MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mirek71 »

witam
Mieszkam w Szczecinie i nie mogę odebrać Polsat News z MUX 4 na moim TV Panasonic 50G30E - przy wyszukiwaniu ręcznym jakość i siła sygnału na kanale 30 jest na 100% a i tak nie mam obrazu tj. TV nie wyłapuje i nie widzi stacji .
Proszę o poradę co mam w TV zmienić aby odbierać ww. stację:
1. tj czy mam przywrócić ustawienia fabryczne i zmienić region - tylko na jaki ??? - jednak wołałbym tego nie robić bo chyba stracę własną kalibracje obrazu i ustawione stacje
2. czy jest inny sposób aby mój TV zobaczył Polsat News :D
Bardzo proszę o pomoc - najlepiej krok po kroku ...

mek
Posty: 54
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 13:03
Odbiornik: Samsung D 6500
Instalacja antenowa: telmor digit kompakt bierna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: mek »

Ja tez tak mialem w Sharpie sila i jakosc 100% a obrazu brak. Zrobilem dodatkowe automatyczne wyszukiwanie i wtedy polsat news byl pozycja kanalu 101 . Mialem jednak klopot z przeniesieniem go z pozycji 101 na np.30 co prawda dalo sie przeniesc ale potem gubil te ustawienia. Zresetowalem telewizor i ustawilem go na Niemcy i teraz wszystko dziala jak nalezy w moim przypadku to pomoglo mozna wyprobowac.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: BiTCity »

mek pisze: 2 października 2019, o 10:22 Dzieki za wiadomosc potwierdzam u mnie tez jest polsat news godz.10.15. Czyli byla jakas awaria? Albo wlaczaja i wylaczaja probuja, emisja probna wiec kar za brak emisji nie beda placic.
Również potwierdzam odbiór ponownie wzorowy. Jutro w godzinach porannych i w następny poniedziałek konserwacja obiektu TON Bydgoszcz EC przy ul. Żeglarskiej dajcie znać czy pogorszą się warunki odbioru bo będę akurat w pracy.

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mirek71 »

Niestety nie udało mi się znaleźć Polsat News na moim Panasonic 50g30e jak radził kol mek - tj. kilka razy zresetowałem TV do ustawień fabrycznych zmieniałem rejon na Niemcy, Czechy i Szwecję, Polska i nic - na kanale 30 antena skierowana na nadajnik Szczecin Kołowo (pokazuje mi siłę i jakość 100 %) ale TV nie widzi stacji Polsat News ( na automatycznym i ręcznym wyszukiwaniu) - jak żyć :( - macie jakieś pomysły proszę o wsparcie ...

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Przeglądałeś listę kanałów gdzieś w ustawieniach sortowania np.?
Bo czasami normalnie są ukryte, a na takich listach możesz zobaczyć na której pozycji na liście Ci się zaprogramowały.

Jeśli mimo wszystko ich nie ma, to Twój telewizor ich nie znajdzie. Konieczny jest inny odbiornik.

Wpisz sobie w wyszukiwarkę "TV Panasonic 50G30E eksport listy kanałów" i otwórz pewne forum z dyskusją z 2015 roku ;)
Może akurat u Ciebie to zadziała i będziesz mógł zmienić w plikach tekstowych na komputerze parametry kanałów.
O ile oczywiście chcesz podjąć to ryzyko na własną odpowiedzialność.

Powodzenia.

Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: jarip »

Polsat News można oglądać na MUX-2 w HbbTV na wszystkich kanałach dostępnych od Polsatu, przynajmniej z nadajnika Śrem.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

Na tym gdańskim kanale 22 mogliby do PN potestować Polsat HD i Polsat Sport News.
Okiem laika to jest bez sensu. Męczą się niektórzy z mux 8 a tu tak dobrze odbierany kanał nagle spada z nieba. Jak zwykle nie można zrobić czegoś logicznie, sprawnie i optymalnie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

W dniu dzisiejszym doleciał do Krakowa sygnał z katowickiego nadajnika testowego. Telewizory zaprogramowały Polsat News HD.
Kto wie czy jakby antena była ustawiona na Katowice, odbiór byłby możliwy w Krakowie bez problemu.

meteor
Posty: 18
Rejestracja: 30 grudnia 2018, o 20:54
Miejscowość: Limanowa
Odbiornik: Tuner Cabletech, Wiwa HD 80
Instalacja antenowa: Antena, Barczak 6LOG HV 12 i Polkat ATV16/21-60. Wzmacniacz Polkat WA9
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Przechyba

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: meteor »

Może ktoś z Kolegów podpowie mi czy w Limanowej miałbym szansę odbierać Polsat- News?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Teoretycznie kolego jesteś w zasięgu MUX-4 nadajnika z Chorągwicy
Sygnał najdalej wg mapek dociera do miejscowości Berdychów, Siwokówka, Buczki na południowy wschód od Limanowej.

