Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

Generalnie chciałem zauważyć, że jakże popularny Polski portal aukcyjny i cenowarka, nie umożliwiają filtrowania po kryteriach HEVC = h265 = mpegH, tylko trzeba ręcznie wpisać w wyszukiwanie i wtedy człowiek natyka się czasem na Telewizory z obługą kodeka HEvc = h265 = mpegH z plików, ale nie z anteny mimo dvbT2.

I mam wrażenie, że dodanie takiego filtru dało by więcej niż nie jedna "kampania informacyjna dla populacji ogólnej".

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: dvbtowiec »

I to wymagało nowego tematu? :shock:
Napisz proszę z petycją do właścicieli wyszukiwarek.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

Nie chciało mi się, liczyłem, że ktoś od nich przeczyta to tu na forum, ewentualnie ich żona, siotra, brat wuj, mąż.
8-) 8-) 8-) 8-) ;-P


Swoją drogą chciałbym zaproponować by ewentualne transmisje 4k w naziemnej były w Vvc = H266 jak już sfinalizują go.
A myślę, że sfinalizują zanim Tv w Polsce przejdzie na nowy standard.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: dvbtowiec »

To zaproponuj tez producentom telewizorow zeby zdazyli ten system wdrozyc w swoich odbiornikach do czerwca 2022 i zeby przypadkiem nie podniesli ceny o kilkaset zlotyxh kazdego odbiornika przy okazji.

A i zaproponuj tym co juz kupili 4k z hevc, aby za 2 lata kolejny raz kupili nowy telewizor.

Chyba wystarczy tych propozycji. Opiewaja juz na kilka tys. zl :)

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: sirdaniel »

Najpopularniejsza porównywarka cenowa w polskim internecie ma możliwość przefiltrowania telewizorów poprzez typ tunera i jest m.in. dvbt2. Poprzefiltrowaniu wyświetla 2 telewizory na 1200. Jest moc.
Ale ale, wpisujac tylko i wyłącznie w ichniejszą wyszukiwarke słowo dvb-t2 pokazuje nam 795 telewizorów. Chyba nie ma jeszcze świadomości w populacji.

Na największym portalu aukcyjnym jest wybór tunera do przefiltrowania i z 13000 telewizorów róznej masci z dvb-t2 jest ok 7400.

Moje zdanie jest takie, że jeżeli ktos nie umie szukać jego strata, a jezeli portal nie podrzuca odpowiednich sprofilowanych łatwych w uzyciu filtrów to strata portalu. Klient kupi gdzie indziej.

Wygląda z mojego krótkiego testu, że na rynku jest jeszcze ok połowa odbiorników bez tunera dvb-t2?!

Co do filtrowania po AC4, to chyba za duzo byś chciał ;)

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: Adis »

Że tv ma dvbt2 nie znaczy że będzie odbierał bo może mieć kodek h264

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

Że tv ma dvbt2 nie znaczy że będzie odbierał bo może mieć kodek h264
errata, miałeś zdaje się na myśli H265 = HEVC = mpegH
To zaproponuj tez producentom telewizorow zeby zdazyli ten system wdrozyc w swoich odbiornikach do czerwca 2022 i zeby przypadkiem nie podniesli ceny o kilkaset zlotyxh kazdego odbiornika przy okazji.

Oj małej wiary jesteś, rząd może porobić producentów TV jeśli tylko chce, i zmusić ich do wyduszenia z siebie to co najlepsze.
Jeśli rząd dołączyłby do przewidywanych wymagań już teraz 4k w VVC = H266,
to myślę, ceny TV bez VVC = H266 by nie wzrosy, tylko zmalały zwłaszcza w 2022,

A i zaproponuj tym co juz kupili 4k z hevc, aby za 2 lata kolejny raz kupili nowy telewizor.
A producenci by zaczęli obiecywać i gwarantować swoim klientom darmowy update do VVC = H266,
co by wyszło dobrze, dla tych co właśnie już kupili TV, bo część z nich byłaby objęta update'm.

A później jak ktoś nie ma rządu z głową na karku, a ludność nie ma jaj, to później tak jest, że ojej, ludzie serio są gotowi uwierzyć, że sprzedawcy sprzętu nie dadzą rady wdrożyć dekodera VVC = H266 dość szybko.
Nie dadzą rady, to ominie ich sporo kasy.

Doprawdy, co wy ludzie z tym macie, ja wiem, że nowy telewizor fajna rzecz.
Ale przecież można kupić przystawkę za 100zł, tj 10h pensji minimalnej, te przystawki mają z 2 technologie bezpilotowe, a moża użyć 3ciej.
Otóż mają one na pokładzie: pilot uniwersalny, do nauki obsługi Telewizora, oraz HDMI-CEC, a można sobie dokupić dodaktowy w pełni wypasiony pilot uniwersalny do Telewizora i przystawki, a dzięki HDMI-CEC przystawka potrafi się włączyć wraz z Telewizorem, albo telewzor wraz z przystawką.

Zresztą i tak sporo ludzi używa przystawki od kablówki, albo zewnętrznego odbiornika satelitarnego w wersji combo.
Oczywiście wersje combo przez klientów płatnych kablówek i platform są słabo używane, bo po co używać naziemnej, jak wszystkie kanały w kablówce i na platformie są co najmniej w wersji HD, w przeciwieństwie do SD, a nawet jak są w HD to i tak w kablówce czy na platformie mogą mieć większy bitRate.

