HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

@dvbtowiec
A co z zapowiadaną aktualizacją androida, dostaliście, bo nie śledziłem tematu?

Na LG kanały wirtualne w MUX-8 wczytują się szybko po około 2-4 sekundach a po następnych około 3 sekundach obraz się poprawia z fatalnej jakości, wygląda jak VHS do HD.
Zauważyłem, że na innych kanałach TVP po cofnięciu jest to samo, najpierw VHS potem HD, podobnie kanały w na żywo w aplikacji TVP GO tylko, że tu na czas fatalnej jakości obraz jest przyciemniony. Też tak macie?

Potwierdzam, że ciągle są problemy z cofaniem, co prawda dzisiaj nie pojawia mi się licznik czasu, ale choć nie za każdym razem, to jednak często po cofnięciu obraz stoi w miejscu.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »


Jest dokładnie tak jak opisujesz... ;)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

@ObywatelDVB-T
Ma być, ale jeszcze jej nie było.

Sony duże aktualizacje robi z końcem pierwszego kwartału. Spodziewam się zatem jej w marcu, lub na początku kwietnia. Zobaczymy czy cokolwiek poprawią.
Wersja HbbTV niby 2.0.2, duża renomowana firma, a działa to jak widać :)

Awatar użytkownika
mclusky
Posty: 33
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 03:15
Odbiornik: Phillips 55PUS7303/12
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa / PKiN

Re: HbbTV w NTC

Post autor: mclusky »

TVP Go pojawiło się u mnie na TVP2 w DVB-C (o dziwo, nie działa na TVP1) i być może także innych kanałach TVP.

Pierwsze wrażenie raczej pozytywne - zbyt wiele graficznie to się nie zmieniło. Z tego co zauważyłem, to pojawiło się catch up TV, ale tego nie sprawdzałem. Testowałem za to na podstronie różne rodzaje plików i streamowania - i wszystko ładnie działa na Phillipsie 55PUS7303/12 (telewizor z 2018 r.).

Na plus zaliczam możliwość zalogowania się na swoje konto w TVP Go, telewizor zapamiętuje dane logowania i po przełączeniu się na inne kanały i z powrotem - dalej byłem zalogowany po włączeniu TVP Go na swoim koncie. Szkoda tylko, że nadal nie zaimplementowano opcji w stylu "Oglądaj dalej" z platform streamingowych. Takie coś aż się prosiło, przy okazji możliwości logowania się na swoje konto.

Zauważalny jest niestety spadek wydajności na ww Philipsie, w stosunku do poprzedniej wersji serwisu. Widać to na przełączaniu się między pozycjami, jak i np. wprowadzaniem hasła do zalogowania się. Działa to dość wolno.

Liczę na dalszy rozwój, wprowadzenie opcji "Oglądaj dalej" i optymalizację wydajności. A także wprowadzenie teletekstu w XXI wiek w Hbb... ;)

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

U was to chociaż cokolwiek działa. U mnie na tunerze Octagon SF8008 nie chce się w ogóle nic pokazać (poprzednia wersja HBB TV od TVP jakoś się włączała, ale nie działały kanały na żywo, działa też HBB TV od TVN i Polsatu), ile bym czerwonym przyciskiem nie klikał. Z kolei na komputerze odbieram sygnał z tunera programem DVBViewer i on niby ma wtyczkę do HBB TV (jako zdaje się jedyny tego typu program), ale ta wtyczka działa dobrze głównie na niemieckich kanałach z satelity (w sumie na Polsacie i TVN też), w przypadku TVP GO wyświetla się komunikat, że nie można wyświetlić.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Pavl6 pisze: 3 lutego 2022, o 11:12 Z kolei na komputerze odbieram sygnał z tunera programem DVBViewer i on niby ma wtyczkę do HBB TV (jako zdaje się jedyny tego typu program), ale ta wtyczka działa dobrze głównie na niemieckich kanałach z satelity (w sumie na Polsacie i TVN też), w przypadku TVP GO wyświetla się komunikat, że nie można wyświetlić.
Czy ten plugin jest płatny? Można go jakoś przetestować w wersji demo?

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

Niestety jest tylko w wersji płatnej. Obrazek

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

Autor programu DVBViewer i wtyczki Hbb TV odpisał mi, dlaczego się nie wyświetla. Jeśli dobrze rozumiem to raczej nie należy się spodziewać, że obecny stan się poprawi. Tymczasem testuję Hbb TV TVP GO przez przeglądarkę i jest to przynajmniej po części ominięcie tego, że nie działa w programie DVB Viewer.
"Well there are multiple issues which cause a problem.

The first and biggest one is they mess up with https and http connection in the whole broadcast. Our chromium browser refuses loading the data because of a ssl related problem.

It opens the page if you load http://hbb-prod.tvp.pl/apps/manager/tea ... el=TVP1_HD instead, but it throws javascript exceptions about not able to instantiate an arrow function from time to time and the text is not positioned properly.



And after you fixed these odds you get a Refused to set unsafe header "user-agent" "
Obrazek

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Tak trochę może w innym temacie. Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale naciśnięcie żółtego klawisza na pilocie w telewizorach LG odpowiada opcji "od początku" na HBB TVP Go.

krucjatus
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2020, o 15:33
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: krucjatus »

Pavl6 pisze: 3 lutego 2022, o 17:07 Autor programu DVBViewer i wtyczki Hbb TV odpisał mi, dlaczego się nie wyświetla. Jeśli dobrze rozumiem to raczej nie należy się spodziewać, że obecny stan się poprawi. Tymczasem testuję Hbb TV TVP GO przez przeglądarkę i jest to przynajmniej po części ominięcie tego, że nie działa w programie DVB Viewer.
"Well there are multiple issues which cause a problem.

The first and biggest one is they mess up with https and http connection in the whole broadcast. Our chromium browser refuses loading the data because of a ssl related problem.

It opens the page if you load http://hbb-prod.tvp.pl/apps/manager/tea ... el=TVP1_HD instead, but it throws javascript exceptions about not able to instantiate an arrow function from time to time and the text is not positioned properly.



And after you fixed these odds you get a Refused to set unsafe header "user-agent" "
Obrazek
https://chrome.google.com/webstore/deta ... jcmgmkppab
https://github.com/karl-rousseau/HybridTvViewer
https://www.vewd.com/products-services/ ... -emulator/
albo odpal zwyczajnie na kompie, np. w Chromie. Nie każde video zadziała, ale ogólnie apka powinna działać poprawnie. Nie ma tu większej mecyi. To jest strona WWW, więc na każdej niezbugowanej przeglądarce powinno działać normalnie :). Niuanse są tylko w obsłudze video, obsłudze przycisków, kompatybilności wstecznej i błędów implementacji Hbb których jest więcej niż wóngla na Śląsku. Przyczym kompatybilność na nowych przeglądarkach Cię nie obchodzi :). Błędy się oczywiście znajdą, ale grunt by było ich jak najmniej. To czy dopracują to do większej ilości modeli to już inna bajka. Ktoś słyszał o debugowaniu w Hbb? A no właśnie. Producent soft ma, to na pewno, ale jakoś się nim nie dzieli, a powinno być to dostępne dla wszystkich moim zdaniem. Teraz sobie wyobraźmy, że dowolny team pracujący nad Hbb też tego nie ma... Fajnie musi więc wyglądać łatanie błędów producentów... Już lepiej oglądać na zmianę 365 Dni i Kac Wawę :P.

addy
Posty: 6
Rejestracja: 4 marca 2021, o 22:07
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: A8
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: HbbTV w NTC

Post autor: addy »

BiTCity pisze: 3 lutego 2022, o 19:53 Tak trochę może w innym temacie. Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale naciśnięcie żółtego klawisza na pilocie w telewizorach LG odpowiada opcji "od początku" na HBB TVP Go.
a niebieski na żywo :D

addy
Posty: 6
Rejestracja: 4 marca 2021, o 22:07
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: A8
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: HbbTV w NTC

Post autor: addy »

dvbtowiec pisze: 2 lutego 2022, o 00:02 Bo Sony klawisze numeryczne zarezerwował sobie na sztywno do aplikacji TV, a na niej korzystasz z HbbTV.

Przewijanie działa źle.
Mogliby taką samą metodę wczytywania kanałów wyłącznie wirtualnych zrobić. Od razu wskakują takie jak TVP Sport, TVP Dokument, TVP Info, a na te wirtualne na Sony trzeba długo czekać.

Ciekawe jak u Was wypadają testy diagnostyczne w ustawieniach.
Sony ma problemy z
Live MPEG-DASH1, Live HLS1 - tu się właśnie długo wczytuje do 40s.
Live MPEG-DASH2 - brak obrazu, sam dźwięk

LIVE HLS 2 - ten działa ok i szybko się wczytuje.


Osobiście denerwuje mnie potwierdzanie przy wychodzeniu z serwisu. Niepotrzebny dodatkowy klik.
Opisz swoje problemy poprzez www.tvp.pl/kontakt/hbbtv ... słyszałem, że to skuteczna ścieżka kontaktu :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Pisałem do nich w sprawie HbbTV i problemów z działaniem na nowych Philipsach i zero odpowiedzi, przyszedł tylko automat że odpowiedzą najszybciej jak to możliwe i koniec.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

addy pisze: 3 lutego 2022, o 23:07 Opisz swoje problemy poprzez www.tvp.pl/kontakt/hbbtv ... słyszałem, że to skuteczna ścieżka kontaktu :)
Nie specjalnie mi na tym zależy :) HbbTV traktuję jako ciekawostkę. W zasadzie już na tą aplikację TVP nie zaglądam, zaspokoiłem ciekawość i tyle.
Problemy były, są i będą, bo nie ma standaryzacji.
Czasem może się przyda gdy będzie się chciało coś cofnąć, ale do tych najciekawszych pozycji, np. pominięty serial zagraniczny zapewne nie będzie licencji, więc cały sens usługi się traci.

Kanały linearne wczytują się powoli i to wina producenta telewizora. A ta funkcja jest dla mnie najciekawsza, bo poszerza ofertę. Przez to wolne wczytywanie także z niej nie korzystam.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

@krucjatus - przeglądarka + vlc i już mi wszystko działa. Może trochę okrężną drogą, ale jestem zadowolony. Dzięki temu np. obejrzałem świetną czeską komedię (Trojí život), która kilka dni temu leciała na TVP2, a wpadła mi w oko dopiero w aplikacji Hbb TV.

@dvbtowiec - właśnie nie widzę reguły w licencjach. Można obejrzeć część zagranicznych filmów czy seriali, za to nie można np. "Sportu" sprzed "Wiadomości", czy niektórych programów czy seriali TVP. Tzn. podejrzewam, że mieli tam jakieś materiały na ograniczonych licencjach, dlatego ich nie ma, a widocznie do niektórych materiałów zewnętrznych mają licencje wystarczające.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Włączyli HbbTV na Eska TV.
Po naciśnięciu OK, jest materiał promocyjny.

Awatar użytkownika
mclusky
Posty: 33
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 03:15
Odbiornik: Phillips 55PUS7303/12
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa / PKiN

Re: HbbTV w NTC

Post autor: mclusky »

Coraz bardziej doceniam funkcję oglądania tv do 7 dni wstecz, tak dzięki temu obejrzałem otwarcie olimpiady o wygodnej porze. Plus dla TVP Go za to, że działa to b. dobrze - w momencie kliknięcia niebieskiego przycisku prawie nie widać przejścia z live tv na stream. :D

Irytujące są za to te ograniczenia licencyjne, które o dziwo trafiłem na jakimś programie... wyprodukowanym przez TVP z 10 lat temu albo wcześniej. Ja rozumiem jak nie da się włączyć jakiego filmu czy coś - bo licencja. Ale stare programy TVP? Bez przesady... To nie może TVP sama sobie wystawić licencji or something? :P

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Myślę że nie sama sobie, ale brak podpisanej umowy TVP z producentem programu.
TVP wielu programów sama nie produkowała, ale na zlecenie. Nie wiadomo do końca jakie były umowy licencyjne przy ich zamawianiu.

Gregory67
Posty: 4
Rejestracja: 12 czerwca 2021, o 16:58
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: SONY KD65XH9505
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Gregory67 »

Jak już wcześniej zgłaszałem był problem z wpisaniem kodu autoryzacji do logowania się w TVP GO . Zostało to poprawione , pojawia się wirtualna klawiatura i można bez problemu wpisać to co potrzebne w okno logowania.
Widać że dostawca rozwiązania HBBTV dla TVP czyta nasze opisy problemów i sugestie zmian .
To bardzo dobrze świadczy o nim bo na poprawki w firmware TV trzeba by długo czekać.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

ObywatelDVB-T pisze: 4 lutego 2022, o 19:39 Włączyli HbbTV na Eska TV.
Po naciśnięciu OK, jest materiał promocyjny.
Czyste szaleństwo 😉

Zablokowany