DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: pszczolek »

Mimo, że mam siłę 43 jakość przewija mi się 99-100% (na zwykłej antence pokojowej na oknie - ale nadajnik widzę z okna) to obraz się czasami zacina zwłaszcza na tvp historia, używam n-kowego usb sticka.

piotrprzeclaw

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: piotrprzeclaw »

Ooooo, pojawił się TVPINFO no to brakuje tylko Kultury

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: mkowalczuk »

Macie TVP Info z dźwiękiem? U mnie dźwięku nie ma :(

matei

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: matei »

U mnie dźwięk na tvp info jest. Brakuje go natomiast na tvp1 i tvp2.

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: mkowalczuk »

:shock:
A u mnie właśnie dźwięk na TVP info "dostarczyli".
Czary jakieś :)

Wcześniej wskazywałem, że obraz miałem porównywalny z przychodzącym drogą analogową. Obecnie jest sporo lepszy.

artone

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: artone »

a czy ktoś z testujących testował to może innych odbiornikach ? Posiadam w aucie radyjko 2din z wbudowanym odbiornikiem do tv cyfrowej podłączonym do specjalnej zew antenki. Jakiś czas temu podczas testów nie złapałem żadnego sygnału. Ciekawe jak będzie teraz. Z pogodna złapie sygnał czy muszę się wybrać na wycieczkę bliżej nadajnika ?

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: mkowalczuk »

Kwestie dźwięku chyba nadal są przedmiotem działań.
Teraz mam "jąkający się" dźwięk.
Chodzi TVP Info. Pozostałe kanały są OK.

Troszkę wiedziony ciekawością rozglądałem się dziś po sklepach za jakimś odbiornikiem do drugiego TV, ale w Szczecinie jeszcze w tym względzie posucha. Widać sprzedawcy jeszcze nie mają świadomości nadciągających zmian, albo zakładają, że zainteresowanie będzie zerowe.
Jak nabędę jakiś osobny odbiornik - oczywiście dam znać co z tego wyniknie zwłaszcza, że będę chciał protestować możliwości posiadanej anteny pokojowej i pobiegam z nim po Rodzinie by rozpropagować DVB-T :D

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: tajemnicapanstwowa »

os. Kaliny (ok. 16km w linii prostej do masztu), 8 pietro, okna od wschodu sila 70, jakosc 99-100 na zwyklej antenie pokojowej na parapecie z wylaczonym wzmacniaczem zaprzezonej do tunera usb pinnacle 340e. na lekko zmodyfikowanym "patyku" przytwierdzonym na zewnatrz do parapetu sila 65, jakosc 90-100.
TVP1 i 2 oraz TVP Info dzialaly bez zarzutu, dzwiek rowniez. TVP Historia strasznie rwalo raz obraz, raz dzwiek.
dodatkowo na "patyku" mimo bardzo dobrych parametrow TVP1 powtarzalo klatki. Problemu tego nie bylo na zadnym innym kanale.
wlasnie przed chwila poszedlem jeszcze raz sprawdzic i TVP Info nie ma rzeczywiscie dzwieku.

od strony zachodniej (gdzie na co dzien urzeduje) natomiast sila na patyku nie przekracza 30, na antenie pokojowej podobnie. przy sprzezeniu ich razem sila nie przekracza 50 ale na jakosci nie robi to wrazenia.

artone

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: artone »

tajemnicapanstwowa pisze:os. Kaliny

to widzę, że w celach testowych teoretycznie nie będę musiał ruszać się z osiedla. Później dam znać jak to działa u mnie w aucie - o ile w ogóle zadziała :?

5745

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: 5745 »

dzis o 19:50 na TVP Kultura bedzie koncert laureatow Konkursu Chopinowskiego... po cichu liczylem ze kanal ruszy do tego czasu w Szczeinie... Szkoda ....

PS.pozstale kanaly dzialaja bez zarzutu

p.saw

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: p.saw »

No to szkoda. W Poznaniu TVP Kultura śmiga w DD 5.1. Obraz taki sobie, jak to w SD.

Herbatnik
Posty: 21
Rejestracja: 19 października 2010, o 13:19

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Herbatnik »

Widać, że u niektórych kawałek druta wystarczy.... moja antenka pokojowa nie daje rady, jest sygnał do 40% potem znika i tak w kółko, zobaczyłem na analogu, to też zakłóca obraz( objawia się większym śnieżeniem)chyba za dużo urządzeń elektronicznych w pokoju...

