problem z odbiorem TVP2, TVP1, TVP info

elkajan
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 2022, o 16:23
Miejscowość: szczecin
Instalacja antenowa: antena na dachu

problem z odbiorem TVP2, TVP1, TVP info

Post autor: elkajan »

Zepsuł mi się zasilacz antenowy (pokruszył się) i odłączyła się antena na dachu, o czym dowiedziałam się po 3 dniach. Wymieniłam zasilacz antenowy i miałam trochę programów, oczywiście bez TVP 1, TVP2, TVP info. Po naprawie anteny na dachu zrobiłam ponowne wyszukiwanie programów i w jednym telewizorze (tym starszym, który będzie potrzebował dekodera) miałam wszystkie programy jak dotychczas (łącznie z TVP1 i TVP2), a w drugim telewizorze (który nie będzie potrzebował dekodera, bo wcześniej pokazała się odpowiednia plansza TV sprawdzam) zainstalowały się różne programy (w dużej ilości), ale już bez tych podstawowych TVP1, TVP2, TVP info, TVP Szczecin... Nie rozumiem, bo wcześniej przecież były. Nawet jak antena już fruwała po dachu, to "jedynka" i "dwójka" pokazywały się czasami, ale oczywiście niewyraźnie. Może mi to ktoś wytłumaczyć?
elkajan

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: problem z odbiorem TVP2, TVP1, TVP info

Post autor: Dobrycel »

Generalnie nie stusuje sie wzmacniaczy. Lepsze efekty są na pasywnych antenach.

elkajan
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 2022, o 16:23
Miejscowość: szczecin
Instalacja antenowa: antena na dachu

Re: problem z odbiorem TVP2, TVP1, TVP info

Post autor: elkajan »

Mam już TVP1, 2, info itd. Zrobiłam ręczne wyszukiwanie programów i namieszałam trochę, bo wszystko znikło. Zrobiłam więc automatyczne wyszukiwanie i zaprogramowały się te same programy co wcześniej + te brakujące, łącznie z TV sprawdzam. Dziwne to wszystko...

Zablokowany