Obraz na Samsungach

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Obraz na Samsungach

Post autor: LeS »

Witam.
Od jakiegoś czasu walczę z biur..em Samsunga w sprawie zgłoszonej do serwisu wady odbiornika serii NU7092. Problem dotyczy powiększonego obrazu na odbieranych z nadajnika raszyńskiego kanałach SD. Szczególnie widoczne jest to na kanale NOWA TV podczas wyświetlania paska informacyjnego (czerwony, lewa, dolna). Dwukrotna wizyta serwisantów przyniosła efekt w postaci stwierdzenia: "...sprzęt sprawny...obraz powiększony na niektórych kanałach SD".
Dlaczego piszę na tym forum? Otóż ku swojemu zdziwieniu (niemal przerażeniu!) otrzymałem odpowiedź z "Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung" sepol.contactus@samsung.com, którą pozwolę sobie tutaj zacytować:
--
"...Po zapoznaniu się ze sprawą informuję, że Serwis sprawdził Pana urządzenie pod kątem zgłaszanych usterek i nie wykrył żadnych nieprawidłowości.
Symptomy, które Pan dostrzega wynikają z sygnału dostarczanego do telewizora.
...
Michał Michalski"
--
Wobec powyższego mam pytanie:
Jak to jest możliwe, że postawiony obok odbiornik innej firmy, z sygnałem rozdzielonym z tej samej anteny, wyświetla pełen obraz a Samsung tnie potwornie? Czy w ogóle jest taka możliwość, że do Samsunga dociera z tej samej anteny inny sygnał? BZDURA?!
Serdecznie proszę o konkretną odpowiedź, gdyż nie mogę sobie pozwolić na robienie ze mnie idioty przez urzęd....ka w skądinąd renomowanej firmie.
Załączam fotkę która potwierdza moje obserwacje. Może ktoś z Was również zaobserwuje ten efekt?

Pozdrawiam
Leszek Snarski
https://drive.google.com/file/d/1-BvQxz ... =drive_web

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: Jingiel »

W tv masz ustawienie, żeby wyświetlał wszystkie pixele

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: eter »

Próbowałeś wszelkie ustawienia obrazu.....chociaż technik pewnie tak błahe czynności próbował.
Wynika z tego, że jest coś źle ustawione w menu serwisowym, chociaż technik przecież powinien to również ogarnąć.
Same ustawy obrazu w menu:
Funkcje obsługi obrazu
W telewizorze można skonfigurować ustawienia obrazu.
Zmiana rozmiaru obrazu
Ustawienia
Obraz
Ustawienia rozmiaru obrazu
Rozmiar obrazu
Zmiana wielkości obrazu wyświetlanego na ekranie telewizora.

Standardowy 16:9

Użytkownika

4:3

Obsługiwane rozmiary obrazu mogą różnić się w zależności od sygnału wejściowego. Więcej informacji dotyczących
obsługiwanych rozmiarów obrazu zawiera część
Rozmiary obrazu a sygnały wejściowe

Automatyczna zmiana rozmiaru obrazu
Ustawienia
Obraz
Ustawienia rozmiaru obrazu
Automatyczna szerokość
Ta funkcja może nie być obsługiwana w zależności od modelu lub regionu geograficznego.
Zmiana rozmiaru obrazu w trybie 4:3 lub w trybie dopasowania do ekranu
Ustawienia
Obraz
Ustawienia rozmiaru obrazu
Rozmiar ekranu 4:3
Wybór rozmiaru obrazu odpowiedniego do obszaru geograficznego podczas oglądania telewizji w trybie
4:3
lub
Dopasuj do ekranu
. Obsługiwane rozmiary ekranu mogą się różnić w zależności kraju. Ta funkcja pozwala zmienić
rozmiar obrazu.

Tryb
4:3
nie jest dostępny, gdy urządzenie zewnętrzne jest podłączone do telewizora za pomocą złącza komponentowego
lub HDMI.