Po wprowadzeniu HEvc = H265, lub Vvc = H266 to by mogło się wypośrodkować, ale przecież właśnie, jak platformy i kablówki wprowadzą HEvc = H265 i Vvc = H266 to się zmieni z powrotem, bo przecież i tak kablówki i platformy dadzą większy bitRate.
Zresztą ja dlatego jestem fanem najwyższych kodeków w naziemnej, nawet tylko dvbT1, by te kodeki możliwie szybko trafiły do kablówek i na platformy, co będzie dla nas z pożytkiem.


A tutaj mogę wspomnieć, że mi prezes kablowej TV - w senie nie prezez kablówki, tylko prezes kanału dla kablówki, mówił, że kablówki właśnie marudzą, jeśli stacja chce dać im duży bitRate, bo wolą upchać więcej kanałów, co się lepiej sprzedaje ze względów marketingowych.
Więc drodzy klienci kablówek i platform, wam także, a może przede wszystkim powinno zależeć, by na naziemnej stacje nadawały w najwyższym z możliwych kodeków, bo i do was te kodeki szybciej wkroczą.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: dvbtowiec »

[...]
Dzisiejsze telewizory to w zasadzie komputery, ktore wymagaja zaprojektowania, oprogramowania przez informatykow, najczesciej jeszcze we wspolpracy z firmami zewnetrznymi, takimi jak Google, bo przeciez coraz wiecej telewizorow ma system Android TV., do tego dochodzi wspolpraca z informatykami od kodekow, informatykami od HbbTV, technologii sprzetowych takich jak kompatybilnosc i lacznosc przewodowa i bezprzewodowa z roznymi urzadzeniami korzystajacymi z roznych kodekow, itd. To wszystko razem wymaga wytestowania.

Jesli Ci sie wydaje ze firma X wymysli kodek i producent telewizora natychmiast go wdraza, to musisz sie jeszcze wiele w zyciu nauczyc.

Cykl produkcyjny, zanim telewizor znajdzie sie na rynku moze trwac kilka lat. Minimum rok do dwoch.

Ja jednak osobiscie nie mam oczekiwan zebys sie tego uczyl, moge wszak to tez wyjasniac. W Twoim przypadku wystarczy sie nauczyc poprawnie i bezblednie wyslawiac. O to minimum minimorum moglbys sie postarac, gdyz kiepsko sie czyta Twoje przemyslenia.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

[...] sam sobie przeczysz.
Jak tv to prawie komputery to aktualizuje się je niezwykle szybko.
Jedyne co, to większy problem jest z licencjami.
I dlatego już obecnie komórki, a pewnie i Tv mają więcej w sobie funkcji wbudowanych niż włączonych.
I później prawnicy, każą wyłączać niektóre funkcje z systemu na dany rynek, w zależności od szwindli patentowych, które obowiązują na danym rynku.
Rozumiem, że patenty na kodek Vvc = h266 może do szwindli nie należą.
Jedyny problem, to licencja.
Którą, jeśli firma obieca w specyfikacji i marketingu, można dorzucić do ceny zanim, napiszą soft.

A przecież wiadomo, że jak sprzęt nie jest projektowany pod kodek Vvc = h266, to oczywiście, że NIE będzie go obsługiwał w pełni, tylko na poziomie 2x mniejszego bitRate'u niż bitRate osiągalny w HEvc = h265.

gdyz kiepsko sie czyta Twoje przemyslenia.
domyślam się, że przywykłeś do czytania 100-1000stron na godzinę tekstu Lejącego wodę na maksa?
Jak szybko czytasz już po słowacku?
Tutaj dodam, że niektórych Lejących wodę humanistów słucham w tempie 3.5x na YouTube.
I tutaj wrócę do wspierania kodeka Vvc = h266, bo domyślam, się, że choć zaktualizowany tv mógłby dekodować sam kodek w 2x mniejszym bitRate'a , to domyślam się, że już by nie potrafił go przyśpieszać.
Swoją drogą, mój tv 4k, potrafi YouTube, przyśpieszyć tylko 2x, więc i tak muszę często korzystać z kompa.
Na tym polega nowszy sprzęt, że będzie potrafił lepiej obsługiwać i więcej wycisnąć nawet z obecnych kodeków, a skąd dopiero przyszłych.
Domyślam się też, że Tv ze słabym wsparciem Vvc = h266, mógłby czasem dekodować video z naziemnej, ale już z satelitarnej Tv, nawet mimo wbudowanego odbiornika, bowiem, zapewne w kablówce i na satce dali by większy bitRate niż na naziemnej. (chyba, że mówimy o stace FTA)
Ale, że co, nie da się zrobić tv, który obsłuży kodek do pewnego bitRate, a później odmówi?
Przecież aplikacje YouTube, już teraz mają selekcje jakości, i można sobie podłączyć tv 4k do bardzo wolnego WiFi i z automatu jakość się obniży.
Czemu miałoby to nie działać w naziemnej, kablówce czy satce, zwłaszcza tej niekodowanej?


Ale, że co nie zdekoduje w pełni Vvc = h266 w pełnym bitRate'cie?
No, oczywiście, że może nie dać rady, w końcu to nie najnowszy sprzęt.
Ale przynajmniej po przełączeniu naziemnej transmisji na nowszy kodek:Vvc = h266 nie byłby to sprzęt, który byłby kompletnym śmieciem, a płatne kablówki, i platformy nie muszą być osiągalne na każdej działeczce.
A swoją drogą, najbardziej to by było problematyczne, dla Segmentu małych przenośnych Telewizorków, ale trudno, wszystkich problemów może nie udać się rozwiązać (ale właśnie w długiej perspektywie, ten segment może mieć ciężkie czasy konkurować z komórkami, jeśli transmisje FTA nie będą w najwyższych kodekach.)

