TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

Witam.
Nie będę kopiował tego, co napiałem wcześniej... Poczytajcie https://eu.community.samsung.com/t5/Tel ... 181#M11565

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

Wyjaśnione!
Samsung daje dwa różne wejścia do ustawień (Settings). W głównym nie ma tych opcji. które są w t.zw. szybkich ustawieniach (Smart Hub).
Pozdrawiam.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: eter »

Co do opóźnienia na POLSACIE to na tym forum już o tym pisaliśmy.
Polsat jako domyślną ścieżkę w TV ustawia na DD i niestety jest ona przez nich nadawana z opóźnieniem i to sporym. Nic na to nie poradzisz, dopiero zmiana ścieżki na inną jest bez opóźnienia.
Na innych kanałach nadających DD jest bez opóźnień.
Doszedłeś już co z tym powiększonym obrazem?
Bo nie mogę uwierzyć, żeby nie było możliwości ustawienia go w normalnej wielkości.
Poza tym, twój TV ma skomplikowane menu i trzeba dojść, gdzie i co się ustawia.
Podstawa to czytanie instrukcji obsługi!
Niektóre ustawienia są dosyć mocno poukrywane:)

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

Dzięki <eter>. Zaraz wrzucę na forum Samsunga to info.
Szczerze to się domyślałem, że to jednak nie odbiornik... Opcje faktycznie ciężko niekiedy odszukać. Mało intuicyjne.
Przeleciałem po kolei wszystko co było związane z obrazem i niestety nie potrafię zmniejszyć. Opcja zmiany rozmiarów obrazu działa tylko w górę. Przesuwanie w obie strony (lewo/prawo) nie pokazuje brakujących fragmentów. Zmiana proporcji na 4:3 też. Być może wyświetlają 704 pixele w linii zamiast 720. Postaram się to sprawdzić. Pozdro.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: eter »

Już w marcu ( a właściwie dopiero wtedy temat został poruszony a chyba Polsat tak ma od początku) doszliśmy, że Polsat ma opóźnienie na ścieżce DD :evil:
Zobacz temat (ostatnie wpisy).
viewtopic.php?f=17&t=7484&start=60

Co do braku możliwości (bo chyba jednak jej nie ma z tego co opisujesz) uzyskania pełnego obrazu, będziesz reklamował ten nieudany produkt?

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

<eter> Zgłaszałem dwukrotnie do serwisu. Pierwsza wizyta - totalne dno. Nawet nie podpisałem żadnego dokumentu z wizyty technika, a diagnoza była "sprzęt sprawny, zgodny ze specyfikacją". Powtórnie przyjechało dwóch panów i uparcie wmawiali mi, że obraz jest OK. Postawiłem obok inny odbiornik (inna marka) na tej samej antenie i dopiero wówczas uzyskałem wpis na karcie naprawy "obraz powiększony na kanałach SD".
Korespondencja z <sepol.contactus@samsung.com> jest żenująca. Uparcie twierdzą, że odbiornik jest sprawny.
TV generalnie mi się podoba, poza tym, że nie ma kodeka DIVX/XVID, i chciałbym go zatrzymać, jednak brak kilku procent obrazu potwornie mnie drażni i prawdopodobnie będę musiał zwrócić sprzęt do sklepu.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: eter »

Jak mogą ci odpisywać, że odbiornik jest sprawny, skoro masz wpis na gwarancji od serwisantów, że jest powiększony obraz na kanałach SD.
Poza tym, to byli na prawdę serwisanci (technicy)?----nie widzieli, że obraz jest ucięty?
Weź przestań z nimi dyskutować, bo to jacyś dyletanci a nie technicy.
Oddaj do sklepu na podstawie niezgodności produktu z umową na co masz wpis i nie męcz się z dziadostwem.
W dobie tak szerokiego dostępu do innych modeli i producentów wybierzesz sobie jakiś normalny.
Poza tym zadzwoń do nich i powiedz im dosadnie, że skoro masz stwierdzone od ich niedouczonych techników, że obraz jest powiększony, to o czym oni ci pierdylą.
Jakieś nieogary w tym serwisie i nie ma co się "kopać z koniem".
Zwróciłbym na drugi dzień taki wybrakowany bubel do sklepu a nie patrzył się na zniekształcony obraz i psuł sobie nerwy przez to, że jakieś nieogary nie potrafią wyprodukować sprawnego odbiornika a już tym bardziej go naprawić, jak wypuścili bubel.

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

Całkowite zaskoczenie https://eu.community.samsung.com/t5/Tel ... ad-message:
"widzę, że dalej męczysz kwestię rozciągania formatu SD. Muszę Cię zasmusić.
Wszystko jest okej, tak wygląda dopsowanie, w celu jak najmniejszej utraty jakości i wprowadzenia jak najmniejszych zniekształceń w proporcjach."
Jadę z tym szajsem do sklepu!

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: eter »

"....tak wygląda dopasowanie, w celu jak najmniejszej utraty jakości i wprowadzenia jak najmniejszych zniekształceń w proporcjach".
Napisz co i jak z tym oddaniem w sklepie.

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

To był cytat, wklejałem bez korekt. Tak ludzie piszą niestety...
Czekam na odpowiedź z Biura Samsunga na pytanie jak w temacie, więc TV jeszcze w domu.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: eter »

Nie miałem na myśli braku jednej literki w cytowanym zdaniu, tylko o jego sens.
Jak do tej pory wydaje się, że sam serwis chyba również chce ci wciskać taki bełkot.
Więc nie wiem na co jeszcze liczysz?
Obudzą się i zrobią korektę w najnowszym firmware (?), skoro ten sam błąd występuje w każdym takim samym modelu tego TV.
Wydawałoby się ze strony producenta, że byłoby to w tej sytuacji najlepsze wyjście, jednak praktyka mówi, że producenci "zostawiają swoje dzieci już kilka miesięcy po ich narodzinach" i bardzo niechętnie wypuszczają nowe firmware.
Może tym razem będzie inaczej.... na co raczej bym nie liczył.
Widzę, że Ty jednak tak i raczej już nie zależy ci na po prostu załatwieniu sobie czegoś normalnego, tylko na wygraniu swojej z nim batalii - w takim razie powodzenia.

LeS
Posty: 11
Rejestracja: 30 lipca 2019, o 16:16
Miejscowość: Pomiechówek

Re: TV Samsung niezgodne z rozporządzeniem MAiC?

Post autor: LeS »

Ach, sorry. Na razie mam trochę roboty i duży TV jest mi potrzebny. Czasu jeszcze mam ponad rok, więc się nie spieszę... Jednak trochę racji masz! Nienawidzę olewajstwa. Pozdro.

Zablokowany