Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

Szukam dekodera dla osób starszych, którzy nie potrafią przeprogramować dekodera. Założyć raz i zapomnieć. Po przełączeniu w maju ma się sam zaprogramować. Była Fuba, ale już nie ma. Ktoś...coś...? No i nie za miliony.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

Ja również, myślałem o Opticum AX Lion NS, ale piszą że nie działa w nim pomimo funkcji w menu. W nowej Fubie również już brak, pomimo napisu na pudlełku. Do tego by tuner miał duże czytelne przyciski na pilocie tak jak w Wiwie H.265

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

Byłem fanem Fuby w starszej wersji. Miała aktualizację listy, CEC, pilota memo i w miarę czytelne OSD... no ale poprawili :x Udało mi się założyć 4 sztuki starszej wersji i ci klienci są wygrani bo rano się obudzą a nowe kanały już będą.
W sprawie Lion NS pisałem do AX i dostałem taką odpowiedź:
"Opcja dziala na zasadzie skanowania listy w wypadku zmian dokonywanych
przez nadawce sygnalu EMITEL. Moze sie zdazyc tak, ze nadawca cos
zmieni w czestotliwosciach nadawanych muxow, a odbiornik automatycznie
powinien dokonac aktualizacji listy kanalow w przypadku wlaczenia opcji
"Automatyczna aktualizacja listy progrmów" ."
Czyli powinno działać a nie działa. Pewnie nikt tego nie sprawdzał i nie wiedzą co sprzedają :|

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

Po świętach majowych napiszę do Pana Zielińskiego w sprawie tej aktualizacji listy kanałów, że na forum Emitela raportują że nie działa, bo miałem ochotę Lion NS kupić dla starszych osób, by miały zawsze aktualną listę kanałów, bo zame nie są w stanie sobie przeszukać. Wiwa H.265 ma fajnego pilota, ale brak automatycznej aktualizacji listy kanałów. Szkoda że w minimalnych wymaganiach odbiornika nie zapisano automatycznej aktualizacji listy kanałów.

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: babarek »

Sencor aktualizuje kanały

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

1. który model?
2. sprawdzałeś poprawność działania, czy wyczytałeś w instrukcji?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: DanielK »

Problem z automatyczną aktualizacją listy programów jest dość złożony.
W pierwszej wersji Fuba działało to, ale psuło listę programów, na przykład: odbiera 2x te same multipleksy, ale sortuje je wg LCN jednak zgodnie z kolejnością kanału nadawania (a nie pod względem jakości sygnału), w efekcie czego słabsze multipleksy są z przodu na liście programów a silniejsze lądują np. ponad kanałem 800 lub k. 1000. Zamiast silniejszego MUX-3 z właściwego regionu na pozycji 3 mam TVP 3 z regionu sąsiedniego o słabszym sygnale.
Z resztą w telewizorach też się zdarza, że ta aktualizacja nie działa zbyt dobrze, albo wcale.

Dlatego uważam, że ma to swoje zalety ale też i wady, które powinniście wziąć pod uwagę.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Dobrycel »

Krosnoludek czy ten dekoder pod klawiszem 0 ma moze wyłącznik czasowy tak aby startował od 30 minit i skok 30 minut lub 15? Fajnie by było. włączam sobie, naciskam 0 uruchamia sie wyłącznik czasowy i potem nastawiam. W Skymsater tak było.
Ponadtto telegazeta. Dlaczego nie jest na pełen ekran?
Epg tez powinno działać inaczej. Włączam epg i w okienku leci aktualny kanał. Podswietlam ramka nastepny kanał i z prawej strony powinno byc epg dla podświetlonego kanału ale w okienku aktualnie ogladany kanał. Dopiero jakbymn na kanale nacisnal ok to wtedy w okienku pojawial by sie obraz z danego kanału (okienku tj podgladzie)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

DanielK pisze: 1 maja 2022, o 15:40 Problem z automatyczną aktualizacją listy programów jest dość złożony.
W pierwszej wersji Fuba działało to, ale psuło listę programów, na przykład: odbiera 2x te same multipleksy, ale sortuje je wg LCN jednak zgodnie z kolejnością kanału nadawania (a nie pod względem jakości sygnału), w efekcie czego słabsze multipleksy są z przodu na liście programów a silniejsze lądują np. ponad kanałem 800 lub k. 1000. Zamiast silniejszego MUX-3 z właściwego regionu na pozycji 3 mam TVP 3 z regionu sąsiedniego o słabszym sygnale.
Z resztą w telewizorach też się zdarza, że ta aktualizacja nie działa zbyt dobrze, albo wcale.

