Przerwy konserwacyjne nadajników

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: K63 »

Pytanie do Admina - dlaczego nie działa strona Planowane przerwy konserwacyjne? Lista planowanych przerw jest pusta i nie działa wyszukiwarka.
Dzisiaj rozdzwoniły się do mnie telefony że nie ma sygnału z nadajnika Gorlice-Maślana Góra. Na stronie Emitel-a nie znalazłem żadnej informacji. Dopiero na infolinii upewniłem się że jest przerwa do godz. 14.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Mi na obecną chwilę działa ta strona, m.in. prezentując niezbędne informacje w swojej tematyce.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: K63 »

U mnie także ruszyła. Jest lista i działa wyszukiwarka.

motyl77
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 2016, o 12:12
Instalacja antenowa: Antena zbiorcza DVB-T/SAT
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca , g.Kamieńsk, Dobromierz, Cz-wa

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: motyl77 »

Na jutro jest planowana konserwacja nadajnika MUX4 Częstochowa/Kłobuck, czy dotyczy to też nadajnika Częstochowa/Sosem ?
Na liście serwisowań jest chyba też błąd jest napisane kanał 45 , a ona nadajniki pracują na kanale 32.

Mikuu
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:03
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca - Częstochowa

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: Mikuu »

Nie lepiej byłby tak jak w dawnych czasach że odbierający z danego nadajnika miał informacje - leciał na dole pasek, że nie będzie sygnału w określonych godzinach?
Instaluje dużo anten i później masa ludzi do mnie dzwoni że od rana nie ma sygnału i za każdym razem muszę tłumaczyć ze to wina konserwacji nadajnika i tak przynajmniej dwa razy w roku :geek: :roll:

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: Kamilx »

Obecnie byłoby to raczej niemożliwe, gdyż MUX1,MUX2 i MUX8 z każdego nadajnika nadają to samo (gotowy sygnał multipleksu wychodzi z centrali w Warszawy; nie ma możliwości zmieniania składników multipleksu z poziomu obiektu nadawczego). W przypadku MUX3 istnieje 16 wersji multipleksu, które wychodzą z centrali w Warszawie do odpowiednich nadajników (w zależności od województwa i doświetleń województw; ośrodki TVP3 wysyłają sygnał programu do Warszawy). Do tego dochodzą jeszcze SFN-y (nadajniki muszą nadawać to samo, bo inaczej nie będzie synchronizacji).

Jedynym wyjściem byłaby emisja komunikatów o wyłączeniu nadajników na pasku w TVP3 (oczywiście informacje o wszystkich przerwach na terenie województwa).

Obecnie przerwy konserwacyjne nadajników MUX1 i MUX3 można sprawdzać w Telegazecie TVP1 i TVP2: strona 359.

Mikuu
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:03
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca - Częstochowa

Re: Przerwy konserwacyjne nadajników

Post autor: Mikuu »

Dobre i tyle jakby było chociaż na TVP3, bo tak to masa ludzi sama kręci tymi antenami i cuduje niepotrzebnie...

Zablokowany