MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: drugi multipleks

Post autor: jarip »

Polsat i TVN teoretycznie spieszyć się nie będą ale takim stacjom jak Puls powinno na czasie zależeć a tu takie "JUŻ" w tytule tego artykułu:
http://pulstv.eu/nowy-kanal-tv-puls-juz-w-2011-roku/

raven-kt

Re: drugi multipleks

Post autor: raven-kt »

pamiętam jak kupowałem tv , zrobiłem to z myślą o dvb-t. jestem ciekaw ile trzeba jeszcze czekać na zakończenie wdrażania tej całej tv cyfrowej ile lat. mam nadzieje ze nasze telewizory do tego czasu jeszcze będą działać :)

Maciej Ostasz

Re: drugi multipleks

Post autor: Maciej Ostasz »

Wiesz może nie będzie tak źle ale pamiętać trzeba że bardzo dużo zależy u nas od biurokracji która jest okropna. Czasami jest tak że mogli byśmy już coś udostępniać wcześniej ale czekamy na sfinalizowanie formalności, które trwają wieki.

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

Witam,
pomimo, iż śledzę w miarę dokładnie informacje o dvb-t w naszym pięknym kraju to nie wiem dlaczego ITI nie wrzuciło jeszcze tvn7 do odbioru naziemnego? Wiem, że był problem z KRRiT i UKE ale oni chyba już wydali stosowne dokumenty, więc o co biega? O kasę? O platformy cyfrowe? Chyba nie, bo tvn7 to nie jest kanał dla którego ludzie płacą dużą kasę za abonament na platformie. Wg mnie wrzucenie tvn7 powinno jeszcze zwiększyć dopływ gotówki do ITI chociażby ze względu na większy zasięg i lepsze ceny za reklamy.
A więc stawiam pytanie: czy ktoś wie dlaczego jeszcze nie ma tvn7 w dvb-t? Albo kiedy kanał ten zostanie uruchomiony w dostępie naziemnej telewizji cyfrowej?

widex

Re: drugi multipleks

Post autor: widex »

geolog, mniejsza ilość kanałów (nawet śmieciowych) jest minusem dla DVB-T. Robią to celowo.

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

no dobra. Przyjmijmy, że chodzi o osłabienie pozycji DVB-T na rynku... ale co im to da? Przecież nie ma odwrotu od cyfryzacji? Nie lepiej już teraz zdobywać widzów? Podnosić wartość marki i kanału? To daje potem przecież wymierne zyski.

Awatar użytkownika
ddd3
Posty: 22
Rejestracja: 10 września 2009, o 17:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: drugi multipleks

Post autor: ddd3 »

Moim zdaniem na 99% to jest działanie celowe, jak z resztą 99 % rzeczy (głód, bieda, wojny, choroby) na tym świecie "dzieje się" celowo.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: drugi multipleks

Post autor: voitek »

@ddd3, A może na 99,9%, co :D?

Biurokracja. I tyle. Muszą mieć wszystkie dokumenty, aby kanał udostępnić naziemnie. Polecam przejrzeć parę postów wcześniej.

Mam nadzieję, że kiedy Polsat pojawi się w 16:9 od grudnia, to udostępniona zostanie ścieżka AC3.

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

Najłatwiej wykręcić się biurokracją - nie wierzę w to. Pamiętacie jak było z TVN Warszawa? Tzw "krótka piłka wujka Mariana" :) Włączenie i załatwienie formalności zajęło kilka dni.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: drugi multipleks

Post autor: rotalplus »

Ja mam nadzieję, że Emitel pobiera kasę od nadawców nawet,jeśli emituja pasy (obraz kontrolny) i to w NORMALNEJ WYSOKOŚCI. Czyli nie ma TVN7, ale nadawca i tak płaci tak jakby tam był(skoro jest przyznane miejsce, kanał nadaje normalnie ale nie ma go w DVBT i nie ma przeszkód prawnych)
Jeśli tak nie jest to trzeb coś z tym zrobić, może to by przemóiwłoby im do rozsądku

A po drugie to nie rozumiem dlaczego nie moga nadawać jako TEST(na to chyba pozwolenie wystarczy - TVN WARSZAWA chyba nie ma koncesji naziemnej a nadaje).KOMPROMITACJA !!!

manta05

Re: drugi multipleks

Post autor: manta05 »

Wiadomość z innego forum napisana dzisiaj 01:40
Cytat:
napisał(a) greggy11,
Tomku kiedy ruszy tvn 7 w dvb-t?