Dlatego uważam, że ma to swoje zalety ale też i wady, które powinniście wziąć pod uwagę.
W Krośnie nie mamy sygnału z innych nadajników i taki tuner z automatyczną aktualizacją listy kanałów dla starszych osób jest najlepszym rozwiązaniem, bo sam sobie skanuje w nocy w poszukiwaniu zmian. Ciekawy jest ten Sencor z HDMI CEC i auto aktualizacją kanałów.

Dobrycel - nie mam jeszcze żadnego nowego tunera, dopiero stoję przed zakupem.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Dobrycel »

Też nie mam. Też czekam na coś ciekawego, ale raczej sie nie doczekam. Programujemy kanały i zostawiamy. Raczej szybko sie nic nie zmieni, Jesli chodzi o starsze osoby to dekoder Deko TV ma dużego fajnego pilota.
Szkoda, ze deko TV nie ma obsługi 4K.

Są jakieś szanse, że pojawi się coś ciekawego jeszcze na rynku? U mnie w tym miesiącu przełączenie ...
Do do dekodera Opticum NS jak masz mozliwość zgłoszenia tego co napisałem, to zgłoś to proszę.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: macro »

Niby terrabox-t3 od Techsat ma taką liste ( ACU ) ale jak to działa niewiem, przesyłam link do testów : https://satkurier.pl/news/211821/techni ... rnika.html

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

Toż to następny klon Liona NS. W Lionie ACU nie działa.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

Prawdopodobnie to jest ten model tunera Sencor z automatyczną aktualizacją listy kanałów i działającym HDMI CEC (w komentarzach na Allegro piszą że działa przełączanie kanałów pilotem od telewizora). Pilota ma w komplecie też uczącego się. Ciekawe czy ma pasek postępu na bannerze info?
https://www.sencor.pl/odbiornik-dvb-t/sdb-5005t

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

Panowie, to jaki tuner ma automatyczną aktualizację liste kanałów, bo w przyszły poniedziałek będzie już prawdopodobnie DVB-T2, już miałem telefony o zakup.
Miałem kupić Opticum AX Lion NS, ale jak piszecie że ACU nie działa, pan Zieliński się nie odzywa czy to naprawią wieć go nie kupię.

Jak nic nie będzie z ACU, kupię Wiwę H.265 z dużym pilotem
Jak Skymaster miałby programowalnego pilota i większy kupiłbym go ze względu na świetną i czytelną grafikę.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

Ja sobie już odpuściłem ACU. Może jakieś są (Sencor?) ale nie ma już czasu na testy. Poza tym, nie będę szukał po internetach u dostawców niewiadomego pochodzenia. W hurtowniach, w których kupuję na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dekoderów z ACU. Klientów, którym już założyłem, informuję, że 23 maja stracą odbiór i trzeba będzie dekoder przeprogramować. Dla tych najbardziej nietechnicznych robię już zapisy na listę kolejkową... Trudno, klient zapłaci 2 razy. Chińskich dekoderów nie jestem w stanie przeskoczyć...

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: TLW/SZA »

Wychodzi na to, że z tych ogólnie dostępnych na dzień dzisiejszy po sklepach to tylko Terrabox T3 ma ACU.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: Krosnoludek »

Tylko czy faktycznie w nim działa, czy jest tak samo jak w Opticum AX Lion NS ?

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Dekoder z automatyczną aktualizacją kanałów?

Post autor: ANDPOL50 »

Skoro to to samo menu, śmiem twierdzić, że działa jak w Lion-ie, czyli nie działa.

Zablokowany