Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Rozumiem raczej za 100 zł cudów nie będzie.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Adam606336 pisze: 24 stycznia 2022, o 08:12 Który tuner wybrać, nową wiwe maxx czy arive t75?
Wiwy nie miałem, ale powiem czego brakuje mi w Arivie T75 - regulacji jasności i kontrastu obrazu bezpośrednio w dekoderze. Mając dekoder np. CyfrowegoPolsatu na hdmi1 a Arivę na hdmi2 dobrze by było, aby można było ustawić jasność i kontrast identyczny dla obydwu wejść. Nie każdy TV ma możliwość zapamiętania osobnych ustawień dla tych wejść.
Brak też możliwości wyboru timeshift ręczny/automatyczny.
Pilot faktycznie jest czuły na przytrzymanie przycisku, ale jak się o tym wie, to można się nauczyć go poprawnie obsługiwać. Podwójne wciśnięcie zdarza mi się raz na sto. Za to działanie po bluetooth i brak konieczności kierowania pilota w stronę dekodera jest wg mnie bezcenne (może dlatego, że mam TV Sony z bluetooth i się do tego przyzwyczaiłem).
Jakość obrazu, pomimo tego, że minimalnie gorsza niż oryginalnego TV (dotyczy pewnie wszystkich dekoderów nie obsługujących 4K) i tak jest spokojnie do zaakceptowania.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

W wiwie też nie ma regulacji jasności i kontrastu obrazu bezpośrednio w dekoderze.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Ramirez pisze: 24 stycznia 2022, o 10:00 Tylko te testy nie pokazują wad, tylko mówią jak wygląda menu odbiornika.
Zgadza się. Z całym szacunkiem dla tego gościa, który robi te "recenzje" - równie dobrze mógłby opisywać ziemniaki. Przepraszam za ton wypowiedzi, ale gość nie przyjął żadnych stałych punktów odniesienia. Klepie masówkę i tyle.
Mówi np., że dany dekoder jest wyraźnie ciepły lub się grzeje - aż się prosi, żeby zmierzyć temperaturę i ją podać.
Wg niego praktycznie wszystkie dekodery mają ładny obraz. Ale w stosunku do czego? Ja kupiłem tylko dwa dekodery i już widzę, że obraz jest różny. Zarówno pomiędzy dekoderami, jak i między dekoderami a telewizorem. Dzięki temu forum znalazłem i pobrałem plik testowy (Burosch, o którym pisałem wcześniej) i myślę, że byłby to niezły odnośnik do sprawdzania działania dekoderów w zakresie możliwości przetwarzania dużej ilości danych przeplatanego wideo. Tu na forum podany jest inny plik wideo oraz plik jpg (też Burosch) do sprawdzania możliwości odtwarzania zakresu kontrastu i jasności. Można by mieć wtedy jakieś porównanie.
Ale się rozmarzyłem. Niestety, nie można mieć wszystkiego.

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

przem pisze: 23 stycznia 2022, o 21:55
mihau pisze: 23 stycznia 2022, o 21:14 Jakim cudem plik z filmikiem o długości 2min 27s ma przy rozdzieczolści 1920x1080 pikseli ma rozmiar aż 1,1 GB?
Czary? :o U mnie na lapku odtwarza się praktycznie bez zacięć. Trzeba się bardzo skupić, aby zobaczyć minimalne przycięcia na scenie w parku. A próbowałeś odtwarzać na dekoderze DVB-T2 z pendrive?
Pobrałem jeszcze plik "jellyfish-110-mbps-hd-hevc.mkv" do testowania wydajności transmisji strumieniowej w sieci i odtwarzania strumieniowego multimediów i plik na dekoderze odtwarza się bez problemów. Widocznie ten plik 1,1GB jest dla hardcorowców.
Telewizor Samsung PS51E490 z 2012 r. w ogóle nie mógł odtworzyć tego pliku z pendrive'a, a na tunerze Amiko Mini 4K Combo obraz i dźwięk przycinały się przy niektórych ujęciach. Myślę, że ten plik jest sztucznie obciążony danymi kryptograficznymi i to, że tuner się na nim wykłada to nie znaczy, że będzie się wykładać na nagraniu Full HD z telewizji.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

