Telewizor odbierający w NTC Polsat News / Wydarzenia24 i nowy TVP Dokument HD

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Telewizor odbierający w NTC Polsat News / Wydarzenia24 i nowy TVP Dokument HD

Post autor: amator »

Czy ktoś może polecić linię lub model ?
Jeden 32" , drugi w przedziale 46"-50" ?
Nie muszą być z najnowszych, może być rynek wtórny, ale tak do 2-3 lat wstecz. Najchętniej z matrycą FHD, co przy 32" nadal nie jest regułą oraz nagrywaniem. Jakość obrazu każda przeciętna wystarczy. Nie potrzeba wodotrysków, 4K , zakrzywionych ekranów i innych temu podobnych. Może być OLED :)

Z tego co zgłębiłem:
- co do Polsat News odbiornik musi ignorować znacznik telewizji mobilnej
- co do TVP Dokument HD musi wspierać dvb-t2 i tu łatwiej będzie rozeznać, bo chyba każdy popularniejszy na rynku od 2-3 lat spełnia to wymaganie

Myślałem o nowoczesnym i niedrogim Xiaomi... ale nie mam jak sprawdzić oraz jest dziwny rozstrzał 43" i 55"
Ostatnio zmieniony 12 marca 2022, o 20:37 przez amator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: Krosnoludek »

A HbbTV nie jest potrzebne?

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: amator »

Ja HBBtv nie potrzebuję, w zasadzie to nie chcę komplikować Seniorowi przez to, że wymagane jest podłączenie internetu.

A jeśli chodzi o Polsat News... odbiera w NTC pod Warszawą i w trybie SD - bez problemu, oczywiście bez podłączanie do internetu i na Samsungu sprzed 6-8 lat. Problem w tym, że podobno nowsze telewizory rozpoznają znacznik tv mobilnej i odrzucają ten program w trakcie przeszukiwania. Ten temat opisywany był w wielu miejscach i tutaj nie drążmy go. Załóż proszę nowy wątek lub pisz w dedykowanych. To tak dla zachowania przejrzystości. Dzięki za zrozumienie.

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: amator »

Wygląda na to, że Polsat News z NTC (bez internetu i Hbb) odbierają telewizory LG, np aktualny model 50UN70003LA oraz 55UN81003LB.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: DanielK »

Tak polecam LG i ten normalny pilot bez udziwnień (sterowanie myszką po ekranie), gdyż większość bajerów tylko będzie rozpraszać seniora.

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: amator »

Szkoda, że tv nie rozpoznaje głosu bez użycia pilota... bo sterowanie kursorem po ekranie jest dla mnie zbyteczne, tym bardziej dla seniora.
Nie rozumiem dlaczego producenci tak ignorują ergonomię:
https://imgur.com/a/03l2Pxa
w Telefunken wszystko jest "pod palcem" jak by domyślnie, do tego duże klawisze. W LG dramat... menu też nieprzystępne i napisy ładują się z ok 1 sekundowym opóźnieniem. Dziwne bo system zarządzany ośmiordzeniowym procesorem.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: DanielK »

Oba piloty, które pokazałeś są naprawdę proste ;-) Weź teraz daj pilota od Samsunga (mały bluetooth bez klawiatury numerycznej). Z tymi właśnie pilotami Samsung (w moich oczach) przegrał. Telewizor to telewizor a smart to smart.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: Krosnoludek »

Niestety, piloty w teraźniejszych telewizorach coraz mniej są do oglądania normalnej telewizji, znikają przydatne przyciski jak np. Info, Epg, Subtitle, Audio, w Samsungu klawisze numeryczne....
Tak ten pilot Telefunken (Vestel) mi się podoba, bo jest taki normalny

Ten też jest fajny: Hansseatic 43H600UDS
Obrazek

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: dvbtowiec »

@DanielK Bez klawiatury numerycznej i bez kolorowych przycisków.
Zmiana kanałów koszmar, jedynie kanał w górę i w dół działa, bo są dedykowane przyciski. A używanie HbbTV wręcz niemożliwe. Zanim przez lokalne menu się przebrnie do wywołania menu ekranowego z kolorowymi przyciskami, to ekran zachęty do uruchomienia HbbTV znika.
Kolejne nawigowanie po HbbTV, także wymaga ponownie otwarcia na menu ekranowym kolorowych przycisków.
Samsung trochę popłynął z pilotami.

