HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Ponownie w sklepach sprawdzałem jak działa Polsat News na różnych telewizorach i tak:
- LG działa poprawnie Polsat News jak i radia na EmiTel, oraz Legia Warszawa skróty(nie wiem czy działa live).

- Philips PUS7334 wyskakuje czerwona kropka z napisem Polsat News, po wciśnięciu jej i zaakceptowaniu regulaminu zielonym nie wskakuje Polsat News, a cała aplikacja się zawiesza i nic się już nie da zrobić, pewnie trzeba telewizor z prądu wyłączyć, kanały telewizyjne można zmieniać w telewizorze. Telewizor z 2019 roku z wersją HbbTV 2.0.2 . Pisane było, że telewizory Philipsa z 2018 działają OK, w tych z 2019 musi być jakiś błąd.

-Panasonic jest kropka czerwona z Polsat News, po jej wciśnięciu jesteśmy przenoszeni do zaakceptowania regulaminu, i po wciśnięciu zielonego klawisza nic się nie dzieje, nie pojawia się Polsat Newa, nie zawiesza telewizora.

-Sony także pojawia się czerwona kropka z Polsat News, po wciśnięciu jej trzeba zaakceptować regulamin zielonym i wtenczas telewizor cały się zawiesza, nie da się nawet zmienić kanału, pewnie tylko wtyczka z kontaktu.

-Samsung nie pojawia się czerwona kropka z Polsat News, bo Samsung jako jedyny w Polsce stosuje wersję HbbTV 1.0 z 2010 roku !, a na inne kraje daje 2.0.1

Nie było żadnego TCL by sprawdzić

Najgorszy jest Samsung z HbbTV 1.0 - unikać jak ognia zakupu do czasu aż podniosą chociaż do wersji 2.0.1, żaden producent w Polsce nie stosuje już tak niskiej wersji z 2010 roku !!!

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

To samo mam na moim philips z 2019 7334 zawiesi się hdbbtv i tylko wyłączenie z gniazdka przywraca hdbbtv a philips milczy

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

W uzupełnieniu do informacji @Krosnoludek nie każdy Sony się zawiesza.
Seria XG... na której miałem przyjemność pracować PN działa poprawnie. To są jednak telewizory z wyższej półki cenowej, więc pewnie rozwiązania mają także inne.
Nie działa na nim natomiast kanał Legia TV, gdy nie ma transmisji LIVE, transmisja LIVE działa poprawnie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

@Adis - Napisałeś zgłoszenie reklamacyjne do Philipsa?
Mnie tak odpisali na Facebooku:
Witam.
Zatem jeśli telewizor Philips 7334 posiada wersję HbbTV 2.0.2 do dlaczego nie działa na nim Polsat News w ramach MUX-2 na kanale Polsat poprzez HbbTV ?
Do odbioru Polsatu News poprzez HbbTV potrzeba minimum wersji HbbTV 1.5
https://hbbtv.pl/2019/09/20/polsat-news-w-hbbtv/
Dziękujemy za wiadomość. Chętnie przyjrzymy się temu przypadkowi, ale potrzebowalibyśmy do tego również numer seryjny Pańskiego urządzenia. Pozdrawiamy serdecznie.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
Ja jeszcze nie kupiłem telewizora, mam zamiar kupić 43PUS7334 z Androidem, ale na forum Emitela napisali że na 7334 nie działa Polsat News poprzez HbbTV pomimo że do jego obsługi potrzebna wersja min. 1.5, a według Was ten model posiada wersję 2.0.2 czyli najnowszą jaka jest.
Inna osoba pisze że na Philips 32PFS5823 z 2018 r. działa.
viewtopic.php?f=2&t=3897&sid=0caab591b8 ... 40#p234156
Dziękujemy za odpowiedź. Nie dostawaliśmy zgłoszeń o takim problemie na żadną dużą skalę, więc problem nie jest nam dokładnie znany. Trudno nam taki przypadek potwierdzić bądź zaprzeczyć. Jeżeli jednak dochodzi do jakichkolwiek problemów z naszym produktem, to zawsze staramy się pomóc klientom przy dokładnej analizie sytuacji i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie danego problemu. Pozdrawiamy serdecznie.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
Proszę, niech Wasi technicy sprawdzą czy na modelu 43PUS7334 na mux-2 na kanale Polsat wyskoczy czerwona kropka z kanałem Polsat News, po wciśnięciu jej trzeba zielonym zatwierdzić regulamin i powinien wyskoczyć kanał Polsat News.
https://hbbtv.pl/2019/09/20/polsat-news-w-hbbtv/
Dziękujemy za wiadomość. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nie zgłaszano u nas takiego problemu, a urządzenia i ich oprogramowania są sprawdzane pod każdym kątem funkcjonalności. Pozdrawiamy serdecznie.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
To jak mam to rozumieć, zgłaszam Wam problem z HbbTV na kanale Polsat, że nie działa Polsat News pomimo że telewizor jak pisaliście posiada wersję HbbTV 2.0.2 , a Wy mi piszecie że nie zgłoszono Wam takiego problemu, to co niepoprawnie tego?
Także osoby co są w zasięgu Czeskiego DVB-T piszą że telewizor nie przechodzi testu sprawdzającego zgodność z HbbTV 2.0 i się po prostu wyłączy:

