DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

elgato

Re: DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

więc wgram może do gada oprogramowanie na nowo... a jak to nie pomoże to popłaczę sobie cicho w kącie. Już raz naprawiali mi tuner- ponoć strzelone płytki zasilacza- wieszał się tylko na starcie- nigdy w trakcie... A zaczęło tak się dziać od czasu kiedy była ostatnia zmiana parametrów przed 27.października.

pozdrawiam serdecznie

UPDATE:
Zaktualizowałem soft w moim RWT 421..a w zasadzie dokonałem downgrade do starszego softu- zobaczymy co będzie....
Mała ciekawostka- ale po ponownym wyszukaniu kanałów lista zaraz po znalezieniu miała inną kolejność aniżeli ostatnim razem- czyli 28.10.2010... Konkluzja- jednak coś było po 28 ryte na nadajnikach... chyba że kolejność zmienia się sama z siebie dla rozrywki.

pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 31 października 2010, o 13:10 przez elgato, łącznie zmieniany 1 raz.

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: olav_basoski »

sorki ze tak truje ale niech sie ktos ustosunkuje do tego.........

wszystko pieknie mi dekoduje (zero ciec obrazu, synchro ok), a TVPINFOPOZNAŃ nie mnoze zdekodowac. sama pikseloza i przebija stop klatka z porzednioogladanego kanału. czy ktos kto na tym sie zna moze mi wyjasnic o co chodzi ? dlaczego pozostale kanaly moduł RWT dekoduje z mpeg4-mpeg2 wysmienicie a tylko TVPINFOPOZNAŃ sie krzaczy (tzn jest fonia, na obrazie tylko pojedyncze piksele sie pojawiaja). dodam ze jak tvpinfopoznan chodzilo jeszcze we wrzesniu to dzialalo wszystko wysmienicie. teraz start i taka niespodzianka

ps. na telewizorach z wbudowanym mpeg-4, albo tunerach ktore maja mpeg4 w standardzie wszysko ok, tylko na module ten jeden kanał nie dziala.

elgato

Re: DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

Olav ja już przerobiłem wszystkie moduły dostępne na rynku zanim kupiłem pełnoprawny dekoder.

Powiem Ci tylko tyle , że Twój kłopot i tak jest mały... U mnie efekt zawsze był ten sam- moduł podziałał godzinkę- dwie, strasznie się nagrzał i kicha. wszystko zaczęło siadać- na wszystkich kanałach działo się to co Ty masz teraz na tvp info.... Moduł przestygł- wszystko gra jak ta lala... I także na tym forum szukałem porady, zmieniłem kabel, antene, wzmacniacz wówczas- nic- dalej to samo.
Więc najlepszą radę jaką mogę Ci dać, a jaką ja otrzymałem właśnie tu: DAJ SOBIE SPOKÓJ Z PÓŁŚRODKAMI JAK TE KARTY DEKODUJĄCE. Nie taki to będzie inny problem :/

pozdrawiam serdecznie- elgato

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Zniknęła telegazeta z TVP INFO. Asynchron AC-3 na TVP już przerabialiśmy na MUX1.
Dokładnie te same jazdy, które były na MUX1 swego czasu. Emitel odkrył wtedy podczas testów Amerykę, teraz TVP musi podążać ich śladem i odkrywać na nowo :lol:
To jest tragiczne, Czesi potrafili z dnia na dzień przełączyć z analogu na cyfrę, a u nas wielkie cudowanie.

//edit
Asynchron AC3 odczuwalny jeszcze na TVP2, na TVP1 i TVP Kultura moim zdaniem jest ok.

//Kolejny edit
Chyba 5 zmiana parametrów dziś :lol: oj ktoś się w pracy w nudzi i to bardzo...
A to co TVP INFO Poznań robi to żenada naprawdę, chociaż pewnie to wina tych w Warszawie co to wypchają do streamu. Znowu materiał 16:9 ściśnięty do 4:3

Nie pojmuje dlaczego w paczce TVP jest ustawiony różny provider - śmiech na sali.
Przy TVNie też coś kombinują.

