SONY Digital Radio XDR-S40DBP

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
SWR
Posty: 27
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 21:52
Odbiornik: KENWOOD KDC-DAB4551U
DUAL DAB 14 (nie 4!)
Toshiba 40TL933
Instalacja antenowa: 19-elementowa 19/21-69
KENWOOD CX-DAB1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Moniuszki Toruń

SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: SWR »

Właśnie testuję SONY Digital Radio XDR-S40DBP, które dziś przyszło kurierem.
Malutkie, prościutkie radyjko...
Dźwięk naprawdę przyzwoity, nie tylko jak na taką zabawkę. Piszę w kategoriach bezwględnych o jakości brzmienia DAB+.
Mam takie szczęście, że w Toruniu pracuje nadajnik DAB i jak się o tym dowiedziałem to musiałem to wypróbować.
Zamówiłem SONY Digital Radio XDR-S40DBP i DUAL DAB 4 dla porównania.
Ten DUAL jeszcze nie przyszedł...
SONY ma znakomity dźwięk na wyjściu słuchawkowym. Używam SENNHESER MH 380 PRO więc słuchawki niezłe. Na tych słuchawkach prawie wszystko gra dobrze! Ale daje się też wychwycić ewentualne niedoskonałości dźwięku. Na wszystkich programach bitrate jest 128kbs tylko na trójce jest 112kbs. Nie słyszę różnicy. W porównaniu z FM DAB+ brzmi po prostu lepiej. Nie chodzi tylko tu odstęp S/N. Stereo jest lepsze, zabarwienie, rozdzielczość, szczegółowość jest po prostu o klasę lepsza.
Teraz słucham Bacha z PR2, jest bardzo przyzwoicie...słychać takie szczegóły jak przewracanie stron partytury....

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: antypyra »

A UKF w tym odbiorniku jest coś wart? Czy jest porównywalny z dobrymi odbiornikami przenośnymi?

SWR
Posty: 27
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 21:52
Odbiornik: KENWOOD KDC-DAB4551U
DUAL DAB 14 (nie 4!)
Toshiba 40TL933
Instalacja antenowa: 19-elementowa 19/21-69
KENWOOD CX-DAB1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Moniuszki Toruń

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: SWR »

Tak FM chodzi bardzo przyzwoicie. Niestety nie ma możliwości przełączenia na MONO. Czasami na słuchawkach by się przydało, nie zawsze słucha się muzyki.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: antypyra »

A może jednak w menu tego radia jest jakaś możliwość przełączenia na mono? W Dualu 4 jest to ukryte.

SWR
Posty: 27
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 21:52
Odbiornik: KENWOOD KDC-DAB4551U
DUAL DAB 14 (nie 4!)
Toshiba 40TL933
Instalacja antenowa: 19-elementowa 19/21-69
KENWOOD CX-DAB1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Moniuszki Toruń

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: SWR »

Niestety nie ma!
Mam DUALa i miałem SONY...

okadva

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: okadva »

Na poczontku przepraszam wszystkich czytelnikow za mojo ortografie polsko, zdecydowalem pisat po polsku bo jestem na forum .pl …

Kilka dni rownez testuje Sony DXR S40. Zakupilem model czerwony, przeslany z centraly europeiskiej Sony w Eindhowen, Holandia.
Jest to 3. typ odbiornika, ktory zakupilem: dva poprzednie Technisat digit radio 210 i Imperial dabman 20 przeslalem s powrotem do sklepu w Pradze. Odbieram na terene czeskim –gorna czenst Frydku okolo spitalu- 80 km od nadajnika w Katowicach i Sony radzi sobie revelacyjne, v budynku na parterze gra s anteno zasuniento na polove i sygnalem 60 ze 100. Jest pravdopodobnie najczulejszy z testowanych odbiornikow, na FM tez czuly no niestety dla sygnalow slabych nieprzeloncza se na mono, manualne wlonczenie mono niemozliwe. Wytrymalost w mode bateriowym okolo 15 godzin ze sluchawkami i akumulatorami MiNH 2500 mA/G w nie najlepszym stanie. Audio w sluchawkach na bardzo dobrym poziomie tylko na jakosciovych Sennheiser PX 100 lub Koss SportaPro slyszalny legki brum procesoru przy
zerowej sile audio, ktory se nieznienia w obu zakresach –FM I DAB+- ani nierosnie z amplifikacio audio sygnalu. V porownaniu z poprzednimi Technisat -fatalny brum slyszalny rowniez z glosnika, Imperial mnozstwo szumu w sygnale dab i bardzo slaba czulost na FM,
Sony jest chyba dobro inwestycjo mimo wyzej vymienionych nedoskonalosti.

