HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Rzecz w tym, że to na Eska TV to było jakieś HbbTV okolicznościowe, bo dziś już nie ma :o .
Promowali audycję która była dzisiaj. Teraz jest po sprawie, więc nie ma tematu, nie ma HbbTV :lol: .

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3515
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Czy u Was tak samo jest?
Np. TVP 1, wciskam niebieski i chcę cofnąć trochę do tyłu, to się nie da, trzeba dać obejrzyj od początku, następnie wybrać na żywo i wówczas dopiero mogę strzałką w lewo cofnąć do tyłu, a potem do przodu strzałką w prawo.
Zaraz jak wejdę z kanału na żywo niebieskim, nie da się cofnąć do tyłu.
Też czasami nadal pojawia się blokada cofania z licznikiem
Żółty przycisk nie działa jak ktoś wyżej pisał.

Testy przeprowadziłem na stronie TVP GO i wszystkie poprawnie się odtwarzają.

Telewizor Philips 43PUS8506/12 rocznik 2021/2022 z HbbTV 2.0.2 z aktualną wersją oprogramowania: 001.001.233.026 z grudnia 2021

Jeśli ktoś z TVP to czyta, niech interweniuje u Philipsa, że w bieżącym oprogramowaniu jest popsuta obsługa HbbTV na kanałach TVP w MUX-5-3 w DVB-T2 HEVC, w ogóle na żadnym kanale w tym muxie nie pojawia się kompletnie nic z HbbTV, jak by było wyłączone HbbTV. Także na kanałach wirtualnych TVP Kultura 2, Historia 2, ABC 2 nie pojawia się teaser z wyborem kanałów na żywo po wciśnięciu zielonego chyba przycisku.
Na oprogramowaniu z sierpnia 2021 wszystko działało prawidłowo, sprawdzone to zostało także w sklepie na innym Philipsie i zostało potwierdzone te same objawy co u mnie w domu.

Awatar użytkownika
cherubin
Posty: 73
Rejestracja: 13 listopada 2020, o 12:44
Miejscowość: Rzeszów
Odbiornik: LG UM7450PLA
Instalacja antenowa: UHF: MAGURA ATZ-19 pasywna
VHF: DIPOL-1/5-12 pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rzeszów Baranówka/Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: cherubin »

TVP GO. Czy ktoś wie jak włączyć lektora lub napisy w filmie anglojęzycznym? Np. "Idy Marcowe".

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Znowu jest HbbTV na Eska TV. Promocja kolejnego odcinka.
Wczoraj w trakcie trwania promowanej audycji, HbbTV nie było.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: HbbTV w NTC

Post autor: adiq »

Z funkcjami HbbTV w Polsce to jest tak jak z tymi wszystkimi upłynniaczami i ulepszaczami obrazu w telewizorach. Fajnie, że są, ale pierwsza czynność po uruchomieniu nowego telewizora to wyłączenie tego całego badziewia :lol:

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

.
Ostatnio zmieniony 6 lutego 2022, o 16:51 przez MarioPL, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

adiq pisze: 6 lutego 2022, o 14:05 Z funkcjami HbbTV w Polsce to jest tak jak z tymi wszystkimi upłynniaczami i ulepszaczami obrazu w telewizorach. Fajnie, że są, ale pierwsza czynność po uruchomieniu nowego telewizora to wyłączenie tego całego badziewia :lol:
Korzystam z Hbbtv tam, gdzie ono działa i jestem zadowolony. Uważam to za fajny dodatek, choć patrząc po domownikach, to zaczyna być traktowane na równi z klasycznymi programami.
Myślę, że ta niechęć wynika w dużej mierze z niedziałającego lub ledwo co działającego "badziewia" na poszczególnym sprzęcie 😉

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

HbbTV jako dodatek jest dobre, szczególnie teraz. Osobiście nie odczuwam potrzeby korzystania z tego... ale ja mam tylko LTE z limitami i szkoda mi danych na to ;)

tomekthelegend
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2020, o 17:16
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: tomekthelegend »

Krosnoludek pisze: 5 lutego 2022, o 21:21 Czy u Was tak samo jest?
Np. TVP 1, wciskam niebieski i chcę cofnąć trochę do tyłu, to się nie da, trzeba dać obejrzyj od początku, następnie wybrać na żywo i wówczas dopiero mogę strzałką w lewo cofnąć do tyłu, a potem do przodu strzałką w prawo.
Zaraz jak wejdę z kanału na żywo niebieskim, nie da się cofnąć do tyłu.
Też czasami nadal pojawia się blokada cofania z licznikiem
Żółty przycisk nie działa jak ktoś wyżej pisał.

