Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@ObywatelDVB-T

Też trochę jestem zdziwiony tą pewnością niektórych mediów co do tej sprawy, choćby poprzez publikowane tytuły artykułów. Wyżej cytowałem całą wypowiedź Prezesa TVP odnośnie tej sprawy: viewtopic.php?p=229649#p229649.

Ja z niej nie wysnuwam pewnika. Co do tego, że mowa jest o kanale TVP Sport w jakości HD, a nie SD, mogli oczywiście dopytać po konferencji, nieoficjalnie(a myślę, że znając w jakiś sposób obecną TVP, wcześniejsze wypowiedzi Presesa TVP, to można zakładać, że niemal na pewno jak już to, że w HD). Tak jak też pisałem: nie było mowy(a bynajmniej nie dosłyszałem) podczas konferencji, który to konkretnie MUX ma być przeznaczony dla tego kanału(to teoretycznie, że to MUX-8, mogli również dopytać, ale też w sumie z wypowiedzi Pana Kurskiego łączącej negocjacje z Emitelem i mowę o TVP Sport w NTC, można wnioskować na ten sposób).

Też mnie i zdziwiło(w sensie logistyki) te wypowiedzi Pana Szkolnikowskiego i Kurskiego. Być może wywiad z Dyrektorem TVP Sport był przeprowadzony jeszcze wcześniej(licząc w dniach) niż został opublikowany i być może coś zmieniło się od tego czasu.

Z tego co się domyślam to wywiad z Panem Staneckim był przeprowadzony przed konferencją czwartkową TVP. Może w poniedziałek lub we wtorek(w artykule jest mowa o podjęciu negocjacji w miniony piątek, zakładam więc, dedukuję, że wywiad był robiony w poniedziałek), dokładnie kiedy opublikowano informację o podjęciu negocjacji TVP z Emitelem w sprawie MUX-8 ? Sugerować to, że dzisiaj opublikowany wywiad był przeprowadzony przed czwartkową konferencją TVP mogą, choćby użyte słowa, zdania z jego wypowiedzi odnośnie MUX-8, które są użyte w dzisiejszym artykule "słowo w słowo" jak te z artykułu z wtorku, tyle, że dziś są one "w oprawie" i wplecione w inne wątki.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit:

Widzę, że jeszcze takie wideo z po konferencji czwartkowej TVP, jest dostępne. Prezes TVP, Jacek Kurski powiedział tam tak, m.in.:

"[...] A wszystkie ważne, dostępne prawa, Telewizja Polska zdobywa i mamy już prawie wszystkie ważne konkurencje, w związku z czym ta oferta sportowa Telewizji Publicznej jest na prawdę imponująca. Upoważnia nas to do wejścia na multipleks, od czerwca chcemy wejść na telewizję naziemną z TVP Sport, czyli odkodować TVP Sport.[...]"

Źródło cytatu: http://centruminformacji.tvp.pl/3696849 ... rciarskich (od mniej więcej 00:12 do 00:36).

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Radol »

TVP Sport to niestety nie ma nic ciekawego do zaoferowania, ale lepsze to niż np. jakiś tam wspominany kiedyś TVP Parlament czy TVP Dokument albo jeszcze inna "zapchaj dziura"

Skoki i biegi narciarskie to i tak były w publicznej TVP1 lub TVP2 więc TVP SPORT nic nowego nie wniesie.
Po za tym to chyba niektóre turnieje tenisa , coś tam z hokeja i boksu itp rzeczy.
Na pewno bardzo pozytywną rzeczą są za to transmisje lekkoatletyczne z ME czy MŚ

Większość praw na atrakcyjniejsze dyscypliny mają wykupione już inne stacje jak Canal+ , Eurosport, Eleven i mam wrażenie że dla TVP Sport zostały tylko jakieś 'odpadki' których ktoś innych nie chciał.

Ogólnie jednak nie widzę na horyzoncie lepszego kanału TVP jaki miałby wejść na MUX8
Na pewno poprawi to 'oglądalność' tego muxa.

p.s.
Osobiście o tyle mam dobrze że od początku na jednej antenie mam wszystko idealnie i w sumie to dla mnie nie ważne co jest i będzie na jakim muxie - nie zwracam na to uwagi bo nie mam takiej potrzeby by się w to zagłębiać.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: ANDPOL »

TVP Sport HD? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę :mrgreen: . Coś panu prezesowi nie ufam...

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Wiceprezes TVP(Członek Zarządu TVP) Pan Maciej Stanecki powiedział:

"[...]Co też jest dla nas jakimś ostrzeżeniem, co do obecności na MUX-8, zasięg Telewizji WP w dystrybucji był niewystarczający, by sfinansować obecność takiej gwiazdy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.[...]