No, proszę, niektórzy inżynierowie mają tak zatwardziałe mózgi, z myślą: NIE DA SIĘ.
To już google potafi znaleźć i zasugerować wynik podobny, do pytania które zadaliśmy z zadowalającą odpowiedzią, a prawnicy, doradcy podatkowi potafią dobrać zbliżone prawo, które znajdzie odpowiedź na pytanie, którego tak naprawdę w sensie dosłownym nie zadaliśmy.
A choroba zawodowa wśród inżynierów, to często wciąż zespół Aspargera.
Żeby nie było, ja lubię inżynierów, ale nie tych od "NIE DA SIĘ!!! i Koniec!!!".

Ja przynajmniej często w swoim życiu już spotykam mądrzejszych sprzedawców, którzy pokornie na moje pytanie odpowiadają:
"Ja nie wiem, jak takie coś zrobić", albo
"Nie wiadomo mi o takim rozwiązaniu".
Ale, żeby ktoś mi miał czelność śmieć powiedzieć, to Niemożliwe, Nie da się.

Amerykańscy medycy na dokumentach z diagnozą i oferowaną ceną leczenia dają:
skonsultuj się z innym lekarzem, bo mają choć trochę pokory, że inny lekarz będzie miał większą wiedzę i inne możliwości.

Zresztą w sądach w USA biegli zeznają, i może ich być paru, i ława albo im wierzy, albo nie wierzy.
a tutaj ktoś mi śmie powiedzieć, że coś jest nie możliwe?
na forum w internecie, gdzie mówimy co prawda o niedalekiej, ale jednak przyszłości?
Toż to bardziej bym zrozumiał, gdyby sprzedawca w sklepie by mi to powiedział, bo wtedy te jego niemożliwe, mogłoby mieć chociaż praktyczną średnicę 50km i/lub 3 dni roboczych zasięgu czasu na znalezienie lepszego rozwiązania.


Drodzy Państwo, nie wierzcie, Nikomu, Kto mówi, że coś kategorycznie Nie Da się zrobić,
bo jeśli uwierzycie to choćby się dało zrobić, lepszego rozwiązania nie znajdziecie.
Ale czasem trzeba się pogodzić z niskimi zasobami czasu/środków na jego znalezienie.
A do VI2022 są aż 2 lata taniejącej elektroniki, czemu nawet kryzysy nie zaszkodzą tak bardzo, bo one mogą mieć największy wpływ na żywność i mieszkania.
Chyba wystarczy tych propozycji. Opiewaja juz na kilka tys. zl
w VI2022 opiewają zaledwie na zaledwie 1 tysiąc złotych, za 40calowy najtańszy tv 4k z VVC = H266 na pokładzie, o ile nie będzie znacznych turbulencji na rynku srebra.
Chyba, że mówimy o 100calowym telewizorze 8k, ale nie szacuje, że taki będzie niezbędny do transmisji FTA w 2022 w Polsce (co do takich cudów, to nawet ja mam obiekcje odnośnie realności, wynikającej bardziej w nie wiary w urzędników, copyRight niż ograniczenia sprzętowe).
Poza tym setTopBoxy combo dvbS2T2C z VVC = H266, będą w 2022roku kosztować pewnie tylko 100zł, może mogłyby kosztować 50zł, ale mam wrażenie, że inflacja spowodowana wzrostem pensji minimalnej może to uniemożliwić.

[...]

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: dvbtowiec »

[...]

Kolego sympatyczny. Aktualizację każdego sprzętu przeprowadza się szybko, ale napisanie oprogramowania które będzie STABILNE u użytkowników i KOMPATYBILNE z innymi urządzeniami już takie proste nie jest i wymaga miesięcy potężnych prac informatycznych. Za tą pracę trzeba komuś zapłacić. Jeśli uważasz, że to się nie przekłada na koszty wyprodukowania sprzętu no to szefuj takiej firmie która gratis w szybkim tempie, bez testów będzie wdrażać produkty na rynek. Zobaczymy kiedy klienci Ci za takie produkty podziękują :D


W Polsce nie ma planów wdrażania niczego ponad HEVC. Nie wiem czy to do Ciebie dotarło z dokumentów przygotowanych przez odpowiednie urzędy i ministerstwa - nomen omen, same konsultacje do wdrożenia HEVC, trwały chyba 2 lata :lol:
Ale, że co, nie da się zrobić tv, który obsłuży kodek do pewnego bitRate, a później odmówi?
Przecież aplikacje YouTube, już teraz mają selekcje jakości, i można sobie podłączyć tv 4k do bardzo wolnego WiFi i z automatu jakość się obniży.
Czemu miałoby to nie działać w naziemnej, kablówce czy satce, zwłaszcza tej niekodowanej?
Wyjaśnie co do jakości na Youtube w zestawieniu z telewizją naziemną, gdyż [...] w odbiorze naziemnym jesteś odbiorcą biernym sygnału radiowego ze stałymi parametrami. Nie wysyłasz sygnału do nadawcy jakim sprzętem dysponujesz i jaką masz prędkość internetu. Transmisja radiowa sygnału DVB-T/T2 to nie jest łącze dwukierunkowe. Czy to wyjaśniło czemu się nie da?

P.s Co do Twoich wypowiedzi także nie zrozumiałeś (niestety). Piszesz nieskładnie, nie stylistycznie i z błędami. To potężny problem żeby zrozumieć sens Twoich wypowiedzi. Postaraj się popracować nad swoimi postami.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

W Polsce nie ma planów wdrażania niczego ponad HEVC. Nie wiem czy to do Ciebie dotarło z dokumentów przygotowanych przez odpowiednie urzędy i ministerstwa - nomen omen, same konsultacje do wdrożenia HEVC, trwały chyba 2 lata
Plany można zmienić równie szybko jak prezydenta.
(Ale nie mówię, że to się stanie, ale jest to fizycznie możliwe.)
Konsultacje trwały 2 lata?
No, proszę, gadali i radzili krócej nic piszący scenariusz "Mody na sukces".

