Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ploomba »

No patrz. Tego nie widziałem, bo nie wyskakiwał w "najlepszych" proponowanych przez shopee :D sprzedawca na shopee inny, ale też z Polski. Ciekawe ile tego syfu tam jeszcze mają.

irdeto
Posty: 300
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: irdeto »

No już własnie znalazłem na stronie - swiatkabli i tam jest jeszcze drożej i jest też tuner co do euro się wsadza.

Skynet
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2022, o 17:02
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Mecool KT1 DVB-T2

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Skynet »

Yop pisze: 2 kwietnia 2022, o 18:48
Skynet pisze:Dzień dobry.

Ech też kupiłem Mecool KT1 DVB-T2 ale nie znalazłem nic lepszego co by łączyło w sobie czystego androida bez autorskich nakładek oraz tuner dvb-t2 z pilotem po bluetooth. Generalnie to nawet spoko jest to urządzenie pod wzgledem samego androida chociaż i tu przydałoby się troszkę popracować nad poprawieniem kilku rzeczy natomiast oprogramowanie tunera dvb-t2 to chyba największa porażka tego urządzenia. Niestety ale chyba nie ma co liczyć na jakiekolwiek aktualizacje ze strony producenta bo to typowy chińczyk z cyklu wyprodukować sprzedać i zapomnieć.

Chciałem zapytać użytkowników tego urządzenia czy u was w aplikacji Live TV EPG posiada dodatkowe informacje o nadawanym programie? Pytam dlatego że moje urządzenie poza tytułem programu nic więcej nie pokazuje nie wiem jaka może być tego przyczyna czy to wadliwe urządzenie czy może źle mam coś ustawione ( chociaż w tej przerobionej aplikacji live channel nie za bardzo jest co ustawiać ) a może poprostu we Wrocławiu nie jest nadawane jeszcze EPG w co nie bardzo chce mi się wierzyć.

A i jeszcze jedno pytanie chciałem sprawdzić a i może nawet używać oryginalną aplikację Live Channel bo ona pewnie od czasu do czasu otrzyma jakieś aktualizacje i tu pojawił się problem otóż sama aplikacja pobiera się ze sklepu Google Play instaluje się bez problemu. Po uruchomieniu aplikacji przechodzę do wyboru źródła kanałów czyli digital tv zaczyna się wyszukiwanie kanałów po skanowaniu kanałów następuje dodawanie wyszukanych kanałów i w tym momencie wyświetlany jest komunikat z systemu "nie dodano kanałów". Wygląda na to jakby była jakaś blokada systemowa na obsługę dvb-t2 przez inne aplikacje niż ta systemowa chociaż i tak nie ma innych aplikacji które można by było zainstalować i mniec porządna obsługę tunera i epg. A zapewne producent nigdy nie dokona żadnej aktualizacji tej aplikacji ani całego urządzenia.

https://drive.google.com/file/d/195DA37 ... p=drivesdk
Dopiero dziś mogłem ci sprawdzić jak wygląda na moim mecool kt1 Epg
I tak samo jak u Ciebie
Mało informacji a w nie których ich brak .
Też próbowałem Live Chanel ale też nic .

Jakbyś miał jakieś informacje by to działało live Chanel daj znaka Obrazek
Dziękuję za sprawdzenie. No tak jak myślałem to nie usterka tylko chińszczyzna hehe. A miałbym jeszcze prośbę o sprawdzenie działania HDMI-CEC chodzi mi o sterowanie box-em Mecool pilotem od telewizora. Dokładnie chodzi o zachowanie się urządzenia w momencie wyłączenia telewizora pilotem od telewizora ( pilota od Mecool wtedy nie używamy ). Proszę o potestowanie przez powiedzmy jeden dzień albo włączanie i wyłączanie powiedzmy z 10 do 20-tu razy i czekanie chwilke przed kolejna próba chociaż u mnie problem z usypianiem w konfiguracji HDMI-CEC pojawią się dość szybko. U mnie wygląda to następująco włączam wszystkie opcje HDMI-CEC w Mecool oraz włączam w telewizorze Samsung Anynet+ (HDMI-CEC) a także włączam opcje wyłącz automatycznie. W tym momencie mam możliwość sterowania box-em Mecool pilotem od telewizora. Samo sterowanie działa bez żadnego problemu mogę obsługiwać cały interfejs Mecool oraz mam obsługę telewizora wszystko jednym pilotem. Problem pojawią się w momencie wyłączenia pilotem telewizora. Wyłączam telewizor box w tym momencie też się usypia i za chwilę samoczynnie się wybudza włączając przy tym telewizor i wtedy to już wchodzi w pętle znowu wyłączam telewizor i historia się powtarza. Jak zrestartuje box-a to przez kilka włączeń i wyłączeń jest wszystko ok czyli wyłączam telewizor i box się usypia nie włączając telewizora ale za którymś kolejnym razem zaczyna się samoistne wybudzanie. Myślę że to wina jakiegoś błędu w oprogramowaniu box-a i pewnie producent mógłby to naprawić aktualizacją systemu ale wątpię aby to się stało. Dodam że próbowałem podłączać box-a do różnych gniazd hdmi w telewizorze oraz zmieniałem same kable hdmi i nie ma to żadnego znaczenia problem czaly czas się pojawiał.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ploomba »

@skynet,
A nie masz przypadkiem podpiętej jakiejś myszki albo klawiatury z touchpadem do boxa?
U mnie w Mi-boxie tak było, że wyłączałem boxa pilotem, a po czasie box samoczynnie się włączał. Po czasie dopiero zajarzyłem, że chodząc po pokoju, powstawaly drgania, które przenosiły się na myszkę leżącą na półce koło tv. Drgnięcie myszka wybudzalo boxa.

showmen
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2012, o 23:36
Miejscowość: Barlinek
Odbiornik: Samsung UE49KS9000L, Samsung UE43KS7590U
Instalacja antenowa: Antena zbiorcza AZART z 1992 roku
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo - SZCZECIN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: showmen »

Zwracam się z prośbą o pomoc wyborze dekodera DVB-T2, który poradzi sobie najlepiej przy SŁABYM SYGNALE.

Zastanawiam się nad :

- Ferguson Ariva T75
- Wiwa H.265 MAXX
- Dekotv.

A może inny, cena nie gra dla mnie roli. Internetu nie będę podłączał, ani nie będę nagrywać.
Ostatnio zmieniony 6 kwietnia 2022, o 11:19 przez showmen, łącznie zmieniany 1 raz.

Skynet
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2022, o 17:02
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Mecool KT1 DVB-T2

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Skynet »

ploomba pisze: 6 kwietnia 2022, o 08:53 @skynet,
A nie masz przypadkiem podpiętej jakiejś myszki albo klawiatury z touchpadem do boxa?
U mnie w Mi-boxie tak było, że wyłączałem boxa pilotem, a po czasie box samoczynnie się włączał. Po czasie dopiero zajarzyłem, że chodząc po pokoju, powstawaly drgania, które przenosiły się na myszkę leżącą na półce koło tv. Drgnięcie myszka wybudzalo boxa.
Nie mam nic dodatkowego podłączonego ani do box-a ani do telewizora.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Dekotv ma takie samo OSD jak wielu innych producentów. Ciekawe :)
Jedynie co to ma fajny pilot taki solidny. Bo inne tunery te piloty to takie zapałki miękkie sa.
Cena przesadzona o jakieś 50 pln. Na stronie info, że nr 1 w rankingu. Ciekawe kto te rankingi prowadzi bo ja pierwszy raz widzę ta stronę i ten dekoder.
Ostatnio zmieniony 6 kwietnia 2022, o 12:08 przez Dobrycel, łącznie zmieniany 1 raz.

mw95
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 2021, o 11:16
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: MyGica T230A, Ariva T75
Instalacja antenowa: BX-1000-OLYMPIA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mw95 »

Ariva T75 ma problemy z dźwiękiem na Wydarzenia24 i według mnie dziwny interfejs

showmen
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2012, o 23:36
Miejscowość: Barlinek
Odbiornik: Samsung UE49KS9000L, Samsung UE43KS7590U
Instalacja antenowa: Antena zbiorcza AZART z 1992 roku
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo - SZCZECIN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: showmen »

Czy ktoś jest w stanie mi napisać, który dekoder poradzi sobie najlepiej przy SŁABYM SYGNALE. Nic innego dla mnie nie jest ważne np. pilot, wejścia RJ-45 czy USB.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Podobno dekodery Signal. Ja bym na Twoim miejscu na balkon swoją antene dał :) Jakaś kierunkowa :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

90% tunerów ma podobną czułość głowicy.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ploomba »

irdeto pisze: 5 kwietnia 2022, o 20:40
ploomba pisze: 5 kwietnia 2022, o 20:23 Faktycznie.
Na stronie głównej promocji tunerów Dvb-t2, felerny tuner widnieje jako nr 1, ale tuner jako tako został usunięty (ogłoszenie skasowali)
Ale cza przejrzeć ich większość ofert, bo jeszcze droższy mają , 8 szt.
Póki co nikt nie kupił i oby się nikt nie nabrał niezorientowany w temacie.. :oops:
https://shopee.pl/Tuner-DEKODER-telewiz ... 13e73f73cf
Śmiem twierdzić, że shopee świadomie przyczynia się do oszustwa, tj wciskania ludziom starych dekoderów bez Hevc. Usunęli z listy ten, który im "wypomniałem" .
Dziś na pierwsze miejsce w ich rankingu najlepszych tunerów wskoczył ten, który znalazłeś. Oczywiście bez Hevc.
https://shopee.pl/product/544529498/124 ... 49244874.9

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Puma »

Mój Brat wreszcie się zdecydował kupić dekoder. Wybrał sobie manta ale wyperswadowałem jemu i kupił Wiwa H.265 MAXX. Wszystko odbiera co ma odebrać.
Teraz możemy spokojnie czekać na drugi etap :)

r2d2
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2011, o 08:02
Odbiornik: lg lv570s
Nadajnik - obiekt nadawczy: święty krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: r2d2 »

Witam ,czy któryś z tunerów dostępnych obecnie na rynku posiada analogowe wyjscie audio w postaci jacka jak kiedyś wiwa hd90 bądż też chinchy?

