Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Obrazek
Chodzą mi po głowie tunery Vakoss DB-619 oraz Alma 2820 HD. W przypadku Almy nie było w instrukcji danych na temat zakresu tolerowanych poziomów sygnału. Porównując dane dla Vakossa do danych dla Arivy T650i czułość Vakossa wydaje się być przyzwoita, jednak dane spisane z instrukcji, a w przypadku Fte z karty katalogowej , należy traktować z rezerwą bo z porównania danych dla Fte do danych dla Arivy T75 wynikało by, że ta Ariva ma lepszą czułość, a mi w praktyce wyszło, że jednak Fte ma lepszą czułość. Chodziły mi też po głowie tunery z rynku niemieckiego (https://www.mediamarkt.de/de/category/d ... rice%2Basc) jednak jeśli np. drogi Technisat Digipal T2 z tego co widziałem w recenzji na YouTube nie ma EPG z możliwością słuchania jednej stacji podczas przeglądania programów innych stacji, a w EPG też drogiego Stronga SRT 8541 z tego co widać na recenzji na YouTube prawdopodobnie nawet bez ,,mute'' nie ma dźwięku (skoro zza okna nie wystają obrzeża obrazu tylko jest czarne tło) to wątpie żeby będące jednymi z najtańszych VANTAGE VT-93 T-HD czy Comag SL 65 T miały EPG o jakie mi chodzi i jeszcze do tego miały dobrą czułość.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

przem pisze: 29 stycznia 2022, o 18:57
mathey pisze: 29 stycznia 2022, o 16:07 raczej problemem jest po prostu wysoki bitrate wideo, na którym tanie dekoderki wykładają się, bo mają za słabe bebechy.
No nie wiem, czy tylko tanie. Kilka postów wyżej Ramirez pisał, że mu się zacina na tunerze Zgemma h7s 4K. A ten chyba tani nie jest. Nie jest to też wina wejścia USB 2.0 w tunerze, gdyż na TV Sony na takim właśnie złączu śmiga bez problemów. Zresztą przepustowość złącza USB 2.0 jest wystarczająca do przesyłania większej ilości danych.
Zgodzę się z tym, że tunerki mają słabe podzespoły i niestety dotyczy to nie tylko tych tanich. Jak na razie nie odezwał się nikt, komu ten plik chodziłby bez zacięć na tunerze, nawet 4K.
Zaintrygowałeś mnie, pobrałem plik i sprawdziłem - jest to wg. MediaInfo plik zakodowany w prfofilu Main@L5.1 (najwyższy jest 5.2) z bitrate video 62 Mb/s. Dla porównania, nagranie z jedynki w FullHD jest zakodowane w profilu High@L4 i ma zmienny bitrate, którego maksymalna wartość sięga 16.0 Mb/s. Jak więc widać różnica jest spora i raczej w materiałach FullHD rzadko spotyka się taki bitrate.

Do testów wziąłem jakąś już dość starą kartę microSD ADATA (U1 / I) i jakiś nonameowy czytnik kart USB2.0, ale jest raczej porządny, bo osiągam na nim z tą kartą "realnego maxa" z USB2.0 jeśli chodzi o dyski, czyli ok 30MB/s odczytu (240 Mb/s).

I teraz tak:
SmartTV JVC LED LT58VA8000 - wszystko się odtwarza pięknie, bez jakichkolwiek zacięć, płynnie.
Ariva T760i - plik startuje i odtwarza się płynnie do mniej wiecej 40 sekundy, później już wyraźnie zacina
Manta DVBT06 (to samo praktycznie co Wiwy z serii HDXX) - nieobsługiwany plik
Gdzieś mam jeszcze Arivę 250 Combo ale nie chciało mi się jej odpalać, pewnie będzie to samo co na T760i.

Czyli jak widać, USB3.0 raczej niewiele tu da i tak jak mówię, bebechy i implementacja odtwarzania na nich - to gra głównie rolę. Ew. jak ktoś weźmie jakiś syfiasty pendrive to też może w skrajnych przypadkach zaszkodzić. No i zgodzę się, masz rację - nie tylko te tanie dekodery tak mogą mieć, może lepiej to ujmę pisząc - z reguły te tanie.

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

-greg- pisze: 12 listopada 2021, o 16:59 Jak już pisałem w innym wątku o KT1: "Używałem 1 dzień zanim odebrał kolega. AndroidTV 10 bez certyfikacji Netflix, do telewizji aplikacja Live Channels z TimeShift i PVR. Nagrania nie szyfrowane w formacie .TS. Działają programy DVB-T2 i Wydarzenia 24 HD HEVC. Jest HDMI CEC i programowalny przycisk włączania/wyłączania TV na pilocie. Na YouTube są jego testy."
KM6 nie ma tunera.
Czy jeszcze ktoś korzysta z KT1 Mecool i mogłby napisac wiecej opini?
Czy jest smurzenie przy szybkich scenach , jak obraz ?
Czy jest mozliwosc ustawienia aby dekoder uruchamiał sie odrazu na Dvbt2 ?

