Ferguson Ariva T760i

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: delKichote »

DanielK pisze: 5 lipca 2021, o 21:01
delKichote pisze: 5 lipca 2021, o 20:29 Jakie dyskwalifikujące albo przynajmniej uciążliwe błędy miałeś w T650i lub T65?...
W tych modelach ja mogę wymienić,
No więc wymień, bo aż się zaciekawiłem.

Leży u mnie w pełni sprawny T650i i lekko popsuty T65 (przy ciągłym użytkowaniu w T65 padały chyba głowice - w każdym razie zakres VHF przestawał działać i niektóre kanały UHF gubiły sygnał, z biegiem czasu coraz bardziej - sprawdzone na 2 zajeżdżonych w ten sposób egzemplarzach), chętnie je potestuję :P :D.

Tylko nie "kupuję", że miały problemy z czułością/jakością głowic, bo nie miały - mówimy o tunerach DVB-T1.
Zwłaszcza T650i - flagowy model, a na pewno miejsce na podium oznaczonym "1", pod względem czułości głowicy, działania wskaźników mocy i poziomu sygnału tv (jako jedyny chyba wśród ówczesnych tunerów DVB-T1 podawał faktycznie chwilowe wartości mocy i czystości sygnału, a nie jakąś ich średnią czy wartości odczytane w momencie otworzenia okna z miernikami; T65 też podawał chwilowe wartości, ale nie z tak dużą czułością miernika jak w T650i).

Błędy, to mają aktualne tunery teraz, nie ówczesne - wtedy z takimi "śmiesznymi" błędami w oprogramowaniu, jak dzisiejsze, się nie spotkałem. (Np. nie można włączyć napisów ze strumienia TS w czasie odtwarzania nagranego materiału, bo opcja w ogóle nie działa przy odtwarzaniu nagranego materiału, jest aktywna tylko w czasie wyświetlania kanału telewizyjnego, nie da się ustawić nagrywania z poziomu okna EPG itp.)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Dobrycel »

Nigdy nie korzystałem z napisów do odtwarzania nagranego filmu. Wiele ludzie pewnie też.
Interesuje mnie jakość obrazu, szybki czas reakcji i dobra czułość oraz mała podatnośc na zakłócenia.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: delKichote »

Dobrycel pisze: 5 lipca 2021, o 21:39 O co może chodzić w pytaniu o najlepsze dekodery? No chyba o czułość, stabilność i fajny odbiór (czysty obraz).
Nagrywanie rzecz drugorzędna. Fajny obraz, czułość, fajne epg (czytelne). Możliwość zaprogramowania automatycznego przełączania kanału itp.
Czułość? No a ile razy akcentowałem tutaj czułość? Właściwie cała moja dyskusja kręci się wokół tragicznego spadku czułości obecnych tunerów w porównaniu do starych DVB-T1. W wątku KM0550 podałem wyniki swoich testów, tutaj je uzupełniłem powyżej o kolejny model.

Stabilność? Tylko KM0550 na starym firmware się wieszał i to przy zmianie kanału, z nowym firmware z czerwca od miesiąca jest z tym spokój. Druga sprawa że nie wszystkie testowałem tak długo, żeby wykluczyć zawieszanie się, i np. w SRT8222 ponoć jest zawieszka w najnowszym firmware pod którymś przyciskiem w oknie EPG - chyba, bo gdzieś o tym czytałem, sam nie aktualizowałem jego firmware, a na sklepowym chodził bardzo ładnie bez zgłaszanej gdzieś tam zawieszki (to akurat sprawdziłem).

"Fajny" odbior? Jak dla mnie odbiór na poziomie T650i/KM0201 jest w pełni akceptowalny (zwłaszcza, że oba są na ALi, co oznacza możliwość regulacji jasności, kontrastu, kolorów i nasycenia z poziomu tunera - jak dla mnie bardzo przydatna sprawa). Tylko najtańsze z testowanych modeli miały gorszą jakość obrazu: LTC i Blow, co było jednym z powodów ich odrzucenia. Reszta +- na poziomie T650i/KM0201, z wyjątkiem SRT8222, który naprawdę ma "fajne" kolory, jeśli ktoś lubi obraz ładniejszy niż ten w realu - taki jaki był widziany np. przez filmującego kamerzystę.