mihau pisze: 24 stycznia 2022, o 14:21 Telewizor Samsung PS51E490 z 2012 r. w ogóle nie mógł odtworzyć tego pliku z pendrive'a, a na tunerze Amiko Mini 4K Combo obraz i dźwięk przycinały się przy niektórych ujęciach. Myślę, że ten plik jest sztucznie obciążony danymi kryptograficznymi i to, że tuner się na nim wykłada to nie znaczy, że będzie się wykładać na nagraniu Full HD z telewizji.
Tego się nie spodziewałem. Byłem pewny, że każdy tuner 4K poradzi sobie z nim bez problemu. Emos EM190-L zacina się i wywala komunikat "zbyt dużo przeplatanego wideo". Plik faktycznie musi być nieźle spreparowany. Dzięki. Wiem teraz, że nie ma się co nim przejmować.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Na zgemma h7s 4K też się ten plik zacina.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Ramirez pisze: 25 stycznia 2022, o 09:48 Na zgemma h7s 4K też się ten plik zacina.
O co tu chodzi? Zgemma na dwu-rdzeniowym procesorze, pamięci 1+4 GB i też ma problem? Ten plik jest kodowany kodekiem h.264. Szkoda, że nie ma tego pliku kodowanego h.265, ciekawe jak by się zachowywał.
Nie lubię tego robić, ale niestety Emosa odesłałem. Arivę T-75 pewnie zostawię. Może akurat mam szczęście, ale moja działa stabilnie. Przeanalizowałem różnice w obrazie i powiem tak. Na kanałach nadawanych w rozdzielczości 576 i kodowanych h.264 faktycznie widać niewielkie różnice na niekorzyść Arivy względem obrazu z TV. Ale niepotrzebnie się tym sugerowałem, gdyż na kanałach FullHD i kodowanych h.265 obraz jest praktycznie identyczny (a może się już przyzwyczaiłem). Na szczęście telewizor ma oddzielną regulację kontrastu i jasności dla poszczególnych wejść hdmi.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

A czy na Arivie T 75 testowałeś YT?

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Nie, nie kupiłem adaptera WiFi.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Dzięki. :)

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

przem pisze: 25 stycznia 2022, o 10:36
Ramirez pisze: 25 stycznia 2022, o 09:48 Na zgemma h7s 4K też się ten plik zacina.
O co tu chodzi? Zgemma na dwu-rdzeniowym procesorze, pamięci 1+4 GB i też ma problem? Ten plik jest kodowany kodekiem h.264. Szkoda, że nie ma tego pliku kodowanego h.265, ciekawe jak by się zachowywał.
Nie lubię tego robić, ale niestety Emosa odesłałem. Arivę T-75 pewnie zostawię. Może akurat mam szczęście, ale moja działa stabilnie. Przeanalizowałem różnice w obrazie i powiem tak. Na kanałach nadawanych w rozdzielczości 576 i kodowanych h.264 faktycznie widać niewielkie różnice na niekorzyść Arivy względem obrazu z TV. Ale niepotrzebnie się tym sugerowałem, gdyż na kanałach FullHD i kodowanych h.265 obraz jest praktycznie identyczny (a może się już przyzwyczaiłem). Na szczęście telewizor ma oddzielną regulację kontrastu i jasności dla poszczególnych wejść hdmi.
To co nagrane z TV w h264 czy h265 w 1080 czy 4K z Fashion z satelity to normalnie odtwarza. Jak masz coś jeszcze do testów to daj linka. Potestuje się :D

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Niedawno wszedłem w posiadanie tunera Fte MAX T220 HD oraz tunera Ferguson Ariva T75.
Postanowiłem porównać ze sobą te tunery w wybranych kategoriach. Kolejnośc kategorii jest losowa.

1. Czy nie rozwala dotychczasową listę stacji przy przeszukiwaniu nowego multipleksu?
Odp: oba tunery w razie przeszukania nowego multipleksu dopisują nowe stacje na koniec listy bez mieszania kolejności wcześniej zapisanych stacji ale Ariva T75 przy przeszukiwaniu takiego samego multipleksu z innej lokalizacji robi podmianę wcześniej zapisanych stacji z danego muxa z danej lokalizacji na te z przeskanowanego muxa, ale w takiej samej kolejności jak były zapisane. W tej kwestii lepszy jest Fte MAX T220 HD.

2. Edycja listy kanałów
Pod tym względem również lepszy jest Fte bo można przenieść stację na konkretną pozycję także wpisując numer przyciskami numerycznymi na pilocie, a w Arivie można tylko przesuwać strzałkami na pilocie i na dodatek trzeba przytrzymywać przycisk info.

3. EPG
Pod tym względem lepsza jest Ariva bo oferuje wybór pomiędzy EPG w formie tabelki z bieżącą ramówką kilku stacji naraz a pionową listą z bieżąca ramówką wybranej stacji, z możliwością przeskoczenia na konkretny dzień, a we Fte jest tylko w formie tabelki i do tego przy najechaniu na komórkę z nazwą programu z innej stacji zmieniają się dźwięk i miniatura obrazu ze stacji włączonej przed włączeniem EPG na te ze stacji, na której leci/ma lecieć program z wybranej komórki w tabelce. Innymi słowy, w tunerze Fte MAX T220 HD podczas przeglądania w EPG programów różnych stacji nie da się przez ten czas słuchać dźwięku z jednej stacji.

