Dlaczego radia DAB+ są tak drogie?

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
pswiatki
Odbiornik: WIWA 120, proto. DAB, RTL2832, USRP B200, X310, USRP1, PLUTO
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dlaczego radia DAB+ są tak drogie?

Post autor: pswiatki » 20 kwietnia 2018, o 14:13

Max van Org pisze:@pswiatki:
Nie wiem, dlaczego zastanawiasz się na tym licencjami, które nie można zapłacić, jeżeli produkt musi być tani. Starsi ludzie mówią mi zawsze, kto kupuje tanio, wydaje dwa razy pieniądze. Jakość kosztuje. Warto policzyć czy warto kupić odtwarzacz HiResAudio sprzedawany przez Sony za parę tyś. zł., czy lepiej wydać mniej i coś pokombinować.
Ale co pokombinować? O jakie kombinacje tu chodzi? A z licencjami sprawa jest prosta: jak już się w międzyczasie dowiedziałem takie np. Spotify bierze od producenta myto za to, że można na sprzęcie używać spotyfajowej-platformy. No to wiadomo już czemu ta cena tak odjeżdża od ceny radia z TESCO za 50 zł.
A tak swoją drogą: czy tą platformy streamingowe, czy radio internetowe? Bo to nie jest to samo. Zastanawiam się jakiego integratora (kuratora?) stacji radiowych używa ten wspaniały odbiornik (jeśli w ogóle).

pswiatki

Post autor: pswiatki » 20 kwietnia 2018, o 14:14

ObywatelDVB-T pisze:Nie wiem jak by było w przypadku tego radia bo to nieco droższa rzecz, ale z doświadczenia wiem, że jak się zgłosi do Lidla że sprzęt się zepsuł to nie naprawiają tylko kurier przywozi nowy, niby zepsuty powinien zabrać ale ze względu na koszty przesyłki tego nie robią. W Lidlu podają numer trzeba dzwonić z reklamacją i czekać na kuriera.
Teściowi w ten sposób przysłali ciśnieniomierz, co ciekawe poprzedni sam się naprawił i teraz ja go mam. Z kolei mojej córce w ramach reklamacji przysłali nowy blender Silver Crest, stary zepsuty został i mamy go na części, bo wyłamał się tylko plastikowy ząbek.
Yhm.... No do mnie przyjechał kurier z wypełnionym już listem przewozowym i zabrał zepsuty produkt. Później przyjechał drugi i przywiózł nowy produkt. Tak więc nic nie mam na części.
Ale to już było ze 4 lata temu - mogło się pozmieniać.

pswiatki

Post autor: pswiatki » 20 kwietnia 2018, o 14:15

panaho pisze:Hmm... SILVERCREST...
Z pięć lat temu kupiłem u nich za jakieś 3 dychy pilota uniwerslnego SILVERCREST (coś takiego).
Działa bezproblemowo do dzisiaj. Nic nie skrzypi, nie rozkleja się. Łapie pod dużymi kątami.
Ale to inna bajka...
Tak, to się zgadza - też mam 2 takie piloty. Dlatego też nie napisałem, że wszystko z LIDLa jest szajsem.

Awatar użytkownika
Max van Org

Post autor: Max van Org » 20 kwietnia 2018, o 17:43

pswiatki pisze: Zastanawiam się jakiego integratora (kuratora?) stacji radiowych używa ten wspaniały odbiornik (jeśli w ogóle).
Korzysta z tego, pisze w instrukcji:
http://www.wifiradio-frontier.com/

pswiatki

Post autor: pswiatki » 20 kwietnia 2018, o 17:58

Max van Org pisze:
pswiatki pisze: Zastanawiam się jakiego integratora (kuratora?) stacji radiowych używa ten wspaniały odbiornik (jeśli w ogóle).
Korzysta z tego, pisze w instrukcji:
http://www.wifiradio-frontier.com/
Aaaa.... czyli wszystko z jednego źródła - tak DAB, jak i WiFi... Ciekawy sposób na weryfikację - rozumiem, że skoro się zapłaciło za dostęp (najpewniej w cenie radia), no to oni łaskawie udzieląją wjazdu do ich katalogu. Ale dalej to oni dyktują co można, a czego nie można słuchać. To mi się średnio podoba. No i ten ich DAB... Hmmm... podstawowy jakby tylko. Cóż... Takie to tanie radio.

Tak sobie myślę - jakby się ciut wysilić, to można wziąć Raspberry Pi i postawić na tym radio internetowe oraz być może też DAB (może nawet lepszy funkcjonalnie niż ten od FS, który ma SilverCREST). No, ale to by się trzeba wysilić jednak. Kto ma na to czas i komu się chce - to jest pytanie.

Awatar użytkownika
Max van Org

Post autor: Max van Org » 20 kwietnia 2018, o 23:19

Jeżeli stawiasz na innowację, to kup Chris:
https://www.youtube.com/watch?v=xKNF5aET9z0

pswiatki

Post autor: pswiatki » 21 kwietnia 2018, o 00:03

W tej branży (moto) akurat robię i ..... heh.... są lepsze innowacje niż to. No, ale to już obszar zawodowy, to nie ma o czym dyskutować.

Odpowiedz