Sony w Android TV też ma bardzo fajnego pilota w nowych telewizorach.
Metalowy, bardzo wytrzymały, z wbudowanym mikrofonem
Obrazek

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: hadam »

Mam już kilkadziesiąt lat i na początku trochę sceptycznie podchodziłem do pilota magic od LG. Cóż kwestia przyzwyczajenia, teraz uważam, że operowanie myszką po ekranie jak w komputerze jest przede wszystkim szybkie i wygodne, także wpisywanie za pomocą kursora, nie potrzeba klawiatury. Z resztą po co pisać telewizor ma sztuczną inteligencję i asystenta po polsku, wystarczy powiedzieć do pilota nic nie trzeba pisać. Naprawdę to dosyć radykalne rozwiązanie jak na telewizor, bo do tej pory na Samsungu byłem przyzwyczajony do klasycznego operowania pilotem, ale teraz jestem z tego zadowolony.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: dvbtowiec »

Nie wiem czy bym się przyzwyczaił do tak dużego pilota, pewnie tak, ale wybór padł na Sony.
Ja poszedłem w inną stronę podłączyłem bezprzewodową mini klawiaturę Bluetooth z touchpadem i to dla mnie najwygodniejsza forma.
W Android TV aplikacja są tak dopracowane, że wystarczą same przyciski nawigacyjne pilota do obsługi.
Funkcja głosowa w pilocie, także rozwiązuje problem wpisywania czegokolwiek na klawiaturze.

W temacie TVP Dokument HD dowolny telewizor z HEVC.
Polsat News - mogę powiedzieć że nowe Sony, TCL, Samsung nie stwarzają problemów w zaprogramowaniu tej stacji.

A w przypadku jakichkolwiek problemów można wybrać kraj instalacji kanałów niemiecki np. U nich nie ma wymogów ukrywania kanałów na liście i Polsat News z pewnością się doda.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: hadam »

Pilot magic wcale nie jest duży, jest fajnie wyprofilowany przez co dobrze leży w dłoni, ma klawisze numeryczne i w razie czego jak ktoś bardzo chce to można korzystać jak z klasycznego, kursor myszki po paru sekundach się wyłącza, żaden problem. Też na początku myślałem że się nie przyzwyczaję a teraz jak wezmę do ręki inny pilot to wydaje mi się dziwny.
Każdy chwali swoje, ale to nie jest kwestia samochwalstwa tylko przyzwyczajenia, nie uważam że inne piloty są gorsze, pewnie gdybym miał Sony lub inny i się przyzwyczaił to też bym chwalił.
Też rozważałem Sony ze względu na markę i na Android, bo to dla mnie kwestie połączone dlatego, że Android jest zasobożernym systemem i jakieś niesprawdzone marki mogą różnie sobie z tym radzić.
W efekcie mój wybór padł na LG dlatego, że to też znana marka tyle że na WebOS, ale to co zaważyło to fakt, że wydawał mi się dobrze przystosowany na polski rynek w kwestii HbbTV, AC-4, Polsat News w MUX4 i oczywiście asystenta po polsku, inne marki mają po angielsku. Sprawa kursora w pilocie była mniej ważna dopiero teraz to doceniam. Ale dla innych to może być wada, oczywiście z tym nie polemizuję.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: Krosnoludek »

Nowy pilot LG, który pojawi się w telewizorach na 2021 rok
Obrazek

Kolejne przyciski zniknęły, nie ma nawet już EPG

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News oraz nowy TVP Dokument HD

Post autor: hadam »

Współczesne telewizory a tym bardziej te w przyszłości to już centrum rozrywki z wykorzystaniem głównie funkcji internetowych, jak to pójdzie w tym kierunku to w końcu tradycyjna telewizja stanie się dodatkiem.
Ciężko teraz kupić telewizor bez funkcji Smart, Netflixa itd.
Gdyby odłączyć od niego internet to nawet ta sztuczna inteligencja nie działa. Domyślnie był tak skonfigurowany, że po włączeniu uruchamiał się Smart, dopiero musiałem przestawić w menu.
Doliczyłem się że bez internetu 9 przycisków na pilocie nie ma zastosowania. Przy tym nowym co pokazałeś już widzę przynajmniej 10 i w dodatku te dedykowane pod aplikację coraz większe.

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News / Wydarzenia24 i nowy TVP Dokument HD

Post autor: amator »

Wracając do tematu :)

Zastanawiam się nad zmianą aktualnego kuchennego Tv 32" Telefonunken na inny, który w trakcie wyszukiwania pomija znacznik "tv mobilnej" i umożliwia oglądanie tego programu. Ktoś się w międzyczasie zorientował, które firmy oprócz LG i starszych Samsungów dają sobie z tym radę ?

Przy okazji: Polsatnews dostępny w NTC zmienił nazwę na Wydarzenia24.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Telewizor odbierający w NTC Polsat News / Wydarzenia24 i nowy TVP Dokument HD

Post autor: hadam »

amator pisze: 12 marca 2022, o 20:41 Przy okazji: Polsatnews dostępny w NTC zmienił nazwę na Wydarzenia24.
Tak, Wydarzenia24 jest dostępny w NTC, od 1 września 2021.

Zablokowany