4. Czułość
Porównywałem na obu tunerach przy trzech ustawieniach anteny odbiór w Gryfinie muxa MWE na k.39 nadającego z obiektu Szczecin * Budynek Pazim Center* z mocą 1 kW w polaryzacji H. Przy jednym spośród trzech ustawnień anteny to Ariva odbierała lepiej od Fte, a przy pozostałych dwóch lepiej radził sobie Fte.
Przy ustawieniu anteny na kierunek pośredni pomiędzy północnym a północno-wschodnim na Fte siła i jakość były po 100%, a na Arivie napis ,,Brak sygnału” i załadowany jedynie pasek siły na około 2/3 jego długości.
Przy ustawieniu na kierunek południowo-wschodni obraz i dźwięk na Arivie były bez zakłóceń, a na Fte siła 97-98%, jakość 100 %, ale co kilka-kilkanaście sekund były spadki siły do 0% i jakości do 10%.
Przy ustawieniu anteny na zachód na Arivie był napis ,,Brak sygnału” i mrugający pasek siły sygnału, ładujący się tylko na 2/3 długości, co jakiś czas wskakująca klatka obrazu, a na Fte obraz i dźwięk bez zakłóceń, siła 95-96%, jakość 100% z chwilowym spadkiem do 78%.
Gdy najpierw sprawdzałem odbiór przy ustawieniu anteny na SE, a potem kierunek pośredni pomiędzy N a NE to miałem teorię, że być może to jednak Ariva ma lepszą czułość ale niestety ma też mniejszy maksymalny poziom sygnału jaki toleruje i dlatego przy ustawieniu anteny na kierunek pośredni pomiędzy N a NE, chociaż sygnały muxów z Kołowa nie były przesterowane to pewnie wystarczająco silne by na tym tunerze na k.39 powstały intermodulacje z Kołowa całkowicie zakłócające odbiór muxa MWE.
Gdy ponownie skierowałem antenę na SE postanowiłem sprawdzić czy to przypadkiem sygnał nadającego na tym samym kanale muxa 2 ze Śremu nie zakłócał odbioru muxa MWE na Fte. Na k.27 był co kilka-kilkanaście sekund wskakujący na 1-2 sekundy sam pasek siły sygnału z siłą 54-58%. Sprawdziłem czy przypadkiem takiego wskakującego paska siły nie ma na każdym pustym kanale i nie ma.
Po sprawdzeniu odbioru przy ustawieniu anteny na zachód utwierdziłem się w teorii, że to jednak Fte ma lepszą czułość, a gorszy niż na Arivie odbiór przy ustawieniu anteny na SE był paradoksalnie dlatego, że ma lepszą czułość niż Ariva.

_____________________________________________________________________
Ariva T75 ma EPG jak trzeba ale ma czułość nie taką jak Fte MAX T220 HD, a Fte ma dobrą czułość ale jego EPG bez możliwości słuchania jednej stacji telewizyjnej podczas przeglądania ramówek innych stacji to lipa.
Szukam dalej. Szukam tunera, który ma dobrą czułość, nie rozwala listy stacji podczas skanowania nowego multipleksu oraz ma EPG z możliwością słuchania jednej stacji telewizyjnej podczas przeglądania ramówek innych stacji.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Czułość Arivy T75 chyba faktycznie nie jest najlepsza, chociaż trudno to stwierdzić jednoznacznie. U mnie nie było żadnych problemów z kanałami nadawanymi zarówno w paśmie VHF jak i UHF (odległość od nadajnika ok. 35-40km), ale ja mam osobne anteny kierunkowe na pasma VHF i UHF (bez wzmacniaczy). Wczoraj zawiozłem tuner do teścia, który ma starą antenę siatkową bez wzmacniacza i obraz z kanałów VHF ciął się i ginął całkowicie. Ale na 10 letnim TV Samsung też były zakłócenia. Obraz ciął się, szatkował, ale nie ginął. Akurat źle trafiłem, bo ciągle mocno wieje i co podmuch, to coś w instalacji antenowej przerywa. Trzeba poczekać na lepszą pogodę.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: qwerty »