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »


irdeto
Posty: 300
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: irdeto »

showmen pisze: 6 kwietnia 2022, o 11:25 Czy ktoś jest w stanie mi napisać, który dekoder poradzi sobie najlepiej przy SŁABYM SYGNALE. Nic innego dla mnie nie jest ważne np. pilot, wejścia RJ-45 czy USB.
Zajrzy sobie do ostatniego postu.:

viewtopic.php?t=8358

Tam gościu porównuje kilkanaście dekoderów właśnie pod względem czułości głowicy,
to nie są recenzje jak to robi smarttest.

A Signal BOX ma wypromowane na swojej stronie właśnie że jest w nim baaaardzo czuła głowica.
I to mnie skusiło do kupna dla kogoś, a wcześniej na tej samej instalacji był podpięty Opticum NytroBox Ns
i zauważyłem że lepiej sobie radził . Nie interesowały mnie paski sygnału a szarpanie na obrazie.
No chyba że to jakiś zbieg okoliczności...

Widać że korzystasz z AZART-u .
Właśnie tam też jest to samo , a MUX-a 3 własciwie nikt nie potrafi dobrze oglądać,
a z kolei Mux8 to zazwyczaj wieczorami znika w ogóle sygnał.
Instalacja jest chyba nawet starsza.
Wiem na 100% że w ziemi są jeszcze te kable co maja środkową żyłę 0,5 mm , i to leci miedzy blokami.
Może nie koniecznie to jest powodem, bo MUX 1 i 2 idzie na 100%
Tylko że SFN Katowice i Częstochowa może to psuje :( A antyny sa i tu i tam obrócone.
Ciężko sie z gościem dogadać, kiedys wlazłem mu do tej piwnicy to mnie przegonił.
Żałosne po prostu żw w takich czasach nie da się oglądać.
Wiem że jest prawo budowlane , które mówi o dostępie do TV.
Szkoda mi tych starszych ludzi, bo oni nie podpisują umów z operatorami,inni szukają właśnie tak ratunku.

Do dnia dzisiejszego nie włączył testowego Mux 5 , może i dobrze jakby dorzucili na niego ten TVP 1 i 2 , info,
pewnie wtedy by ludzie już tak nie narzekali.
W ogóle jeszcze nic nie zmienił w kierunku zmiany standardu, a do 23 maja już nie wiele czasu..

r2d2
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2011, o 08:02
Odbiornik: lg lv570s
Nadajnik - obiekt nadawczy: święty krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: r2d2 »

Ok ,znalazłem jeszcze 2 tunerki z wyjsciem jack : SmartGPS SAT-2 i trochę droższy Blow 4815FHD . Po prostu potrzebuję podpiąć tuner do monitora który ma złącze DVI , jak już mówiłem kiedyś mialem Wiwe hd 90 od której dzwiek podpinałem kabelkiem jack-jack chyba że można podciągnąć z eurozłącza?

kur.chuck
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2012, o 18:51
Miejscowość: Lubleskie
Odbiornik: Wiwa hd-90 new, monitor, Lcd z mpeg-4
Instalacja antenowa: antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kur.chuck »

Można z eurozłącza wyprowadzić audio adapterem. Googlaj "adapter scart rca". Zwróć wtedy tylko uwagę czy port hdmi nie jest za blisko złącza scart (euro) bo adaptery są dość szerokie i jeśli hdmi jest z lewej strony scart to nie uda się włożyć wtyczki hdmi.
W testach mało zwraca się uwagę na rozmieszczenie złącz właśnie w nietypowych sytuacjach i po zakupie wychodzi problem z wtyczkami. Trzeba dokładnie oglądać panel z gniazdami by nie być rozczarowanym. Opcja z dedykowanym gniazdem audio jest najlepsza jeśli nie ma się wymagań co do pozostałych aspektów dekodera.
I rzeczywiście tanich modeli z wyjściem av jest niewiele.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

r2d2 Ja mam kabel euro z czinczami czy jak to sie nazywa. Działą to u mnie na Skymasterze, fergusonach itp. Dodatkowo takie przejście na jack za 2 zeta plus rozdzielacz na dwa jacki. Łącznie 20 do 22 pln mnie to wszystko kosztowało (sam kabel). Ale działa i audio z euro puszczone :)

kur.chuck
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2012, o 18:51
Miejscowość: Lubleskie
Odbiornik: Wiwa hd-90 new, monitor, Lcd z mpeg-4
Instalacja antenowa: antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kur.chuck »

Gdy dekoder czy nawet telewizor nie ma ani scart (euro) ani wyjść audio cinch (RCA) lub av minijack nawet słuchawkowego a jednak potrzebujemy wyjścia analogowego audio to można wykorzystać adapter do gniazda HDMI lub wyjścia cyfrowego optycznego/coaxial. Takie adaptery konwertery DAC kosztują od 40zł, porządny około 130zł.

Zablokowany