Neonet tunery DVB-T2

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Neonet tunery DVB-T2

Post autor: eter »

Neonet jest niepoważny?

Dzisiaj wstąpiłem do sklepu zobaczyć jakie mają boxy do DVB-T2.
Na półce stało kilka modeli bez cen, ponieważ niby nowa dostawa i jeszcze nie zdążyli ich wystawić.
Jednak, kiedy zapytałem się, które modele odbiorą nowe Muxy dostałem odpowiedź, że te DVB-T2.
Powiedzcie - które niby odbiorą nowe MUXY z tych u nich na półkach....bo ja czytając na pudełkach, to chyba tylko jedyna MANTA nadaje się.
Po co dają im do sklepów teraz te na przykład SKYMASTER DVB-T2 skoro one nie mają chyba HEVC...albo ja nie doczytałem...
https://www.neonet.pl/telewizja-satelit ... dvb-t.html

sawo
Posty: 50
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: Philips 32PFS5823/12;
CryptoBox 752HD Combo
Instalacja antenowa: UHF ATV 21/21-45, ATV 27/21-26; VHF FESA 9 BV k. 6-8
Zwrotnica pasmowa ZWR-400
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec; TON Człuchów

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: sawo »

Potwierdzam, przejrzałem ofertę tych tunerów i tylko jeden model "MANTA 014SXT2" nadaje się do odbioru w nowym kodeku HEVC.
Sklep wprowadza w błąd klientów, za niecały rok te tunery staną się bezużyteczne.
Tunery niespełniające wymagań nowego standardu nadawania powinny zostać wycofane ze sprzedaży.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: eter »

Dobre sobie....oni te tunery dopiero dostali do sklepów.
Czyli jak nic będą robić ludzi w konia, ponieważ "obsługa" poleca wszystkie z napisem DVB-T2 nie wiedząc, że w Polsce będzie można je wyrzucić za kilka miesięcy.
Ręce opadają, jak widzi się takie rzeczy w sklepie z techniką odbiorczą...przecież to nie jest "kiosk" Ruchu....

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: Krosnoludek »

"Tu jest kiosk ruchu, ja tu mięso mam!" nadal aktualne :D
https://www.youtube.com/watch?v=vb9UvoYQesw

A tak poważnie, gdzie są kontrole :?:
Mówiłem, opracować naklejki, i oznaczać zgodny sprzęt jak to zrobili w innych krajach, ale nie, po co, lepiej jak klient kupi dwa razy sprzęt do odbioru NTC

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze: 12 maja 2021, o 08:36 gdzie są kontrole
Niestety wiele przepisów w Polsce jest "martwych", bo nikt nie egzekwuje. Sklepy czyszczą magazyny ze sprzętu który za chwilę będzie niesprzedawalny. Pytanie, czy zachowanie niektórych sprzedawców wynika z przymusu "wciskania" klientom towaru niezgodnego z rozporządzeniem, czy z ich niewiedzy. :?:

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: Dobrycel »

Potwierdzam. Neonet celowo w błąd wprowadza lub wiedza ludzi w sklepie jest tak marna, że szkoda komentować. Mi tez w sklepie Neonet sprzedawca wciskał, że STNN6 odbierze DVB-T2. Panie to kompatybilne jest.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, o 11:21 przez Dobrycel, łącznie zmieniany 1 raz.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: eter »

Akurat w tym sklepie w którym byłem "sprzedawca" - to jakiś młody człowiek, który niestety niezbyt orientował się w temacie i dopiero po podpowiedzi z mojej strony na co trzeba zwrócić uwagę...przyznał mi rację, że faktycznie to tylko ta Manta ma wszystko, co jest niezbędne do odbioru nowego Muxa.
Czyli z jednej strony, nie miał dostatecznej wiedzy - co oczywiście nie tłumaczy sytuacji, kiedy powinien taką mieć, jeśli sprzedaje w takim sklepie.
Mam tylko nadzieję, że nie będzie już mając tę wiedzę "wciskać" tych bubli klientom.
Z drugiej strony wychodzi po prostu chęć zysku za wszelką cenę, czyli wciskanie obecnie jeszcze tego nieświadomym klientom, co za chwilę stanie się bezużyteczne.
Sama strona internetowa jest bardzo skąpa w opisie tych tunerów z której nie dowiemy się właściwie niczego.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: K63 »

Niestety takie mamy czasy. Przed udaniem się na zakupy, sami musimy pozyskać odpowiednią wiedzę, by nie zostać "nabitym w butelkę". Oferta towarowa w każdej branży jest tak ogromna, że niektórzy sprzedawcy nie są w stanie (lub nie chcą) tego ogarnąć. Sam niedawno w salonie techniki grzewczej uświadamiałem sprzedawcę o istnieniu pewnego rodzaju kotłów c.o., o których nie miał on pojęcia, bo ... nigdy takich nie sprzedawali.
eter pisze: 12 maja 2021, o 11:20 Sama strona internetowa jest bardzo skąpa w opisie tych tunerów z której nie dowiemy się właściwie niczego.
Podejrzewam, że w wielu przypadkach jest to robione celowo.

EDIT ...
Widać, że UKE dostrzegł problem, bo ...
UKE pisze:Problem w tym, że wiele odbiorników telewizyjnych, dostępnych obecnie w sprzedaży, jest już wyposażonych w dekoder DVB-T2, a jednak mogą one odczytać jedynie obraz zakodowany zgodnie ze starszym standardem kodowania wizji, czyli AVC (występującym także pod nazwą H.264 lub MPEG-4 część 10). Te telewizory po wprowadzeniu w Polsce standardu transmisji DVB-T2/HEVC przestaną „rozpoznawać” nadawane treści.
https://youtu.be/ITQ_uot-nz4?t=56

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: Krosnoludek »

Tu są potrzebne kontrole i wysokie mandaty, to odniechciało by się sklepom prezkrętów.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: K63 »

Nie liczyłbym na to, że będą chodzić i sprawdzać. Raczej czekają na sygnały od kupujących. Ale szczerze mówiąc nie wiem jak dotkliwe konsekwencje mogą czekać sprzedawców. Podejrzewam, że niezbyt dotkliwe, skoro ten proceder jest uprawiany.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: MarioPL »

Nikt nie będzie chodził i "czuwał". Raz, że ochotników brak, to nie ORMO. Dwa, że gdyby nawet "z urzędu", to zaraz by podniosły się głosy, że "za moje to robią". Tu jedynie można ubolewać, że brak informacji ogólnej, choć z drugiej strony, do zmiany jest jeszcze rok.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Neonet tunery DVB-T2

Post autor: Gierek »

K63 pisze: 12 maja 2021, o 11:34 Niestety takie mamy czasy. Przed udaniem się na zakupy, sami musimy pozyskać odpowiednią wiedzę, by nie zostać "nabitym w butelkę". Oferta towarowa w każdej branży jest tak ogromna, że niektórzy sprzedawcy nie są w stanie (lub nie chcą) tego ogarnąć. Sam niedawno w salonie techniki grzewczej uświadamiałem sprzedawcę o istnieniu pewnego rodzaju kotłów c.o., o których nie miał on pojęcia, bo ... nigdy takich nie sprzedawali.
eter pisze: 12 maja 2021, o 11:20 Sama strona internetowa jest bardzo skąpa w opisie tych tunerów z której nie dowiemy się właściwie niczego.
Podejrzewam, że w wielu przypadkach jest to robione celowo.

EDIT ...
Widać, że UKE dostrzegł problem, bo ...
UKE pisze:Problem w tym, że wiele odbiorników telewizyjnych, dostępnych obecnie w sprzedaży, jest już wyposażonych w dekoder DVB-T2, a jednak mogą one odczytać jedynie obraz zakodowany zgodnie ze starszym standardem kodowania wizji, czyli AVC (występującym także pod nazwą H.264 lub MPEG-4 część 10). Te telewizory po wprowadzeniu w Polsce standardu transmisji DVB-T2/HEVC przestaną „rozpoznawać” nadawane treści.
https://youtu.be/ITQ_uot-nz4?t=56
Pamiętam, jak w ubiegły wtorek byłem w mieście szukać tunerów DVB-T2 - chciałem kupić. Skończyło się to tak, że wróciłem lekko zażenowany. W jednym elektronicznym sklepie był... tuner ze standardem H.264! Patrzyłem też w sklepie komputerowym, i Media Expert - co prawda znalazłem tunery DVB-T2 ze standardem H.265, ale... na żadnym nie było napisane AC-3, E-AC3 - za to jakiś Digital Sound mogło być - właśnie nie wiem, czemu w ogóle takie tunery są sprzedawane. Wniosek jest taki - powinienem kupować w Internecie... I dobrze, że wcześniej przepatrzyłem, co musi posiadać dany tuner, bo tak, to mógłbym kupić kota w worku. Powinno się dobrze zobaczyć, rozejrzeć, jakie standardy dźwięku i wideo posiada, może zdekodować dany tuner, bo jeżeli nie, to możemy niestety kupić sprzęt, który za rok może już być nieprzydatny do odbioru DVB-T.

Zablokowany