Normalnie, urzędnicy gadali 2 lata.
Dalibyśmy im więcej kasy to by jeszcze 10 lat zastanawiali się i konsultowali nad AVC = H264.

Wydziałem wyciąg z konsultacji publicznych:
tam było, że 1 osoba fizyczna się skonsultowała w trakcie konsulatcji publicznych, a reszta to osoby prawne i instytucje :P .

Tutaj mógłbym strzelić z cytatem z komisji poselskich z Grzegorza Brauna, jak mu mówili ile to milionów wydają na pomoc.
On, odparł, że na takie tam programy, można dowolną liczbę kasy przepalić, i żadnego działania, jak się pytał, co konkretnego osiągnęli, to w odpowiedzi miał mileczenie.
Zresztą, z prostego wyliczenia, można czasem by tam przeprowadzić, że zamiast niektórych programów, to teoretycznie można by po prostu gotówkę wręczać. (w Praktyce nie jest to takie proste.)
I podobnie, w razie braku woli, to urzędnicy mogą sobie dowolną ilość lat gawędzić i konsultować....


Wyjaśnie co do jakości na Youtube w zestawieniu z telewizją naziemną, gdyż geniuszu techniki i informatyki w jednym w odbiorze naziemnym jesteś odbiorcą biernym sygnału radiowego ze stałymi parametrami. Nie wysyłasz sygnału do nadawcy jakim sprzętem dysponujesz i jaką masz prędkość internetu. Transmisja radiowa sygnału DVB-T/T2 to nie jest łącze dwukierunkowe. Czy to wyjaśniło czemu się nie da?
No i specyfikacji nie znasz.
Bo dvbT jest dwukierunkowe, spójrz sobie w specyfikację, to nie jest teoria spiskowa.
JA wiem, że najprawdopodobniej drugiego kierunku nigdzie nikt nie wdrożył, mam też wrażenie, że niedługo, ta część specyfikacji odejdzie w zapomnienie.
(Chyba, ze wstydu, że tego nigdzie nie wdrożyli zdejmą to z publikacji...)

Doprawdy, z głową NIE w chmurach szybujesz.
To naprawdę nie rozumiesz wątku.
Chodzi o to, że na tym samym telewizorze, ten sam fizyczne sprzęt, aplikacja obsługując transmisję wideo z YT (co technicznie jest to większa złożoność niż z naziemnej, ze względu na projekt specyfikacji protokołu), daje sobie radę, to teoretycznie mogłaby dać radę na antenie naziemnej, i albo poziom bitRate byłby akceptowalny, i po aktualizacji by dekodowało kanał w VVC = H266, albo wyświetliłoby komunikat, że bitRate przekroczył możliwy poziom.
Tutaj nie ma wielkiej filozofii.
Czy ja wszędzie tutaj muszę podkreślać, że chodzi o ten sam fizyczny sprzęt, który na YouTube daje radę, to czemu nie miałby dawać rady na naziemnej?
(Zresztą prędkość internetu jest ustalana autonomicznie przez sprzęt, a nie w niego wpisana.)
Właśnie mówię, że dla SmartTV po aktualizacji, nie powinnien mieć problemu z naziemną, by pewne bitRate sygnału z naziemnej albo by akceptował, albo nie, i wtedy w ogóle, cały kanał mógłby dodawać do listy obsługiwanych z samego audio.

Prawdopodobnie, po przejściu na VVC = H266, zaktualizowany Telewizor mógłby akceptować bitRate w VVC = H266 osiągany przez 90% kanałów FTA w naziemnej.
(Może jakiś kanał Tvp chciałby być może dać wyższy.)
Ale nawet jakby było gorzej, (ukłon w twoją stronę: nie da się), i akceptowałby tylko 25%, to i tak nie byłby z tego sprzętu kompletny śmieć, ale zawsze warto kupić nowszy.


Jesli chodzi o VVC = H266, to dokładnie będzie wiadomo jakie polecenia asamblera na poziomie procka są potrzebne, i albo się taki procek/=układ/=chip da, albo nie, software można napisać później.
Oraz z kim się targować o patent na VVC = H266.
Co oznacza, że można obiecać VVC = H266, albo można nie obiecywać.
Inna sprawa, to limitacja mocy obliczeniowej, ale to wyjaśniałem w poprzenim akapicie.
Zresztą coraz więcej sprzętu będzie w stanie dekodować bitRate na poziomie 50-100Mb/s, oczywiście wartość z czasem rosnąca, a w naziemnej dvbT2 będzie pewnie bitRate zaledwie 4,5Mb/s, jeśli w ogóle aż taki.
Może jakiś kanał Tvp odpaliby max 15Mb/s.

