HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

HbbTV w Polsce nie ma przyszłości, dekoderów jak na lekarstwo z HbbTV. Twórcy aplikacji się rozleniwili, jest pogoń za cyferkami zamiast wykorzystać obecne możliwości.
Osobiście HbbTV wyłączyłem w telewizorze, nic tam nie ma ciekawego. Chciałbym tam wiadomości najnowsze jak w telegazecie + jakieś zdjęcia, krótkie filmy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Osobiście dzięki selektywnemu wyłączaniu HbbTV na poszczególnych kanałach wyłączyłem go na prawie wszystkich :)
Zostawiłem tylko na jednym kanale z grupy Polsat, oraz na kanałach typowo streamingowych.
Dzięki temu nie jestem bombardowany tymi banerami po każdorazowej zmianie kanału, oraz mam nadzieję nie jestem śledzony że oglądam dany kanał.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

Tak niestety te reklamy będą wszędzie. Mi też to się nie podoba. Dodatkowo telemetria na 100%.

Wiadomo HbbTV ma też swoje zalety więc nie przekreślam :)

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Wkrótce pojawią się nowe aplikacje HbbTV na kanałach w DVB-T.
Treści w dotychczasowych aplikacjach HbbTV będą bardziej dostosowane / powiązane z konkretnym kanałem TV.
Więcej nie mogę napisać w tej chwili.

Systematycznie tu zaglądam i czytam treści w tym wątku "HbbTV w NTC". Pozdrawiam.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MaxEvans »

@Pawel Tutka

A czy wiadomo czy tvp pracuje nad apka hbbtv. Dekoder ma być z opóźnieniem. Ma być bon 100 zł na dekoder a w nim hbtv nie ma.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

Puma pisze: 21 stycznia 2022, o 11:20 HbbTV w Polsce nie ma przyszłości, dekoderów jak na lekarstwo z HbbTV. Twórcy aplikacji się rozleniwili, jest pogoń za cyferkami zamiast wykorzystać obecne możliwości.
Osobiście HbbTV wyłączyłem w telewizorze, nic tam nie ma ciekawego. Chciałbym tam wiadomości najnowsze jak w telegazecie + jakieś zdjęcia, krótkie filmy.
DanielK pisze: 21 stycznia 2022, o 12:30 Tak niestety te reklamy będą wszędzie. Mi też to się nie podoba. Dodatkowo telemetria na 100%.

Wiadomo HbbTV ma też swoje zalety więc nie przekreślam :)
dvbtowiec pisze: 21 stycznia 2022, o 11:25 Osobiście dzięki selektywnemu wyłączaniu HbbTV na poszczególnych kanałach wyłączyłem go na prawie wszystkich :)
Zostawiłem tylko na jednym kanale z grupy Polsat, oraz na kanałach typowo streamingowych.
Dzięki temu nie jestem bombardowany tymi banerami po każdorazowej zmianie kanału, oraz mam nadzieję nie jestem śledzony że oglądam dany kanał.
Ja jestem zadowolony z działania tego co jest (główniw TVP Stream), choć nie ukrywam, że Polsat wygląda ubogo w porównaniu z TVP, nie wspomnę o TVN, bo tu wieje "niczym". Trochę szkoda i mam nadzieję, że rozwiną swoje skrzydła ;)
Reklamy? :roll: U mnie, co najwyżej, wyskakuje "Maryla" przed każdym filmem/odcinkiem serialu ;) Banery przeszkadzają? Na ile to wyskakuje? U mnie na jakieś 3 sek. ;)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

TVP Stream działa całkiem fajnie (i chodzi dobrze na moim tunerze Linux z HbbTV ver.1.0 - wiadomo oprócz telewizji na żywo). Wolę jednak używać na AndroidTV, gdyż tam jest trochę bardziej rozbudowana i więcej materiałów jest.

Jeszcze taka kwestia czy ewentualnie jest jakaś szansa napisać plugin do linuksowych STB do HbbTV wersja 2.x? Chętnie bym się dołożył finansowo dla programisty (jakaś zrzutka), tak aby było to potem publicznie dostępne.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Paweł Tutka pisze: 21 stycznia 2022, o 13:27 Wkrótce pojawią się nowe aplikacje HbbTV na kanałach w DVB-T.
Treści w dotychczasowych aplikacjach HbbTV będą bardziej dostosowane / powiązane z konkretnym kanałem TV.
Więcej nie mogę napisać w tej chwili.