RAFAL_POZ

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAFAL_POZ »

Witam,
czy ktoś z was odbiera dvb w Poznaniu na dekoderze cyfry PACE HD?
Mieszkam na 3 piętrze, antena yagi 11-elementowa dipola bez wzmacniacza, skierowana na śrem,wszyskie programy z mux2 łącznie z testami odbieram bez problemu (obraz stabilny) ale w ogóle nie wchodzą kanały z mux3.Nie wiem czy to jest wina cyfry która nie dodała tych kanałów do listy czy poprostu ma słabą antenkę.Może w takim razie jakiś wzmacniacz płytkowy, proszę o radę.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

Odbieram na tym dekoderze - PACE 500 HD wszystkie kanały - zarówno z MUX-3 jak też z MUX-2.
Nie w Poznaniu, ale ponad 100 km na południe - w Rawiczu.

RAFAL_POZ

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAFAL_POZ »

dzięki za odpowiedź, w takim razie chyba coś z antenką nie tak, bo mieszkam w Poznaniu Naramowice, nie mam w ogóle mux3, chyba jakiś wzmacniacz będzie potrzebny.

Jazz

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jazz »

mm4738 pisze:Odbieram na tym dekoderze - PACE 500 HD wszystkie kanały - zarówno z MUX-3 jak też z MUX-2.
Nie w Poznaniu, ale ponad 100 km na południe - w Rawiczu.
Na jakiej antenie odbierasz takiej odległości ?

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

Antena TRI DIGIT z symetryzatorem - do tego wzmacniacz ALCAD - AM417 lub rurkowy z Telmora.
Mam stały odbiór ze Śremu, Zagania, Ziel Góry Jemiołów, Trutnova (3 MUX-y) oraz z Praded - oczywiście po obróceniu anteny na konkretny nadajnik.

Moi rodzice w innej części Rawicza, na antenie siatkowej - 15 letniej (!) lokalnego producenta, ale solidnej - obróconej na Trutnov odbierają na stałe 3 muxy z Trutnova oraz obydwa ze Śremu - bez kręcenia anteną.

Nie ma więc żadnej logiki, trzeba próbować różnych rozwiązań, któreś musi zaskoczyć.

Jazz

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jazz »

Trochę ciężka sprawa, bo już mam kilka anten i wzmacniaczy, chyba trzeba zaczekać aż będzie nadawane z bliższych odległości :(

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: olav_basoski »

a ja powroce do tematu........... czy ktos z szanownych forumowiczow, ktory korzysta z kart DVB-T PC, albo sprzetu ktory pokazuje parametry kanałów, moze mi powiedziec czym sie rozni TVPINFOPOZNAŃ od pozostalych kanałów ? szukam, jakiegos logicznego wytlumaczenia, dlaczego moduł nie moze go zdekodowac, a pozostale wszystkie kanaly chodza wysmienicie.

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

olav_basoski pisze:a ja powroce do tematu........... czy ktos z szanownych forumowiczow, ktory korzysta z kart DVB-T PC, albo sprzetu ktory pokazuje parametry kanałów, moze mi powiedziec czym sie rozni TVPINFOPOZNAŃ od pozostalych kanałów ? szukam, jakiegos logicznego wytlumaczenia, dlaczego moduł nie moze go zdekodowac, a pozostale wszystkie kanaly chodza wysmienicie.
Mówienie o wyczuciu przez kompletnego laika może budzić wątpliwości, ale na moje wyczucie problem może być spowodowany nadmierną kompresją obrazu w stosunku do możliwości (mocy obliczeniowej, precyzji działania) dekodera H.264. Wg moich obserwacji obraz TVP Info jest najtrudniejszy do poprawnego zdekodowania spośród wszystkich programów MUX3, szczególnie w trudnych warunkach odbioru, gdy trafiają się niemożliwe do skorygowania błędy demodulacji.

Dzięki,
Janusz

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

RAPIOTR pisze:
Przemo pisze:Pewnie w każdym odbiorniku i kodeku inaczej objawia się problem, ale umieszczam próbkę nagrania, na którym widać w 1m 50s taką jakby pauzę i to właśnie jest problem w MUX-2.

http://hotfile.com/dl/79311449/ff94417/ ... lk.ts.html
Dokładnie Przemo ten objaw w 1:49 sek. Tu zdarzyło się to tak nieszczęśliwie w szybkich reklamach ,więc dla mniej wprawnego oka może wydawać sie być nieprofesionalnym zakończeniem jednej reklamy przed drugą. Niestety takie przeskoki zdarzają się z mniejszą lub większą częstotliwością non stop po komercyjnym wdrożeniu MUXA 2. Jeśli taki przeskok następuje na spokojnym obrazie studyjnym to nawet po 4 zimnych Leszkach to widzę i mnie wk....a .

Trafiłeś w sedno chodzi o tą siermięgę.
Wpuściłem to na wejście dekodera ffmpeg - nie pokazał żadnych błędów, tak więc wydaj mi się, że od strony cyfrowej nagranie jest czyste. To by wykluczało błędy demodulacji/korekcji jako przyczynę zakłóceń obrazu. Może zatem obwinianie za to Emitela jest nieuzasadnione?

Ale faktem jest, że w ok. sto dziesiątej sekundzie nagrania widoczne jest zakłócenie obrazu. U mnie objawa się jedynie drobnym, ledwo zauważalnym mrugnięciem. Coś jakby obok włączyła się lodówka. Myślę, że musiało powstać przed wpuszczeniem tego w enkoder H.264. Nie wiem, na ile może być związane z przełączeniem z jednej reklamy na drugą.

Czy prosiliśmy już Pana Tomasza o ewentualne przyjrzenie się temu nagraniu? Jeśli nie, to bardzo prosimy.

Dzięki,
Janusz

durem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: durem »

Ja mam podobny problem jesli chodzi o odbiór mux przez Pace 500. Antena bezpośrednio podłączona do telewizor to zarówno mux 2 jak i mux 3 działaja poprawnie natomiast po podłączeniu do tunera cyfry Pace 500 mux 2 działa poprawnie ale mux 3 juz strasznie rwie. jakby był za słaby sygnał a przeciez nie jest bo tv działa ok. Wygląda na to że albo tuner w dekoderze ma dużo słabsza czułośc lub coś technicy cyfry zaprogramoawli nie do konca porawnie.

Mariano

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Mariano »

Mieszkam w Poznaniu na Winogradach. Przed 1 listopada odbierałem Mux-3 co prawda z rwaniem ale odbierałem. Dzisiaj po powrocie ze świąt już nie łapię sygnału. Co się dzieje?

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Przemo pisze:Mam pytanie do posiadaczy tunerów komputerowych. Jeśli macie chęć, możemy umówić się na nagranie jakiejś audycji w plik TS i wysłać je na jakiś upload celem porównania błędów w odbiorze, jeśli będą w tym samym miejscu to będzie wiadomo kto jest winny, a jeśli nie to jednak wpływ na to mają lokalne zakłócenia.
Jeśli to jest nadal aktualne to ja chętnie pomogę.
Przemo pisze:Pewnie w każdym odbiorniku i kodeku inaczej objawia się problem, ale umieszczam próbkę nagrania, na którym widać w 1m 50s taką jakby pauzę i to właśnie jest problem w MUX-2.

http://hotfile.com/dl/79311449/ff94417/ ... lk.ts.html
Objawy na pewno są różne w zależności od używanych kodeków. Przy kodeku Cyberlink'a obraz na chwilę przycina, natomiast przy CoreAVC przelecą kwadraciki przez ekran.

Zastanawiam się czy wszystkie te problemy nie są powodowane przez szwankujący dosył sygnału do nadajnika w Śremie. Była już taka sytuacja jakiś czas temu, objawy były identyczne na wszystkich kanałach oprócz TVP Poznan - i stąd było wiadomo że to problemy z dosyłem z Warszawy do Poznania bo TVP Poznan było dołączane dopiero w Poznaniu...

