Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

jacekdmtrade
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, o 12:22
Miejscowość: Koscian

Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: jacekdmtrade »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Qviart T2 H265 to dekoder odbierający sygnał DVB-T/T2 oraz DVB-C i obsługujący najnowszą kompresję obrazu H.265 HEVC dzięki czemu obraz wyświetlany z odbiornika jest ostrzejszy niż kiedykolwiek wcześniej.
Obrazek
Jeden z niewielu na rynku odbiornik sygnału DVB-T, który odbiera sygnał wejściowy w pasmach 177.5~226.5 MHz oraz 474~866 MHz
(niestandardowa funkcja, idealne rozwiązanie dla sieci, które nie przenoszą częstotliwości z zakresu UHF, a w których brak już jest miejsca w paśmie VHF)
Obrazek
Obrazek
Wyszukiwanie i sortowanie kanałów według funkcji LCN, posortowane poukładane kanały według kolejności operatora.
Obrazek
EPG - przewodnik po programach
Obrazek
Rozdzielczości wyświetlania obrazu: 480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p (RBG,HDMI), 480i oraz 576i (CVBS)
Obrazek
Zarządzanie programami - TV/Radio listy kanałów, numeracja kanałów, sortowanie,
Obrazek
Tworzenie ulubionych grup kanałów.
Obrazek
Najważniejsze cechy odbiornika to między innymi:
- nie tylko standardowy tuner DVB-T ale dodatkowo obsługa kablówki DVB-C
- prostota w obsłudze
- polskie menu
- wyświetlacz LED
- działające w 100% sortowanie kanalów wg. LCN

Główne cechy odbiornika:
- procesor SUNPLUS
- Zarządzanie programami - TV/Radio listy kanałów, numeracja kanałów, sortowanie,
- Dostępne rozdzielczości: 480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p (RBG,HDMI), 480i oraz 576i (CVBS)
- Formaty obrazu 16:9 / 4:3 letter box / 4:3 pan scan
- Wyjscia video - SCART / HDMI
- Aktualizacja systemu poprzez USB
- Obsługuje: TS, MPG, MP4, AVI, MKV, JPEG/BMP format / JPEG slide show + OGG playback
- Menadżer USB
- Nagrywanie "time shift" / zarządzanie nagrywaniem

Wejścia/wyjścia:
- RF IN - podłączenie anteny naziemnej / kablówki
- RF OUT - przelotka sygnału anteny naziemnej / kablówki
- COAXIAL - wyjście cyfrowe audio
- HDMI - gniazdo wyjściowe sygnału wideo/audio HD
- TV SCART - gniazdo wyjściowe sygnału wideo/audio

Najnowszy soft do tunera: https://dmtrade.pl/katalogi/qviart/qviartsoft3.bin

Dekoder dostępny w sklepie: https://www.dmtrade.pl/p9619,qviart-t2h ... h-265.html

flebuss
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 00:58
Odbiornik: PANASONIC40 STRONG8105 Opticum310HD PHILIPS 50 QVIARTH.265
Instalacja antenowa: BIQUAD WYRÓB WŁASNY,Dipol Tri Digit Mini, BLUE LINE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KOŁOWO.HELPTERBERG

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: flebuss »

Witam

Po zmianie standardów nadawania w Niemczech poszukuję dekodera dvb-t2 H265/HEVC - przedstawiony przez Ciebie dekoder wzbudził moje zainteresowanie - załączone zdjęcia nie pokazują jednak wyglądu bannera informacyjnego ukazującego się przy zmianie kanałów lub wywoływanego przyciskiem I(info) jest dla mnie niezmiernie ważne jakie wówczas ukazują się informacje.Potrzebuję taki dekoder który będzie wyświetlał tytuł bieżącej i następnej audycji z podaniem godziny rozpoczęcia i zakończenia audycji oraz będzie przedstawiony tzw. pasek postępu ilustrujący graficznie procentowy upływ czasu od jej rozpoczęcia .Tego typu informacje posiada wiele dekoderów ale chcę się upewnić czy ten dekoder takie informacje przedstawia bo to jest dla mnie podstawowe kryterium decydujące o zakupie.Przy okazji przedstaw warunki zakupu.Niestety trafił mi się dekoder który nie przedstawia tych informacji i trafi do lamusa bądż też odstąpię go w przystępnej cenie komuś dla kogo te informacje nie mają znaczenia. Pozdrowienia.

jacekdmtrade
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, o 12:22
Miejscowość: Koscian

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: jacekdmtrade »

Witam, prezentuje wygląd funkcji o które Pan pyta.