"Nagrywanie rzecz drugorzędna" - jak dla mnie możliwość nagrania na zwykłym pendrajwie jest jedną z koniecznych możliwości tunera, i jakbyś poczytał więcej wątków, zobaczyłbyś, że tacy jak ja się zdarzają chyba częściej, niż myślisz.
(Na pewno KM0550 nie ma możliwości nagrywania na pendrajwie)

Fajne EGP, czytelne? Btw. i tu jest pies pogrzebany, bo jestem stary i w okularach, do tego szanuję zdrowie swoich oczu. Ale pewnie Tobie chodzi o "czytelność" w sensie interfejsu użytkownika? Jak widzisz, niekoniecznie takie "dziwne" rzeczy piszę.
EPG MStarowe - chyba wiadomo: jedna kolumna z wybranym kanałem, z boku opis wybranej w kolumnie pozycji programu. T25 (T25 wymaga aktualnego firmware do poprawnego ustawiania nagrywania na podstawie EPG), SRT8222. Można obejrzeć zrzuty ekranu w instrukcji T25 do ściągnięcia ze strony producenta.
EPG ALi - też chyba wiadomo: kilka wierszy, każdy wiersz to jeden kanał, pozycje programu obok siebie w wierszach, żeby zobaczyć opis trzeba otworzyć dodatkowe okno. Raczej męczący układ. T760i, KM0550, FTE T220. Można obejrzeć zrzuty ekranu w instrukcji T760i do ściągnięcia ze strony producenta.
"Czeskie" EPG w LTC jest "do wyboru, do koloru" - ma 2 czy 3 układy EPG zależnie od tego, czy dzienny, czy tygodniowy czy coś tam, bardzo rozbudowana to jest tam opcja. Wszystko małą czcionką. Podgląd zrzutów ekranu w czeskiej recenzji ich tunera
EPG w Blow przypomina nieco MStarowe, tylko bardziej rozbudowane - ZTCP jedna kolumna to kanały, z boku kolejna kolumna to pozycje programu w wybranym kanale, pod przyciskiem dodatkowe okno z niepełnym opisem wybranej pozycji programu. Jak się napisze do chłopaków z Blow, to przysyłają na maila instrukcję obsługi ze zrzutami ekranu.

Pod względem faktycznej czytelności oprogramowania Ferguson był nie do pobicia dla konkurencji ze swoim własnym oprogramowaniem w T650i (=T760i) i T65. W T25 pociął koszty i czytelność jest tam do d**y ze standardowym MStarowym oprogramowaniem (ale przynajmniej MStar nie ma problemów z ładowaniem EPG, jak po północy mają ALi, i zawsze ma pełne informacje w EPG).
"Czeskie" firmware w LTC są jeszcze bardziej nieczytelne ze swoją małą czcionką i niepełnym EPG, podobnie Blow - ale ten ma chyba własne, bardzo ciekawie zrobione oprogramowanie, niestety też mała, miejscami malutka czcionka i niepełne EPG.
SRT8222 - też oprogramowanie czipsetowe MStar.
KM0550 i FTE mają firmware ALi, najnowsze, z baaardzo poprawioną czytelnością, czym dorównały, a nawet przeskoczyły stare Fergusony. Niestety w EPG najnowszego ALi w większości przypadków nie podany jest kraj produkcji (czasem podają kraj, co jest dość dziwną niekonsekwencją z ich strony).

Poprawnie działający harmonogram? W T25 nie da się zaprogramować nagrywania z "przejściem" północy: start przed północą, koniec po północy. Ponoć nie tylko T25 ma taki błąd, więc może to być kwestia czipsetu.