Źródło cytatu: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ma ... i-polskiej

[b]Nie wiem kiedy został przeprowadzony wywiad, co może mieć znaczenie w kontekście padających słów.[/b]

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: jaszek »

Radol pisze:TVP Sport to niestety nie ma nic ciekawego do zaoferowania(...)
(...)Większość praw na atrakcyjniejsze dyscypliny mają wykupione już inne stacje jak Canal+ , Eurosport, Eleven i mam wrażenie że dla TVP Sport zostały tylko jakieś 'odpadki' (...)
Nawet nie wiem jak to skomentować.

- Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020


Piłka nożna:
- International Champions Cup 2018′
- Klubowe Mistrzostwa Świata
- Mistrzostwa Świata 2018′
- Eliminacje Mistrzostw Europy 2020′
- Mistrzostwa Europy 2020′
- Eliminacje Mistrzostw Świata 2022′
- Mistrzostwa Świata 2022′

Piłka ręczna:

- Mistrzostwa Europy kobiet 2018′

Ponadto niemal całą Lekkoatletykę, skoki narciarskie

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@jaszek
I to chyba zapomniałeś wszystkiego wymienić :)

Tutaj np. plany programowe kanału TVP Sport na lata 2018 i 2019:
- http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... -sport.pdf (2018)
- http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... -sport.pdf (2019)

Oprócz tego np. trzeba też mieć "na myśli" właśnie m.in. te duże imprezy sportowe, które wymienił @jaszek, a które są transmitowane w późniejszych latach. I jeszcze dochodzą sprawy bieżących, dostępnych do pozyskania praw sportowych, które mogłyby wkroczyć np. chyba w 2019 roku do TVP jak np. Ekstraklasa czy F1 (o tych dwóch mówię na podstawie różnych medialnych doniesień, teorii, planów, hipotez i słów wypowiadanych ze strony TVP, przez np. Dyrektora TVP Sport - Pana Marka Szkolinkowskiego).

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: jaszek »

Oczywiście, wymieniłem tylko najważniejsze prawa. TVP ma jeszcze prawa do hokeja na lodzie (m. in. Mistrzostwa Świata), kolarstwo (Tour de Pologne i MŚ), sporo sportów zimowych, tenis WTA i Puchar Davisa...

TVP nabyła m. in. prawa do wszystkich wielkich piłkarskich wydarzeń sportowych (Mundiale i Euro) wraz z eliminacjami, nie wiadomo jeszcze jak z LM i LE w przyszłym sezonie, w tym mieli sublicencję. Wszystko zależy teraz od Polsatu, który nabył te prawa.

W TVP jest też sporo sportów mniej popularnych, ale w których mamy sukcesy (pływanie, kolarstwo górskie). TVP ma prawa do najważniejszych imprez w tych dyscyplinach.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Rzeszowiak »

Ciekawe jak tam idą rozmowy między TVP a Emitelem. Czy są bliżej końca niż początku.

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: jaszek »

Zagranie TVP jest tu dość sprytne. Teraz wyłącznie ruch Emitela. Jeśli operator nie ugnie się i nie obniży cen za dostęp do slotów, to nie będzie TVP na MUX-8, odważę się powiedzieć, że nawet kosztem utracenia należnych jej miejsc. Przy obecnych cenach i obecnym potencjale MUX-8 wchodzić tam po prostu się nie opłaca. Już być też się nie opłaca, czego naocznym przykładem są kanały WP i NOWA TV.

Nowy konkurs? Chętni też raczej nie rzucą milionami bez negocjacji i powątpiewam, czy wejdą na MUX-8 przy obecnych cenach. Bez TVP i konkretnych kanałów (jak np. TVP Sport) MUX-8 upadnie. Tylko TVP może jeszcze uratować ten multipleks. Wejście tam 2-3 konkretnych kanałów i kampania promocyjna na antenach TVP może zmotywować ludzi do zainteresowania się dodatkową ofertą programową, nawet kosztem zakupu dodatkowej anteny.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Teraz komercyjni nadawcy płacą Emitelowi ok. 6 mln zł / rok za 1 slot, jak myślicie, na ile to chce zbić TVP ?