Dienkuje za przecytanie i pozdraviam na foru!

SWR
Posty: 27
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 21:52
Odbiornik: KENWOOD KDC-DAB4551U
DUAL DAB 14 (nie 4!)
Toshiba 40TL933
Instalacja antenowa: 19-elementowa 19/21-69
KENWOOD CX-DAB1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Moniuszki Toruń

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: SWR »

OKADVA a dalej?
Bardzo ładnie piszesz. Momentami lepiej niż polskie nastolatki!
Ja oddałem z powrotem SONY. Za to zakupiłem DUAL DAB 4 a potem DAB 14. Ten ostatni jest najlepszy. Wyświetlacz ma 3 linijki i jest bardzo użyteczny.Pokazuje siłę sygnału, a nie tylko jakość. To pozwala się przekonać co do zasięgu nadajnika.
SONY jest za to najładniejszy! Gratulacje od SP2SWR

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: antypyra »

okadva pisze: manualne wlonczenie mono niemożliwe.
Szkoda, że producenci zostawiają takie niedoróbki projektowe. Przełączenie na mono na UKF powinno być w standardzie. Pozwala słuchać nawet odległych i niezbyt mocnych stacji, jeśli czułość odbiornika jest dobra.
SWR pisze: Za to zakupiłem DUAL DAB 4 a potem DAB 14. Ten ostatni jest najlepszy.
Czy należy to rozumieć, że jest on również czulszy na DAB od Duala 4?

SWR
Posty: 27
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 21:52
Odbiornik: KENWOOD KDC-DAB4551U
DUAL DAB 14 (nie 4!)
Toshiba 40TL933
Instalacja antenowa: 19-elementowa 19/21-69
KENWOOD CX-DAB1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Moniuszki Toruń

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: SWR »

Porównanie czułości odbiorników DUAL i SONY. Uciekłem do piwnicy żeby mieć słaby sygnał i znalazłem takie wyjątkowo słabe miejsce na granicy zasięgu. W innych miejscach odbiór był bez przerw i zakłóceń. Z tego prostego testu wychodzi, że SONY i DUAL mają porównywalną czułość użytkową. http://youtu.be/DRIu1w1vh5o

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: lukis90el »

Dostałem ten odbiornik (w wersji czarnej) w środę 26.03. (choć mogłem go porównać dopiero w piątek 28.03.). Został zamówiony przez RTV Euro AGD (cena: 269 PLN) z trzy tygodnie wcześniej.
Oto i moje spostrzeżenia (niestety nie uwzględniam funkcji odbioru DAB+ ze względu na brak zasięgu zarówno w Gdańsku, jak i Elblągu):
* zaskoczyła mnie polska instrukcja (co prawda doklejona do pudełka, nie w środku opakowania jak inne), dostawa dla Euro (w której było moje radio) z końca marca jest chyba pierwszą z taką instrukcją
* jest małym kompaktowym radyjkiem (głośnik, który zajmuje 2/3 frontu radia, jest nieco większy od smartfona Samsung Galaxy S Advance)...
* ... ale FM ma naprawdę dobrą czułość (w akademikach na Polanki w Gdańsku można odebrać stacje z Chwaszczyna z bardzo niewielkimi szumami bez wyciągania wbudowanej teleskopowej anteny, w centrum Elbląga nie miał problemów z większością testowanych stacji nadających z Elbląga [za to był pewien problem z Polskim Radiem Jedynką i Trójką {nadawanymi z... Chwaszczyna}]
* RDS jest, ale dopracowany jest dla DAB+ (tak wynikało z instrukcji). Dla FM pozostawia nieco zawodu (częstotliwość zamienialna na zegarek) w porównaniu z np. radiami samochodowymi
* brak fajerwerków, które może obsługiwać DAB+ (np. przesyłanie obrazków czy planowanie nagrań z 7-dniowym wyprzedzeniem)
* w momencie, gdy pisałem ten post, akurat rozładowały się akumulatorki AA, które z paroma dłuższymi przerwami działały od piątku wieczorem (łącznie uzbierałby się czas deklarowany przez producenta, może nawet trochę dłuższy)
* obsługa może wydawać się skomplikowana, jednak jeżeli stosuje się do instrukcji obsługi, staje się ona niesamowicie łatwa
Podsumowanie:
Zalety:
+ stosunek ceny (która jest stosunkowo niska) do jakości (która jest wysoka)
+ czułość FM
+ stosunkowo łatwa obsługa
+ zegarek
+ pamięć na 10 stacji FM i 10 DAB/DAB+ (na tej klasy odbiornik jest dobra)
+ możliwość ręcznego dostrajania z dokładnością do 0,05 MHz
+ wysokiej jakości stylistyka (dla uwielbiających klasykę wzornictwa wersje czarna i biała; dodatkowo niespodzianka dla patriotów - wersja biało-czerwona [oznaczona przez producenta jako czerwona; przy okazji najsłabiej dostępna])
+ wyłączenie czasowe na 15/30/45/60 minut
+ Sony - w wypadku radioodbiorników klasa sama w sobie
+ kompaktowe, naprawdę przenośne radyjko
+ zasilanie sieciowe (zasilacz w zestawie) + zasilanie bateriami/akumulatorkami AA
+ polska instrukcja (przynajmniej z moim radiem)
Wady:
- niedopracowany RDS dla FM
- trochę krótki czas pracy na bateriach/akumulatorach
- brak innych rodzajów pasm niż FM i DAB/DAB+ (np. fal długich i średnich)
- brak zaawansowanych ustawień dźwięku
- niektóre radioodbiorniki mogą nie mieć polskojęzycznej instrukcji (zależy od sklepu, w którym złożone zostało zamówienie)
Dyskusyjne:
* brak fajerwerków, które umożliwia technologia DAB/DAB+ (np. planowanie nagrywania, przesyłanie obrazków)
Ocena (subiektywna, skala "studencka" [od 2 do 5]): 4+
Jednym zdaniem: Jeżeli ktoś szuka niedrogiego i zarazem dobrego radia z obsługą DAB/DAB+ (przy okazji dobrze też odbierającego stacje FM) oraz nie ma dużych wymagań wobec radioodbiornika, to te radio jest najlepszym (a jeżeli nie, to jednym z najlepszych) wyborem na rynku.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: antypyra »

Jeśli nie masz możliwości odbioru DAB, to te opinie te nie są pełne.

W sierpniu w Gdańsku ma być emitowany DAB+. W świetle poprzednich postów można mieć nadzieję, że Sony dołączy do odbiorników spełniających nadzieję na dobry odbiór DAB w terenie przez choć jeden dzień (praca na bateriach czy akumulatorach).

Z pewnością, co się tyczy UKF, to odbiorniki z DAB nie są szczytowymi osiągnięciami w dziedzinie odbioru UKF, bo są na świecie radia UKF - znacznie lepsze. Żaden z posiadanych przeze mnie odbiorników z DAB - włącznie z tunerem Onkyo 4030 - nie jest mistrzem odbioru UKF. Onkyo np. zostaje zdystansowany przez stary, ale bardzo jary tuner Sony ST-SB 920 produkcji jeszcze Japan a nie "Czajna". Ani Dual DAB 4, ani Sangean DPR 17 na UKF nie dorównują Degenowi 1103 jak i Tecsunowi PL 390. Tym bardziej jeszcze lepszym odbiornikom. Po prostu wygląda na to, że odbiorniki z DAB są wytwarzane pod kątem DAB i może ze względów ekonomicznych, by utrzymać cenę odbiornika w ryzach, nad UKF-em nie pracuje się zbyt wnikliwie. Znacznie krótszy czas pracy na bateriach w trybie UKF w porównaniu do trybu DAB to w ogóle kuriosum. Przecież prosty odbiornik UKF za 50 zł bez syntezy częstotliwości na dwóch R6 pracuje tygodniami.

