(Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

daekaz
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, o 09:21
Miejscowość: Łódź/Kępno

(Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: daekaz »

Witam,

Miał ktoś może do czynienia z tym tunerkiem? Jakby nie patrzeć wygląda to na interesującą alternatywę do Skymastera/Optic*m Blue czy też Dekorerów Ariva/Wiwa i ich ok. 6Ɛ klonów, zwłaszcza że oferuje zupełnie inny pilot (prosty ale niestety nie wygląda on na programowalny), inny interfejs i wedle relacji paru śmiałków co kupili na amazonie.pl ten dekoder podobno działa w Polsce bez problemu.

Obrazek

Ogólnie ten dekoder jest skierowany na rynki głównie włoskie/niemieckie. stąd też ta recenzja, na której widać interfejs.

Oprócz prostego wyglądu i interfejsu to też w zestawie dołączają zarówno kabel HDMI jak i SCART.

Z wad można wymienić głównie braki:
  • Brak HbbTV (co jest zrozumiałe)
  • Brak HDMI-Cec (mniej zrozumiałe, lub nie mogłem znaleźć tej opcji w internecie)
  • Brak opcji nagrywania (to znaczy jest ona za dopłatą co jest dziwne ale może wymaga to licencji a dekodery z chin to nie obejmuje)
  • Brak Języka polskiego (jak zadałem im pytanie to odpowiedzieli że pracują nad aktualizacją z językiem polskim)
Chyba przygotowują ten dekoder do sprzedaży w Polsce gdyż na stronie Nokii pojawiła się instrukcja po polsku (niestety, jest ona komiczna, jak ktoś chce przejrzeć to na dole tej strony )


Czy ktoś z was miał do czynienia z tym tunerem? Czas się powoli kończy a nie uśmiecha mi się pozostawiać dziadków na (nie)łaskę Manty i innych.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: Krosnoludek »

Gdzieś czytałem, że ma wejść ten tuner do sprzedaży w Polsce.

Manty dziadkom przez to nie kupuj, jak już co, to zwykła Wiwa H.265 z porządnym dużym pilotem, lub Deko TV z identycznym dużym pilotem jak w Wiwie. Zwróć uwagę

daekaz
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, o 09:21
Miejscowość: Łódź/Kępno

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: daekaz »

Krosnoludek pisze: 17 maja 2022, o 17:00 Manty dziadkom przez to nie kupuj, jak już co, to zwykła Wiwa H.265 z porządnym dużym pilotem, lub Deko TV
To była tylko aluzja (wszak te dekodery są dość podobne z wyglądu, nie wspominając o pilocie) ale z dekoderów jakie na tą chwilę wybrałem to mam na liście tylko Skymastera bo tylko on ma w miarę ładny, prosty i spójny interfejs (szkoda tylko że pilot dość paskudny), i łatwy update (tylko trzeba czekać na naprawienie tego błędu ze skaczącymi rozdzielczościami) i ewentualnie tę Nokię.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: Krosnoludek »

Gdyby pilot do tego Skymaster był taki jak w Wiwie H.265 i DekoTV czyli z dużymi przyciskami i programowalny to nie było by wyboru, bo grafikę ekranową Skymaster ma bezkonkurencyjną. Sam mam w domu Skymaster XS65 Combo i N2/N3. Do tego combo dokupiłem pilot uczący się E-RCU-027, ale starszym osobom przez tego pilota tego tunera nie polecę. Następna sprawa, obecnie Skymaster wyparł się na klientów i brak z nimi kontaktu.

daekaz
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, o 09:21
Miejscowość: Łódź/Kępno

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: daekaz »

Ogólnie tak zamówiłem ten dekoder, niestety cały montaż przebiegł zdalnie więc nie mam zdjęć ale potwierdzam - ten dekoder działa (a dziadkowie mają chyba mocną antenę bo znalazło 80 kanałów, mieszkają w dość śmiesznym miejscu gdzie jest prawnie to wielkopolska ale nadajnikowo są w łódzkiej części i mają blisko też do dolnośląskiego). Widziałem chyba też opcję automatycznej aktualizacji kanałów.

BadBombardier
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, o 17:13
Miejscowość: Machów

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: BadBombardier »

Czy ktoś kto posiada ten dekoder (Nokia 6000FTA) może potwierdzić, że odbiera bez problemu wszystkie multipleksy? Oceny użytkowników z Polski na Amazonie wskazują na jakieś problemy w tej kwestii (nie wskazując konkretnego MUXa).