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

scanya pisze:
Przemo pisze:Mam pytanie do posiadaczy tunerów komputerowych. Jeśli macie chęć, możemy umówić się na nagranie jakiejś audycji w plik TS i wysłać je na jakiś upload celem porównania błędów w odbiorze, jeśli będą w tym samym miejscu to będzie wiadomo kto jest winny, a jeśli nie to jednak wpływ na to mają lokalne zakłócenia.
Jeśli to jest nadal aktualne to ja chętnie pomogę.
Przemo pisze:Pewnie w każdym odbiorniku i kodeku inaczej objawia się problem, ale umieszczam próbkę nagrania, na którym widać w 1m 50s taką jakby pauzę i to właśnie jest problem w MUX-2.

http://hotfile.com/dl/79311449/ff94417/ ... lk.ts.html
Objawy na pewno są różne w zależności od używanych kodeków. Przy kodeku Cyberlink'a obraz na chwilę przycina, natomiast przy CoreAVC przelecą kwadraciki przez ekran.

Zastanawiam się czy wszystkie te problemy nie są powodowane przez szwankujący dosył sygnału do nadajnika w Śremie. Była już taka sytuacja jakiś czas temu, objawy były identyczne na wszystkich kanałach oprócz TVP Poznan - i stąd było wiadomo że to problemy z dosyłem z Warszawy do Poznania bo TVP Poznan było dołączane dopiero w Poznaniu...
Ten dosył --To może być dobry trop
.
Dodam tylko ,że po kilku dni obserwacji zauważyłem,że problem dotyczy wszystkich programów obecnego muxa nr--2 w Poznaniu. I tak np: na telewizorach Sony serii W i X problem objawia się : -- przelotem kwadracików przez ekran z bardzo krótkim przeskokiem ,a np na Sony Z5500 i odbiorniku combo CT-HD 5000 skutkiem jest przeskok na obrazie. Tylko czasami jest on powiązany z przeskokiem (ZACHACZENIEM) również dźwięku.

Kolega @Scanya przypomniał mi ,że faktycznie juz kiedyś taki problem był na tapecie . Problem wtedy dotyczył dosyłu i po kilku tygodniowych walkach ;) został rozwiązany. Więc może to ten sam problem ma Emitel. (.

Korzystając z kilku lużniejszych dni sprawdziłem muxa2 w miejscach oddalonych od siebie o 60 km. przy pomocy odbiornika Clarke-Tech HD5000.Test nr 1 u mnie na 2 różnych antenach i kablach. Test nr 2 przeprowadzony w okolicach Gostynia czyli ok 30 km na południe od masztu w Sremie .

Efekt taki sam jak u mnie -- nieregularne przeskoki na MUX 2. A Mux 3 mimo malutkiej mocy na poprawnie wykonanej instalacji antenowej i zakłócanym 28 kanale idzie bez żadnych problemów :shock:

arik92

Re: DVB-t Poznań

Post autor: arik92 »

Telegazeta na TVP1, TVP2 i TVP Kultura startuje prawidłowo, czyli ze strony 100. Na TVP Info/Poznań nadal brak TXT.

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

arik92 pisze:Telegazeta na TVP1, TVP2 i TVP Kultura startuje prawidłowo, czyli ze strony 100. Na TVP Info/Poznań nadal brak TXT.
Zgadza się, we wszystkich trzech przypadkach wreszcie ustawiono Teletext_page_number: 0 (0x00). Plusik dla TVP.

Inne błędy, o których kilkakrotnie pisałem wcześniej (niektórzy twierdzili, że za wcześnie, że powinienem poczekać do momentu oficjalnego uruchomienia MUX3) - pozostały bez zmian.

Dzięki,
Janusz

Jasand1

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jasand1 »

A MUX2 znów wcięło . To jest wszystko chore.

Zablokowany