Ta funkcja może nie być obsługiwana w zależności od modelu lub regionu geograficznego.
Dopasowanie obrazu do ekranu
Ustawienia
Obraz
Ustawienia rozmiaru obrazu
Dopasuj do ekranu

Ta funkcja może nie być obsługiwana w zależności od ustawienia
Rozmiar obrazu

Ta funkcja może nie być obsługiwana w zależności od odbieranych sygnałów.
Dostosowanie rozmiaru i/lub pozycji obrazu
Ustawienia
Obraz
Ustawienia rozmiaru obrazu
Powiększenie i pozycja

Ta funkcja jest dostępna tylko wtedy, gdy dla opcji
Rozmiar obrazu
wybrano ustawienie
Użytkownika

Te ostatnie ustawy jak powiększenie i pozycja ( działające jedynie w ustawieniach obrazu Użytkownika) mogą coś zmienić.
Poza tym, jeśli obraz jest mimo wszystko zbyt duży, to dziwna sprawa i wada w postaci źle skalibrowanego obrazu.
Normalnie wada fabryczna.
Tak więc z instrukcji obsługi wynika, że jedynie przy wyborze ustawienia "Użytkownika" można zmieniać wielkość obrazu, ustawienie i pozycję ...

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: LeS »

<eter> dzięki za listę możliwości menu. Przećwiczone wszystko.
Te ostatnie ustawy jak powiększenie i pozycja ( działające jedynie w ustawieniach obrazu Użytkownika) mogą coś zmienić.
Poza tym, jeśli obraz jest mimo wszystko zbyt duży, to dziwna sprawa i wada w postaci źle skalibrowanego obrazu.
Normalnie wada fabryczna.
No w końcu! Ktoś się odważył i otwartym tekstem napisał to, co trąbię od tygodnia na forum Samsunga:
https://eu.community.samsung.com/t5/Tel ... ad-message
Chciałbym jedynie by ktoś mniej zaangażowany zdecydowanie potwierdził lub zaprzeczył moim obserwacjom.
Ukłony
LS

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: eter »

Teraz przeczytałem Twój temat na forum Samsunga i ewidentnie jest to wada.
Co śmieszne, prosta do zniwelowania za pomocą nowego firmware.
Całkowicie jestem zdziwiony tym, że jak piszesz, mają ją wszystkie te same modele wypuszczone przez Samsunga.
Producent powinien jak najszybciej usunąć tę "wtopę", bo jest to nie tyle śmieszne co tragiczne, żeby obecnie przy tak rozwiniętej technice wypuszczać z fabryki TV z takim podstawowym błędem.
Przecież taka wada całkowicie wyklucza właściwy odbiór z DVB-T.
Nie wiem, że nie mają jeszcze lawinowych zgłoszeń, jednak trzeba sobie szczerze powiedzieć, że mnóstwo ludzi nie widzi takich rzeczy (co wydaje się zupełnie niezrozumiałe)...
Najwięcej dziwi mnie wizyta dwóch "techników", którzy mając wgląd do trybu serwisowego odbiornika nie potrafią usunąć ręcznie tego problemu.
Tak więc oddaj ten "niewypał" do sklepu i korzystając z rękojmi zażądaj zwrotu gotówki z powodu niezgodności towaru z umową.
Jak będą się wymigiwać to im pokaż organoleptycznie, że chcesz czytać całą belkę wiadomości a nie domyślać się co na niej pisze....
Dla pewności zresetuj go do ustawień fabrycznych i przy nowej instalacji wybierz inny kraj.
Pewnie będzie to samo, ale warto spróbować, może samo firmware na Polskę jest zrypane.

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: LeS »

Dzięki <eter>. Rzeczywiście coraz więcej osób stwierdza, że badziew!

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: eter »

Nie mogę jeszcze uwierzyć, że takie buble wypuścił Samsung.
Na pewno masz odznaczoną tę opcję u siebie?
W ogóle jest ona dostępna przy odbiorze z naziemnej?
Jeśli tak, to coś w ogóle zmienia?

Obrazek

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: Obraz na Samsungach

Post autor: LeS »

Mam tę opcję nieaktywną, ale wyświetla "Wyłączone".

Zablokowany