Mux: MUX-4
Kanał: 33
Częstotliwość: 570 MHz
Szerokość kanału: 8 MHz
Moc ERP: 79.07 kW
Polaryzacja: Pozioma (H)
Transmisja: dookólna

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: poxipol »

Rzeczywista emisja jest nieco inna.
Pozwolenie UKE to jeszcze poczekalnia.
https://radiopolska.pl/wykaz/dvbt/2743

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: K63 »

meteor pisze: 10 października 2019, o 10:54 czy w Limanowej miałbym szansę odbierać Polsat- News?
W ubiegłym tygodniu sprawdzałem na Lipowem (Biedronia).
Antena pasywna podobna do Telmor Y18, ale dosyć stara (ok. 1/2 długości Polarisa) - ustawiona na Chorągwicę. Mux 1-3 sygnał OK, ale na k.33 jego brak. Może na wzmacniaczu byłoby lepiej, ale nie sprawdzałem (nie było "ciśnienia" na odbiór tego kanału ze strony odbiorcy).
Kilkadziesiąt metrów dalej antena ASR 860P25 ustawiona na Tarnów. Mux 4 - siła i jakość bardzo dobre, dekoder combo bezproblemowo odbiera Polsat News na k.33. Antena ustawiona jest w kierunku Tarnowa, bo w tej lokalizacji daje to możliwość odbioru wszystkich mux-ów - łącznie z mux-8 (z Chorągwicy brak sygnału tego mux-a).
W Twojej lokalizacji odbiór z Tarnowa (Lichwin lub G. Św. Marcina) raczej nie wchodzi w rachubę - chyba że z odbicia od wzniesień po drugiej stronie doliny.
Nie miałem okazji i możliwości sprawdzenia odbioru mux-4 z Chorągwicy w centrum miasta. W Partner RTV AGD na Zygmunta Augusta (nad DC) mają chyba ASR skierowaną na Chorągwicę, to może u nich zapytaj czy odbierają.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Wzrost oglądalności Polsatu News dzięki obecności w DVB-T.

Źródło informacji:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... ci-w-dvb-t

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

Cieszę się, że oglądalność rośnie. To tylko 3 tygodnie emisji FTA a jeszcze mało kto o tym wie.
Mile widziany ten kanał na stałe FTA. Tym bardziej że Polsat News jest w miarę po środku a nie tak skrajnie jak TVN 24 i TVP Info.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Na Polsacie cały czas reklamują że Polsat News jest dostępny w telewizji naziemnej i że wystarczy tylko wyszukać kanały od nowa, tylko powiedzcie mi jak mi w Krośnie telewizor wyszuka jak z Suchej Góry nie jest nadawany sygnał MUX-4 ?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Jedyne miejsce gdzie reklamują, to krótka wzmianka w Wydarzeniach.
Bynajmniej nigdzie indziej się nie spotkałem, ale może za mało oglądam.
Wiadomo że w krótkim materiale nie wymienią Ci nazw miejscowości z których prowadzona jest emisja i zasięgów ;)

sq7dtf
Posty: 17
Rejestracja: 3 czerwca 2011, o 11:23
Nadajnik - obiekt nadawczy: KIELCE- Komin EC ( MUX3 i MUX4)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: sq7dtf »

Dzień dobry. Mam pytanie czy ktoś mi pomoże rozwiązać problem z odbiorem Polsat News. Na dekoderze Opticum gdy wyszuje mux4 pojawia się lista kanałów z wyjątkiem Polsat News. Wszystkie inne z tego muxa są jak np. Polsat Sport itp. ( oczywiście obraz czarny ale to zrozumiałe) Z tego powodu nie mogę oglądąć odkodowanego Polsat News. Próbowałem już różnych ustawień np. Zmianę kraju w menu... nic nie pomaga.Nadal pełna lista zawartości mux4 z wyjątkiem Polsat News. Ciekaw jestem waszych opinii bo to dość dziwne. Pozdrawiam

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

A sprawdzałeś w Twojej okolicy na jakim kanale nadaje Polsat News?
Mozesz tez napisac do Polsatu na https://icok.cyfrowypolsat.pl/logowanie.cp

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Bogoes »

@Dobrycel, przecież sq7dtf napisał, że znajduje wszystkie kanały z mux4, oprócz PN. Dziwne... a może w ustawieniach początkowych skanowania trzeba ustawić opcję "tylko kanały darmowe" tak mam w Wiwie i mi wyszukuje z muxu4 tylko PN ;).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

dvbtowiec pisze: 16 października 2019, o 08:12 Jedyne miejsce gdzie reklamują, to krótka wzmianka w Wydarzeniach.
Bynajmniej nigdzie indziej się nie spotkałem, ale może za mało oglądam.
Wiadomo że w krótkim materiale nie wymienią Ci nazw miejscowości z których prowadzona jest emisja i zasięgów ;)
Tak, reklamują się na Wydarzeniach, i zamiast powiedzieć że jesteśmy dostępni w niektórych rejonach Polski w telewizji naziemnej, to reklamują się tak jak by byli wszędzie. Mnie już kilka osób pytało o Polsat News.

Zablokowany