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: SamsungM23 »

W opinii na Amazonie jasno pisze którego multiplexa nie odbiera ten tuner.

BadBombardier
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, o 17:13
Miejscowość: Machów

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: BadBombardier »

Racja, MUX-8 się kłania (i brak czytania ze zrozumieniem z mojej strony).

Czyli jedyny nadawany w VHF. (Zapowiedziana) zmiana nadawania na UHF powinna pozwolić na odbiór tego multipleksu?

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: SamsungM23 »

Kto niby zapowiedział przejście Mux8 na UHF?
Nic takiego nie słyszałem a trochę śledzę temat.
Ten tuner Nokii jest jakiś mocno ułomny nawet w danych technicznych na stronie angielskiej nie ma podanego pasma odbioru.
Tak to jest gdy firma wykupi znak towarowy i klepie byle jaką masówkę korzystając z czyjejś renomy.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: MaxEvans »

Tylko tu jest informacja. Musimy czekać.

UKE analizuje przeniesienie MUX-8 do pasma MUX-5. „Wstęp do dyskusji”
Rzecznik prasowy UKE zdradza Wirtualnemedia.pl, że to dopiero wstęp do dyskusji w tej sprawie. KRRiT chce, żeby pasmo MUX-8 trafiło na potrzeby cyfryzacji radia.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... ux-uhf-vhf

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: DanielK »

SamsungM23 pisze: 16 sierpnia 2023, o 06:40 Kto niby zapowiedział przejście Mux8 na UHF?
KRRiT:
:arrow: https://www.gov.pl/web/krrit/stanowisko ... 74-230-mhz

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: SamsungM23 »

MaxEvans pisze: 16 sierpnia 2023, o 07:41 Tylko tu jest informacja. Musimy czekać.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... ux-uhf-vhf
To nie jest oficjalne stanowisko tylko artykuł na ("tylko tu") prywatnym portalu a nie oficjalnej stronie.

Jak wyżej podano jest i oficjalne stanowisko ale dwa lata już jest i nic nie idzie do przodu.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: MaxEvans »

Rozumiem.

BadBombardier
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, o 17:13
Miejscowość: Machów

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: BadBombardier »

Od tygodnia mam wspomnianą Nokie, zakupiona z Amazona i:
- odbiera wszystkie kanały, jedynie z MUX-8 trzeba wyszukać ręcznie,
- regulacja głośności i wyciszenia nie działały na fabrycznym sofcie, aktualizacja ze strony producenta naprawia problem,
- aktualizacja dodaje język polski,
- "płatna" aktualizacja dodające funkcje nagrywania jest dostępna na YT pod włoskim filmem,
- poza długim czasem włączania i przeciętnym EPG, dekoder oceniam bardzo pozytywnie.

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: -greg- »

Dołączam się do opinii wyżej. Tuner wart zainteresowania. Oczywiście od razu załadowałem firmware V 2.06.42_20230206.
Do wad moim zdaniem należą:
- dioda zaświeca się po ponad 10s. od kliknięcia przycisku POWER, przez co nie ma się pewności czy przycisk zadziałał,
- bardzo mała czcionka,
- ubogie EPG.
Poza tym tuner działa bardzo sprawnie. Czułość na dobrym poziomie, region Polska wyszukuje od 21 kanału, ale wybierając Włochy wyszuka wszystko od 5 kanału. Przełączanie programów sprawne, tylko przez chwilę słabo zauważalne spowolnienie. TimeShift, nagrywanie i odtwarzanie bezproblemowe. Współpraca z telewizorem (włączanie, wyłączanie) możliwa po zmianie trybu na TV MODE.
Moim zdaniem jest to tuner do większych telewizorów 16:9 pozbawionych obsługi DVB-T2. Do małych kineskopowych 4:3 raczej się nie nadaje ze względu na słabą czytelność menu i OSD.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: (Streamview) Nokia Terrestrial Receiver 6000

Post autor: zyggi »

ciekawostka po zmianie standardu - nie trzeba bylo wyszukiwac kanalow od nowa, po kilku sekundach sygnal zostal zidentyfikowany i dziala - kazdy kanal trzeba bylo powtorzyc...wiwa tego nie potrafi :lol:

Zablokowany