MOze jest coś lepszego na rynku w tych pieniądzach ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Pytanie, czy są tunery DVB-T2 HEVC z funkcją monitorowania oferty, tj. by w nocy czy nad ranem sam przeskanował muxy sprawdzając czy nie nastąpiła zmiana oferty, a jeśli nastąpiła by zaktualizował listę kanałów. Oczywiście monitorowanie oferty połączone z LCN. Dla starszych osób monitorowanie oferty jest nieodzowne, bo sami nie przeskanują sobie pasma co jakiś czas.
Taką funkcję monitorowania oferty ma każdy chyba telewizor.

wiech1958
Posty: 12
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:18
Miejscowość: Augustów
Instalacja antenowa: Antena UHF ATV 21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Suwałki-Krzemianucha

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiech1958 »

Witam
Czy ktoś spotkał się/używał tuner - Amiko 4K Naziemna DVB-T2 HEVC. Są na znanym portalu aukcyjnym,warte zainteresowania czy nie zawracać sobie głowy ? HbbTV nie jest mi potrzebne.
Stronka "producenta" https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c

Serek
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2020, o 09:52
Miejscowość: Twardogóra
Odbiornik: TechniSat TERRABOX T3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Serek »

wiech1958 pisze: 3 lutego 2022, o 19:26 Witam
Czy ktoś spotkał się/używał tuner - Amiko 4K Naziemna DVB-T2 HEVC. Są na znanym portalu aukcyjnym,warte zainteresowania czy nie zawracać sobie głowy ? HbbTV nie jest mi potrzebne.
Stronka "producenta" https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c
Sam miałem zamówić, lecz poczytałem opinie i odpuściłem ze względu na awaryjność.

wiech1958
Posty: 12
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:18
Miejscowość: Augustów
Instalacja antenowa: Antena UHF ATV 21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Suwałki-Krzemianucha

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiech1958 »

Serek pisze: 4 lutego 2022, o 08:09
"Sam miałem zamówić, lecz poczytałem opinie i odpuściłem ze względu na awaryjność."

Możesz dać linka do tych opinii ?
Znalazłem tylko to forum https://www.sat-support.tv/forum/viewto ... 21&t=61929 i opinie są raczej dobre.

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Serek pisze: 4 lutego 2022, o 08:09
wiech1958 pisze: 3 lutego 2022, o 19:26 Witam
Czy ktoś spotkał się/używał tuner - Amiko 4K Naziemna DVB-T2 HEVC. Są na znanym portalu aukcyjnym,warte zainteresowania czy nie zawracać sobie głowy ? HbbTV nie jest mi potrzebne.
Stronka "producenta" https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c
Sam miałem zamówić, lecz poczytałem opinie i odpuściłem ze względu na awaryjność.
U mnie w domu jest od około 3 tygodnii. Na razie wszystko działa jak należy z wyjątkiem wskaźników siły i jakości, które w przypadku DVB-S/S2 dla każdego transpondera, nawet takiego z zacinającym się obrazem, pokazują siłę i jakość po 98%, a w przypadku śladowych sygnałów w DVB-T1/T2, w menu wyszukiwania ręcznego pokazują zupełnie co innego niż gdy się przełączy na jakąś stację z danego muxa zapisaną na liście stacji. Oprócz tego trochę niedomaga EPG, np. uruchamiam tuner, po uruchomieniu mam włączoną stację np. z muxa TVP DVB-T2, włączam EPG, a w EPG wczytują się tylko rozkłady ze stacji wchodzących w skład tego muxa i żeby się wczytały rozkłady stacji z np. mux-2 to muszę na chwilę przełączyć na którąś ze stacji z mux-2. Ale taki problem z EPG występuje też w telewizorze Samsung PS51E490 z 2012 r. Oprócz tego ten tuner w EPG nie ogarnia części polskich liter i zastępuje je czeskimi. Na początku myślałem, że nie działa zewnętrzny czujnik pilota albo trzeba go jakoś aktywować w menu ale się okazało, że trzeba końcówkę minijack wepchnąć w port IR do oporu.

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

-greg- pisze: 7 listopada 2021, o 04:23 osobiście poleciłbym MECOOL KT1 z AndroidTV i głosowym pilotem BT+IR do włączania TV (uczący się). Zamówiłem dla kolegi i bardzo sobie chwali.
Podobny do MECOOL K5 MECOOL M8S Plus był już w Polsce testowany.
https://www.youtube.com/watch?v=tPtlR48yW60
O GTMEDIA nic powiedzieć nie mogę.
Kolego mogłbyś jeszce cos wiecej napisac o tym dekoderze?

Jakies Wady wykrył kolega w trakcie użytkowania ?

Czy uruchamia się na Dvbt2 Czy na android ?

Jak z jakością obrazu telewizji ?

czy widać smurzenie na szybkich scenach ? -

Czy ten model jest najwyższy z tych boxów dvbt2 mecool ?