Systematycznie tu zaglądam i czytam treści w tym wątku "HbbTV w NTC". Pozdrawiam.
Jak ma Pan jakieś znajomości w Philipsie, proszę przekazać by w modelu 43PUS8506/12 naprawili HbbTV, bo w nowym oprogramowaniu z grudnia 2021r. nie działa na części kanałów, natomiast na oprogramowaniu z sierpnia 2021 roku działa. Tu opisałem to szczegółowo: viewtopic.php?p=248129#p248129

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pasjonat »

A ja chciałbym zwrócić uwagę na brak promocji, reklamy HbbTV na antenach telewizyjnych, na www, w media społecznościowych stacji telewizyjnych, dlaczego ludzie nie są informowani o tym ??.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MaxEvans »

Bo dają 100 zł na dekoder bez hbbtv. Telewizory nie będą ujęte dofinansowaniem. Aby czaszka znów się uśmiechnęła trzeba wspomóc tvp. Stąd pewnie dofinansowanie do tanich tunerów.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2022, o 16:46 przez MaxEvans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Brak promocji to inna sprawa, widać nie ma się czym chwalić bo faktycznie nie ma. HbbTV w zasadzie jest bez zmian od kilku lat, przynajmniej ja nie odczuwam jakieś rewolucji w tym względzie.
To co jest obecnie można dać w aplikację smart TV i z reguły oferuje bardzo zbliżone treści.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MaxEvans »

Racja. Dla ludzi liczy się koszt przejścia na nowy standard dvbt. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: HbbTV w NTC

Post autor: adiq »

Fajnym pokazem możliwości HbbTV było EURO w TVP Sport - można było w dowolnym momencie podejrzeć aktualne statystyki meczu, informacje o drużynach i była dodatkowa kamera z widokiem na całe boisko. Aż się prosi o takie nakładki w transmisjach dyscyplin sportowych.
Niestety to był tylko jednorazowy wyskok.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

To prawda, to było bardzo dobre i poproszę o więcej.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

Od dwóch, trzech dni, zauważyłem, że wczytując serwisy TVP (Hbbtv), na początku przez 2-4 sekundy jest straszna pikseloza. Też tak macie ?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2022, o 15:04 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

DanielK pisze: 21 stycznia 2022, o 14:41 Jeszcze taka kwestia czy ewentualnie jest jakaś szansa napisać plugin do linuksowych STB do HbbTV wersja 2.x? Chętnie bym się dołożył finansowo dla programisty (jakaś zrzutka), tak aby było to potem publicznie dostępne.
Wygląda na to, że jest już jakaś wtyczka z wersją HbbTV 2.0
Na przykładzie opisu tunera Amiko Viper 4K-V30 Combo
Urządzenie posiada zainstalowaną wtyczkę Hbbtv w wersji 2.0. Testowaliśmy i generalnie działa, aczkolwiek zdarzają się błędy. Testowaliśmy na kanałach polsatu i TVP. Pozostaje mieć nadzieję, że wtyczka będzie rozwijana i błędy zostaną naprawione. Hbbtv uruchamiamy klawiszem czerwonym na pilocie.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

ObywatelDVB-T pisze: 24 stycznia 2022, o 11:30 @MarioPL. Tu masz odpowiedź: viewtopic.php?t=8186&start=1720#:~:text ... %2019%3A18
Dzięki wielkie 👍

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

ObywatelDVB-T pisze: 24 stycznia 2022, o 15:02
DanielK pisze: 21 stycznia 2022, o 14:41 Jeszcze taka kwestia czy ewentualnie jest jakaś szansa napisać plugin do linuksowych STB do HbbTV wersja 2.x? Chętnie bym się dołożył finansowo dla programisty (jakaś zrzutka), tak aby było to potem publicznie dostępne.
Wygląda na to, że jest już jakaś wtyczka z wersją HbbTV 2.0
Na przykładzie opisu tunera Amiko Viper 4K-V30 Combo
Urządzenie posiada zainstalowaną wtyczkę Hbbtv w wersji 2.0. Testowaliśmy i generalnie działa, aczkolwiek zdarzają się błędy. Testowaliśmy na kanałach polsatu i TVP. Pozostaje mieć nadzieję, że wtyczka będzie rozwijana i błędy zostaną naprawione. Hbbtv uruchamiamy klawiszem czerwonym na pilocie.
To, że wtyczka jest oznaczona wersją 2.0 nie oznacza to wersji HbbTV ;) Screen z w/w strony to działa na TVP i w wersji 1.0.

Jak ktoś ma możliwość sprawdzić wersję:
https://dvbt2wpolsce.pl/porady/75-jak-s ... elewizorze

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Podejrzewam że wtyczka jest taka jaka jest dostępna w OpenATV,
Ktoś chyba przepisał numer build wtyczki, zamiast wersję HbbTV.
Wtyczka hbbtv-webkit ma właśnie numer 2.0 w opisie w nawiasie, ale to numer buildu :)
Wersja HbbTV tej wtyczki to 1.0.

Zablokowany