Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
maras12

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: maras12 »

Witam,potwierdzam , nadajnik Rachocin i z Kisielic nadają ,zasięg full-tak pokazuje menu TV.
Mieszkam w okolicy Brodnicy(kujawsko-pomorskie)
odbiór kanałów jak wyżej.
Generalnie szału nie ma , obraz jakości SD,DVB-T traktuję jako ciekawostkę, tv-sat rulez ;) puki co.... :D

Marek

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: igorlan »

maras12 pisze:Witam,potwierdzam , nadajnik Rachocin i z Kisielic nadają ,zasięg full-tak pokazuje menu TV.
Mieszkam w okolicy Brodnicy(kujawsko-pomorskie)
odbiór kanałów jak wyżej.
Generalnie szału nie ma , obraz jakości SD,DVB-T traktuję jako ciekawostkę, tv-sat rulez ;) puki co.... :D

Marek
Póki co nie spodziewaj się HD w naszej rodzimej DVB-T.

fajnymik
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2010, o 23:28
Odbiornik: Telewizory Samsung.
Instalacja antenowa: Antena DX 91 Delta, Wzmacniacz AMS 143 ST.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: fajnymik »

sebastan Dziękuję za odpowiedź jak byś coś widział daj znać.

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: krzys34 »

Też czekam aż załączą te Rusinowo choćby w celach testowych ale codziennie skanuje ten kanał 51 i nic :x Trzeba poczekać do środy.

stanley

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: stanley »

Może na weekend będzie jakieś testowe włączenie sygnału w niektórych nadajnikach
w ten weekend kilka dni przed startem ?
Jeśli to już możliwe technicznie, to nie ma sensu czekać do 27/10,

To byłby miły gest wobec tych, którzy czekają już od paru lat na oficjalne nadawanie TVP.

TVP Polonia - nie taki znowu zły pomysł - w sytuacji gdy na razie teraz i tak jest miejsce w MUX3, dla mnie nawet powtórki contentu z TVP są i tak o niebo lepsze niż to co jest za darmo od st. komercyjnych (z 95% nagrań w studio, wywiady gwiazd z gwiazdami o gwiazdach, o zakupach, trendach...).

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: vigoo »

TV Polonia chyba jednak nie będzie w MUX3. Logo stacji zniknęło ze spisu kanałów na stronie Emitela...

warcnet

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: warcnet »

Czy na forum jest ktoś ze Szczecina i może potwierdzić jakikolwiek sygnał z Kołowa?

Próbuje od kilku dni złapać cokolwiek i nic. Czy sygnał jest, czy tylko pojawia się? A moze jeszcze nic sie nie dzieje?

Leshek

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Leshek »

Witam, potwierdzam odbiór z Łosic. Sygnał ok, jakość ok. Przy mocy 5 kw i mojej antenie (stara "siatka" i dośc nisko zawieszona ;) ) nie sądziłem, że dotrze do Łukowa (ok. 40km w linii prostej) . Kanały TVP1, TVP2, TVP Kultura (także na TVP INFO), TVP Historia. Brak EPG. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: qwerty »

Leshek pisze:Witam, potwierdzam odbiór z Łosic. Sygnał ok, jakość ok. Przy mocy 5 kw i mojej antenie (stara "siatka" i dośc nisko zawieszona ;) ) nie sądziłem, że dotrze do Łukowa (ok. 40km w linii prostej) . Kanały TVP1, TVP2, TVP Kultura (także na TVP INFO), TVP Historia. Brak EPG. Pozdrawiam
Jaka siła i jaka jakość?

miciu10
Posty: 5
Rejestracja: 21 października 2010, o 12:09
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: miciu10 »

Chwaszczyno nadaje. Udało mi się znaleźć miejsce w którym odbieram sygnał na antence z tunera DVB-T Leadteka w mieszkaniu na parterze 5km od nadajnika mimo iż nadajnik jest w linii mojego bloku.

Bartosz Czach

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Bartosz Czach »

12 km w linii prostej sygnał jest niestabilny. Waha się od 2 do 6 kresek (wartość maksymalna).