Oczywiście, każdy testuje na innych urządzeniach, penach, TV. Ja moge tylko na tunerze HD TS

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: mkowalczuk »

Wróciłem od sąsiada.
Kupił odbiornik OPTICUM FT16p. Ma do tego podpiętą siatkę ze wzmacniaczem A20. Siła sygnału 81%. Jakość 95%
Wszystko śmiga, aż miło poza dźwiękiem na TVP INFO i paskami na TVP KULTURA.
Lokalizacja: Przelewice, a więc 37 km od Kołowa.

matti44
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2010, o 08:37

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: matti44 »

mkowalczuk pisze:Wróciłem od sąsiada.
Kupił odbiornik OPTICUM FT16p. Ma do tego podpiętą siatkę ze wzmacniaczem A20. Siła sygnału 81%. Jakość 95%
Wszystko śmiga, aż miło poza dźwiękiem na TVP INFO i paskami na TVP KULTURA.
Lokalizacja: Przelewice, a więc 37 km od Kołowa.
al. Papieża Jana Pawla II Oficyna lewa podworko parter brak sygnalu

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: tajemnicapanstwowa »

Widać, że u niektórych kawałek druta wystarczy....
w moim przypadku to glownie zasluga wysokosci (bo raczej nie modyfikacji z metalowego sitka a'la ekran i kawalka spiralnie zawinietego miedzianego drutu w ksztalcie rombu - zostalo kiedys po eksperymentach na analogu odziwo dawalo troche lepszy obraz).
na linii widoku po za blokami dookola ciezko dostrzec wyzsze budynki, ktore mialyby zaklocac sygnal lub od ktorych mialby sie odbijac.
mnie wynik osobiscie zadziwil, bo myslalem, ze na takim blokowisku zaklocenia beda o wiele wieksze.

myslalem nad aktywna antena typowo do DVB-T ale skoro od zachodu ciezko bedzie z zasiegiem to chyba sobie podaruje ten wydatek. chyba, ze to jeszcze nie jest pelna moc nadajnika.

Herbatnik
Posty: 21
Rejestracja: 19 października 2010, o 13:19

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Herbatnik »

Ja mieszkam na 9 piętrze, widok z okna na południe, wieżowiec przysłania Kołowo, zaś oś słonecze widać :)

Może rzeczywiście siły sygnału nie są na miasto skierowane z pełną mocą? Płakać na razie nie ma co ( te kanały mam z talerza sat, chyba że dorzucą Tvp Sport). Mux2 ma mieć 100kw, wiec zdecydowanie mocniejszy będzie sygnał. Antena zewnętrzna mnie się nie uśmiecha, czas pokaże i zobaczymy co będzie po 27.10

wvv

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: wvv »

Pogodno, znakomity odbior-sila 90 jakosc 100, tylko dzis sila okolo 80, lecz jakosc 98-100
Powinna byc jeszcze TV Polonia, poczekamy.

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: tajemnicapanstwowa »

tylko po co TV Polonia w Polsce? mnie zawsze zastanawialo dodawanie tego programu w kablowkach.
bardziej mialo to uzasadnienie na platformach sat. (choc w kazdej regulamin w jakims stopniu zabrania wywozenia :) ).

wg. pierwotnych planow TVP w grudniu zawita do nas TVP Seriale (o ile TVP udostepni ten program po za operatorami). Troche szkoda TVP Sport, bo na TVP HD nie liczylem od poczatku. tak wiec sobotnie popoludnia beda z m jak milosc, klanem i zlotopolskimi :)

to co chcialem juz na poczatku napisac to pytanie czy ktos wie czy obecny nadajnik, nadaje z pelna moca? bo nie chce wydawac pieniedzy w ciemno na lepsza antene tym bardziej, ze u nas MUX2 to dopiero koniec grudnia (choc "siac" beda kilka razy mocniej).

@wvv - zapewne jakas lepsza antena zewnetrzna? ;)

artone

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: artone »

Około 1:00 przetestowałem odbiornik który posiadam w aucie. Złapałem z tego co pamiętam 9kanałow niemieckich ( połowa z epg ) jednak żadnego polskiego. Kwestia ustawień ? :?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: RAPIOTR »

artone pisze:Około 1:00 przetestowałem odbiornik który posiadam w aucie. Złapałem z tego co pamiętam 9kanałow niemieckich ( połowa z epg ) jednak żadnego polskiego. Kwestia ustawień ? :?
Wogle nie wyszukuje programów polskiego multipleksu czy znajduje lecz nie dekoduje? Wątpię czy ten odbiornik w aucie wyświetli ci mpeg4 AVC ;)
Osobiście nie spotkałem się z fabrycznym odbiornikiem samochodowym w mpeg4. . Podaj więcej informacji ---Co to za odbiornik (symbol ,marka auta,może jakieś zdjęcie)???

Zablokowany