Jak widzisz, nie da się zebrać kompletnie wszystkich zalet w jednym modelu spośród tych, które testowałem :P.
Testy robiłem generalnie w kolejności: czułość chociaż trochę zbliżona do DVB-T1, akceptowalny obraz, czytelne (!) oprogramowanie. Stabilność wyszła po drodze - dziwne, że uważałem za normę nie wieszające się tunery (miałem Fergusony, Krugery, wcześniej jakieś archaiczne produkcje) i nawet nie sprawdzałem ich specjalnie pod tym kątem.
Tylko KM0550 z najnowszym firmware przechodzi te pierwsze trzy próby + stabilność (za to na starym firmware jako jedyny mi się zawieszał). Ale zdyskwalifikował się niemożnością nagrywania na pendrajwie.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2021, o 17:46 przez delKichote, łącznie zmieniany 2 razy.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: delKichote »

Dobrycel pisze: 6 lipca 2021, o 16:58 Nigdy nie korzystałem z napisów do odtwarzania nagranego filmu. Wiele ludzie pewnie też.
Interesuje mnie jakość obrazu, szybki czas reakcji i dobra czułość oraz mała podatnośc na zakłócenia.
To pokrótce:
Jakość obrazu: SRT8222, akceptowalny peleton (KM0550 jest na początku peletonu, a T760i na końcu), za peletonem nieakceptowalne LTC i Blow.

Szybki czas reakcji: kiedyś MStar (na MStar są aktualnie T25, SRT8222) miały wolniejszy czas niż ALi (na ALi aktualnie są T760i, FTE 220, KM0550), co pewnie wynikało ze sprawdzenia/odczytu EPG każdorazowo przy zmianie kanału w MStar, za to ALi lubi mieć problemy z EPG, którego po północy tradycyjnie nie ma aż do następnej pozycji programowej.
Teraz przestało to być takie oczywiste. Zwłaszcza, że tu z oceną będzie problem, bo nie zwracam uwagi na takie "niedogodności" jak akceptowalna chwila poczekania na wyświetlenie kanału.
KM0550 nie jest już tak szybkie przy zmianie kanałów jak stare dekodery na ALi, a w T25 zauważyłem zgłoszony przez kogoś w opiniach fakt występowania niekiedy jakby "zwolnionego tempa" obrazu po zmianie kanału, trwa to przez jakąś sekundę.

Czułość, podatność na zakłócenia - czyli elementarna zdolność odbioru sygnału tv. No dobra, napiszę jeszcze raz:
  • LTC LXHDT102 (może być przypadek zależny od egzemplarza, bo następny model LTC zauważalnie gorszy),
  • KM0550,
  • LTC LXT203,
  • Ariva T25 (nie miałem możliwości stricto porównania T25 z LTC LXT203, a T25 ma czułość całkiem niezła)
i dalej "peleton" (kolejność w peletonie ciężka do ustalenia, do tego T760i ma programowo niestabilną czułość przy słabym sygnale):
  • Blow 4615FHD,
  • Strong SRT 8222,
  • Ariva T760i,
  • FTE T220.
Jak widać, tunery z "przelotką" antenową generalnie mają dużo gorszą czułość niż te bez.
Ostatnio zmieniony 8 lipca 2021, o 02:53 przez delKichote, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Krosnoludek »

Przetestuj sobie jeszcze Skymaster, z najładniejszą grafiką ekranową, dużą czcionką na bannerze info. Tuner na Ali.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: delKichote »

Krosnoludek pisze: 6 lipca 2021, o 19:09 Przetestuj sobie jeszcze Skymaster, z najładniejszą grafiką ekranową, dużą czcionką na bannerze info. Tuner na Ali.
Widziałem gdzieś tu zrzuty z jego oprogramowania, faktycznie ładne, i zastanawiałem się nad tym, ale ZTCP odstraszyły mnie jakieś komentarze o awaryjności, nie pamiętam już gdzie...

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Dobrycel »

Skymaster to też badziew. Czuły na zakłócenia jak poprzednie modele. Mam M256 model. Jakaś wadę fabryczną posiada... Obraz skacze. Oni nic chyba nie zmienili. tyle ze Hevc obsługuje. Reszta to łapacz śmieci eterowych.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2021, o 20:52 przez Dobrycel, łącznie zmieniany 1 raz.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: eter »

Czyli to chyba zależy - nie wiem od czego.
Mój Skymaster M 265 odbiera bardzo dobrze, bez żadnych zakłóceń.
Głowica bardzo czuła.
Ma też wady, nie potrafi czytać po kolei plików z pendriva - zawiesza się zawsze na trzecim z listy.
No i główna wada...obraz z przesterem bieli.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: 2Tom »

Bliźniaczy model Skymaster STB-2GEN DVB-T2 HEVC też jest podatny na zakłócenia..
Zanim go oddałem porównałem do Wiwy Maxx i Pro . Tam gdzie obie Wiwy odbierały bezproblemowo tam ten Skymaster
miał problemy. Szkoda..

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Dobrycel »

Ani Ferguson Ariva T760I ani Skymastery. Wpadł mi w ręce Skymaster M256. Wrzuciłem mu soft Skymaster_STB_M265_1.0.4-2021-05-06. Nie wiem jak było na starym sofcie, ale miga obraz (najbardziej widoczne w menu) podczas oglądania TV tez czasem mignie. Nie widzi mux 21. Nagrywania nie idzie zatrzymać. Podczas nagrywania naciskam stop, potwierdzam a nadal na wyświetlaczu pisze rec i pen miga. Po prostu taki chłam z każdej strony tłuką ....
@eter jaki masz soft w swoim? Idzie zgrać ten fabryczny na pendriwe?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: eter »

Dziwne - u mnie nic nie miga.
Mam normalny soft ze strony producenta.
Na starym jak i na nowym jest tak samo.
Oglądam w ustawieniu wyjścia video 1080p 50 Hz.
Tylko, że ja mam TV Philips już starszej daty i nie mam w nim żadnych "upłynniaczy obrazu", więc może to też jest przyczyną zależną od samego TV.
W dodatku oglądam w ustawieniu TV w trybie PC, bo mam lepszy obraz, ale w normalnym trybie video też jest dobrze (tylko jest gorszy obraz pod względem kolorów i innych) jednak nic nie miga.
Ale swoją drogą nie polecam go, ponieważ jak to wszędzie piszę ma przester bieli w obrazie.
Pewnie wielu to nie przeszkadza, mi jednak tak, skoro na zwykłym teście, nie widać całej gradacji w poziomie bieli.
Faktycznie jak się zakończy nagrywanie, to na tunerze napis record nie znika, ale nagrywanie fizycznie zostaje zakończone (pendrive gaśnie) przynajmniej u mnie.
Poza tym, nie wiem od czego to zależy, ale nie radzi sobie z niektórymi filmami ściągniętymi z sieci (obraz fatalnie klatkuje, nie jest płynny, a ten sam odtwarzany na TV jest dobry)....
Niestety wychodzi na to, że każde pudełko za 100 zł ma duże wady.
Ten ma zaletę w postaci fajnej grafiki dotyczącej opisów programów (wielka czytelna czcionka).
Chyba zamówię jeszcze na próbę Wiwę, bo prawdopodobnie ma "normalny" obraz, co jest dla mnie najważniejsze.
Jednak niektórzy piszą, że znowu ma słabą czułość głowicy...mam starą HD50 i faktycznie ma dużo słabszą od Skymastera, ale może te nowe mają czulsze.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Dobrycel »

A jak nagrywanie działa u ciebie? Idzie zatrzymać? Zastanawiam sie czy to wina softu czy sprzętu.
Na skymasterzezrób ustawienia fabryczne. nie wyszukuj kanałów tylko wejdz w menu w ustawienia.
Nagranie z dziwnego zachowania menu. Daj ustawienia fabryczne wejdz w ustawienia i sprawdz czy tez tak miga. Zarówno na TV jak i na monitorze takie rzeczy sie dzieją.
https://streamable.com/enf2m1

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Kamilx »

U mnie nagrywanie normalnie się zatrzymuje. Po sekundzie po zakończeniu znika napis "REC" (pendrive 8GB sformatowany w NTFS).

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: delKichote »

eter pisze: 10 lipca 2021, o 23:28 Chyba zamówię jeszcze na próbę Wiwę, bo prawdopodobnie ma "normalny" obraz, co jest dla mnie najważniejsze.
Jednak niektórzy piszą, że znowu ma słabą czułość głowicy...mam starą HD50 i faktycznie ma dużo słabszą od Skymastera, ale może te nowe mają czulsze.
Generalnie z tego co piszą w komentarzach na allegro itp., to nie mają czulszych głowic, raczej też słabsze.
To czy czulsze głowice to może zależeć też od egzemplarza w tych tanich-bardzo-tanich tunerach.
Btw. Arivę T25 testowałem 2 razy (dwa egzemplarze), wydaje mi się, że drugi egzemplarz ma słabszą głowicę niż pierwszy (pierwszy był całkiem niezły w swojej klasie). Ale pewności nie mam, bo żeby to stwierdzić należałoby testować oba w tym samym czasie.
Natomiast dwa modele LTC różniły się na pewno czułością i sądzę, że to mogła być kwestia egzemplarza.

Co do "przesteru bieli" - sprawdzałem testowy jpeg (Twój, zdaje się?) na 4 czy 5 modelach, żaden tuner nie wyświetla pełnej skali odcieni tak jak komputer na monitorze komputerowym.

Generalnie najlepszy obraz był na SRT8222 (MStar), dalej na Ariva T25 (MStar).
Wiwy też są na MStar - może być z obrazem lepiej niż w Skymasterze (ALi).
Bo ALi (KM0550, T760i) miały ciut słabsze kolory niż MStary (SRT8222, T25).
Te na nieznanych czipach: LTC - jeszcze gorszy obraz (zwłaszcza kolory), niż ALi, i Blow - chyba jeszcze gorzej niż LTC.
Jakość obrazu zależy najbardziej od ceny użytych w tunerze części.

Zbyt dająca po oczach biel to plaga wszystkich tunerów DVB-T.
Btw. T760i ma domyślnie (na ustawieniach fabrycznych) zmniejszony poziom kontrastu (albo jasności :P), pewnie z tego powodu.
Czip ALi ma możliwość ustawiania jasności, kontrastu i nasycenia z poziomu tunera - mnie to pomaga, i to bardzo.

Testowy jpeg najlepiej wygląda na Ariva T25: odcienie szarości - brzegowe ~3 słupki to jeden kolor jest (czarny i biały), odcienie kolorów (dolne paski) - ~2 brzegowe słupki mają tendencję do zlewania się, ale minimalnie-minimalnie widać inny odcień na drugim od brzegu słupku.
ALi (KM0550, T760i) - odcienie szarości jak w T25, odcienie kolorów - ~2 brzegowe słupki zlane w jeden.
LTC: odcienie szarości - ~6 słupków zlanych w jeden, odcienie kolorów - ~3 brzegowe słupki zlane w jeden.
Blow: zlewa jakby ciut mniej słupków niż LTC, ale za bardzo rozjaśnia obraz - na odcieniach kolorów słupki rozjaśnione zajmowały ponad połowę pasa kontrolnego.

Wiwy mają męczące błędy w oprogramowaniu - o ile w T25 (też na MStar i z bardzo podobnym menu w związku z tym) uciążliwe jest w zasadzie tylko ustawianie nagrywania z EPG, to w Wiwach z tego co piszą w opiniach jest zawieszanie się, gubienie ustawień po zaniku prądu, losowe nie nagrywanie lub nagranie tylko części zaprogramowanego programu, itd. itd.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Krosnoludek »

Prawdopodobnie Ferguson pracuje nad tunerem z HbbTV, tak by wynikało z informacji na ich Facebooku

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: eter »

@Dobrycel
Trochę zaśmiecamy tutaj temat Fergusona.

