Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bogdan G. »

Ja już " dałbym " TVP na stałe te 3/7 MUX-1 ( w końcu nie ma aż tak dużo chętnych na wolne kanały ) najlepiej pod warunkiem uruchomienia w MUX-3 kanału HD byleby w końcu coś się ruszyło w tym względzie . Najlepiej gdyby MUX-1 był uruchamiany równolegle z drugim co pozwoliłoby na bezproblemowe wyłączenia nadajników analogowych i dalszy rozwój DVB-T .

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rppmedia »

Bogdan G. pisze:( w końcu nie ma aż tak dużo chętnych na wolne kanały )
12 (słownie: dwanaście) podmiotów na 4 wolne miejsca to jest według Ciebie słabe zainteresowanie? Jakby było odwrotnie to rozumiałbym Twoje słowa, a tak o co Ci chodzi? Najlepiej daj TVP wszystkie trzy muxy to zawalą Ci takimi kanałami jak TVP Seriale, TVP Parlament, TVP Plebania czy też TVP Klan. Chcesz takiego stanu rzeczy?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: cyber »

rppmedia pisze:
Bogdan G. pisze:( w końcu nie ma aż tak dużo chętnych na wolne kanały )
12 (słownie: dwanaście) podmiotów na 4 wolne miejsca to jest według Ciebie słabe zainteresowanie? Jakby było odwrotnie to rozumiałbym Twoje słowa, a tak o co Ci chodzi? Najlepiej daj TVP wszystkie trzy muxy to zawalą Ci takimi kanałami jak TVP Seriale, TVP Parlament, TVP Plebania czy też TVP Klan. Chcesz takiego stanu rzeczy?

Jak widać - choćby po tym forum -jest wiele osób ,które chcą takiego stanu rzeczy.
A niech mają !!! Góra miesiąc -może dwa- anteny z dachów będą zrywać z wkur...
Bo wciąż będzie to samo ...jedynie z parlamentu czasami powieje nowym horrorem, komedią itd...

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bogdan G. »

rppmedia pisze: 12 (słownie: dwanaście) podmiotów na 4 wolne miejsca to jest według Ciebie słabe zainteresowanie? Jakby było odwrotnie to rozumiałbym Twoje słowa, a tak o co Ci chodzi?
Tylko że 2 - 3 z tych 12 ma gotowe programy i jest w stanie rozpocząć nadawanie w rozsądnym czasie . A po roku równoległego nadawania dotychczasowych programów można by wyłączyć nadajniki analogowe i uruchomić nawet dwa następne multipleksy jeżeli tylko będzie tylu chętnych do emisji programów .

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

Dobra! :!: Nową koncepcję UKE znamy.

Pytanie kiedy TVP zareaguje na przedstawione przez Prezes UKE 2 nowe warianty zagospodarowania częstotliwości 1 multipleksu. :?:

Bez tego kompletnie nic się w kwestii 1 multipleksu nie zmieni. :(

maker3
Posty: 49
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, o 12:23

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: maker3 »

Ta propozycja wygląda konkretnie. Właśnie niedawno zastanawiałem się, co się stanie z takimi kanałami jak Odra TV.
2. Przy założeniu, że TVP mogłaby docelowo rozpowszechniać swoje programy w ramach więcej niż jednego multipleksu, możliwe byłoby przydzielenie, na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji, częstotliwości z MUX1 na wyłączność dla TVP z obowiązkiem:

* nadawania co najmniej jednego programu jakości HD (free to air),
* przeniesienia programów regionalnych do MUX3 po 2013 r.,
* zwolnienia części przepływności w MUX3 na rzecz programów regionalnych wskazanych przez KRRiT (jedno miejsce w multipleksie).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Właśnie niedawno zastanawiałem się, co się stanie z takimi kanałami jak Odra TV.
Kiedyś rozważano stworzenie multipleksów lokalnych i regionalnych. Być może przyjdzie czas, że koncepcja ta wróci, o ile znajdzie się wystarczająco dużo nadawców zainteresowanych takim rozwiązaniem. Wprowadzenie regionalnych programów do sieci ogólnopolskiej uda się tylko wtedy, gdy w każdym regionie znajdzie się chętny nadawca, którego stać będzie na emisje cyfrowe.
Na razie najważniejsze jest jednak by uruchomić mux_1 i rozwiązać problem dostępu do programów TVP po wyłączeniu emisji analogowych, a przed uzyskaniem pełnego zasięgu mux_3.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »

JaroslawMroczkowski pisze:
Właśnie niedawno zastanawiałem się, co się stanie z takimi kanałami jak Odra TV.
Kiedyś rozważano stworzenie multipleksów lokalnych i regionalnych. Być może przyjdzie czas, że koncepcja ta wróci, o ile znajdzie się wystarczająco dużo nadawców zainteresowanych takim rozwiązaniem. Wprowadzenie regionalnych programów do sieci ogólnopolskiej uda się tylko wtedy, gdy w każdym regionie znajdzie się chętny nadawca, którego stać będzie na emisje cyfrowe.
Na razie najważniejsze jest jednak by uruchomić mux_1 i rozwiązać problem dostępu do programów TVP po wyłączeniu emisji analogowych, a przed uzyskaniem pełnego zasięgu mux_3.
p. Jarku czy z Waszej strony widac jakies próby ogarniecia tej sytuacji z mux1 przez uke, tvp lub krrit?
okopali sie oswiadczeniemi i cisza jak po smierci organisty :-) rozumiem ze szczegolow pan nie zdradzi ale chociaz nadzieje - sa jakies spotkania, rozmowy..?

