HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

Emitv tylko ramka kultura2 domowe przedszkole polsat news działa

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: piotrek2802 »

Krosnoludek pisze: 13 września 2020, o 15:54 Inne rzeczy z HbbTV działają? Zepsuli tylko radio w EmiTV?
Nie działa HbbTv na EmiTv i na kanale Telewizja Naziemna ( o ile pamiętam było tu rozbudowane EPG NTC)

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: piotrek2802 »

Otrzymałem od Philips Polska oprogramowanie TMP191E_R.001.004.100.001
Korektor powrócił i Hbbtv na EmiTv oraz częściowo Polsat News.
Piszę częściowo bo czasem wywala PN po kilku minutach i wraca do kanału TV.
Mam też problem z pojawiającym się na kanale Polsat HbbTv polem zachęcającym do wypełnienia ankiety - czerwony przycisk.
Jak się tego paskudztwa pozbyć ?

Tu w linkach obrazy:
https://ibb.co/Kb2cRPv
https://ibb.co/7z2KYPn

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Nie da się tego pozbyć.
Jak na TV Polsat nie ma News to często jest na TV6.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: piotrek2802 »

Puma pisze: 20 września 2020, o 17:24
Jak na TV Polsat nie ma News to często jest na TV6.
Na Tv6 też trudno złapać PN .
Dziwne bo na innych kanałach jak TVP, TVN, Metro, Kultura 2 nie m problemów z HbbTv a Polsat ma z tym problemy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

To nie są problemy.To jest celowe działanie. Polsat od czasu do czasu zamiast zachęty do oglądania PN, daje ankiety, reklamy, promocje. Czasem są emitowane równolegle na wszystkich kanałach z grupy Polsat, a czasem na wybranych.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji Polsat News, a po wejściu na kanał Polsat nie widzisz teasera promującego aplikację Polsat News to naciśnij na pilocie przycisk "Exit" lub ponownie włącz kanał Polsat.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Chyba nie było w tym wątku o tym informacji:
- https://prasa.tvn.pl/98647-tvn-discover ... ra-reklamy,
- https://www.tvnmedia.pl/oferta/niestandardy/hbbtv

i tu być może "najciekawsza" obecnie informacja(dla niektórych) w temacie wątku:
- https://forum.satkurier.pl/topic/34036- ... -warszawa/.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Dobrze by było aby TVN skupiło się na rozwoju platformy w kierunku VOD, lub emisji swoich kanałów linearnych które mogą udostępnić ta drogą, a nie tylko i wyłącznie na reklamach. Za HbbTV z samymi reklamami ja dziękuję, nie korzystałem i korzystał nie będę :)

@Paweł Tutka
Dzięki za tą informację.
Nie wpadłbym na to, zwłaszcza że czasami teaser z PN pokazuje się dopiero po kilkukrotnym wyborze Exit :)
Panie Pawle, czy ma Pan kontakt z przedstawicielami Sony?
Zepsuli możliwość odbioru Polsat News przez HbbTV gdzieś z początkiem b.r. W ub. roku na ich telewizorach z 2019 roku np. XG9505 działał, a po którejś aktualizacji jest czarny ekran ze słyszalnym dźwiękiem z kanału na którym się uruchomiło aplikację.
Koresponduję z BOK, ale jak ze ślepym o kolorach :) Piszą do mnie żebym antenę sprawdził, że skoro inne aplikacje działają, to nie ich wina itp. :)

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Przyglądając się uważnie rozwojowi HbbTV na świecie można zauważyć, że każdy z nadawców telewizyjnych ma swoje indywidualne podejście do rozwoju telewizji hybrydowej HbbTV. Nie ma jednego idealnego wzorca rozwoju HbbTV. W praktyce każdy nadawca telewizyjny musi potestować różnego rodzaju aplikacje HbbTV. Czasem są to aplikacje reklamowe, czasem aplikacje badawcze. Są też wszelkiego rodzaju aplikacje HbbTV bazujące na dystrybucji treści wideo. Mam ty na myśli aplikacje VOD, micro VOD czy też aplikacje udające wirtualny STB z linearnymi kanałami telewizyjnymi jako streaming znany z usług OTT. Jest też miejsce na wszelkiego rodzaju interaktywne aplikacje HbbTV mające na celu zaangażowanie widza w oglądanie TV. Powyższe cechy mogą mieć też aplikacje reklamowe. Bardzo łatwo jest mi sobie wyobrazić aplikację HbbTV za pośrednictwem której moglibyśmy zobaczyć bardzo fajne materiały wideo opisujące np. nowy samochód, jego możliwości itp. na co nie mam miejsca w tradycyjnym 30 sekundowym spocie reklamowym. Dzisiaj wchodząc na stronę www producenta samochodów - nie traktujemy tego jak reklamę. Postrzegamy to jako miejsce informacji o danym produkcie. Podobnie w przyszłości będzie z interaktywnymi aplikacjami w TV. Docelowo HbbTV nie musi się zmagać z ograniczeniami z rynku aplikacji TV w Smart TV.

