Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: some83 »

Tv Polonia w Mux1

Moja propozycja to puszczenie TvpPolonia, albo Tvp SportSD w nocy na Muxie 1, kiedy TvpABC nic sensownego nie nadaje poza planszą kontrolną.

Albo zamiast tego TvpABC wymienić z Tvp Sport SD.

Po to, by kiedy w nocy Tvp ABC nie nadaje, nic poza planszą kontrolną dawać syngał np Tvp3 HD, albo Tvp Kultura HD, albo Tvp Historia HD.

Kiedy TvABC jest na osobnym muxie, jedynie co możnaby zrobić rozsądnego to włączyć na noc inny kanał.
Ale kiedy TvABC byłoby na muxie wspólnym. to w momencie, wyłączenia BitRate możebyć zagospodarowany przez inne Kanały.

A z tego co pamiętam, właśnie z Obietnicy Pana Kurskiego Tvp Regionalna ma już nagrywać w HD.
Co prawda nie dał żadnego terminu, kiedy będą emitować w HD.

Tutaj niedowiarką zaznaczę, że w Niemczech mają kanały, które rozbijają na pasma regionalne o niższym bitrate, które później znów jednoczą się w 1 kanał, o większym bitrate'cie po ustaniu tego pasma.
Od strony informatycznej kosztuje to z pewnością dużo taniej niż nowo odpicowane studio Tvp dla Wiadomości.
Więc jedyne prawdziwe wytłumaczenie to lenistwo, lub niechciejstwo.
Ale rozumiem, że decyzja nie należy do Emitela.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: dvbtowiec »

Propozycję napisz do KRRiT oraz do UKE.
TVP ABC wygrał konkurs na miejsce w MUX1 i nic innego w paśmie nocnym się nie pojawi, ani żadna zamiana kanałów nie nastąpi, bo to wymaga zmiany koncesji i decyzji rezerwacyjnej. Koncesja przewidywała nadawanie kanału o charakterze dziecięcym, natomiast decyzja rezerwacyjna dotyczyła wyłącznie MUX1 i TVP nie może tym kanałem swobodnie zarządzać jak kanałami w MUX3.

Gdyby TVP była zainteresowana w paśmie nocnym sama by coś nadawała, bo ma bogate archiwum filmów młodzieżowych. Najwyraźniej nie jest.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: some83 »

Z tym pisaniem do KRRiTV to racja.
Ale wydaje mi się, że nadawanie w nocy dla młodzieży brzmi trochę jak psucie młodzieży, o ile nie ma się państwa o tylu strefach czasowych jak Rosja, imperium Brytyjskie, USA, czy chociaż Chiny.
TvP Polonia już raz była naziemnie więc może wrócić, chociaż w nocy, ja zdaje sobie sprawę, że takie rzeczy przechodzą przez ręce KRRiTV.
Ale coś nie wydaje mi się, że KRRiTV może takie coś zarządzić, tj zmusić TvP do takiego ruchu, może ewentualnie pozwolić na to, albo to wysoce rekomendować.
Wydaje mi się, że to TvP powinna wystąpić o to do KRRiTV.
I nie sądzę, by KRRiTV była nie przychylna przełączeniu, przeżąglowaniu kanałów TvP między Muxami.
Zwłaszcza między Muxami 1-3
Np TvP przeniosła TvP Rozrywka do Mux8.
Mux8 ma najsłabszy zasięg, więc tu mógłby pojawić się problem.
Ale ze zdublowaniem TvP Sport problemu nie było.

Myślałem, żeby z tym zadzwonić do TvP.
Tam mają taką automatyczną sekretarkę .
Choć tak zastanawiałem się trochę, o jakiej porze w ciągu tygodnia zadzwonić by być wysłuchanym, najlepiej jeszcze przez świeżego i nie znużonego wysłuchiwaniem tego pracownika.
Na koniec tygodnia, Na początek - Poniedziałek rano.

Choć w Poniedziałkowe ranki, i w ogóle w ranki to ja nie jestem w formie.
Tym bardziej nocna reemisja TvpPolonia byłaby na rękę ;-P

Możliwe, że tu trochę wydziwiam :=)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: dvbtowiec »

TVP przeniosła TVP Rozrywka do MUX8, gdyż 3 miejsca w MUX nie były objęte konkursem, tylko tak jak w MUX3 TVP swobodnie nimi dysponuje. To samo dotyczy się TVP Sport w MUX8

Jedynie TVP ABC w MUX1 jest wyłoniony z konkursu. I nie można nim swobodnie dysponować.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: some83 »

Jedynie TVP ABC w MUX1 jest wyłoniony z konkursu. I nie można nim swobodnie dysponować.
Oznacza to tyle, że można nim dysponować: NIE Swobodnie.

Tj, za zgodą i aprobatą KRRiTV.

Myślę, że KRRiTV takiej zgody powinna zdaje się być skłonna udzielić, skoro, Mux3, zajęty przez samą TvP ma większy zasięg.
[Tak mi się przynajmniej wydaje, skoro u mnie nadają z tego samego nadajnika co pozostałe muxy, ale z większą moca, oraz z kolejnego nadajnika, z również sporą mocą.]
A wyrazili zgodę na zdublowanie TvpSport w wersji SD.

A takie nocne niewykorzystane miejsce w mux1 też emisje Co2 kosztuje,
Nie wspominając o wzdychaniach widzów skaczących przez ten kanał w nocy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: dvbtowiec »

Kolego działa to już kilka lat i żadna ze stron nie jest najwyraźniej tym zainteresowana ;)
Czy trzeba coś więcej jako komentarz?

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Tv Polonia w Mux1, albo Tvp3 HD w Mux3 nocą.

Post autor: some83 »

Jak widać, muszę być stroną trzecią.
A co poniektórzy by skomentowali, że urzędnicy, czy pracownicy firm niższego szczebla, są selekcjonowani tak, by nie przejawiać inicjatywy.
A Ci na najwyższym szczeblu czasem się komfortowo zamykają w swojej bańce.
Nawet jeśli nie robią tego na własne życzenie, to pracownicy/urzędnicy niższego szczebla robią wszystko czasem by uśpić czujność kogoś takiego, by to oni sami mieli komfort nieróbstwa statusu quo.
Rozumiem, że żadna z 2 stron nie jest tym zainteresowana, czyli nadawca: TVP, ani urząd kontrolujący: KRRiTV.
Ale ja widz, my widownia jako strona trzecia możemy interesować się czym chcemy.

=========
Normalnie:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... x#comments

Tvp z prototypem do dynamicznego podmieniania reklam połączenie telewizji i internetu Korbank i Mattebox.

Normalnie, jak widać pieniądze na dynamiczną zmianę kontentu są.
Więc dynamiczna zmiana kodeka nadawania, roździelczości i propocji obrazu to przy tym pikuś.

I pytanie brzmi,
właściwie moja propozycja brzmi:
możeby tak zaczęli w nocy, kiedy jeden kanał kończy nadawanie, np Tvp ABC jakiś inny kanał przełączać do HD, np Tvp3 HD.
Mogliby bitrate dynamicznie zwiększać na kanale Tvp1 HD, albo Tvp Historia.
Ja akurat dość często w nocy po pracy oglądam Tv.
A są kanały, które kończą nadawanie wcześniej niż inne.

Normalnie, ile to sygnalizacja i jej projektowanie kosztuje, a tutaj proszę jaki Kosmos odpicowali!!!!
:-)
PS rozumiem, że to nic w tym nie jest kwestią Emitela.

Zablokowany