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Rzeszowiak »

TVP chce jak najtaniej a wiadomo Emitel też ma swoje koszta. Nie ma nic za darmo.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

@jaszek
Nie zgadzam się z Twoją tezą.
Ten MUX ma słabe wyniki, gdyż ludzie o nim niewiele wiedzą, to raz, a dwa ten MUX nie ma lokomotywy która go pociągnie jak pozostałe MUX'y.
Polacy są przyzwyczajeni do głównych kanałów i nie czarujmy się na pozostałe zaglądają jeśli przy okazji zapiszą się na liście.
Obecnie nie mają wiedzy i motywacji żeby szukać kolejnych.
I to cała tajemnica słabych wyników nowych kanałów na MUX8.

Czy myślisz że w płatnych platformach i kablówkach te 100 kilka kanałów ma większą oglądalność niż te z MUX8?
Istnieją tylko dlatego, że aby oglądać 1 z 20, czy nawet 30 należy zapłacić od gniazdka za wszystkie ;)

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: jaszek »

No właśnie TVP ma być tą lokomotywą.

cefaloid
Posty: 16
Rejestracja: 16 stycznia 2015, o 15:12
Odbiornik: -
Instalacja antenowa: -
Nadajnik - obiekt nadawczy: -

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: cefaloid »

Sęk w tym, że TVP nie ma w interesie być jakąkolwiek lokomotywą dla konkurencji.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Coś a propos ostatnich wpisów.
Czy TVP uratuje ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej?
W sumie nic nowego.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Rzeszowiak »

To trzymamy kciuki za włączeniem kanałów TVP w tym muxie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Trzymamy, trzymamy kciuki, mnie już aż palce ścierpły od tego trzymania :D

cefaloid
Posty: 16
Rejestracja: 16 stycznia 2015, o 15:12
Odbiornik: -
Instalacja antenowa: -
Nadajnik - obiekt nadawczy: -

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: cefaloid »

K63 pisze:Coś a propos ostatnich wpisów.
Czy TVP uratuje ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej?
W sumie nic nowego.
Ten artykuł świetnie wpisuje się w Prawo Nagłówków Betteridge'a o takim oto opisie:
Ta historia doskonale ilustruje moją tezę, że na każdy nagłówek kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć „nie”. Powodem, dla którego dziennikarze stosują takie nagłówki, jest ich świadomość, że dana opowieść to prawdopodobnie bzdura i nie ma żadnego pokrycia w źródłach ani faktach, ale mimo to chcą, by się ukazała.
Dlatego zwykle odpowiadam na takie pytanie 'nie' i daruję sobie czytania jeśli taka odpowiedź zamyka temat.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Nowe wieści na temat wejścia TVP na MUX-8.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... lna-oferte

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Jak przebiegają rozmowy nadawcy z Emitelem? - Złożyliśmy Emitelowi realną ofertę, ale ją odrzucił. Dlatego będziemy posiłkować się multipleksem trzecim, żeby spełnić obietnicę daną kibicom na mundial - powiedział Jacek Kurski we wtorek podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej.
No, czyli tak jak pisałem wcześniej, jak by co to winny Emitel. Dadzą parę meczów równolegle na antenach otwartych i będzie jak było. Albo tak jak miało być od początku.
Czy jeśli Telewizja Polska definitywnie nie porozumie się z Emitelem co do obsługi jej stacji na MUX-8, straci rezerwację swoich slotów? Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, że taki fakt nie nastąpi, ponieważ liczy się, że firmy podjęły negocjacje.

- Warunki zostały spełnione, TVP rozpoczęła negocjacje we wskazanym terminie - podkreśla Kołodziejski.
Czyli wracamy do punktu wyjścia, teraz dalej mogą ciągnąć w nieskończoność.
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że ten niby termin to była tylko ściema, przecież KRRiT i TVP grają w jednej drużynie. Termin nie przypadkowy koniec kwietnia a w czerwcu mistrzostwa.
Gdyby naprawdę chcieli załatwić sprawę to wyznaczyliby też koniec negocjacji.


Iskierkę nadziei daje ten fragment:
- Jesteśmy dopiero po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym, dżentelmeni o takich sprawach nie rozmawiają - powiedział. - Czerwiec jest dla mnie terminem mobilizacyjnym z powodu mistrzostw świata w piłce nożnej. Brakowało mi TVP Sport na MUX-8, mam nadzieję że uda nam się porozumieć - zadeklarował Kozłowski.

Znamienny jest też ten cytat z Satkuriera:
Oczywiście negocjacje trwają dalej, co podkreślił Andrzej Kozłowski, prezes EmiTela. Choć wygląda na to, że mogą jeszcze trochę potrwać, a TVP Sport nie pojawi się w MUX 8 przed mundialem.

Czytaj więcej na: http://satkurier.pl/news/170830/tvp-spo ... mux-8.html
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, o 09:44 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany