MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Jest zakopana bo zwyczajnie im nie zależy aby to było popularne. Jedyny cel jaki widzę to nie powiększanie konkurencji DVB-T w odniesieniu do ich platformy satelitarnej.

krrisek
Posty: 4
Rejestracja: 17 listopada 2020, o 15:10
Miejscowość: Żyrardów
Odbiornik: lg
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: krrisek »

żeby choć dali jakiś moduł CAM.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

Ramirez pisze: 24 lutego 2021, o 09:44 Jest zakopana bo zwyczajnie im nie zależy aby to było popularne. Jedyny cel jaki widzę to nie powiększanie konkurencji DVB-T w odniesieniu do ich platformy satelitarnej.
Raczej nie, wygląda ta na "brak pomysłu". Kiedyś ta oferta była w ogólnodostępnych zakładkach, na pierwszej stronie Polsatu. Były też trzy dekodery , do wyboru. Była wielka promocja w Biedronkach... Mówimy oczywiście o okolicach 2012/13. Późniejszy stan, to taka "wegetacja oferty" :roll: No może z wyjątkiem dodania nowych kanałów w 2016 ;)
@krrisek, o tym, to już była mowa w 2012 roku.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Nie znamy wyników sprzedażowych, czy ta oferta się kalkuluje. Może to wegetacja, aby dotrwać do wygaśnięcia pozwolenia i zmianę warunków dla tego MUX. Data graniczna to chyba 2024 rok jeśli dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: K63 »

Wygląda mi to na "celową" wegetację. Jak wejdzie dvb-t2, a nadawca nie zapewni sprzętu umożliwiającego odbiór lub nie odkoduje sygnału, to mux-4 "umrze śmiercią naturalną".

Slavko
Posty: 7
Rejestracja: 11 grudnia 2020, o 20:26
Miejscowość: Rzeszów

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Slavko »

@MarioPL doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Ja przedstawilem sprawe tej oferty z mojej strony. I ja na nią nie narzekam. Mam dwa odbiorniki po 1zl miesiecznie ktore udostepnilem rodzivom i tesciom, starszym osobom. Jest dla nich wystarczajaca, są zadowoleni wiec ja tez. Nie chcą ponosic kosztow instalacji satelitarnej wiec nie ponoszą. Trzeci odbiornik za 7.50zl uzyczam sasiadowi od ktorego w zamian zawsze moge liczyc na pomoc spogladniecia na dom gdy np wyjezdzamy na wakacje czy do rodziny.
To taka moja subiektywna ocena oferty :).

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

@Slavko Koszty to jedno, a drugie to jakość.
Szkoda oczu na oglądania kanałów w takiej jakości. Wszędzie latające artefakty.
Widać to na Polsat News, a co dopiero na innych kanałach z bardziej dynamicznymi scenami.
Polsat News da się oglądać, bo posiada głównie sceny statyczne, ale nie wyobrażam sobie oglądania takiej jakości pozostałych kanałów z tego MUX'a.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Bo nie widziałeś MUX-L3, przy nim MUX-4 to prawie jak HD :lol:
Gdyby ten multipleks był mobilny nie tylko z nazwy, to na telefon czy tablet taka rozdzielczość jest wystarczająca. Ale jeśli dodają tuner do telewizora, to powinni zastrzec że jest przeznaczony max. do 22" lub kineskopowych. :lol:

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

Tak się zastanawiam. Gdyby nabyć (w salonie) dekoder, wykupić abonament na 12 mies. za te 7.50/miesiąc, to czy w przypadku przejścia Polsatu (mux-4) na dvb-t2, wymieniają na nowy dekoder? Jesli by taki się pojawił. Chodzi o samą procedurę.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: apk »

Multipleks 4 oferuje niby niższą cenę ale brak jakości i dobrej oferty a więc nie przyciągną abonentów tą ofertą i sądzę że czekają do końca koncesji aby zrezygnować .
Oferta naziemna CP jest bardzo słaba i lepiej wziąć Telewizja na kartę bez umowy .
1.Telewizja naziemna CP dekoder na własność 129 zł + 90zł za rok lub 15 zł miesięcznie w tym do 27 kanałów DVB-T MUX 1-2-3-8 + 12 kanałów CP razem 39 kanałów.
2.Telewizja na kartę bez umowy z pakietem Start+ na 12 miesięcy i dekoder na własność ITI 2049/50 w cenie 200zł - 80 kanałów w tym 40 HD – później jak będziemy chcieli oglądać 25 zł za miesiąc (20 zł - 5 miesięcy) lub jak będzie nowa promocja to wyjdzie jeszcze taniej . :D

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

@apk Raczej nie :)
Niestety nie jestem zwolennikiem "płatnej telewizji", a wynika to stąd, że chcąc obejrzeć "to co chcę", musiałbym wykupić kilka usług ;) , a wierz mi, miałem co nieco.
Z ciekawości zapytam , bo nie znalazłem nigdzie takiej oferty (nie wiem dlaczego, ale nie mogę uruchomić strony Canal z telewizją na kartę), o której piszesz: Gdzie jest ta oferta?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Ukryta :) Wyszukiwarka z hasłem
Canal+ na kartę

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

dvbtowiec pisze: 10 marca 2021, o 18:52 Ukryta :) Wyszukiwarka z hasłem
Canal+ na kartę
Magia! Niestety nie mogę otworzyć tej strony, o czym pisałem wcześniej.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1363
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

Mają jakąś awarię na serwerach, hosting gdzieś poza granicami Polski.
Alternatywa:
tvnakarte.eu

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Spaliła się serwerownia OVH w Strasburgu.
Widocznie Canal+ trzymał tam strony.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: apk »

Już działa . :D
Oferta naziemna cyfrowego Polsatu bez umowy : Dekoder 129 zł opłata miesięczna 15 zł lub za cały rok 90 zł - za rok dekoder Polsatu nie odbierze 1-2-3 - (8 ?) multipleksu .
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp

Naprawili strony Telewizja na kartę bez umowy .
1 Kanały i opłaty po okresie promocyjnym .
https://pl.canalplus.com/telewizja-na-k ... lna-oferta
2 Pakiety z dekoderem
https://sklep.pl.canalplus.com/prepaid- ... rm=kup-tnk
1 pakiet Start+ na 12 miesięcy i dekoder cena 200 zł ( 16 zł mies.)
2 pakiet Komfort+ Filmbox na 6 miesięcy i dekoder cena 150 zł ( 25 zł mies.)
3 pakiet Extra+ Canal + 130 kanałów -przez miesiąc i dekoder 100zł po miesiącu wybieramy Start+ lub Komfort+ oraz mamy opcje dodatkowe Filmbox , Eleven Sport , Canal + Sport 3 – 4 (Ekstraklasa ) , HBO , Multi man pack .
Dekodery można kupić również w sklepach RTV sklepach SAT .
Do którego roku mux 4 ma koncesje czy do 2023 ?

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

W 2020 i 2021 roku Emitelowi kończy się także wiele spośród zawartych z nadawcami umów, które musi ponownie negocjować. Jak do tej pory firma zawarła nową umowę na dystrybucję programów TVP na multipleksie 3, odnowiła także kontrakty na MUX-1 i MUX-2 oraz na MUX-4.
Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... a-2021-rok.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: apk »

Z tego artykułu wynika że podpisali umowę ale czy dotyczyła zwiększenia zasięgu to tego nie wiemy .
Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to że mux 4 zostanie wyłączony jak minie koncesja .
Cyfrowy Polsat dostał koncesje na nadawanie TV mobilnej ale nadaje w DVB-T czyli oszukał urzędy aby dostać własny multipleks bez konkursów a więc brak dekoderów z tunerem DVB-T2 może sugerować że być może miesiąc przed końcem koncesji Cyfrowy Polsat będzie chciał wymusić przejście na DVB-T2 bez kodowania i wrzuci własne kanały .
Gdyby tak planował to UKE , KRRiT w tym przypadku powinna rozpisać konkurs na Mux 4 dla chętnych podmiotów w multipleksie 4 . Dodam że na 8 Mux było ok.28 chętnych więc zapełniły by 4,5,6 mux i dodam że TVP też chce miejsca w nowych multipleksach . :)
3 opcją to zamiana 4 Multipleksu na 8 Multipleks .

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

Czy jest możliwe, żeby muxy-4 w różnej lokalizacji, nadawały sygnał różniący się na tyle, żeby jedno i to samo urządzenie raz zapisało Polsat News, a w innej lokalizacji nie? I nie chodzi o sile , czy jakość sygnału.
Rozmawiałem dzisiaj z mieszańcem Szczecina, który odbiera Polsat News z nadajnika Szczecin/Kołowo na urządzeniu Samsung "freenet" (więcej tu:
viewtopic.php?f=36&t=8240 ). Może go (PN) wyszukać i zapisać. Raczej była to poważna wymiana informacji i nie sądzę, żeby łał wodę :roll:
Jest to możliwe?
Ostatnio zmieniony 22 marca 2021, o 14:53 przez MarioPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1363
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

@MarioPL - myślę, że jednak kluczem będą parametry odbieranego sygnału. Tym bardziej, że z różnych lokalizacji MUX-4 jest nadawany w różnej polaryzacji.

Zablokowany