Zakłócenia niewiadomego pochodzenia - problem z odbiorem

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
DanielK

Re: Zakłócenia niewiadomego pochodzenia - problem z odbiorem

Post autor: DanielK »

Niestety używając czegoś takiego prosisz się o zakłócenia na przykład od LTE. Każdy element instalacji ma znaczenie.

VAHANARA
Miejscowość: Warszawa

Post autor: VAHANARA »

florianek pisze: 16 czerwca 2022, o 13:09 Od około dwóch tygodni moja antena siatkowa ze wzmacniaczem swa2000 i tanim chińskim kablem wyłapuje zakłócenia. Objawia się to tym, że dobry utrzymujący się odbiór hd (siła 100/jakość 100) zamienia się w brak sygnału (siła 100/jakość 0 lub siła 0 jakość 0).
Czasami i pół godziny mam dobry odbiór a czasami gubi sygnał po minucie.
Zakłócenia mogą mieć przeróżne pochodzenie, nie sposób na bazie twojej lakonicznej informacji cokolwiek sensownego wywnioskować.

Może SFN, może wzmacniacz kończy życie, a może zmieniło się coś w otoczeniu...
florianek pisze: 16 czerwca 2022, o 13:09 Czy zakup czarnego kabla firmy triset pomoże? Wzmacniacz i zasilacz są nowe.
Na pewno miałbyś o niebo lepszą instalacje, ale czy to by pomogło - to pytanie do wróżki, nie na forum... ;)

A jak pytasz na forum, to na początek:

1. lokalizacja / odbierany nadajnik
2. gdzie zamontowana antena
3. ile odbiorników
4. jakie są poziomy i jakości sygnałów pokazywanych przez odbiornik / dekoder dla wszystkich mux-ów

florianek
Miejscowość: Bloom
Odbiornik: Cabletech urz0324
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Siedlce Osice

Post autor: florianek »

1. lokalizacja / odbierany nadajnik
Siedlce/Losice z odległości 60km
2. gdzie zamontowana antena
Antena zamontowana na balustradzie. Nie mam możliwość wynieść jej na Dach Budynku. Jest na wysokości 7 metrów względem ziemi.
3. ile odbiorników
1
4. jakie są poziomy i jakości sygnałów pokazywanych przez odbiornik / dekoder dla wszystkich mux-ów
To już pisałem

VAHANARA
Miejscowość: Warszawa

Post autor: VAHANARA »

@florianek

Z anteną na balkonie można się zawsze spodziewać wszystkiego. Prawdopodobnie albo zagnieździło ci się jakieś źródło zakłóceń w bezpośrednim sąsiedztwie - LTE albo jakieś siejące zakłóceniami urządzenie/ maszyna - albo może jednak wzmacniacz kończy życie. Tyle wnioskuje z twoich ubogich informacji.

Niezależnie, ja bym już poczekał ten tydzień do reframingu, bo może się okazać, że w ogóle nic nie będzie i trzeba będzie rzeźbić od nowa.

Awatar użytkownika
DanielK

Post autor: DanielK »

Z anteną siatkową długo nie poszalejesz. Może Ci zakłócać w taki sposób np. LTE, które wzmacniacze pokroju SWA-2000 bardzo dobrze wzmacniają ;) więc o przesterowanie nie trudno.

Jeszcze nie podałeś miejscowości.

Poza tym, 27 czerwca będzie tam refarming, wszystko poleci na niższe kanały więc z odbiorem powinno się poprawić.

ODPOWIEDZ