TELMOR TTbox

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

TELMOR TTbox

Post autor: ANDPOL50 »

Ktoś ma, używa? Kolejny "chińczyk" z pilotem memo.
Wady:
- za długo się uruchamia
- przy przełączaniu kanałów stopklatka a lepsze byłoby czarne tło
- niska jasność zegara na czuwaniu
- po wyłączeniu zegara na czuwaniu jest napis "off" (bez sensu)
- przy programowaniu ręcznym potrafi zgubić numerację LCN
Zalety:
- baterie do pilota są w pudełku :mrgreen:
- kabel HDMI w komplecie
https://www.telmor.pl/Produkty/Odbiorni ... HEVC-1080p

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TELMOR TTbox

Post autor: Krosnoludek »

Chciałbym by był to Made in Poland, ale tak nie jest nie stety.

To jest chyba to samo co Opticum AX Lion NS tylko z jednym USB?
Posiada funkcję aktualizacji listy kanałów jak Lion NS ?

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: TELMOR TTbox

Post autor: ANDPOL50 »

Aktualizacji listy nie posiada. Menu prawie takie same jak w Lion NS. Czas włączenia ok. 20 sek.
Może jest dla niego przyszłość skoro Telmor zajął się sprzedażą. Może będzie jakieś wsparcie i serwis :?:

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Dzisiaj go instalowałem starszej Pani, wersja z najnowszym softem datowanym na maj, niestety nie ma dalej automatycznej aktualizacji listy programów. za to poprawiono mankamenty z przełączaniem programów jest ciut lepiej, wcale nie uruchamia się dłużej niż nytroboxy czy liony, porównywalny czas, ze zmianami programów podobnie i jest nieco krótsza stopklatka przy zmianie programów, ale po wejściu w EPG w podglądzie obraz pulsuje. Nie wiem jak czytelność zegara, ale ustawiłem na maksimum, dla mnie widoczny. te baterie w zestawie to mogliby sobie darować taki szmelc, nie ryzykowałbym ich używania. Na plus ten kabel HDMI, może nie z najwyższej półki ale zawsze coś, no i to że kabel zasilający jest miękki i elastyczny co jest rzadkością.
Szata graficzna wypisz wymaluj jak w opticum nytrobox ns i lion :D
Wszystko na jedno kopyto. Pilot śmierdzi toksycznym plastikiem niemiłosiernie, także jak ktoś ma małe dzieci trzeba pilnować aby nie wkładały do buzi i gryzły te toksyny.
W instrukcji nawet nie ma wzmianki jak programować pilot aby uruchomić telewizor i niestety mimo że pisze iż pilot jest programowalny nie można go zakodować, żadna dioda led nie mruga po przytrzymaniu przez kilka sekund, kilka razy próbowałem i nic. Wina nie leży po stronie odbiornika bo wożę ze sobą w razie "W" dekoderek Wiwa 265H i tu się dało sparować piloty.

Jak za 99 złociszy to od biedy może być, dla starszej osoby która nie potrzebuje pierdół i wygibasów, ale tylko to żeby działał i mogła odbierać NTC w sam raz. A z tego co widzę to ludzie nie chcą wydawać na dekoder więcej niż te umowne 100 złotych, bo też tak uważam że więcej to nie jest warte. Dla wymagających zdecydowanie odpada.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 19:56 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 2 razy.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: TELMOR TTbox

Post autor: ANDPOL50 »

Zaletą grafiki w tych i podobnych dekoderach są bardzo duże nazwy programów. Nie wiesz, czy gdzieś jest dostępny ten nowy soft bo u mnie jest za stycznia? Wkurza mnie ta stopklatka przy przełączaniu. Mogliby zrobić czarne tło. Narzekałem, że długo się uruchamia ale i tak szybciej od Liona.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Na stronie producenta nie znalazłem nowego softu, ale muszą coś z tym zrobić aby pilot mógł się sparować z tym oryginalnym. Trzeba pisać na e-maila handlowy@telmor.pl
Może coś to da.

