Testy Poznań

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

No niestety - całkowity brak jakiegokolwiek sygnału i na k.23 i k.39.Tak źle nie było nawet na początku. Z jaka mocą idą te kanały.Poziom - 0;  Jakość - 0

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

Po 6 listopada będzie super

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

Dzisiaj 8 my listopada a sygnału jak nie było tak nie ma. Czemu?Dodatkowo analogowe kanały ze Śremu tez idą słabiej (k.27, 50, 52).

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

I już wszystko jest OK. Bardzo dobry sygnał.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

Od dzisiaj, tj. 9 listopada, po skomplikowanym technicznie i kosztownym procesie inwestycyjnym, EmiTel uruchomił emisję w k.39 (MPEG-4 AVC) z głównego systemu antenowego z pelną docelową mocą ERP 50kW. EmiTel dołączył również emisję POT k.23 (MPEG-2) do głównego systemu antenowego zapewniając tym samym osiągnięcie docelowej mocy ERP 50kW.

Daras

Testy Poznań

Post autor: Daras »

Witam, Bohdan z Lubonia pisał o problemach związanych z odbiorem wizji cyfrowego sygnału TVP1, TVP2, TVP Sport, Kultura, Historia. Mieszkam niedaleko Komornik i mam ten sam problem; komunikat na odbiorniku Philips to: "nie wspomagany format wizji"; czy to normalne? Czy można cos z tym zrobić?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Testy Poznań

Post autor: JarekM »

Obawiam się, że to oznacza, że odbiornik nie obsługuje kompresji MPEG-4 (H.264, AVC). Jeśli tak, to jedyne co można z nim zrobić o podstawkę pod kwiatek, niestety.

Daras

Testy Poznań

Post autor: Daras »

JarekM; w takim razie dlaczego odbieram cyfrowy TVN, TV4 i Polsat?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Testy Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Darek nie odbierasz paczki tvp ,ponieważ Emitel emituje ją w mpeg4 avc .Niestety twój telewizor jak zresztą prawie wszystkie na polskim rynku nie będzie tego poprawnie odbierał.  A wszystko za sprawą mądrych głów ,które uznały że w Polsce jest tyle kanałów telewizyjnych  ,które chciały być nadawane z ziemi  że trzeba zastosować nową kompresję mpeg4. (by zmieścić 7 programów zamiast 4 na jednym kanale)  Wszystko było by ok ,gdy bybyły jakieś plany wprowadzenia HD z ziemi (wtedy mpeg4 jest konieczny). Ale nikt przecież nie jest tym zainteresowany poniewaz prywatni nadawcy rozwijają swoje satelitarne projekty. Natomiast TVP błądzi ciągle w chmurach.   Tak więc po jaką cholerę nam mpeg4?A miało być po prostu DVB-T.  tanio szybko i bezboleśnie.

BG

Testy Poznań

Post autor: BG »

Dlaczego moc docelowa jest 50kW skoro te kanały są uzgodnione na GE06 z mocą 100kW? Czego  dotyczy stwierdzenie "docelowe" - testów czy w przyszłości regularnej emisji?

Previously wrote:[quote]Od dzisiaj, tj. 9 listopada, po skomplikowanym technicznie i kosztownym procesie inwestycyjnym, EmiTel uruchomił emisję w k.39 (MPEG-4 AVC) z głównego systemu antenowego z pelną docelową mocą ERP 50kW. EmiTel dołączył również emisję POT k.23 (MPEG-2) do głównego systemu antenowego zapewniając tym samym osiągnięcie docelowej mocy ERP 50kW.[/quote]

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Testy Poznań

Post autor: JarekM »

[quote]Dlaczego moc docelowa jest 50kW skoro te kanały są uzgodnione na GE06 z mocą 100kW? Czego dotyczy stwierdzenie "docelowe" - testów czy w przyszłości regularnej emisji?[/quote]
Testów !!! Przecież w tym wątku rozmawiamy o testach w Poznaniu.

mlinux

Testy Poznań

Post autor: mlinux »

Całkowity początek !! Ja może bardzo głupio zapytam ! Mieszkam w Poznaniu mam antenę nakierowaną na Śrem, i chętnie potestowałbym DVB-T. Mam monitor komputerowy 22" i potrzebuje tuner z MPEG-2 i MPEG-4. Więc zadam pytanie wproist jaki w miarę niedrogi tuner kupić ? Najlepiej żeby działał bez komputera!! Nie mam z DVB-T żadnego doświadczenia !!

pitkos

Testy Poznań

Post autor: pitkos »

Na tunerze DR-3018Tz anteną siatkową ze wzmacniaczem ponad 100 km w okolicach miejscowości Malczyce (dolnośląske) na kanale 39 miałem sygnał ok 60%, dźwięk poprawny niestety bez obrazu bo mam MPEG-2. Natomiast na 23 nic nie odbieram.

danielk1981

Testy Poznań

Post autor: danielk1981 »

Udało mi sie odebrac oba multipleksy w centrum Zielonej Góry; sygnał ok 80%.

Zablokowany