4 godziny po wydaniu przez KRRiT nowej koncesji dla TVN7 zawierającej DVB-T.
__________________
--
Pozdrawiam,
Tomasz Berezowski

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: drugi multipleks

Post autor: Tom345 »

Przypomnę tylko, iż TVN Warszawa nadaje testowo w DVB-T. Nie jest oficjalnym kanałem przeznaczonym do nadawania naziemnego (przynajmniej na razie).


A Polsat nawet w wersji HD nie udostępnia ścieżki Dolby Digital (przynajmniej w UPC, nie wiem jak na satelicie).

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: drugi multipleks

Post autor: Przemo »

Tom345 pisze:Przypomnę tylko, iż TVN Warszawa nadaje testowo w DVB-T. Nie jest oficjalnym kanałem przeznaczonym do nadawania naziemnego (przynajmniej na razie).


A Polsat nawet w wersji HD nie udostępnia ścieżki Dolby Digital (przynajmniej w UPC, nie wiem jak na satelicie).
Polsat HD ma tylko ścieżkę audio MPEG 192 kbps.

dzielny

Re: drugi multipleks

Post autor: dzielny »

Kilka dni temu instalowałem u swojej dziewczyny kartę dvb-t w laptopie. po zainstalowaniu wszystkiego, jako że ma windows 7, odpaliłem media center ( czy jak to tam się dokładnie nazywa). Wyszukiwanie kanałów... ( mieszkamy w Warszawie) są wszystkie, super sygnał itd. Ku memu zdziwieniu przy jednym testowym kanale (tv5) działa EPG. Wrzucam foto http://yfrog.com/9dimg0235mj Może wiecie coś o tym? Skąd to się mogło wziąć?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1363
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: drugi multipleks

Post autor: DanielK »

Być może Media Center pobrał dane EPG z internetu. Ewidentnie widać, że to EPG kanału TV 5 Monde (jest z satelity FTA).

damians1

Re: drugi multipleks

Post autor: damians1 »

prawdopodobnie EPG pobrane z internetu po nazwie, tv6, tv7, tv8 nieci mniej popularne nazwy ale nie można wykluczyć ze EPG znajdzie sie i dla nich

widex

Re: drugi multipleks

Post autor: widex »

Media Center w analogowej tv pobierał dane z Internetu. Pamiętam, że analogowy TVN i TVP miały normalne EPG w kablówce. :)

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

napisałem pismo do KRRiT w sprawie TVN7. Ciekawe co mi odpowiedzą i czy w ogóle odpiszą? Jak tylko coś dostanę to zamieszczę na forum

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: drugi multipleks

Post autor: voitek »

No tak, teraz niech każdy się żali z tych czterech kanałów testowych, to na pewno forum będzie bardziej "przejrzyste"...

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: drugi multipleks

Post autor: RAPIOTR »

Przez kilka tygodni nie miączałem bo byłem zajęty robotą, ale dzisiaj po pracy trochę dłużej pooglądałem MUX2. Bez zmian przycina obraz i przeskakuje dźwięk- jak od początku wdrożenia MUX2 na k39 w Śremie. Na Faktach TVN znowu przeskoki zauważyłem -- 4 razy!!!!. Dochodzę do wniosku ,że pracowników Emitela kompletnie nie interesuje ten problem. Mają nas głęboko w .... .
Dwa lata nadawali testowo i dochodzili do rozsądnych nastaw a po wdrożeniu komercyjnym dupa nie radzą sobie.
Liczą chyba na to ,że ludzie nie będą zwracać uwagi na niedoróby.Może głuchy i ślepy nie zauważy .
A Może ktoś tam powinien z roboty wylecieć bo jak długo można tak nadawać?.. Dziwię się ,że prywatni nadawcy akceptują taką siermięgę. Ja na ich miejscu nie płaciłbym za tak wykonywaną usługę.
Oni chyba wychodzą z założenia ,że jeśli w Warszawie jest ok to z innych nadajników również. Niestety tak nie jest !!!!!!!!

prawdopodobnie Emitelowcy milczą bo nie dają sobie rady.Widać brak realnej konkurencji doprowadził do takiej arogancji jedynej słusznej firmy !!!!

Zablokowany