Jestem przekonany, że za rok w temacie rozwoju HbbTV w Polsce będziemy w zupełnie innym miejscu niż jesteśmy teraz. Wszystko jest na dobrej drodze. Mam kilka fajnych pomysłów na aplikacje HbbTV, które chciałbym wyprodukować... jednakże muszę jeszcze trochę poczekać na zielone światło do ich realizacji. Czasem jest tak, że jedynym sposobem do przekonania nadawcy by polubił HbbTV możliwe jest dopiero na bazie interaktywnej reklamy. Na bazie takich aplikacji można pokazać konkretne liczby pokazujące jakim potencjałem dysponuje HbbTV. Oglądalność / klikalność w aplikacje HbbTV otwiera furtkę do nowych aplikacji HbbTV, które nie muszą być postrzegane jako reklamy w HbbTV.

Czytam wszystkie komentarze. Jeśli jest jakiś temat (np. problem z aplikacją X na telewizorze Y) to staram się poinformować stosowne osoby w tym temacie.

Pracując nad rozwojem aplikacji HbbTV, konsultując projekty HbbTV przed napisaniem czegokolwiek na temat HbbTV kilka razy muszę sprawdzić czy nie naruszam zapisów jakiś umów. Nie zawsze mogę napisać to co chciałbym napisać. Nie mogę Was w tym miejscu poinformować o nowych aplikacjach HbbTV lub fajnych (ukrytych) funkcjach :(

Bardzo zależy mi na rozwoju HbbTV w Polsce - tam gdzie jestem wstanie coś pomóc, zrobić - to staram się działać.

Miłego dnia
Paweł

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Paweł Tutka
Najważniejsza na dzisiaj jest kompatybilność aplikacji HbbTV z telewizorami, bo z tym jest jeden wielki dramat, pomimo posiadania wersji HbbTV 2.0.1 lub 2.0.2 jedne telewizory daną aplikacje odbierają poprawnie inne nie.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: piotrek2802 »

Ciągle mam problemy z HbbTV na kanałach grupy Polsat w TV Philips 55PUS8804/12. Czasem PN zaskoczy a czasem nie....to staje się bardzo denerwujące.
Przed chwilą dostałem oprogramowanie w emailu od Philips Polska
Oprogramowanie ma numer: TPM191E_R.101.001.123.003.zip
Zapewniono mnie że to oprogramowanie zawiera już moje zgłoszone poprawki odnośnie HbbTv i braku korektora dźwięku.

Czy ktoś już ma wgrane to oprogramowanie ?

Ja przetestuję w weekend i dam znać.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Lechu1956 »

TVP Polonia na Sony z 2015 roku obraz i dźwięk. Na TCL z 2020 roku obraz bez dźwięku na tym kanale. A niby nowszą wersję HbbTV ma TCL.
W nocy coś kombinują z HbbTV i TVP VOD. Część kanałów na żywo po prostu znika. Nad ranem znów się pojawiają.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

piotrek2802 pisze: 24 września 2020, o 14:22 Ciągle mam problemy z HbbTV na kanałach grupy Polsat w TV Philips 55PUS8804/12. Czasem PN zaskoczy a czasem nie....to staje się bardzo denerwujące.
Przed chwilą dostałem oprogramowanie w emailu od Philips Polska
Oprogramowanie ma numer: TPM191E_R.101.001.123.003.zip
Zapewniono mnie że to oprogramowanie zawiera już moje zgłoszone poprawki odnośnie HbbTv i braku korektora dźwięku.

Czy ktoś już ma wgrane to oprogramowanie ?

Ja przetestuję w weekend i dam znać.
Ciekawie jak jest w Philipsie z 2020 roku , mnie zapewniano że wszystko jest ok, może znajdzie się użytkownik i napisze co i jak.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HbbTV w NTC

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 22 września 2020, o 13:15Za HbbTV z samymi reklamami ja dziękuję, nie korzystałem i korzystał nie będę :)
To mnie inspiruje do zadania pytania, chociaż powinno być może pojawić się ono w dziale technicznym.
Jakie telewizory mają selektywną możliwość wyłączenia HbbTV :?: :?: :?: :?: :
tzn. dla kanałów Polsatu, TVP oraz Eski czy StopKlatki tak, ale dla TVNów to już nie.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Przesyłam info dotyczące pytania o to w jakich TV jest opcja / możliwość selektywnego wyłączenia HbbTV dla danego kanału TV.

W telewizorach Philips na wybranym kanale (aktualnie oglądanym) naciskamy przycisk "OPTIONS". W menu po lewej stronie ekranu wybieramy opcję "HbbTV na tym kanale". W kolejnym pod menu mamy możliwość wyboru pomiędzy opcją "Wyłącz" lub "Włącz".

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

W Sony też jest taka możliwość.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maniek99 »

Na routerze można sobie po blokować linki, ten np. jest TVN-u np. http://hbbtvtest.emitel.pl/hbbtv/tvn/
Choć niestety najczęściej jest tylko możliwość zablokowania hosta, czyli http://hbbtvtest.emitel.pl/ wytniemy też inne kanały, które hostuje Emitel.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: piotrek2802 »

piotrek2802 pisze: 24 września 2020, o 14:22 Przed chwilą dostałem oprogramowanie w emailu od Philips Polska
Oprogramowanie ma numer: TPM191E_R.101.001.123.003.zip
Wgrałem i jak na razie nie ma problemów z HbbTv i powrócił equalizer.
Testuję dalej...
Gdyby jeszcze Philips dołożył loga stacji na liście kanałów NTC ( tak jak jest w serii 7000) to byłby już telewizor idealny :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

I jak Philips naprawił w telewizorach na 2019 HbbTV, i wszystko co jest na dzień dzisiejszy działa poprawnie?

Zablokowany