A przecież obiecywali i dawali już aktualizacje z dvbT1 do dvbT2, i wiem, że LG w paru modelach tą aktualizację spełniło, (ale kraj trzeba było wybrać czasem Niemcy, bo już firmy wiedzą, że tutaj bananowa ludność mieszka, co pozwoli sobie kit wepchnąć), to aktualizacja kodeka Video jest prostsza niż aktualizacja tunera.
Oczywiście, nie każda firma sprosta daniu takich gwarancji, nie zaplanują dania nowszego procka niż to niezbędne, część firm, nie będzie w stanie pokryć/zrealizować swoich obietnic, ale to wszystko mogłoby mieć odwzierciedlenie w ich zyskach i zarobkach.
Ja Ci nie będę smażył, że każda firma da radę dać gwarancję by zaktualizować swój sprzęt, lub tak szybko i perspektywicznie go rozwijać, ale to ich strata.
Jak widać, jak w przypadku LG, czy innych jest to możliwe.
A firmy które tego nie potrafią, to mogą się obejść smakiem jak będą mieli mniejszy udział w torcie klientów.
Lub zatrudnić marketingowców, co będą przekonywać:
Nie da się, Nie można, to Niemożliwe.
Moim zdaniem, szybsze wprowadzenie VVC = H266 w Polsce, z pewnością obniżyłyby ceny sprzętu z obsługą zaledwie HEvc = H265 = mpegH, bo sprzedawcy zmuszeni byli się pozbywać w miarę szybko sprzętu z bardzo niską marżą.
Zresztą na bardzo stare chipy, chcą w tym roku sfinalizować Evc = mpeg5, zdaje się X2020 i to ma być kompatybilne z chipami od AVC = h264 = mpeg4, ale wydajność ma mnieć mniejszą niż VVC = H266 oraz także zdaje się, mniejszą niż HEvc = H265 = mpegH, ale większą od AVC = h264 = mpeg4.
Ten kodek (Evc = mpeg5), nie jest projektowany, po to by można było dać update starym telewizorom, chociaż nikt nie będzie bronił, ale aby linie produkcyjne produkujące wciąż stare chipy nie musiałybyć całkiem spakowane, pozamiatane i wyrzucone.


A jeszcze się może spytacie, które firmy najszybciej będą w stanie wdrożyć nowy kodek?
Jak to które?, te które aktywnie biorą udział w tworzeniu specyfikacji tego kodeka VVC = H266, lub Mpeg5 m.in. w Berlinie.
One, wraz z zamrożeniem kodeka, będą miały działający kod binarny w wewnętrznych repozytoriach firm.
One doskonale wiedzą, jakie czipy są potrzebne, by to działało.
Później rozmaity software Open Source rozmaitych fundacji będzie to miał aktualizowane, oczywiście w miarę jak rąk im starczy oraz funduszy, i jak już to będzie gotowe, wezmą się za to firmy z ogona firm elektroniki użytkowej, bo one będą to wdrażać na podstawie open source, sprawdzając, czy na ich chipach to uruchomią czy nie.
Zresztą co się spieszyć, można być w ogonie, w ogonie też jest życie, a nawet życia całkiem sporo.
Zwłaszcza jak spora część urzędników z bananowych krajów, bananwych populacji wcale się z niczym nie spieszy, będzie sobie całymi latami gadać i gadać, i czekać, aż ceny będą akceptowalne dla ogonów.
I to gadanie, nie ma żadnego wpływu na kształt kodeka, co najwyżej, na czas jego implementacji.
Życia najmniej jest w obfitych rogach, które to skierowane są do przodu, i służą do wymuszeń, odganiania i poganiania życia oraz odbierania bardzo cudzego życia.
Nie muszę być w ogóle jakimkolwiek geniuszem, by wiedzieć, że firmy z Pierwszej Ligii Elektroniki Użytkowej będą miały te produkty pierwsze, i szacowane są w pełni działające konsumenckie produkty końcowe w około rok, po zamrożeniu specyfikacji, czyli z VI2020 rok tj VI2021, a my zmnieniamy standard do VI2022, czyli rok różnicy.
A każda poważna i licząca się firma elektroniczna, może wiedzieć, czy jest w stanie obiecać stosowne aktualizacje, i na jakie modele z chwilą zamrożenia specyfikacji kodeka.
Ja nie powiedziałem, że każda jedna firma na świecie da radę, albo w ogóle spróbuje w tym kierunku coś zrobić.
Niektóre nowszym kodekiem mogą zacząć zajmować się za 2-3 lata.
A do tego czasu będą szczęśliwie obsługiwać szczęśliwych klientów z Polski, Rosji i Afryki.
No i te firmy będą zatrudniać specjalistów od NieDaSięLogii, a kraje zatrudniać urzędników od niePotrzebaLogii.
Urzędnicy z tych krajów będą sobie pić kawę i patrzyć i gadać jak to najpierw robią w innych pierwszoligowych krajach.
I będą to z pewnością bardzo mocno konsultować ze społeczeństwem.
Może uda im się zachęcić 3 osoby fizyczne do wypowiedzi, a można nawet jakiś urzędnik wpadnie na pomysł by przejrzeć fora, fejsiki, i komentarze w innych celów niż śledzenie życia słodkich kotów sąsiadów.
Informatycy z tych firm, w przerwach wyznaczonych przez wolno kompilujący się na starym sprzęcie open source, celem sprawdzenia kompatybilności z nowszymi chipami w ich firmach, też będą sobie śledzić koty sąsiadów i gadać z urzędniczkami.
I pracując w takiej firmie, też chciałbym mieć takiego kolegę, co to wytłumaczy szefowi, że:
Nie da się, Nie można, to Niemożliwe,
A nawet gdyby było możliwe, to z pewnością nie jest opłacalne, bo bananowe kraje płacą lepiej za gorszy sprzęt.
Bo przecież jak już kodek będzie działał w Open Source, na każdym 1 linuxie, wtedy będzie to można wdrażać.
A takto przecież trzeba by to pisać, albo co gorsze projektować czip.
No i w tych firmach, tak jak w ogonie jest życie i zatrudnienie, a informatycy nie muszą sobie innego życia wyobrażać.



