraz na TV4 nie ma dźwięku - żadnego, po prostu niemy kanał. Klawisz 'AUDIO' ma na innych kanałach wybór języka, a tu "zaptaszkowany 'NULL' i nie ma nic więcej.
Może ktoś się z czymś taki już spotkał i wie co w tej sytuacji zrobić aby ożywić ten kanał?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Andrzej

P.S. "Znalazłem" nagrany film z ubiegłego piątku z kanału Tv4 i jest dźwięk. Co i gdzie w ustawieniach musiałem zmienić, że go teraz nie ma?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: Dobrycel »

Instrukcja obsługi i szukanie. Najprosciej ustawienia fabryczne i wyszukanie na nowo kanałów.

Andrzej--K
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, o 12:12

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: Andrzej--K »

Dobrycel pisze: 22 grudnia 2020, o 08:49 Instrukcja obsługi i szukanie.
Instrukcja po niemiecku i jej tłumaczenie translatorem nic nie dało bo chyba na ten temat nic nie było.
Dobrycel pisze: 22 grudnia 2020, o 08:49Najprosciej ustawienia fabryczne i wyszukanie na nowo kanałów.
Tak zrobiłem i już jest wszystko OK. Dzięki.

Andrzej--K
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, o 12:12

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: Andrzej--K »

Po miesiącu użytkowania dalsze wrażenia.
"Nieme" kanały nadal się uaktywniają. Losowo i nie wiem do czego to zależy. Znalazłem "obejście" tego problemu. Nie trzeba resetować sprzętu - wystarczy ręcznie ponownie wyszukać dany kanał.
Inna sprawa w nim mnie trochę irytuje - auto standby.
Działa wyłącznie gdy ręcznie wyłączę tuner, on po jakimś czasie się włączy by nagrać zaplanowane nagrywanie i po skończeniu nagrywania wyłączy się.
Ale gdy "normalnie" oglądam TV i w tym czasie również nagrywa (więc nie wyłączam ręcznie tunera na noc) to po skończeniu nagrywania nie wyłącza się/nie "usypia".
Poza tym wszystko OK.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »


Witam,
Ja nie mam takich przypadłości.
Jaki masz firmware?
U mnie była v.36, natychmiast wgrałem to co znalazłem u producenta (v.40 chyba). Niestety od ponad 2 lat nic nowego nie ma.
Najbardziej irytyje mnie to, że nie mogę spokojnie odtwarzać plików z innych tunerów DVB-T bo Xoro potrafi się podczas przewijania tak zawiesić, że trzeba wyciągać wtyczkę z kontaktu.
Irytuje mnie także to, że czasem nagrana audycja nie ma żadnego tytułu i nie jestem w stanie tego poprawić. Producent nie odpowiada na maile.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: wandosu »

HYBRID DVB-C/DVB-T/T2 Tvin odbiornik z dwoma glowicami do cyfrowej telewizji kablowej i antenowej,
Występuje w dwóch różnych obudowach
czy ktoś z was ma ten model chyba nowszy z dyskiem,chodzi o polskie EPG czy jest kompletne oraz inne funkcje
Obecnie chyba nie ma innego tunera z T2 Tvin na rynku ?
Różnią się przodem i tyłem
ceny 119zł i 256zł
Czy oprogramowanie i inne w środku są takie same ?

Obrazek Obrazek

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »

wandosu pisze: 6 sierpnia 2021, o 09:31 HYBRID DVB-C/DVB-T/T2 Tvin odbiornik z dwoma glowicami do cyfrowej telewizji kablowej i antenowej,
Występuje w dwóch różnych obudowach
....
Różnią się przodem i tyłem
.....
Czy oprogramowanie i inne w środku są takie same ?

Obrazek Obrazek
wandosu,
Obrazki załączone do Twojego postu prezentują dwa różne modele Xoro HRT serii 87xx, zaś podpisy pod obrazkami są identyczne i z pewnością nie dotyczą kablówki. W dodatku kablówka ma chyba inne złącze antenowe niż DVB-T. Szukając tunerów umożliwiających jednoczesne nagrywanie programów DVB-T z dwu różnych muxów, często spotykam się z nazwą sugerującą dwie głowice, z czego jedna jest dla kablówki a druga DVB-T. I tak jest w przypadku tunera, którego nazwę podajesz. Zawsze staram się dotrzeć do stron producenta i tam rozpoznać co jest co a następnie dotrzeć do firmware. Daty związane z emisją firmware i reakcja na maile (w przypadku Xoro jest beznadziejnie) mówią mi, czy można mieć nadzieję, że producent pracuje nad danym modelem czy też użytkownika pozostawia bez żadnej pomocy. Oto przykład: link do Xoro firmware dla mojego tunera i paru innych serii 87xx. Proszę zwrócić uwagę na datę firmware:
https://www.xoro.de/downloads/receiver/ ... t8770twin/

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: wandosu »

Dzięki za odpowiedź,czyli ten tuner xoro tvin ma dwie głowice ale
jedną do kablówki
a drugą do t2
Czy jest obecnie na rynku jakiś tuner który ma dwie głowice do DVB T2.
Starsze to były;
KrugerMaintz tvin oraz Cable tech tvin oba niestety z pierwszym DVB T1 tylko.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: ams8 »

Witam,
Może to się przyda posiadaczom serii 87xx tunerów Xoro:
Nowa "ciekawa" właściwość tunera 8770 Twin: odnoszę wrażenie, że urządzenie "uczy się" pewnych cech środowiska, w którym jest zainstalowane. Właśnie wróciłem z miejscowości odległej o około 80 km w linii prostej centrum Warszawy (okolice Stoczka Węgrowskiego). System antenowy mam niezły ale miejscowość jest położona w dołku, okolica mocno zalesiona i w zależności od warunków pogodowych, obfitości listowia i pory dnia słabo jest tam odbierana m. in. Stopklatka. Po powrocie podłączyłem się do anteny zbiorczej i uruchomiłem wyszukiwanie. Po zakończeniu okazało się, że nadal mam kiepski odbiór tych samych "słabszych" stacji. Rozmaite chaotyczne chwyty nie dały poprawy. Dopiero Factory Reset i ponowne wyszukiwanie przywróciło zdrowy odbiór. Za jakiś czas znów się wybiorę w te leśne okolice i instalowanie Xoro zacznę od Factory Reset.
Co jakiś czas sprawdzam strony producenta i widzę, że nic nie robi: ciągle widzę ten sam przestarzały firmware (Version 40.0 vom 18.02.2019). https://www.xoro.de/downloads/receiver/ ... t8770twin/

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: XORO HRT 8772 (opinia)

Post autor: wandosu »

Dzięki za każde info,którą wersje masz ze zdjęcia tego xoro HRT 8772
Na Allegro sprzedawane są pod taką samą nazwą HRT 8772 w dwóch różnych obudowach,czy mają podwójny tuner dvbT2 ?
Obrazek

Zablokowany