Wygląd paska INFO o kanale.
Który wyświetla się po wciśnięciu przycisku INFO na pilocie lub przełączaniu kanałów

Obrazek

INFO o kanale opis programu

Obrazek

flebuss
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 00:58
Odbiornik: PANASONIC40 STRONG8105 Opticum310HD PHILIPS 50 QVIARTH.265
Instalacja antenowa: BIQUAD WYRÓB WŁASNY,Dipol Tri Digit Mini, BLUE LINE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KOŁOWO.HELPTERBERG

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: flebuss »

Witam i dziękuję - o taką właśnie informację mi chodziło - mam teraz pełny obraz grafiki ekranowej i funkcjonalności odbiornika - pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: Krosnoludek »

Mnie osobiście ten banner info się nie podoba, bo brakuje na nim paska postępu programu.
Bardzo ładny banner info ma Skymaster (dawne Globo) : viewtopic.php?f=36&t=5452
Teraz widziałem w jednym sklepie że wprowadzili model tunera z DVB-T2 HEVC : http://skymaster.de/de/skymaster-t90-dvb-t2-receiver/

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: K63 »

Bardzo ciekawą propozycją wydają się być Cryptobox 702T HD i Cryptoboc 702 mini DVB T2. Tanie nie są, ale nie jest tez chińska masówka. Na banerze INFO jest aktualna pozycja z paskiem postępu oraz pozycja następna. Dodatkowo mamy częstotliwość odbieranego kanału oraz wykres jakości sygnału.
Poza bardzo dobrej jakości obrazem, pierwszy z tych modeli - po podłączeniu do internetu - daje nam dostęp do DLNA, radia internetowego oraz prognozy pogody.
Z doświadczenia wiem, że dekodery tej firmy mają bardzo czułe głowice i umożliwiają stabilny odbiór przy stosunkowo kiepskim sygnale.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=E13J4r3Rzyo
https://www.parabola.cz/clanky/6522/ab- ... b-t2-hevc/

meteor
Posty: 18
Rejestracja: 30 grudnia 2018, o 20:54
Miejscowość: Limanowa
Odbiornik: Tuner Cabletech, Wiwa HD 80
Instalacja antenowa: Antena, Barczak 6LOG HV 12 i Polkat ATV16/21-60. Wzmacniacz Polkat WA9
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Przechyba

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: meteor »

A czy obecnie jest sens kupować tuner lub telewizor jeśli w Polsce za dwa lata dźwięk ma być w AAC4 ?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: K63 »

Trudno powiedzieć co w Polsce będzie obowiązywało, bo Ministerstwo Cyfryzacji nie wydało jeszcze wymagań technicznych dla odbiorników dvb-t2. Idzie im to jak przysłowiowa krew z nosa.
Oczywiście, jeżeli ktoś nie musi, to jeszcze przez kilka miesięcy powinien się wstrzymać.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: Byczek12345 »

Zrobią dokładnie tak, jak z DVB-T MPEG-2, wydadzą wymagania, gdy większe sieci handlowe pozbędą się "niezgodnych" produktów w promocji. Dlatego warto poczekać i omijać "szerokim łukiem" promocyjne oferty sprzedaży.

Krystek
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2016, o 05:00
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: SAMSUNG UE39F5500 (Analog/DVB-T)
GTMedia X8 Combo (DVB-T/T2)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: Krystek »

jacekdmtrade pisze: 1 lutego 2019, o 09:12Witam, prezentuje wygląd funkcji o które Pan pyta.
Panie Jacku, to przy okazji i ja Pana dopytam o ten tuner. Kupiłem go niedawno u Państwa, by go podłączyć u rodziców do telewizora kineskopowego i sprawdzić, czy uda mi się z kabla kablówki wyciągnąć jakieś niekodowane kanały DVB-T/C. Na ich potrzeby tuner jest OK, ale jedna rzecz jest denerwująca: na obrazie odbieranego programu w prawym górnym rogu jest cały czas napis-logo Qviart. To jakiś absurd, żeby tak było. Da się to logo wyłączyć?

Krystek
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2016, o 05:00
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: SAMSUNG UE39F5500 (Analog/DVB-T)
GTMedia X8 Combo (DVB-T/T2)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: Krystek »

Po dogłębnych testach okazało się, że to logo występuje na ekranie jedynie, gdy włączone jest menu i lista kanałów na EPG. Na szczęście.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Mimo wszystko, moim zdaniem, umieszczanie logotypów wszędzie gdzie popadnie nie jest dobrą praktyką

przemo_one
Posty: 20
Rejestracja: 10 listopada 2013, o 12:03

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: przemo_one »

W Internecie znalazłem plik z firmware Qviart_T2H265_7.00 zmodyfikowany 16.04.2019. Czy ktoś miał styczność i czy nadaje się do tunera oferowanego w PL?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Qviart T2H265 HEVC do odbioru DVB-T2/C w kompresji H.265

Post autor: Dobrycel »

Czy moderator moze spowodowac zaprzestanie promowania tego watpliwej jakosci dekodera? NA siłe ktos ciagle reklamuje ten dekoder. Zamknąć ten watek i tyle.

Zablokowany