Na koniec taka ciekawostka, ktoś właśnie zauważył, że u nas tyle tych długotrwałych emisji testowych, jakby u nas fizyka inaczej działała.
Testowe emisje, mają u nas mniejsze znaczenie techniczne, dużo bardziej marketingowe i urzędnicze, bo urządnicy firm, i stacji nadawczej muszą zobaczyć, jak to sprawnie, bądź słabo ich technikom idzie, by móc ocenić ile etatów potrzebują na sprawne przełączenie. To jest bardziej ocena logistyczna, niż technologiczna.
Zresztą technik czy inżynier, to robotnik może nawet z wykształceniem wyższym, a nie naukowiec sensu stricte.
(Żeby nie było, ja inżynierów bardzo lubię i szanuję, bo serio coś często robią, w przeciwieństwie do różniej maści samozwańczych "naukowców" z tytułami profesorskimi, co z nauką nie mają nic wspólnego, jak historia, i politologia, klimatologia, i inne humanistyczne badziewie to nie the Science )
Tak przytaczam, bo zaraż się okaże, że wdrażanie nowszego kodeka Wideo, to wydarzenie Naukowe na miarę eksperymentu,
a nie 5-15minut pracy technika, 8godzin logistyki i 15 dni roboczych jeśli nie miesięcy urzędników finansowych (oraz procedur podwójnego BHP) firmy. (Nawiasem mówiąc tacy urzędnicy nie koniecznie będą stykać się z bezpośrednio zatrudnionymi technikami, a z urzędnikami/marketingowcami zewnętrznej firmy mającymi przeciwne interesy:
Nie da się, Nie można, to Niemożliwe, dajcie/zaoferyjcie więcej pieniędzy.

Tak czasem wygląda rozmowa urzędników/marketingowców mających przeciwne interesy.)

No i teraz powiesz, że nie życiowy jestem, bo ekstrapoluje, wyolbrzymiam, wyciągam z propocji, gorteskuje.
Bo - A więc żadna z moich wypowiedzi nie jest taka dosłowna w praktycznym życiu rzeczywistym.
No i to Ty dokładniejszy i dosłowniejszy jesteś.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: dvbtowiec »

Kolego ja już wyjaśniłem, Ty brniesz dalej.
Zostań Szefem UKE, KRRiTV, ministrem cyfryzacji, Premierem i szefem koncernów telewizyjnych w jednym i będziesz wszystkim ludziom pod sobą mówił

Da się, Można, to Miemożliwe.

Zrobisz na tym niezły interes i wszyscy będą zadowoleni, w tym ja osobiście :D

Temat uważam za wyczerpany, tym bardziej że to kolejny post w którym zechciałeś się wypowiedzieć w mało elegancki sposób o następnych grupach zawodowych (wyliczyłem informatyków, urzędników, techników).
Zatem konkludując póki nie jesteś Szefem tych wszystkich podmiotów które wymieniłem i nie udowodnisz że DA SIĘ, nie mamy o czym rozmawiać :lol:

P.S. Transmisja dwukierunkowa w przypadku DVB-T raczej co najwyżej mogłaby służyć do aktualizacji oprogramowania dedykowanych odbiorników, takich jak np. dekodery, czy moduły telewizji płatnych - tak jak to ma miejsce dla platform satelitarnych, a nie określania przepływności kanału dla konkretnego odbiornika.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

Szefem UKE, KRRiTV, ministrem cyfryzacji, Premierem i szefem koncernów telewizyjnych w jednym i będziesz wszystkim ludziom pod sobą mówił
W wielu rozsądnych krajach te osoby nie mogą prywatnie się spotkać sam na sam.
Minister wystarczy, że wyda dyrektywę, i może ona być łagodna dla firm albo ostra i zmusić ich do wytężonej pracy o pozycję na rynku. I na tym polega całe ministerialne mówienie.
Oczywiście teoretycznie, jak wyda za ostrą dyryktywę, to czwarta władza może chcieć go usunąć ze stołka.
Podobnie rząd może zgłosić ustawę lub inne rozporządzenie.
Ale nie jest to ograniczenie fizyczne / sprzętowe, tylko polityczna realność (tudzież: zakłamanie).
W tym wątku można by tylko w spomnieć, i niech rządzący się przyłożą do czytania tego 1 punktu:
nowsze kodeki wideo mogą wymusić na rynku zwiększenie dywersyfikacji rynku medialnego, co może być tylko korzystne dla obecnego rządu patrząc jak wielu nadawców prywatnych zawzięcie krytykuje obecny rząd.
Przecież rząd w ogóle nie musi być zainteresowany czy telewizyjna stacja prywatna mu padnie, bo i tak będzie wtedy przejęta, przez inną firmę.

No ale niestety zawzięcie jak zawzięcie, bo jest wiele linii na których można by krytykować rząd, czego media prywatne w ogóle się nie ważą, bo musiałyby krytykować także tą bardziej komercyjną dla mediów część opozycji.
Można by nawet domniemać, że na pewnych liniach między stacjami komercyjnymi, komercyjną dla tych stacji częścią opozycji a rządem jest sztama.
Zrobisz na tym niezły interes i wszyscy będą zadowoleni, w tym ja osobiście
No właśnie, te pogonione firmy nie będą zadowolone. Więc NIE Wszyscy.
I te firmy co stracą sporą część rynku też nie będzą zadowolone.
Oraz malkontency zapóźniacze z wykresu klientów też nie będą w przeciwieństwie do tych wczesnych adopterów.
Ale to nawet około 30% populacji kraju patrząc pesymistycznie, bo optymistycznie to poniżej 15%
A przy 50% frekwencji 25% populacji kraju to miażdżąca większość, być może czasem nawet i konstytucyjna.
Ale myślę, że jak jest na 500+zł oraz na 13tą emeryturę, to i 100zł dopłaty do setTopBox'ów by się znalazło. Tym bardziej, że 13tą emeryturę można by pomniejszyć o koszt bonu na setTopBox.
Wystarczyłoby tylko trochę poczekać, aż wszyscy poza samą grupą zapóźniaczy nie wyposaży w nowsze odbiorniki, to i z podatku Vat od tych wszystkich co się już wyposażyli by starczyło na nich, a dzięki nowszym kodekom wideo w naziemnej, szybciej nowsze kodeki weszłyby na satkę i do kablówek zwiększając parcie na większe ekrany - czytaj: rząd miałby więcej kasy z podatku Vat od wymienianych swobodnie telewizorów.
Ale z powodu tych zapóźniaczy nie można zrobić tego sprawy w kampanii wyborczej.
Chętni mogą wrzucić to:
early adopters laggards curve
w graficzne Google lub Bing.
P.S. Transmisja dwukierunkowa w przypadku DVB-T raczej co najwyżej mogłaby służyć do aktualizacji oprogramowania dedykowanych odbiorników, takich jak np. dekodery, czy moduły telewizji płatnych - tak jak to ma miejsce dla platform satelitarnych, a nie określania przepływności kanału dla konkretnego odbiornika.
pisałem, że raczej tego nigdzie nie zrealizowali.
Odbiornik, już sam może określić przepływność, skoro w aplikacji NetFlix pokazuje aktualną, to i w innych źródłach mógłby dać radę.
Nie do końca rozumiem po co Ci transmisja dwukierunkowa by określić przepływność dla konkretnego kanału?
Jedyne co elektronika ma w tym przypadku do zrobienie, to tylko wykrycie, czy transmisja przekracza maksymalny obsługiwany bitRate w nowym kodeku video, no i jeśli przekracza odmówić dekodowania strumienia wideo, a nawet dodać kanał do czarnej listy nie obsługiwanych.
Odbiorniki już teraz potrafią z automatu dodać i usunąć kanał.
To nie jest podróż na księżyc.
Jak widać nie jest to pełna obsługa.
Odbiornik nie będzie wysyłał żadnego żądania jaki bitRate chce.
Jedyne stwierdzi, czy poziom bitRate nie przekracza jego własnych możliwości.
Mam wrażenie, że Ty sobie to inaczej wyobrażasz.
Nie wiem, czemu na Tv naziemną patrzysz uparcie przez kalkę streamingu po protokole IP.

zechciałeś się wypowiedzieć w mało elegancki sposób o następnych grupach zawodowych (wyliczyłem informatyków, urzędników, techników)
Nikt nie jest sędzią we własnej sprawie, bo każda osoba w swojej własnej sprawie jest socjalistą.
Nie wydaje mi się, bym się mniej łaskawie wypowiadał niż wolność słowa pozwala się wypowiadać w piosenkach rapowych,
w kraju, w którym wolność słowa ma tak duże granice, że jeszcze przed rozbiorami było zgodne z prawem, mentalnością i swego rodzaju obyczajem rusztować kogo się zechce.

I doprawdy nikogo nie obrażałem.
Niektórym serio płacą za wygłaszanie tego, że:
Nie da się, Nie można, to Niemożliwe, dajcie/zaoferyjcie więcej pieniędzy.
No chociażby prezesa związku zawodowego.
Oczywiście możesz tu twierdzić, że obrażam, ale ja wcale tak nie uważam, może nie przyzwyczajony jesteś do otwartych dyskusji.
Przecież prezes mojego związku zawodowego, który chciałby mnie poganiać bardziej niż mojego szefa do płacenia byłby raczej dla mnie bezużyteczny.
Jak rozmawiałem z prezesem stacji telewizyjnej dla kablowek, to nawet on wspominał, że kablówki mają sprzeczne interesy z nadawcami. Wspominał, że kablówki wolą więcej kanałów upchnąć, o mniejszym bitRate'cie, i krzywo patrzą jak nadawca chciałby im ponadprzeciętnie większy bitRate wcisnąć.
I wydaje mi się, że takie twierdzenie nikogo nie obraża.
Bo fizycznie można zawsze zrealizować dużo więcej niż jest to w interesie jakiejkolwiek firmy czy bytu prawnego.
Takie twierdzenie nikogo nie obraża, bo firmy nastawione są na Finansowy Zysk, a nie na usłużną Pracę.

Pracuje w firmie, w której przekonałem przełożonego, by informatycy zrobili nam dodatkową opcję, no i po pół roku wymęczenia ich zrobili, bez dodatkowej opłaty. (Możliwe, że gdybyśmy zapłacili im 8'000 to by zrobili to od razu.)
[nie chcieli mi pozwolić bym choć 1 linijkę w configu zmodyfikował]
A w sąsiedniej konkurencyjnej firmie, zamiast wgrać termin płatności klientom {inna sprawa niż u nas} w ich własny system obsługa (tak sobie wyobrażam, bo oni nigdy nie kontaktują się ze swoimi informatykami) apeluje do swoich klientów (wyborażam sobie, że patrzą im mądrze i głęboko w oczy) by każdy jeden klient zmieniał ręczenie ustawienia na końcie bankowym, które są z automatu wysyłane do banków.
No i tego automatu ani myślą zmodyfikować.
Ja tutaj nie obrażam naszych informatyków, bo zadaniem firmy informatycznej nie jest wysoki stopień automatyzacji informatyki, tylko wysoki stopień ich własnego zysku.

W przypadku rządu, to on może stanąć prawnie po 1 lub 2iej stronie.

Tak samo, jak Ty mi słusznie powiedziałeś, że mogę zostać ministrem (z którymi rozmawiałem, i brzmieli na dość rozsądnych ludzi), to jest to wszystko tak samo możliwe.
Swoją drogą wielu inżynierów nie zajmujących się tematyką elektroniki użytkowej: dvb/dvd ma nikłe pojęcie o tym.
(Nie muszą mieć, w końcu się tym nie zajmują), no i podobnie ubogie pojęcie o tym jest wśród polityków mimo ich całej życzliwości w tym temacie (w końcu Ci nie są nawet inżynierami, ani nawet klientami rozwiązań FTA)
Ale nie z powodu ograniczenia fizycznego.
Nie ma prawa, który by mi zakazywało być ministrem.
I nie ma prawa fizyki, które zabraniałoby być naszemu krajowi pierwszoLigowym krajem pod względem standardów dvbT2.
Kraju nie obrażam, bo my możemy już teraz być pierwszoligowym krajem pod wieloma względami, ale nie pod względem dvbT2

Doprawdy, to, że urzędnicy stwierdzą, że się nie da,
to nie jest to samo, co inżynierowie by stwiedzili, że się nie da.
Zresztą przecież tak jak powiedziałem, ja nie twierdzę, że urzędnicy prywatnej firmy są tępi, przez to, że troszczą się o to, żeby ich firma się nie przeciążyła, a miała najwięcej zysku.
Ja wiem, że urzędy też zatrudniają inżynierów, ale wtedy Ci inżynierowie, patrząc z punktu widzenia konfliktu interesów najczęściej są tylko urzędnikami z wykształceniem inżynierskim, a nie inżynierami z uprawnieniami urzędniczymi.
I dlatego, to zawsze urzędnicy gadają głównie z urzędnikami, a nie z inżynierami.

Mam wrażenie, że miałem drobny wpływ na kształt pewnych specyfikacji w tym kraju, ale to jest jak węzeł gordyjski, a mi za to nie płacą.
I już niektórzy wiedzą, że ograniczenia nie są fizyczne, lecz dużo bardziej urzędnicze (tu tkwi węzeł), co ktoś wyraził na tym forum:
Ciekawe w jakim kierunku zmierza myśl urzędnicza w tym kraju.
(parafraza z pamięci)
jak widać, wiedział, że ograniczeniem jest urzędnik, a nie inżynier.
Zresztą taka praca urzędników.

I czemu by nie pić kawy w pracy, jeśli można?
Trzeba byłoby być tępym z lekka, gdyby można było wypić zdrowo zdrową kawę gratis i tego nie robić.

A pracownik firmy projektującej ekstremalnie tanią elektronikę, nie będzie kupował nowszego sprzętu do własnej firmy, która wraz zyskami należy do jego procodawcy i będzie sugerował mało konkurencyjne rynki na których firma może się utrzymać.
Co nikogo samo w sobie nie obraża.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2020, o 16:48 przez some83, łącznie zmieniany 2 razy.

Marko62
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2020, o 20:30
Miejscowość: wschowa

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: Marko62 »

Witam someo ,powiedz czy to są skutki uboczne koronawirusa? Spójrz w niebo oni przylecą.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: some83 »

Witam someo ,powiedz czy to są skutki uboczne koronawirusa? Spójrz w niebo oni przylecą.
Pewnie po Twój Tort. :P :P :P :P
Pisze to ktoś, kto nie napisał ani jednego użytecznego postu na tym forum. :P 8-)
Czytanie twoich postów to jak czytanie spamu.
A jeśli chodzi o chodzi o stylistykę, to piszę lepiej po polsku niż Ty po ukraińsku :P :P :P :-P
Choć sam wolę jak Słowacy śpiewają po słowacku, niż po polsku ale z wyraźnym niepolskim akcentem.
Normalnie wielu bez koronawirusa doskonale wie, że:
Nie da się, Nie można, to Niemożliwe
Normalnie geniusz życia i "ciężkich" "życiowych" problemów. :P :P :P :P :P :P :lol:

Odpowiem, na podobne pytanie:
Witam someo ,powiedz czy są skutki uboczne koronawirusa na tempo wprowadzania dvbT2?
Właśnie, jest to pewien problem.
Ale jeśli rząd umie kręcić gospodarką, to może ją rozkręcić mimo, a nawet dzięki koronawirusowi.
Słyszałem, o wstępnym pomyśle, który był w dobrym tonie. Nie zdradzę treści ani szczegółów.
Byśmy nie poszli za bardzo w offTopic.

Najbardziej plany mogłoby fizycznie i trwale się pokrzyżować jeśli następiłoby wywindowanie ceny srebra na giełdach.
Cała reszta zależy od prawidłowego zachowania płynności finansowej i wysokich obrotów naszej gospodarki.
Na to koronowirus nie ma bezpośredniego wpływu.
Jedyny wpływ jaki koronawirus ma to jaką gałęzią i jak kręcić.
A nie czy kręcić w ogóle.

Ale jeśliby czasem rząd rozkręcił naszą gospodarkę za bardzo to służby specjalne z innych krajów są gotowe naszym politykom przyłożyć pistolet do głowy.
Ale to nie jest temat na tą rozmowę, lecz Zupełnie inną.
Nie sądzę, by sama sprawa dvbT2 czy nawet VVC = h266 była sprawą, która poruszyłaby służby specjalne z innych krajów, a koronawirus mógłby wyjść tylko na plus tej sprawy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Brak Nowych wymagań technicznych dla odbiorników NTC w Polskich wyszukiwarkach aukcyjnych HEVC/AC-4

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy tylko mi się wydaje, że dyskusja już dawno wyszła poza temat wątku?

Naprawianie świata i mieszanie pojęć, możliwości technicznych z prawami rynku masowego nie są zagadnieniami, którymi zajmuje się nasze forum. Tak wiele pomieszanych zagadnień, że trudno mi się do tego merytorycznie odnieść.
Wątek zamykam.

Zablokowany