raven-kt

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: raven-kt »

bla bla bla. mieliśmy kiedyś w Lubuskiem cyfrowo kanały TVP a teraz d... . Dziś nie mam możliwości odebrania TVP Gorzów. To samo jest z TVP1 i TVP2

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: cyber »

Z takim podejściem to w sprawie Mux 1 te pseudo-rozmowy,konsultacje, projekty,debaty,spotkania, kłótnie itp.itd... potrwają jeszcze ładnych parę lat .
A co tam ...Polska wynegocjuje wyłączenie analogu do 2020r. i będzie cacy 8-)

Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: jarip »


MaciekS

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: MaciekS »

Cicho wszędzie....głucho wszędzie.....co to będzie.....co to będzie ????????? Czy to "Dziady".....czy dziadostwo ? :evil:

biopal777

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: biopal777 »

polskiego dziadostwa ciag dalszy....

http://media2.pl/media/72356-tv-cyfrowa ... zniej.html

janek 77

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: janek 77 »

I tak nie mają czym tego wypełnić. Zamiast dać kanały HD kazdego z istniejących nadawców to oczywiście HD ale płatne na platformach cyfrowych a NTC tylko SD. Jak dużo można mieć teleturniejów z panienkami. Zero jakości. Tylko NIJAKOŚĆ. I to jeszcze w MPPEG4 bo niby bedzie więcej i lepiej. Guzik. Jest tak samo. Teraz tylko Emitel do sprzedaży i wtedy zarządzą jak będą chcieli.

lpm11

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: lpm11 »

Dziadostwo.


Co do kanału HD:
Ja nie wiem czy to dobry pomysł.

Ostatnio zrobiłem eksperyment.. konwertuję film z Blu-Ray (sceny raczej statyczne)tak, aby bitrate wynosiło niecałe 4000 kb/s (500kB/s). Jakość filmu była lepsza niż na niejednym polskim kanale HD!
Jeżeli mamy mieć w MUX I kanał HD, który z HD będzie miał tyle wspólnego co rozdzielczość to ja dziękuję i wolę zwykłe SD; przynajmniej nikogo się nie oszukuje.

MaciekS

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: MaciekS »

janek 77 pisze:I tak nie mają czym tego wypełnić. Zamiast dać kanały HD kazdego z istniejących nadawców to oczywiście HD ale płatne na platformach cyfrowych a NTC tylko SD. Jak dużo można mieć teleturniejów z panienkami. Zero jakości. Tylko NIJAKOŚĆ. I to jeszcze w MPPEG4 bo niby bedzie więcej i lepiej. Guzik. Jest tak samo. Teraz tylko Emitel do sprzedaży i wtedy zarządzą jak będą chcieli.
Chętni nadawcy są !!!!! Tylko grupa trzymająca władzę nie chce nikogo z zewnątrz dopuścić do korytka !!! ;)

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kowal801 »


FunToMa

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: FunToMa »

http://media2.pl/media/72356-tv-cyfrowa ... zniej.html w tym artykule jest blad, cytat: "... oraz trzeci multipleks z tematycznymi kanałami Telewizji Polskiej, ale bez TVP1, TVP2 i TVP Info, która miały znaleźć się na pierwszym multipleksie." Dziwi mnie ze w Rzeczpospolitej takie bzdury wypisuja.

biopal777

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: biopal777 »

kowal801 pisze:I wszystko w tym temacie http://media2.pl/media/72356-tv-cyfrowa ... zniej.html
dalem juz ten link ,jest troszke wyzej....

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: marcin.poznan »

W Polsce nie może być normalnie? Jest kilkunastu chętnych na mux 1 ale nie mogą go dostać bo TVP chce więcej. TVP chce, ale już nie może ma mux 3 a nie wykorzystuje go w całości nadaje kilka programów.Proszę prokuraturę o sprawdzenie czy seriale i inne produkcje na TVP seriale TVP HD transmisje sportowe na TVP sport,nie były robione za pieniądze z abonamentu. Nie dziwie się tym działaniom ze strony TVP bo tam nie ma kto teraz rządzić. Nie ma władzy po za tym publiczna TV tzn niczyja nikt nie bierze odpowiedzialności. KRRITV cały czas rozmawia z kandydatami na nowego prezesa. To potrwa bo zgłosiło się wielu. A teraz z wyspy. W GB jak byłam to DVBT miałem około 50 kanałów i 15 radiowych. Wiem wiem nie ma co porównywać Polski do GB. Ale tutaj też chcą nadawać inni, ale nie mogą. A teraz analogia. Rząd kiedy wypowiedział wojnę panu Bratko i dopalaczom zaangażował wielkie siły w ten precedensowy fakt.Miał do czynienia z jednym producentem. Poradził sobie. Z DVBT już nie daje rady - bo nie maja pomysłu dlatego trzeba im podziękować w następnych wyborach.Nie podejrzewam by prywatne stacje blokowały ten proces mają już swój mux2.Też sobie nie radzą z zapełnieniem.Na razie tylko TVN podchodzi poważnie do 13 milionów odbiorców naziemnej telewizji.Nadają 2 kanały. Konkluzja. Częstotliwości jakie posiada Polska są dobrem wspólnym nie prywatnym. UKE i KRRITV zgodnie z konstytucja maja tym zarządzać. Rząd ma stwarzać możliwości obywatelom by mogli z nich w pełni korzystać. puki co KRRITV nic nie robi UKE coś robi ale nie wiadomo co a Rząd nic nie robi bo nic nie umie w tej kwestii zrobić cale to MI z panią Gaj do odwołania. Hasło PO "zastaliśmy Polskę analogową zostawimy cyfrową" - nie aktualne.

Zablokowany