Walus58
Posty: 1
Rejestracja: 5 stycznia 2015, o 21:50
Odbiornik: Samsung UE40D6500 Sony XDR-S40 DAB+
Instalacja antenowa: Mini zbiorcza DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: Walus58 »

Dzisiaj odebrałem radioodbiornik pt. Sony XDR-S40DBP (czarne). Mieszkam w Poznaniu w dzielnicy Grunwald. Przed kupnem Sony rozważałem możliwość zakupu Dual DAB 4. Padło na Sony ponieważ sąsiad kupi Duala. Będziemy porównywać prace eksploatacyjną odbiorników itp. Po zainstalowaniu 4 akumulatorków Eneloop radyjko bez zastrzeżeń znalazło programy radiowe przypisane kanałowi 12 A. Jutro zacznę zabawę. Chcę połączyć go z amplitunerem Pioneer 1017. Spostrzeżenia opiszę później.

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: lukis90el »

Dziś zacząłem odbierać DAB+ (wróciłem do Sopotu, gdzie przez okres świąteczny miałem to radio). Moje pierwsze spostrzeżenia z odbioru DAB+ na tym radiu (niestety nie uwzględniam na razie czułości na większe odległości od Chwaszczyna, radio przez okres świąteczny było w innym miejscu względem mnie):
* w Sopocie Górnym (okolice Wydziałów Zarządzania i Ekonomii oraz Straży Pożarnej) odbiera bez wyciągania wbudowanej anteny teleskopowej.
* w odróżnieniu od trybu FM w trybie DAB/DAB+ wyświetla: nazwę programu (zamiast częstotliwości w FM), analogiczna wobec RDS technologia DLS [Dynamic Label Segment] (w trybie FM nie ma RDS-u), zegarek (który można ustawić automatycznie)
* zegarek ustawiony automatycznie przez tryb DAB/DAB+ trzyma także w trybie FM
* brak polskich znaków (ograniczenie wynikające ze sposobu wyświetlania tekstu [takie jak w większości radioodbiorników samochodowych z cyfrowym wyświetlaczem]). Mimo to tekst wyświetlany daje się rozczytać i rozpoznać nazwę audycji czy piosenki (nie wymyśla dziwacznych znaczków kodu ASCII, albo zrównuje do najbliższego odpowiednika w alfabecie angielskim albo używa podkreślenia i powtórzenia litery w języku angielskim).
* I to co pominąłem przy pisaniu tekstu dla trybu FM - mimo, że wbudowany głośnik jest mono, to w prosty sposób da się zrobić stereo (po prostu wystarczy wetknąć własne słuchawki)
* Używanie listy ulubionych w trybie DAB/DAB+ nie jest konieczne - programy można także przełączać w ten sam sposób co dostrajanie kanałów w trybie FM (użycie strzałek w górę/dół).
* Jakość odbioru stacji mnie zaskoczyła - większość stacji (poza Radiem Gdańsk, które jakościowo jest faktycznie słabsze) nadaje w całkiem dobrej jakości (może to być spowodowane jakością nadajnika w Chwaszczynie, a niekoniecznie samego radia)

Do zalet wymienionych przeze mnie we wcześniejszym poście dodałbym:
+ dobrze rozwinięty tryb DAB/DAB+ (lepiej niż tryb FM)
+ utrzymanie ustawienia zegarka w trybie DAB/DAB+ w trybie FM
+ łatwość przełączania kanałów DAB/DAB+ (niekonieczne jest użycie listy w pamięci)
+ prosta możliwość odbioru stereo
Do wad można najwyżej dopisać brak polskich znaków, choć ja uznałbym to za sprawę dyskusyjną (bo nazwy audycji da się rozczytać bez większych problemów).

Test "długodystansowy" (odbiór z większych odległości względem Chwaszczyna) zrobię najwcześniej w ten weekend - o ile tylko nie zapomnę.

Waciak
Posty: 11
Rejestracja: 2 stycznia 2013, o 13:04
Odbiornik: LG 32LH3000
Instalacja antenowa: Antena Dipol LOG 21-60 kierunek Św. Krzyż plus 15m przewodu Triset-113
Nadajnik - obiekt nadawczy: Machów 7km, Św. Krzyż 55km

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: Waciak »

Mojego Panasonica wywiozłem do Polski, a teraz delektuję się Sony XDR-S40DBP. Bardzo zgrabne radio. Muszę pochwalić za użyte materiały. Plastik obudowy wysokiej jakości, przyciski o krótkim skoku z wyczuwalnym kliknięciem. Ze względu na małą ilość przycisków są one wielofunkcyjne - początki obsługi trzeba wspierać instrukcją. Ma prosty ale czytelny wyświetlacz. Mniej istotne informacje jak kanał odbierany czy siła sygnału ukryto w głębi menu. Wbudowany głośnik jest malutki i melomanów nie ucieszy. Gra mimo to dość głośno. Prawdziwy, porządny dźwięk można usłyszeć dopiero po podłączeniu i odsłuchu na słuchawkach. Na moich Sennheiser CX3.00 mam soczysty bas i trochę obciętą górę, ale może to wina mojego wieku i kulawego słuchu. Radio zasilamy z małego zewnętrznego zasilacza lub z popularnych baterii R6. Ciekawostka: instrukcja wspomina o możliwości zastosowania akumulatorków wodorkowych. Nie napisano jednak, czy doładowują się po podłączeniu zasilacza, czy trzeba je ładować na zewnątrz. Nie mam akumulatorków, to nie przetestowałem. Odbiór jest dobry, radio ma dużą czułość. Odbiór DAB bez uwag i chyba na ten odbiór radio jest przeznaczone. FM jest potraktowane po macoszemu - brak RDS dla odbioru FM. Przy dużej ilości stacji FM, zgadywanie do jakiej stacji dostroiliśmy się jest nie do akceptacji. Tutaj gdzie mieszkam aktualnie jest 66 stacji w DAB i dodatkowo zapełnione pasmo FM. W sumie dobrze wykonane radio do kuchni albo w teren, chyba nie na polski rynek. W angielskich sklepach cena radio około czterdziestu funtów, ale można upolować promocje i zapłacić dziesiątkę mniej.

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: SONY Digital Radio XDR-S40DBP

Post autor: lukis90el »

Trochę długo zajęło mi opracowanie testu "długodystansowego" (w kierunku Elbląga), ale dziś w końcu udało mi się go w pełni ukończyć.
Wnioski (wysokość mniej więcej siedziska ławki w parku, odbiór w samochodzie):
* brak wysuwania anteny - MUX Polskiego Radia z Chwaszczyna działa mniej więcej do Sobieszewa, czasami do Świbna
* rozłożenie bez wysunięcia anteny (ustawienie anteny na "pół gwizdka") - działa prawie że do Nowego Dworu Gdańskiego
* pełne wysunięcie anteny - do elbląskiej starówki bądź do Krynicy Morskiej - Nowej Karczmy
MUX BCAST-u w Gdańsku to pod tym względem tragedia - odbiór przy pełnym wysunięciu anteny ledwo możliwy w okolicach plaży w Stogach.
U mnie w mieszkaniu w Elblągu odbiór był niemożliwy - choć może to wina mieszkania na 1. piętrze, a nie na przykład na 3.

W międzyczasie radioodbiornik zaliczył podróże do innych miejscowości z zasięgiem DAB+, w większości z zasięgiem MUX Polskiego Radia (raz było możliwe odebranie MUX-a z Niemiec - w okolicach Łuku Mużakowa). Wszędzie się sprawdził tak samo dobrze jak w przypadku odbioru z Chwaszczyna - choć po dzisiejszej wyprawie na plażę zamówiłem także mniejsze radyjko konkurencyjnego producenta za mniejsze pieniądze (ale tego Soniacza i tak sobie zostawię - świetnie się sprawdza do odbioru w domu, akademiku czy na kempingu, ale np. do samolotu jako część bagażu podręcznego się ewidentnie nie sprawdza [dlatego nie zrobiłem sobie testów DAB+ w Wielkiej Brytanii, choć miałem taki pomysł]; we wspominanej plaży może być trochę za ciężki z resztą ekwipunku w bagażu).

EDIT 28.12.2020: DAB+ z Chwaszczyna w Elblągu jednak działa - choć nie zawsze (zazwyczaj w godzinach wieczornych i nocnych przy ładnej pogodzie) i w pewnym ustawieniu w pokoju (u mnie na półce nad łóżkiem, ok. 1,60 m nad poziomem podłogi). Jeżeli jednak działa, to jakość dźwięku jest lepsza niż stacji radiowych z Chwaszczyna (Jedynka, Trójka, Zet, Plus; ze względu na szumy na FM) i przekazu z 106,4 FM (pomimo tego, że jest trochę bliżej niż nadajnik BCAST z RMF FM, RMF Classic i Eską; chyba najsłabszy przekaz radiowy pod względem mocy w kraju).

Zablokowany