Ale mój Skymaster nie ma w ogóle tego defektu, jaki jest u ciebie na filmiku.
Ani w ustawieniu TV w trybie video, ani w trybie PC (czyli TV jako monitor).
Nagrywanie normalnie się zatrzymuje.
Nie sprawdzałem, jak wygląda sytuacja po resecie i nie wyszukiwaniu kanałów (jaki sens jak przecież używa się go po wyszukaniu).
Nie chciało mi się ponownie ustawiać listy kanałów.
Ale po zakupie i wejściu do menu a grzebałem w nim dosyć długo przed wyszukaniem kanałów i też nie miałem tego defektu.

@ delKichote
Jak widać z tym prawidłowym sygnałem video jest różnie.
U mnie stara Wiwa 50 HD ma idealny poziom obrazu testowego na moim TV, taki sam jak na monitorze PC.
Skymaster owszem ma regulacje jasności, kontrastu, koloru i ostrości....jednak przester jest obecny nie zależnie jakie są ustawienia jasności, czy kontrastu.
Jak dam odtworzenie obrazu testowego i trafię na takie, że Skymaster powoli go rozjaśnia...to jest moment, kiedy jest idealnie - jednak to rozjaśnienie idzie chwilę dalej i pojawia się właśnie ten przester, czyli wychodzi na to, że jest w firmware za bardzo duży poziom ustawiony.
Pewnie można byłoby to naprawić w oprogramowaniu wobec tego, ale przeróbka firmware to wyższa szkoła jazdy.
Na ustawieniach domyślnych nasycenia koloru Skymaster ma o wiele bardziej nasycone od tych z Wiwy...więc różnie to jest.
Wychodzi chyba jednak na to, że MStary mają jednak lepszą jakość obrazu..
Jeśli jednak nowe Wiwy maja podobną czułość głowicy do starych, to porażka...bo moja HD 50, odbiera poprawnie tylko dwa MUXY a Skymaster pięć, więc nie ma nawet co porownywać czułości.
Zawsze coś jest "źle" z tymi boxami.
Wiwa miała jeszcze fajne to, że pamiętała w którym momencie przerwało się film i po powrocie można było zacząć od tego momentu.
Skymaster tego nie ma i słaby w ogóle odtwarzacz filmów. Kiepskie przewijanie i tak dalej, nie potrafi odtworzyć więcej niż trzy pozycje z listy i trzeba ręcznie przejść dalej.
Wiwy znowu miały to, że pliki MP4 odtwarzały tylko do dwóch godzin...
Jak widać, chyba nie ma na razie tunerka "idealnego".

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Dobrycel »

Wszystkie tunery Fergusona to gnioty z niedopracowanym softem. Oni soft dla siebie piszą? Oni mysla, ze same stare dziadki korzystają z ich dekoderów? Jedynie dołożyć kase i na Linuxie cos kupic aby miało obsługe Smart oraz Netflix. W gnioty z niedopracowanym softem szkoda sie bawić. Ferguson, Skymaster i inne to strata czasu. Kupowac porządny odbiornik na linuxie aby była obsluga kablówki, satelity, netflixa itp.

@krasnoludek wierzysz w to, że taki dekoder zrobią w dobrej cenie? :D Ja się już śmieje z tego wpisu ich.
Mam nadzieje, że jakaś konkurencja fajna się pojawi z dobrym sprzętem i przyzwoitymi cenami.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: eter »

Kurski zapowiedział boxa 4K i szeroko medialnego...

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: Ramirez »

Zrobi. Pewnie nawet fajny będzie, ale jestem przekonany że będzie szyfrowanie nagrywania i będą mogli monitorować lokalizacje. Zaraz dojdą kto nie płaci abonamentu :mrgreen:

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Ferguson Ariva T760i

Post autor: eter »

Cicho..nie podpowiadaj mu :lol:

Zablokowany