Testy przeprowadziłem na stronie TVP GO i wszystkie poprawnie się odtwarzają.

Telewizor Philips 43PUS8506/12 rocznik 2021/2022 z HbbTV 2.0.2 z aktualną wersją oprogramowania: 001.001.233.026 z grudnia 2021

Jeśli ktoś z TVP to czyta, niech interweniuje u Philipsa, że w bieżącym oprogramowaniu jest popsuta obsługa HbbTV na kanałach TVP w MUX-5-3 w DVB-T2 HEVC, w ogóle na żadnym kanale w tym muxie nie pojawia się kompletnie nic z HbbTV, jak by było wyłączone HbbTV. Także na kanałach wirtualnych TVP Kultura 2, Historia 2, ABC 2 nie pojawia się teaser z wyborem kanałów na żywo po wciśnięciu zielonego chyba przycisku.
Na oprogramowaniu z sierpnia 2021 wszystko działało prawidłowo, sprawdzone to zostało także w sklepie na innym Philipsie i zostało potwierdzone te same objawy co u mnie w domu.
Dzień dobry
Na tv Philips 50pus6754/12 (model z 2020r.) działa to tak, że gdy wybieram niebieski przycisk i chcę oglądać od początku muszę odczekać ok. 230s(reklamy). Następnie można sobie oglądać, przewijać, cofać. Przy wyborze innej audycji z catch up tv również na początku trzeba odczekać pare chwil. Sprawdzane na kanale Tvp dokument.
Sama usługa działa bardzo sprawnie.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: HbbTV w NTC

Post autor: adiq »

MarioPL pisze: 6 lutego 2022, o 16:49 Korzystam z Hbbtv tam, gdzie ono działa i jestem zadowolony. Uważam to za fajny dodatek, choć patrząc po domownikach, to zaczyna być traktowane na równi z klasycznymi programami.
Myślę, że ta niechęć wynika w dużej mierze z niedziałającego lub ledwo co działającego "badziewia" na poszczególnym sprzęcie 😉
W moim przypadku niechęć wynika z tego, że HbbTV jest traktowane jako kolejna platforma reklamowa. Skacząc po kanałach z włączoną telewizją hybrydową czuję się jak podczas przeglądania Internetu 20 lat temu, (po wczytaniu strony szukanie X żeby zamknąć te wszystkie wyskakujące okienka ;) ) Nawet w TVP, gdzie gdzie podpięto VOD - w pierwszej kolejności wali reklamą i dopiero z niej można przeklikać się do głównego menu.

Zresztą zamiast korzystania z telewizji hybrydowej lepiej używać dedykowanych aplikacji, które działają nieskończenie lepiej i oferują więcej.

HbbTV byłoby świetnym rozwiązaniem gdyby zostało wdrożone jako substytut telegazety albo nakładka do wydarzeń na żywo (np. wspomniane przeze mnie wcześniej statystyki podczas meczów, a może ktoś by pomyślał nad jakimiś szerszymi opisami do filmów, kiedyś chyba zdarzały się programy z ankietami w telewizji hybrydowej, itd.). Ale zrobiona na kolanie bez żadnego konkretnego pomysłu kolejna platforma reklamowa z upośledzoną wersją VOD do mnie nie przemawia.

Zresztą nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jedyny konkretny cel przyświecający wymuszaniu obsługi telewizji hybrydowej dla każdego nowego odbiornika (na dodatek obowiązkowo domyślnie włączonej) to telemetria. Bo wysiłek wkładany w rozwój prezentowanych tam treści przez nadawców jest minimalny/zerowy.

miko
Posty: 2
Rejestracja: 5 lutego 2022, o 19:33
Miejscowość: Kęty

Re: HbbTV w NTC

Post autor: miko »

