Antena i rozgałęźnik

adamski070
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2019, o 10:59
Miejscowość: Wąsosz

Antena i rozgałęźnik

Post autor: adamski070 »

Witam,
Sytuacja wygląda tak: 

Wcześniej miałem rozdzielacz pasywny gdzie podłączony był zasilacz antenowy pod jeden telewizor (do reszty nie było trzeba) i kanały były odbierane oprócz MUX-8. Wcześniej bez rozgałęźnika bezpośrednio do jednego TV odbierały wszystkie kanały, łącznie z MUX-8. Dowiedziałem się że potrzeba kupić aktywny by nie było strat mocy i można wtedy oglądać na trzech TV wszystkie programy. I teraz takie moje zdziwienie, gdyż jak podłącze rozgałęźnik aktywny, to nie wyszukuje mi żadnego programu. Rozgałęźnik aktywny podłączony jest pod sieć elektryczną. Z góry dziękuję za odpowiedź.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena i rozgałęźnik

Post autor: poxipol »

Z twojego opisu można przypuszczać że:
W puszce antenowej jest zainstalowany przedwzmacniacz antenowy.
Przez rozgałęźnik pasywny napięcie zasilania przedwzmacniacza przechodziło przez niego,a pozostałe odbiorniki nie powodowały zwarcia zasilania.
Rozgałęźnik aktywny jaki ?,
-czy ma możliwość przesyłania zasilania do przedwzmacniacza.
Jeżeli nie podamy tego zasilania to sygnał będzie bardzo wytłumiony,a nawet uniemożliwiający odbiór.
Osłabiony odbiór MUX-8 może wynikać z braku anteny dla tego pasma -VHF

adamski070
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2019, o 10:59
Miejscowość: Wąsosz

Re: Antena i rozgałęźnik

Post autor: adamski070 »

Rozgałęźnik:
Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/3 F AMS

Antena:
https://m.euro.com.pl/anteny/technisat- ... 6033.bhtml

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena i rozgałęźnik

Post autor: poxipol »

Antena którą posiadasz jest do odbioru pasma UHF kanały 21-60 bez MUX-8 pasmo VHF kanały 5-12
Antena jest w komplecie z przedwzmacniaczem
Przedwzmacniacz jakie obejmuje częstotliwości ( kanały ) wzmocnienia i jakie jest wymagane napięcie jego zasilania ?
Antena ta w zależności od miejsca odbioru,może odbierać MUX-8 z dużym osłabieniem poziomu i jakości sygnału.

Rozgałęźnik aktywny nie posiada możliwości przesyłania napięcia zasilania do przedwzmacniacza -jest wykonany do anteny - anten pasywnych z symetryzatorami.
Aby umożliwić zasilanie konieczny jest separator https://www.dipol.com.pl/separator_zasi ... _C0397.htm i podanie stosownego napięcia z właściwą polaryzacją.Separator podpina się na wejściu rozgałęźnika.

Ogólnie mówiąc,biorąc pod uwagę poprawny odbiór MUX-8,jest to na zasadzie aby jakoś było.
Fachowe,poprawne rozwiązanie całości przedstawia się nieco inaczej.

Zablokowany