Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: MaxEvans »

Czy to ten ?

https://manta.com.pl/product/43lun58k/

Zrobiłbym tak Ustawienia fabryczne Region Niemcy.

Admiin
Posty: 4
Rejestracja: 2 czerwca 2022, o 10:25
Miejscowość: Leńcze

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Admiin »

Wygląda na to że tak.
Odpowiadam nie pewnie bo to tv rodziców.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: MaxEvans »

Ma dvbt2. Zrobiłbym tak jak napisałem.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Dobrycel »

A ja bym sprawdził, jeszcze z regionem Czechy. Moze nie miec ten modulacji w której obecnie są nadawane kanały.
Ponadtto czy antena jest poprawnie załozona? To że wcześniej wszystko działało nie jest wyznacznikiem. Symetryzatory, oraz poprawne podłączenia w antenie. Karty produktu z Manty to dramat ...

Admiin
Posty: 4
Rejestracja: 2 czerwca 2022, o 10:25
Miejscowość: Leńcze

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Admiin »

Wybór opcji regjonu jest tylko przy ponownym wyszukiwaniu kanałów. Niestety nie ma tam do wyboru regionu Niemiec :shock: .

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: K63 »

To spróbuj Czechy (Republikę Czeską).

wojtek1985
Posty: 2
Rejestracja: 4 czerwca 2022, o 23:39
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: wojtek1985 »

Dziękuję za informację. Trudno Wydarzeń 24 nie pooglądam. Dekoder sobie jednak daruję.

Witam mam ten sam TV Panasonic TX-58EX700E i ten sam problem TV wyszukuje kanał wydarzenia 24 ale po przełączeniu na ten kanał leci sam dźwięk bez obrazu. Wczoraj napisałem do serwisu Panasonic i czekam na odpowiedź jak można sobie z wym problemem poradzić - pytanie czy panu udało się jakoś wybrnąć z problemu

wojtek1985
Posty: 2
Rejestracja: 4 czerwca 2022, o 23:39
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: wojtek1985 »

babarek pisze: 29 maja 2022, o 18:36 Dziękuję za informację. Trudno Wydarzeń 24 nie pooglądam. Dekoder sobie jednak daruję.

Witam mam ten sam TV Panasonic TX-58EX700E i ten sam problem TV wyszukuje kanał wydarzenia 24 ale po przełączeniu na ten kanał leci sam dźwięk bez obrazu. Wczoraj napisałem do serwisu Panasonic i czekam na odpowiedź jak można sobie z wym problemem poradzić - pytanie czy panu udało się jakoś wybrnąć z problemu

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: dvbtowiec »

wojtek1985 pisze: 5 czerwca 2022, o 08:37 Wczoraj napisałem do serwisu Panasonic i czekam na odpowiedź jak można sobie z wym problemem poradzić.
Żaden telewizor który nie wyświetla obrazu na Wydarzenia 24 sobie z tym nie poradzi i problemu nie rozwiążesz na telewizorze.
Nie rozwiąże go także żaden serwis, gdyż aktualnie Wydarzenia 24 nadają format wideo niezgodny z przewidzianymi normami emisji. Jak podkreślał kolega we wcześniejszym poście Polsat ma tutaj dowolność, a Wydarzenia 24 są traktowane jako kanał testowy.

Jedynym rozwiązaniem jest posiadanie odbiornika telewizyjnego lub tunera, który radzi sobie z tą nietypową rozdzielczością dla Wydarzenia 24.
Mój Sony i u rodziców TCL odbierają prawidłowo. Obydwa to modele 4K.

Jeśli producent zaimplementował rozwiązania które radzą sobie z takimi formatami nadawania, to będzie działać. W przeciwnym razie producent Ci napisze że jego telewizory spełniają wymagania zapisane w rozporządzeniu, a za inne nie ponosi odpowiedzialności.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Dobrycel »

A zrób ustawienia fabryczne w telewizorze, ustawienia obrazu daj automatyczne (proporcje) i przeskanuj ponownie. Moze wskoczy?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: dvbtowiec »

Nie wskoczy :)
Ten telewizor (nie jedyny) nie potrafi zdekodować niestandardowego formatu wideo. Nic tu nie pomoże.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Dobrycel »

To jak to jest, że dekodery za 100 pln potrafią a markowy tv nie potrafi?
Ponadtto dlaczego Polsat w takim formacie nadaje?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: dvbtowiec »

Obydwie kwestie na forum już wyjaśnialiśmy.
Dekodery robi chńczyk. Prawie wszystkie mają wspólnego ojca. Chińczyk się dostosował, niektórzy markowi producenci (działający niezależenie) nie.
Polsat nadaje tak bo może. I nic z tym nie zrobimy.
Zapewne coś testują pod swoje dekodery.

webster
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2022, o 19:32
Miejscowość: Małopolska

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: webster »

wojtek1985 pisze: 5 czerwca 2022, o 08:36 Dziękuję za informację. Trudno Wydarzeń 24 nie pooglądam. Dekoder sobie jednak daruję.

Witam mam ten sam TV Panasonic TX-58EX700E i ten sam problem TV wyszukuje kanał wydarzenia 24 ale po przełączeniu na ten kanał leci sam dźwięk bez obrazu. Wczoraj napisałem do serwisu Panasonic i czekam na odpowiedź jak można sobie z wym problemem poradzić - pytanie czy panu udało się jakoś wybrnąć z problemu
Jednak w Panasonicu nie mam obrazu na Wydarzenia24 po ustawieniach fabrycznych, sam dźwięk. Panasonici nie radzą są z tym sygnałem, na infolinii firmowej Pani powiedziała, że aktualizacja oprogramowania nic nie pomoże. Szkoda bo firma robi dobry sprzęt, a tutaj taka wtopa. Dekoder WIWA sobie radzi, inny TV Sony też bez problemu. :|

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: babarek »

babarek pisze: 29 maja 2022, o 18:36 Dziękuję za informację. Trudno Wydarzeń 24 nie pooglądam. Dekoder sobie jednak daruję.
U mnie od kilku dni jest już ok. Skorygowali nadawanie.

Tempak
Posty: 1
Rejestracja: 9 sierpnia 2022, o 22:54
Miejscowość: Katowice

Re: Dlaczego TV nie odbiera wszytkich kanałów DVB-T2/HEVC ?

Post autor: Tempak »

Super wątek, pozwolił mi rozwiązać nietypową przypadłość w Panasonic TX-40ES400E.

Mianowicie odbierał kiedyś Wydarzenia 24 HEVC, ale coś się w którymś momencie pozmieniało, a że nieczęsto oglądam na nim TV, okazało się że z listy kanałów Wydarzenia 24 znikły. Wykonałem standardowe wyszukiwanie kanałów, w trakcie wyszukiwania widać było że znalazł ten program razem z innymi kodowanymi i kilkunastoma radiowymi na CH21, ale gdy skończył na liście tych programów nie było.

Wyszukiwanie ręczne na CH21 też je każdorazowo znajdowało, ale TV twierdził że nie znalazł niczego czego do tej pory nie miał. Wyczyszczenie programów i wyszukiwanie ręczne pisało że odnalazł i zapisał nowe programy, ale z wszystkich pokazywał potem tylko dwa.

Dodam, że źródło sygnału DVBT-2 w opcjach strojenia było dodane. Restart ustawień fabrycznych, upgrade firmware'u, nic nie pomogło. Znajdował programy, ale potem większości z CH21 nie pokazywał na liście dostępnych.

I trafiłem na ten wątek. Okazało się, że po zmianie kraju z "Polska" na "Inny" (Niemiec nie było do wyboru) cudowne ozdrowienie!
Kraj zmieniłem tylko przez reset ustawień fabrycznych, innej metody nie znalazłem. Napierw pyta o język menu, tutaj dajemy Polski, potem pyta o Kraj, tutaj dajemy Inny. Potem wybiera się źródła sygnałów, tutaj ptaszkujemy DVB-T i DVB-T2 i potem leci szukanie programów.
Wszystkie znalezione programy z CH21 wpadły na listę do wyboru, w tym kilkanaście stacji radiowych. Wcześniej jakby je TV ukrywał po wyszukaniu przed użytkownikiem.

Dość dziwny przypadek, nie mniej może komuś się przyda, kto widzi część kanałów, w tym DVB-T2 HEVC, za to nie wszystkie.

Zablokowany