Serek
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2020, o 09:52
Miejscowość: Twardogóra
Odbiornik: TechniSat TERRABOX T3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Serek »

wiech1958 pisze: 4 lutego 2022, o 09:17
Serek pisze: 4 lutego 2022, o 08:09
"Sam miałem zamówić, lecz poczytałem opinie i odpuściłem ze względu na awaryjność."

Możesz dać linka do tych opinii ?
Znalazłem tylko to forum https://www.sat-support.tv/forum/viewto ... 21&t=61929 i opinie są raczej dobre.
Jak sobie przypominam, to oglądając recenzję jego na yt były wpisy i na jakieś czeskiej stronce był wpis, że przed gwarancją się zepsuł a producent zwrócił tej osobie 30$ czy 40$, bo nie opłacało się jego naprawiać.

Zima
Posty: 5
Rejestracja: 31 stycznia 2022, o 07:58
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice / Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Zima »

Serek pisze: 4 lutego 2022, o 22:28 Jak sobie przypominam, to oglądając recenzję jego na yt były wpisy i na jakieś czeskiej stronce był wpis, że przed gwarancją się zepsuł a producent zwrócił tej osobie 30$ czy 40$, bo nie opłacało się jego naprawiać.
Większości takich sprzętów się nie opłaca naprawiać, prościej i taniej wymienić na nowy albo zwrócić kasę, takie czasy nastali.
Ale jeden wpis w komentarzu pod filmem na YT to imho trochę mało na opinię o wysokiej awaryjności

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Banister »

Witam !!
Planuję kupić dekoder DVB-T2 tej nowej generacji, ale tak już bardziej na wypasie co będzie obsługiwał i -S2
ale jest mały problemik, który i czy obsługuje tego HEVC i E-AC3 (DD+) bo się niestety nie doczytałem, a chodzi o:
AMIKO Viper 4K V30 - https://www.amikostb.com/product/465-Amiko-Viper-4K-V30
lub
GT Media X8 Combo - https://www.dmtrade.pl/p19450,gtmedia-f ... wcamd.html

Proszę o pomoc.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: pasjonat »

Polecam ten pierwszy bo ma 4k, a ten drugi nie.


Polecam:
AMIKO Viper 4K V30 - https://www.amikostb.com/product/465-Amiko-Viper-4K-V30


Ale lepiej kupić nowy telewizor 4k lub 8k.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: pawelll »

Po kilku latach nieobecności czas odświeżyć obecność. I sprzęt.

Czy któryś z dostępnych dekoderów DVB-T2 realizuje nagrywanie bez szyfrowania? Może nie często ale czasem zdarza mi się archiwizować nagrania (niekoniecznie filmy, czasem jakieś lokalne wydażenia) i przenoszenie ich na komputer jest mi potrzebne.

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Banister pisze: 6 lutego 2022, o 12:46 Witam !!
Planuję kupić dekoder DVB-T2 tej nowej generacji, ale tak już bardziej na wypasie co będzie obsługiwał i -S2
ale jest mały problemik, który i czy obsługuje tego HEVC i E-AC3 (DD+) bo się niestety nie doczytałem, a chodzi o:
AMIKO Viper 4K V30 - https://www.amikostb.com/product/465-Amiko-Viper-4K-V30
lub
GT Media X8 Combo - https://www.dmtrade.pl/p19450,gtmedia-f ... wcamd.html

Proszę o pomoc.
Jeśli tańszy model Mini 4K UHD Combo obsługuje HEVC i E-AC3 to Viper 4K V30 raczej też.
Co do GT Media X8 Combo to w opisie na stronie zagranicznego sklepu https://www.dfpelettronicastore.com/dec ... -wifi.html jest napisane, że ma kodek HEVC w wariancie 10 bitowym (takim przy jakim działają Wydarzenia 24) oraz, że obsługuje dźwięk AC3+.
Wg strony https://es.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital_Plus AC3+ to inaczej DD+ albo E-AC3.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: pasjonat »

AC4 powinien też mieć odbiornik 4k.

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

Chociaż uzyskałem odpowiedzi , zamówiłem KT1 mecool
Zobaczymy co to będzie

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Amiko Mini 4K UHD Combo ma jeszcze jedną wadę. Nawet w przypadku przeszukania transpondera na satelicie rozwala on listę stacji DVB-T/T2 i przesuwa stacje DVB-T/T2 z początku listy wszystkich stacji w jej głąb.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Od razu dyskwalifikacja za takie coś.

Chyba, że poprawili to w nowszej wersji software?

kiltel
Posty: 113
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 00:46
Miejscowość: Kadzidło
Odbiornik: HY4001
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-48
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka / Ławy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kiltel »

Czy mógłby ktoś kto posiada tuner Mecool KT1 z androidem wyciągnąć z niego aplikację LiveTV odpowidzialną za wyświetlanie kanałów DVBT i ją udostępnić? Ewentualnie taką aplikację z jakiegoś innego modelu z androidem, która bazuje na Live Chanells.

Zablokowany