DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

arti111555
Posty: 55
Rejestracja: 19 lipca 2020, o 15:03
Miejscowość: Tuchów

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: arti111555 »

A u was też widać pogorszenie jakości i i siły sygnału na mux 1, 2 i 3 i czasami na mux 8? Wiadomo kiedy te anteny będą podwyższone i ile to potrwa? Jedni piszą że do sierpnia, inni że do września a inni że do grudnia.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wszystko będzie zależało od pogody. Trzeba zdemontować a potem zainstalować i uruchomić. Przetestować zrobić pomiary. To chwilę schodzi.

Jedyny pozytyw teraz u mnie to mux 2 miałem z nim problem od jakiegoś czasu a teraz OK.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Trzymajcie w kciuki aby ta medernizacja się udała i wszyscy mieli dobry odbiór, a nie jak poprzedni chyba 5 lat temu, gdy pojawiły się kłopoty w odbiorze po modernizacji i ponownie musieli ściągać na ziemię system antenowy.

Także by wrzucono nam tu zdjęcia z tej modernizacji, ciekawie czy główny system antenowy jest już na ziemi.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Emitel" pisze:20 lipca 2020 roku Emitel rozpoczął prace modernizacyjno-remontowe wieży radiowo-telewizyjnej na obiekcie RTCN Rzeszów/Sucha Góra. Prowadzone prace są bardzo złożone technicznie i wymagają dużego wysiłku ze strony specjalistów Emitel. (...) W związku z trwającymi pracami, emisje programów telewizyjnych oraz radia cyfrowego prowadzone są z wykorzystaniem zastępczego systemu antenowego. Może to powodować nieznacznie pogorszenie jakości sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8 oraz radia cyfrowego DAB+. Zakończenie prac planowane jest na 16 listopada 2020 roku – w związku z ewentualnymi niedogodnościami, mogącymi w tym czasie występować, prosimy widzów oraz radiosłuchaczy o wyrozumiałość.
https://www.emitel.pl/aktualnosci/prace ... ucha-gora/

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Z jaką mocą nadają z rezerwowego systemu antenowego ? Sygnał minimalnie się pogorszył.
Ciekawe czy ta sama firma robi modernizacje co w 2014 https://perfektwerner.pl/realizacje/2014/

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Danieljk pisze: 4 kwietnia 2020, o 10:02 W firmie gdzie pracuje robimy przedłużenie tej wieży na 147metry .
Nie napisał w jakiej firmie pracuje, pisze że jest z miejscowości Sokołów podlaski, poczekajmy, może wrzuci nam tu trochę zdjęć z postępu prac na wierzy.

Myślę że moc jest ta sama, tylko anteny zawieszone niżej, bo jeśli by obniżyli moc, pewnie napisaliby o tym w komunikacie.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Krosnoludek pisze: 21 lipca 2020, o 23:35 Także by wrzucono nam tu zdjęcia z tej modernizacji, ciekawie czy główny system antenowy jest już na ziemi.
Dzisiejsze zdjęcie od strony południowej:

Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Dziękuję bardzo za podzielenie się z nami aktualnym zdjęciem nadajnika, jak widać główny system antenowy jeszcze na górze, widać przybyły odciągi.

Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

Jest materiał z TVP3 Rzeszów o nadajniku z dnia 28 i mówią ze będzie zmiana konstrukcji oraz że zdejmują części górne a będą zakladać kratownice Nic nie informują na temat mux-ów 1 do 3 czy będą na 127m czy nie wyżej niż 147 metrze i czy podniosą radia analogowe .Wolał bym wyżej bo zważając się pagórki 50m metrowe i wyższe i propanacji i lepiej raz a dobrze zrobić w stylu dawnej analogowej dwójki jestem ciekaw z ilu metrów wtedy miała konstrukcja analogowa TVP1 i TVP2 w analogu. Oto daje materiał Z TVP3 Rzeszów .https://rzeszow.tvp.pl/49165872/prace-r ... sucha-gora
Ostatnio zmieniony 3 sierpnia 2020, o 20:31 przez Daw52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Myślałem, że do góry będą żelbet ciągnąć, ale może konstrukcja wieży na takie obciążenia jest nieprzystosowana i by nie wytrzymała i zastosują kratownicę.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Dzisiejsze zdjęcie z tego samego miejsca co poprzednio (od strony południowej).
Wieża miała być większa, a jest mniejsza. :lol:

Obrazek

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Za kilka dni zostanie tylko konstrukcja żelbetonowa "komin" 8-) Iglica wróci tylko już na konstrukcji kratowej.

arti111555
Posty: 55
Rejestracja: 19 lipca 2020, o 15:03
Miejscowość: Tuchów

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: arti111555 »

Czy macie problem z odbiorem mux 8 w godzinach wieczornych? Czasami brak sygnału nawet przez godzinę lub przez np. 5 minut potem wraca wszystko do normy tj. jakość sygnału 100%, podobny problem zauważyłem też z mux 2 w godzinach porannych. Pewno to wina modernizacji nadajnika, a ja jestem na skraju zasięgu.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wszystkie muxy u mnie działają rewelacyjnie teraz nie ma zaników, przycięć, braków w sygnale pomimo że spadła jakość. Wcześniej miałem przez jakiś czas cyrki z muxem 2. Po modernizacji zobaczę i dam znać na forum.

kris59
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2020, o 09:56
Miejscowość: Dylągówka
Odbiornik: LG
Instalacja antenowa: Antena Combo TTV M8V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno/Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: kris59 »

Dylągówka strasznie tnie cały czas

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

@Kris59 Po modernizacji i podniesieniu systemu nadawczego powinno być zdecydowanie lepiej. Nie tylko Ty masz problemy z odbiorem, wiadomo teren pagórkowaty Podkarpacia zadrzewienia lasy utrudniają odbiór. Teraz system nadawczy rezerwowy niżej jest i sygnał nie wszędzie doleci sygnał.

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Jingiel »

Do tej pory dab+ z Rzeszowa u mnie nieosiągalny. Tylko kielce. Wczoraj znalazłem regionalny Rzeszów. Albo dołączyli do dab kieleckiego lub sygnał lepszy teraz z Rzeszowa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

kris59 pisze: 11 sierpnia 2020, o 18:22 Dylągówka strasznie tnie cały czas
Cóż robią nadajnik być może skończą z końcem października jak szybciej pójdzie jak to było ramingiem gdzie plany zakończenia skończył etap 3 z27 na 3czerwca z kanału 52 na 48 znacznie pogorszyło odbiór o pomiędzy70 a 30%. Oby te prace skótkowały z zasięgiem radiowym lub analogową TVP2 i możliwością odbierania na zwykłej antenie kierunkowe bez mocnych zyskowych wzmaczniaczy.Z Rzeszowa też narzekają że odbioru nie mają i niby po prostej liny bez górkę tylko odbiór z tyczyn i z Baranówki a z Baranówki z Leżajska.Wiec na niego próbuj za odwrotnością k26,30,43 mux 3,2,1.Z Hyżnego poprzenosili anteny.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Minął tydzień od ostatniego zdjęcia.
Na razie dalej jedziemy w dół. ;)

Obrazek

arti111555
Posty: 55
Rejestracja: 19 lipca 2020, o 15:03
Miejscowość: Tuchów

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: arti111555 »

Masakra z tv naziemną. Sygnał z suchej Góry był idealny, a teraz przez remont nie da się oglądać. Kupiłem wczoraj antenę telmor asr i wycelowalem między Tarnów, a suchą Górę. Z Tarnowa odbieram teraz mux 1, 3 i 8, a z suchej Góry mux 2 bo z Tarnowa zupełny jego brak sygnału. Mam nadzieję że się poprawi sygnał po modernizacji nadajnika i przekieruje antenę na krosno. Za czasów tv anlogowych programy szły idealnie z Tarnowa (10 km), a teraz z krosna trzeba ciągnąć (60 km). Ciekawostka- znajomy mieszka od góry św Marcina 5 km i nic nie da rady odebrać oprócz polsat news na kanale 33, a powinno iść na samym koncentryku. Sygnał ściąga z chorogwicy.

Zablokowany