Leshek

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Leshek »

qwerty niestety, mój tunerek (NOT)słabo to pokazuje :D . Jakość "na zielono" i końcówka skali (na "oko" ponad 90%). Brak wskaźnika siły sygnału. Odbiór wg mnie bdb :D

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: orin »

Bartosz Czach pisze:12 km w linii prostej sygnał jest niestabilny. Waha się od 2 do 6 kresek (wartość maksymalna).
Czasami trzeba zrezygnować ze wzmacniaczy i odbierać na antenie tylko z symetryzatorem.
Zbyt silny sygnał również może dawać takie objawy.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: orin »

maras12 pisze:Witam,potwierdzam , nadajnik Rachocin i z Kisielic nadają ,zasięg full-tak pokazuje menu TV.
Mieszkam w okolicy Brodnicy(kujawsko-pomorskie)
odbiór kanałów jak wyżej.
Generalnie szału nie ma , obraz jakości SD,DVB-T traktuję jako ciekawostkę, tv-sat rulez ;) puki co.... :D

Marek
Porównując obraz z satelity TVP1 i 2 emitowanych przez C+ i DVB-T na tym samym odbiorniku, to jakość obrazu z DVB-T jest lepsza.

e2rdo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: e2rdo »

Krótki filmik pokazujący jak odbieram dvb-t z nadajnika iława-kisielice na "siatce" + wzmacniacz, na tunerze usb podłączonym do pc: http://www.youtube.com/watch?v=t-KxHBl71m8
Więcej info w opisie filmu i w nim samym.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kowal801 »

Witam
Warszawa|Raszyn ponownie zaczął nadawać Mux III (kanał 55) z następującymi programami:
TVP1
TVP2
TVP INFO ( nadają TVP KULTURA)
TVP KULTURA
TVP HISTORIA
Sygnał full przy odległości ponad 100km, i teraz nasuwa się pytanie , czy jest sens dublować kanały TVP w Mux I ? skoro nie ma problemu z odbiorem Mux III na terenie woj.Mazowieckiego.
Dodam,ze sygnał jest na tyle silny ,ze odbiera bez problemu województwie łódzkim m.in.Żychlin, Kutno i pozostałe okolice.

maras12

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: maras12 »

orin , ja tam bym polemizował ,mam C+ i nie widzę żadnej różnicy (Sony Bravia Engine3, 37")

wachcio

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: wachcio »

Ja bym powiedział, że jakość zarówno z n-ki, TNK czy Polsatu jest praktycznie taka sama jak w DVB-T może z minimalnym wskazaniem na DVB-T. Oczywiście zależy czym się podłączy tuner DVB-S do TV i za pomocą czego odbiera się DVB-T.

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mkowalczuk »


Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

kowal801 pisze:Witam
Warszawa|Raszyn ponownie zaczął nadawać Mux III (kanał 55) z następującymi programami:
TVP1
TVP2
TVP INFO ( nadają TVP KULTURA)
TVP KULTURA
TVP HISTORIA
Sygnał full przy odległości ponad 100km, i teraz nasuwa się pytanie , czy jest sens dublować kanały TVP w Mux I ? skoro nie ma problemu z odbiorem Mux III na terenie woj.Mazowieckiego.
Dodam,ze sygnał jest na tyle silny ,ze odbiera bez problemu województwie łódzkim m.in.Żychlin, Kutno i pozostałe okolice.
Na pewno Emitel wyłączy 1 multipleks, zaraz po oficjalnym stracie 3 MUX REG. :!:

Ciekawe, gdzie docelowo wyląduje sprzęt wykorzystywany w Warszawie do nadawania 1 multipleksu? :?:

Jeśli się Emitel uwinie to w nowej lokalizacji wyraźnie przed oficjalnym terminem (31.12.2010r) może ruszyć 2 multipleks. Nadawcy komercyjni mają kasę, więc wcześniejsze uruchomienie nadajników jest im na rękę. :)

Zablokowany