Nie wiem czy w wątku było - HD201 (LXHD201) nie dekoduje wydarzenia 24

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Sprawdzanie czułości, porównywanie w tej materii różnych modeli, jest stratą czasu jeśli nie widać nadajnika a odległość spora.
Ja wielokrotnie próbowałem na działce w odległości około 70 km w linii prostej od centrum Warszawy czy nadajnika w Raszynie. Niestety teren zalesiony, dolinka. Stosowałem różne anteny, wzmacniacze, wymieniałem kable i raz wpadłem w zachwyt gdy nareszcie wszystko odbierałem jak trzeba. Następnego dnia część stacji zniknęła, bo pogorszyła się pogoda. Najlepszy odbiór miałem kiedyś w styczniu. Padał śnieg, było pochmurno ale nie było liści na drzewach.
Nadzieja jest, bo co prawda nadajniki DVB-T2 będą podobno słabsze ale ma być ich więcej czyli lepsze pokrycie.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bubabuba1 »

przem pisze: 22 stycznia 2022, o 23:32 Nie napisałem od razu: pendrive 2.0, pendrive 3.1, dysk 2,5" zewn. na USB - efekt ten sam. Na Emosie film się tnie a na Arivie T75 całkowicie urywa. Telewizor Sony odtwarza go bez problemu, bezpośrednio z ww źródeł.
Jak dla mnie nie jest w przypadku tak ogromnego pliku ważne jest też gniazdo USB w dekoderze, czyli czy ma wersję 3.0 z niebieskim środkiem, bo co z tego, że pendrive śmiga 10 razy szybciej jak gniazdo w dekoderze i tak działa ze swoją wolną prędkością i musi się klatkować taki materiał. Z tego co pamiętam Ariva T75 ma dwa usb wersji 2.0 a ten drugi to nie wiem, ale jak też to żadne zdziwienie, ze taki ogromny plik się tnie albo całkiem nie chce uruchomić.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

bubabuba1 pisze: 29 stycznia 2022, o 12:23 czy ma wersję 3.0 z niebieskim środkiem
Na kolor się nie patrz bo w dzisiejszych czasach potrafią u "Zao Fenga" zrobić na życzenie jaki chcesz - pomarańczowy, zielony, różowy itd. :D Tylko kwestia tworzywa zasypanego do wtryskarki. Patrz na specyfikację - niektóre, szanujące się firmy ją podają a niektóre robią to nawet rzetelnie. Ale tak czy inaczej, to śmiem mocno wątpić w to, czy w dekoderze za +/-100 znajdziesz coś innego niż USB2.0. Zobacz ile kosztują same kontrolery USB3.0 lub ile jest na rynku telefonów z USB 3.0.

W przypadku kolegi przem raczej problemem jest po prostu wysoki bitrate wideo, na którym tanie dekoderki wykładają się, bo mają za słabe bebechy.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

mathey pisze: 29 stycznia 2022, o 16:07 raczej problemem jest po prostu wysoki bitrate wideo, na którym tanie dekoderki wykładają się, bo mają za słabe bebechy.
No nie wiem, czy tylko tanie. Kilka postów wyżej Ramirez pisał, że mu się zacina na tunerze Zgemma h7s 4K. A ten chyba tani nie jest. Nie jest to też wina wejścia USB 2.0 w tunerze, gdyż na TV Sony na takim właśnie złączu śmiga bez problemów. Zresztą przepustowość złącza USB 2.0 jest wystarczająca do przesyłania większej ilości danych.
Zgodzę się z tym, że tunerki mają słabe podzespoły i niestety dotyczy to nie tylko tych tanich. Jak na razie nie odezwał się nikt, komu ten plik chodziłby bez zacięć na tunerze, nawet 4K.

Radarowiec
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2021, o 17:37
Miejscowość: Katowice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Radarowiec »

bubabuba1 pisze: 29 stycznia 2022, o 12:23
przem pisze: 22 stycznia 2022, o 23:32 Nie napisałem od razu: pendrive 2.0, pendrive 3.1, dysk 2,5" zewn. na USB - efekt ten sam. Na Emosie film się tnie a na Arivie T75 całkowicie urywa. Telewizor Sony odtwarza go bez problemu, bezpośrednio z www źródeł.
Jak dla mnie nie jest w przypadku tak ogromnego pliku ważne jest też gniazdo USB w dekoderze, czyli czy ma wersję 3.0 z niebieskim środkiem, bo co z tego, że pendrive śmiga 10 razy szybciej jak gniazdo w dekoderze i tak działa ze swoją wolną prędkością i musi się klatkować taki materiał. Z tego co pamiętam Ariva T75 ma dwa usb wersji 2.0 a ten drugi to nie wiem, ale jak też to żadne zdziwienie, ze taki ogromny plik się tnie albo całkiem nie chce uruchomić.
Potwierdzam, USB3.0 to mega przyspieszenie pendrivów. Jakbym miał wziąć jeszcze raz jakiś to tylko z USB3.0

Polecam stronę, gdzie można sprawdzić mapy burzowe
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2022, o 20:59 przez Radarowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany