DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Grzegorz_olkusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 czerwca 2020, o 17:40
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: T760i

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Grzegorz_olkusz »

K63 pisze: 25 czerwca 2020, o 22:34
Grzegorz_olkusz pisze: 25 czerwca 2020, o 20:46 Odległość do nadajnika w Katowicach ok 34km ale w pobliżu jest kilka bloków mieszkaniowych, mux 1 i 2 jest w porządku ale mux-3 siła ok. 65%, jakość 10-30%
Mux-3 na którym kanale - k.34 (wersja krakowska) czy k.41 (wersja katowicka)?
k.41 katowice kosztowy. Ciekaw jestem dlaczego w Olkuszu nie odbiera mux-3 z Częstochowy - wręczyca wielka?
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2020, o 23:35 przez Grzegorz_olkusz, łącznie zmieniany 1 raz.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dvbtowiec »

jerkre pisze: 25 czerwca 2020, o 20:34 W dniu dzisiejszym TVP uruchomiło nowy serwis HbbTV i mam problem z obrazem na TV - Samsung UE22F5400 z kan. 34, 41.

Jak odłączę internet od TV problem znika.
Nic nowego się nie pojawiło w dniu dzisiejszym. Ten serwis działa już od kilku miesięcy. Z tego co widzę to TVP dostosowało go starszych wersji HbbTV. Na Samsungu jest wersja 1.0.
Najwyraźniej Twój Samsung (model widzę sprzed 7 lat minimum) z wersją HbbTV 1.0 nie radzi sobie z obsługą serwisu.
HbbTV można wyłączyć w ustawieniach telewizora.

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: jerkre »

Tak tylko na innych stacjach nie ma problemu.
Czesi mają od kilku miesięcy HBBTV 2.0 i nic się nie dzieje.
A dlaczego mam wyłączyć HbbTV skoro błąd jest po stronie nadawcy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dvbtowiec »

A kto powiedział że po stronie nadawcy? Inne stacje mają mniej rozbudowane serwisy, które nie mają dużych wymagań od przeglądarki HbbTV. Dlatego na nich masz OK.
Napisałem Ci wyżej odtwarzam serwis poprawnie na telewizorze z HbbTV 1.1, to najniższa wersja jaką dysponuję.
Wątek dotyczący HbbTV jest tutaj viewtopic.php?f=2&p=236797#p236797 jeśli masz dalsze pytania.
Tu rozmawiamy off topic.

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: jerkre »

Coś się dzieje?
po włączeniu TV jest stacja z obrazem.
Pokazuje się info o Hbbtv i o akceptacji serwisu.
Serwis HbbTv działa poprawnie.
Obraz TV robi jako podgląd w prawym górnym rogu TV i tak pozostaje

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dvbtowiec »

@jerkre
Przejdź na wątek HbbTV który podałem wyżej - piszesz off topic.

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Zły odbiór mx 2690

Post autor: markmd5 »

Witam. Fatalny odbiór mx 2690 (TSID 7001) okolice Piekar i Będzina - tak szarpie, że nie da się oglądać. Pozostałe multipleksy OK. Przed zmianami było idealnie. Jeśli to możliwe to poprawcie coś w tym kierunku. Przynajmniej Kulturę przenieście na inny mx. Pozdrawiam.

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: markmd5 »

Potwierdzam bardzo zły odbiór tego multipleksu.

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: markmd5 »

Jak się pracuje w Polsce to trzeba polubić TV publiczną a nie Polsat czy TVN. [...]

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: igorlan »

Tacy jak ty najchętniej by narzucali innym co mają lubić, kiedy i o której, a wrogi Polsce jest wlaśnie taki faszyzm. Koniec OT

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zły odbiór mx 2690

Post autor: K63 »

markmd5 pisze: 27 czerwca 2020, o 18:19 Fatalny odbiór mx 2690 (TSID 7001) okolice Piekar i Będzina - tak szarpie, że nie da się oglądać. Pozostałe multipleksy OK. Przed zmianami było idealnie. Jeśli to możliwe to poprawcie coś w tym kierunku. Przynajmniej Kulturę przenieście na inny mx.
No, ale w emisji mux-8 nie było żadnych zmian - oprócz jego zawartości. A o tej w mux-3 i mux-8 decyduje TVP.
markmd5 pisze:Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m
.
Co to za antena? Po co wzmacniacz w odległości ok. 20 km od nadajnika?

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: markmd5 »

No właśnie. Dlaczego taka antena w odległości 30 km. Antena jest najlepsza dostępna w Polsce. Wszystko chodziło extra do czasu zmiany przez emitel multipleksów.

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: markmd5 »

Tematem jest zły odbiór mx 2690 a nie moja instalacja antenowa.Post jest kierowany do Emitelu.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tematem jest zły odbiór za pomocą źle dobranej, niewłaściwie zainstalowanej albo uszkodzonej instalacji antenowej. Czas poprawić instalację... porady znajdziesz na forum, a jeśli to nie pomoże, trzeba poszukać profesjonalnego instalatora.
Antena jest najlepsza dostępna w Polsce.
Najlepsza do czego?

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: VAHANARA »

markmd5 pisze: 29 czerwca 2020, o 16:02 Antena jest najlepsza dostępna w Polsce.
Elika?

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: markmd5 »

Dziwne, że wszystkie programy chodziły idealnie. Multipleksy wszystkie (prócz 2690) chodzą poprawnie. Antena się popsuła dla tego mx-a?. Ciekawa diagnoza i kto to pisze.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dvbtowiec »

Jak ja uwielbiam czytelników forum, którzy nie mając wiedzy w temacie oskarżają wszystkich wokół :)
Zmieniła się częstotliwość nadawania, a to zmienia wiele w przypadku niektórych anten. Zanim zaczniesz oskarżać wszystkich wokół siebie, sprawdź u najbliższego sąsiada czy również ma podobny problem, potem sam wyciągnij wnioski.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Dobrycel »

Proponuje zmianę regulaminu bo widze, ze duzo osób jęczy ale podstaw na temat instalacji anten nie ma, jak również nie chce się czytać instalatorów anten którzy tutaj na forum cenne uwagi piszą) oraz zastosowac w życiu zmian, o których piszą.
Ja sam nie jestem instalatorem, ale sam skorzystałem z wielu cennych uwag i spostrzeżeń.

Otóż niech ludzie wrzucaja obowiązkowo zdjęcia anten, kabli, jak wtyki sa zrobione itp. To wiele rozwiąże i wyjaśni.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Koneser »

Wczoraj, aby w ogóle móc oglądać debatę na MUX-3 musiałem odłączyć antenę telewizyjną i tymczasowo podłączyć dachową antenę UKF - taka jak w linku, tylko bez wzmacniacza, w pozycji V.
https://www.dipol.com.pl/antena_radiowa ... _A0229.htm

Antena odbierała MUX-y 1,2,3,8, z poziomami sygnału 50-90%, MUX-8 miał 70%, ale nie o tym.

Okazało się, że "takie coś" dobrze odbiera MUX-1 i 2 z Wręczycy, na kanałach 35 i 39, z poziomem sygnału 20-25% i jakością 90-100 %

To naprawdę nie jest normalne, abym ciągle był w zasięgu Wręczycy mieszkając od nadajnika 120 km w linii prostej.
Na antenie TV przy tropo Wręczyca osiąga stale 100 % mocy i jakości, bez tropo jest to 60-70 % mocy i 90-100 % jakości.

Braki odbioru MUX-3 występują w sytuacji tropo, które występuje w zasadzie codziennie od wczesnych godzin porannych do 9-10, i wieczorem - najsilniej od ok. 20-21.

Dlatego przyjęte założenie o "przeciętnych warunkach tropo" jest błędne.

Jorg
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2014, o 23:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Jorg »

dvbtowiec pisze: 30 czerwca 2020, o 11:16 Jak ja uwielbiam czytelników forum, którzy nie mając wiedzy w temacie oskarżają wszystkich wokół :)
Zmieniła się częstotliwość nadawania, a to zmienia wiele w przypadku niektórych anten. Zanim zaczniesz oskarżać wszystkich wokół siebie, sprawdź u najbliższego sąsiada czy również ma podobny problem, potem sam wyciągnij wnioski.
A ja uwielbiam zmiany w tym kraju. Co zmiana to gorzej. Mi też po zmianach kanałów znacznie pogorszył się sygnał. Na szczęście przeszedłem na tv sat i podziękowałem za to całe polskie DVB-T. Najlepiej to przy każdej zmianie kanałów wymienić antenę, kable a najlepiej od razu telewizor. Ciekawe jest to, że Czesi nie mają takich problemów. 80 km od granicy, a Czeskie programy, które można odebrać na widelcu, biją jakością ten nasz polski szajs gdzie do nadajnika mam 15 km. Pewnie Emitel działa jeszcze na nadajnikach które dostał w spadku po towarzyszu Gierku. Gonić pałami to całe towarzystwo!

Zablokowany