I sprostowanie soft jest z 2022.01.05 czyli ze stycznia, przepraszam za wprowadzenie w błąd źle spojrzałem, teraz dogłębniej się przyjrzałem, ten timer jest w miarę widoczny, nawet dość czytelny.
Stopklatka przy zmianie programów trwa około 2 sekund.
Uruchomienie około 15 sekund.
I co jeszcze na plus ten przycisk M na panelu, zawsze w razie zepsucia pilota można o ile będzie ustawiony w trybie szukania kanałów przeszukać pasmo, niestety nie idzie nic więcej w menu zdziałać z pozycji panela, tylko to w jakim trybie menu pozostawiono.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 19:49 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 1 raz.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: TELMOR TTbox

Post autor: ANDPOL50 »

Kilka już założyłem i nie było żadnych problemów z uczeniem. Pewnie trafił Ci się wadliwy pilot.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 19:51 przez ANDPOL50, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Rozumiem że proces parowania jest taki sam jak w lionie i nytroboxie? Wymieniłem baterie na nowe i sparował pilot z moim TV, jutro muszę podjechać do tej Pani i jej dać nowe baterie, jak widać Wiwa dała radę na starych :D
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 20:01 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 2 razy.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: TELMOR TTbox

Post autor: ANDPOL50 »

Przytrzymujesz set przez kilka sekund aż biały klawisz zaświeci jasno światłem ciągłym, naciskasz klawisz, który chcesz zaprogramować, biały klawisz zaczyna migać jednostajnie, potem naciskasz klawisz w oryginalnym pilocie tv. Jak przyjmie kod zamiga 3 razy szybko, naciskasz set i już. Właśnie zaprogramowałem do tv samsunga. Mam 3 dekodery pod ręką i zero problemów... :?:
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 20:00 przez ANDPOL50, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Ogarnąłem przed chwilą w domu, u mnie działa, baterie były słabe, jutro podmiana sprzętu no chyba ze klientka będzie chciała moją używaną Wiwę ;)

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Kilka osób u których instalowałem tunery skarżyło mi się że w telmorze TTbox i opticumie nytrobox ns na kanale wydarzenia24 nie ma dźwięku. Po naciśnięciu guzika audio wyświetla się tylko jeden pasek z napisem pol, nie można nic więcej z tym zrobić. Widać obydwa tunery jadą na tym samym sofcie. Macie lub wasi klienci też taki problem?
Brak głosu na wydarzeniach24 był też na technisacie terrabox t3 ale tu szło przyciskiem audio przestawić fonię na automatyczną i głos jest.

irdeto
Posty: 300
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: TELMOR TTbox

Post autor: irdeto »

TLW/SZA pisze: 29 maja 2022, o 19:43 na opticumie nytrobox ns na kanale wydarzenia24 nie ma dźwięku.
Na Opticumie Lion jest normalnie

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: TELMOR TTbox

Post autor: zinox »

ustawienia fabryczne i ponownie wyszukaj kanały - dźwięk wróci

hyden
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, o 08:44
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: Wiwa maxx

Re: TELMOR TTbox

Post autor: hyden »

Czy on obsługuje hdmi cec ?

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TELMOR TTbox

Post autor: TLW/SZA »

Byłem dzisiaj u tych osób które miały problemy z dźwiękiem, usunięcie W24 i ponowne przeskanowanie pasma zdało egzamin. Pytanie po co te polsatowskie dziady tak manipulują przy tym kanale? Dla zabawy czy żeby ludzi wkurzyć? Przez nich musiałem ekstra tracić czas i kasę na benzynę, aby w ramach reklamacji korygować odbiór niezależny ode mnie. No ale jak starszym osobom to wytłumaczyć. Polska to jednak dziki kraj, tu najpierw odstawi się fuszerę a później się pomyśli.
Szkoda że nie ma nowego softu do tego TTBoxa, może pomyślą nad tym.

Zablokowany