"Na philipsie nie działa nawet test hbbtv 2.0 w czeskiej tv dochodzi do 9 i się wyłącza"
viewtopic.php?f=2&t=3897&sid=b5e9ef47a2 ... 60#p234171
Widać, że jest jakiś błąd w telewizorach z 2019 z HbbTV, bo na tv z 2018 działa prawidłowo.
Kiedy to zostanie poprawione?
Dziękujemy za wiadomość, z naszej konwersacji wynika, iż jeszcze nie zakupił Pan naszego urządzenia. Tak jak pisaliśmy już Panu wcześniej, każde nasze urządzenie oraz ich oprogramowanie przed udostępnieniem jest sprawdzane pod każdym względem funkcjonalności. Jeżeli chodzi o ewentualne wnioski wyciągające jakieś odstępstwa na telewizorach danego modelu, to oczywiście są one rozpatrywane w celu jak najszybszego rozwiązania danego problemu, jednak musi do nich dojść u użytkownika, który nam to potem zgłosi. Nie odnosimy się do różnych forów, tylko do problemów, które są zgłaszane bezpośrednio nam. Każdy przypadek jest filtrowany w naszej bazie danych i skrupulatnie analizowany.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
I jeszcze jedno, w Philipsie HbbTV jest domyślnie wyłącznie, trzeba poszukać w menu i go włączyć. W Lg, Panasonic, Sony jest włączone domyślnie.
W Samsungu niema w ogóle HbbTV, najpierw trzeba ściągnąć aplikację i ją zainstalować, a po zainstalowaniu ją włączyć

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

1. Rany Boskie drogi Philipsie jak u Was są przeprowadzane testy urządzeń jeśli na kilku urządzeniach zgłaszany jest błąd?
2. Czyli rozumiem jeśli jestem zainteresowany konkretnym telewizorem, ale w sklepie widzę jego wadę, to Philips nie zajmie się problemem?
Przecież to jest strzał wizerunkowy w stopę. Firma powinna być zainteresowana sama z siebie eliminować problemy przed pojawieniem się ich u użytkowników, a nie czekać aż błędy zgłoszą im użytkownicy, którzy produkt zakupią.
Wystarczy podłączyć telewizor do polskiego DVB-T, uruchomić Polsat dostępny w całym kraju i przeprowadzić TEST !!!
Nie trzeba do tego wiary w to co jest pisane na forach !!!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Na samym początku zadałem takie pytwnie do Philipsa:
Witam. Jaka wersja HbbTV jest zaimplementowana w telewizorach Philips na rok 2019 dla kraju i regionu Polska?
Dziękujemy za wiadomość. Telewizory z roku 2019 wspierające funkcję HbbTV mają zaimplementowaną wersję 2.0.2. Pozdrawiamy.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
http://philips-tvconsumercare.kxondeman ... q/All/6113

@dvbtowiec - Nie wiem jaki ten Sony miał symbol i jaka jego była cena, musiałbym sobie zapisać.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Nadawcy rozwijają telewizję hybrydową w Polsce. "Wciąż ograniczona pod względem dystrybucji".

Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nadawcy-rozwijaja-telewizje-hybrydowa-w-polsce-wciaz-ograniczona-pod-wzgledem-dystrybucji_1

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Pojawił się kolejny projekt nowelizacji wymagań dla oborników TV naziemnej: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12328809
Prawdopodobnie zmieniona zostanie minimalna wymagana wersja HbbTV: 2.0.2 -> 2.0.1

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Bardzo niedobra decyzja Ministerstwa Cyfryzacji podjęta pod naciskiem lobby producentów telewizorów :x
Tu rozpoczynają się prace nad nową wersją HbbTV 2.0.3, a my cofamy się do tyłu, nigdy nie możemy być do przodu przed innymi.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maciejek »

Koledzy napisałem zgłoszenie do Philipsa odnośnie braku obsługi HbbTV na kanłach Polsatu (model TV 43PUS7334/12 na rok 2019). Zobaczymy jak zareagują. O sprawie poinformuję.

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: sw6 »

czekamy:)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Działa u Was HBBTv na kanałach Legii i EmiTV bo u mnie czarny ekran czasem zapala się flaga HBBTv, ale nic to nie zmienia pozostałe HBBTv działają bez problemu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

W sklepie próbowałem na telewizorze LG i działało.

Żeby rozpropagować HbbTV w Polsce wystarczyłoby tylko by TVP na Euro 2020 udostępniła w HbbTV kanał TVP 4K, lecz pewnie wolała będzie go sprzedać platformom cyfrowym za grube miliony złotych

https://satkurier.pl/news/187387/bedzie ... -2020.html

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Krosnoludek pisze: 10 stycznia 2020, o 22:58 W sklepie próbowałem na telewizorze LG i działało.
Dzisiaj od rana już działała może była jakaś awaria jak zauważyłem brak HBBTv.
Też sprawdzałem na LG konkretny model 32LM6300PLA (model na rok 2019) tylko nigdzie nie mogę znaleźć info jaką ma on wersję jedyne co wiem to Polsat News i materiały z LegiaTV działają czyli ma minimum 1.5.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Z LG taką uzyskałem odpowiedź:
Dla telewizorów, które posiadają webOS 4.5 wersja HbbTV to V2.0.1 i dostępna jest we wszystkich krajach.

Jak widać z wypowiedzi, LG nie dzieli tak jak Samsung kraje na lepsze i gorsze i wszystkim daje najwyższą wersję jaką posiada.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

@BiTCity po 22 bodajże już zaczęło działać.

W Sony z 2019 roku PN działa, Emi TV działa, a Legia TV gdy nie ma transmisji na żywo już nie.
Więc to nie jest pewne że wszystko będzie działać, pomimo iż wersja jest odpowiednia :D

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Krosnoludek pisze: 11 stycznia 2020, o 13:37 Z LG taką uzyskałem odpowiedź:
Dla telewizorów, które posiadają webOS 4.5 wersja HbbTV to V2.0.1 i dostępna jest we wszystkich krajach.

Jak widać z wypowiedzi, LG nie dzieli tak jak Samsung kraje na lepsze i gorsze i wszystkim daje najwyższą wersję jaką posiada.
Dzięki za info z polskiej strony produktu https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-32LM6300PLA takich informacji nie można uzyskać, ale już na włoskiej jest info o HBBTV w wersji V2.0.1 i HEVC https://www.lg.com/it/tv/lg-32LM6300PLA-tv-led także masz rację dobrze, że LG nie dzieli na lepszych i gorszych tylko, że polscy konsumenci mają takie informacje ukryte.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Mało który producent telewizorów podaje jaką wersję HbbTV dany telewizor obsługuje, LG na Włoskiej stronie podaje bo też to znalazłem, na naszej Polskiej nie, nawet czy ma AC-4
Chyba tylko Samsung podaje jaka jest wersja i TCL
TCL 43EP660 podaje wersja HbbTV 2,0 https://www.tcl.com/pl/pl/nowosci-w-dzi ... id-tv.html
Tak samo przy modelu TCL 55X815 podają wersję HbbTV 2,0

Paweł Tutka obiecywał że zrobi jakieś narzędzie sprawdzające jaką wersję HbbTV ma dany telewizor:
Proszę o kilka dni cierpliwości. Postaram się o to by wypracować jakieś rozwiązanie umożliwiające sprawdzenie wersji HbbTV w telewizorze. Będzie to można zrobić bezpośrednio z poziomu TV.
viewtopic.php?f=2&t=6453&start=480#p233807

Lecz do dnia dzisiejszego jest cisza w tym temacie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Sparingi Legii Warszawa na żywo w HbbTV w NTC.

Źródło informacji: https://satkurier.pl/news/188012/sparingi-legii-warszawa-na-zywo-w-hbbtv-w-ntc.html

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Dostaliście od Philipsa odpowiedź odnośnie HbbTV ?

Zablokowany