U mnie na TV Samsung (model z 2018 roku) nie pojawia się możliwość odtworzenia programu od początku. Jest tylko dostęp do dotychczasowej aplikacji pod czerwonym przyciskiem. W czym może być problem?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Też prawda, pełno tam reklam i nie oferują treści innej niż w aplikacjach Smart. Może bym używał HbbTV ale gdybym mógł na określonych kanałach to wyłączyć.
Chciałbym aby na HbbTV działał pilot "magic", naprawdę ciężko się klika zanim do czegoś dojdę.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Puma pisze: 6 lutego 2022, o 21:51 Chciałbym aby na HbbTV działał pilot "magic", naprawdę ciężko się klika zanim do czegoś dojdę.
Jak masz telefon z Androidem to na Tv LG jest aplikacją LG TV Plus z łatwym dostępem do wszystkich funkcji, łącznie z wyszukiwaniem głosowym, kolorowymi klawiszami.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Aplikacja LG ThinQ steruje nie tylko telewizorem, ale też wszystkimi urządzeniami LG połączonymi do sieci, także zdalnie. U mnie steruje telewizorem i lodówką.
Ja mam na iOS, ale jest też na Androida, wcześniej miałem taki telefon i też korzystałem.
Też są wszystkie funkcje jak na pilocie magic, jest wyszukiwanie głosowe a kursorem steruje się za pomocą ekranu na telefonie, coś jakby touchpad w laptopie.
Przy okazji jak masz więcej urządzeń LG podłączonych do sieci i sobie to wszystko skonfigurujesz, to będziesz je widział i będziesz mógł nimi sterować telewizorem w "Panelu Domowym"

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

Puma pisze: 6 lutego 2022, o 21:51 Też prawda, pełno tam reklam i nie oferują treści innej niż w aplikacjach Smart. Może bym używał HbbTV ale gdybym mógł na określonych kanałach to wyłączyć.
Chciałbym aby na HbbTV działał pilot "magic", naprawdę ciężko się klika zanim do czegoś dojdę.
W moim przypadku, to "pełno", to jedna reklama przed fimem... Może dlatego, że oglądam Hbbtv tylko na TVP 😉 Z miła chęcią bym oglądał na pozostałych kanałach, ale tam nie ma co oglądać... Podobnie jak na "klasykach". Trochę przesadzacie z tą telemetrią, danymi, zasłoniętym w 1/4 telewizorze, reklamami... Na więcej zgadzacie się dla 5 zł upustu u swojego operatora 😉
Trochę to dziwnie wygląda, bo walczycie (tak wiem, uogólniam) o przysłowiowe gniazdko w dekoderze i dobrze działające oprogramowanie w TV,a z drugiej strony...

"LG ThinQ" działa całkiem przyjemnie 👍

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

Gdyby Hbb TV wyglądało wszędzie tak jak w TVP, czyli szeroka biblioteka VOD nadawcy, możliwość oglądania kanałów TV, przewijania itp. to myślę, że ta usługa zrobiłaby wielką karierę. Zobaczymy, czy nadawcy się do tego przekonają po wprowadzeniu Hbb TV.

krucjatus
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2020, o 15:33
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: krucjatus »

Puma pisze: 6 lutego 2022, o 21:51 Też prawda, pełno tam reklam i nie oferują treści innej niż w aplikacjach Smart. Może bym używał HbbTV ale gdybym mógł na określonych kanałach to wyłączyć.
Chciałbym aby na HbbTV działał pilot "magic", naprawdę ciężko się klika zanim do czegoś dojdę.
Nie zadziała magic, bo zrezygnowano z systemowej klawiatury za rzecz własnej. LG nie ma żadnego API do magica w Hbb, nie ma czegoś takiego też w samym standardzie Hbb, więc niestety działać nie będzie. Może kiedyś w ustawieniach użytkownika dadzą wybór klawiatury. Tylko jest jeden mały problem - LG samo zrezygnowało z magica... Weź teraz przekonaj nadawcę...

addy
Posty: 6
Rejestracja: 4 marca 2021, o 22:07
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: A8
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: HbbTV w NTC

Post autor: addy »

niestety ale to prawda, ale nadawca próbował ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej z odbiornikami HbbTV mogą cofnąć emitowane programy do tygodnia. Muszą jednak obejrzeć reklamy, bo TVP wdrożyła 240-sekundową blokadę ich przewijania.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... rowa-hbbtv

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3515
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Kto tworzy aplikację HbbTV dla TVP, też Paweł Tutka ?

Zablokowany