Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: akoss22 »

Czy w Amiko po utworzeniu listy ulubionych kolejność zostaje zachowana?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

akoss22 pisze: 12 czerwca 2022, o 21:41 Myślicie, że tvp wypuści jakiś dekoder?
Może przesuniecie terminu migracji mux-3 do T2 Kurski wykorzysta w tym właśnie celu. :?:
akoss22 pisze: 12 czerwca 2022, o 21:41 K63 TY mi chyba kiedyś przed laty doradziłeś kupić antenę log jeszcze przed mux 8... strzał w 10. Doradz i teraz
Wśród w miarę tanich combo nie ma zbyt dużego wyboru. Ja po Arivie 210, od kilku lat używam Cryptobox-ów 752. Mają czytniki CI i CA, bardzo dobrą jakość obrazu, czułą głowicę i dosyć prostą edycję kanałów. Ostatnio doszedł do nich linux-owy Qviart 4K Combo (ze względu na czytnik kart i kieszeń na moduł).
akoss22 pisze: 12 czerwca 2022, o 23:15 Czy w Amiko po utworzeniu listy ulubionych kolejność zostaje zachowana?
Nie wiem, bo nie robiłem listy ulubionych. Mogę to sprawdzić, ale nie szybciej niż w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: akoss22 »

Byłbym wdzięczny jak byś przy okazji zwrócił uwagę czy działa na nim mux 8. Koledzy w innym dziale zgłaszają problem z wyszukaniem kanałów z 8. Co prawda chodzi o dekoder na E2, ale różnie to bywa.
Prawdopodobnie poczekam na jakieś oficjalne informacje z tvp w sprawie dekodera. Za taką decyzją przemawia do mnie fakt, że będą poprawiać błędy zgłaszane przez użytkownika ;)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

akoss22 pisze: 14 czerwca 2022, o 07:27 Byłbym wdzięczny jak byś przy okazji zwrócił uwagę czy działa na nim mux 8
Amiko Mini Combo na 100% zeskanował i odbiera kanały mux-8.
Przy okazji dodam, że dekoder nie posiada instrukcji w języku polskim.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Koniec długoodcinkowej telenoweli z mojej strony związanej z przejściem na HEVC :P - kupiłem AMIKO Mini 4K DVB-T2/C H.265 HEVC. Co sądzicie o tym zakupie? Czy dobra decyzja Waszym zdaniem? Dla mnie to, że instrukcja nie jest po polsku to nie jest straszna wada, nawet i na nią nie zwróciłem uwagi, bo angielski znam dobrze, a problemy z HbbTV? I tak planuję wymienić telewizor w przyszłości, więc... mi to nie przeszkadza. :)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Sprzedawca powinien dostarczyć Polską instrukcję.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Gierek pisze: 14 czerwca 2022, o 19:59 Co sądzicie o tym zakupie? Czy dobra decyzja Waszym zdaniem? Dla mnie to, że instrukcja nie jest po polsku to nie jest straszna wada
Podejrzewam że zbyt wielu użytkowników tego dekodera na forum nie znajdziesz, zatem to raczej ty powinieneś wyrazić swoją opinię.
Dla mnie brak instrukcji po polsku także nie stanowi problemu, ale nie wszyscy mogą być tego samego zdania. Ponadto dystrybutor/sprzedawca ma obowiązek o to zadbać. Brak takowej instrukcji może być podstawą do reklamacji.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

W porządku, jak już będę miał tuner w rękach, to z przyjemnością wystawię swoją opinię i ocenę, recenzję na temat tego tunera :)

Masz rację, zobaczymy, co to będzie.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Muszę poprosić Was o pomoc.

Mianowicie... mam straszny problem ze znalezieniem... kanałów z MUX 6. Otóż...
obecnie na moim nowym tunerze wyszukuje mi takie kanały:

MUX 1 - 650 MHz - K43 - Katowice/Kraków/Wisła/Rabka
MUX 2 - 490 MHz - K23 - Kraków/Katowice/Wisła
MUX 3 - 482 MHz - K22 - Kraków/Rabka/Międzybrodzie
MUX 4 - 474 MHz - K21 - Kraków/Chorągwica lub Katowice/Kosztowy
MUX 8 - 184,5 MHz - K6 - Katowice/Kosztowy

i tak sobie pomyślałem, że... coś mi tu nie gra. Przepatrzyłem w Internecie listę częstotliwości, i doszło coś takiego:

K24 - 498 MHz - Katowice/Kosztowy lub Wisła/Skrzyczne - MUX 6
K25 - 506 MHz - Kraków/Chorągwica - MUX 6
K28 - 530 MHz - Rabka/Luboń - MUX 6
K30 - 546 MHz - Katowice/Kosztowy - MUX TEST TVS
K34 - 578 MHz - Sucha Beskidzka - MUX 3 (Kraków)
K36 - 594 MHz - Rabka/Luboń - MUX 2
K41 - 634 MHz - Katowice/Kosztowy lub Wisła/Skrzyczne - MUX 3 (Katowice)

I szukałem po kolei:

K30 - nie wykryło
K34 - nie wykryło
K41 - nie wykryło

Resztę wykryło, ale... jest problem.
Mianowicie...
znalazłem opcję skanowania ręcznego kanałów, i... wykryło mi K36, i dodałem te kanały do tunera.
Pojawia się pytanie: co z kanałami z MUX 6?
Mianowicie... jak włączam opcję wyszukiwania tego kanału, to jakość i siła są bardzo w porządku (90%/74%), ale... jak daję opcję wyszukiwania tego TP, aby do tunera mi dodano te kanały, to... mi pokazuje, że brak kanałów. Co jest grane, to ja już sam nie wiem...
Czy ktoś wie, co to może być?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Was serdecznie :)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Zrób ustawienia fabryczne, sprawdz czy nie ma aktualizacji i zacznij reczne skanowanie od tego kanału.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

W porządku, a co wtedy, gdy tuner nie znajduje anteny Wi-Fi pomimo podłączenia antenki przez wejście USB do tunera? W ogóle mi tuner Wi-Fi nie wykrywa...

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Antena dedykowana do tego tunera? Czy w opcjach czegos nie trzeba aktywowac? Jest jakiś inny port usb? Moze do niego wpiąć?
Szukać w instrukcji rozwiązania lub w google

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Z tego, co zauważyłem, to... nie było żadnej mowy o dedykowanej antence pod tuner Amiko.
Przeszukałem różne opcje dzisiaj - i nic na ten temat nie znalazłem.
Są dwa porty USB.

Ciekawostka - po zmianie regionu na czeski, i... powrocie na polski - pojawiły się kanały z multipleksu testowego TVP. Normalnie... cuda. :D

Najwyżej w poniedziałek po pracy kupię dwa kable Ethernet, i pendrive - będę miał na zapas. :D
Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego jak dam na np. region Czechy, to wyszukuje mi... tylko kanały polskie? W ogóle nie rozumiem tego... Wcześniej to rozumiem, bo nie miałem HEVC, a teraz? Mam zdziwienie w mózgu... Czy to oznacza, że wszystko stracone, i tylko polskie kanały mogę odebrać, czy (oby tak było) ja coś źle robię, i mi - od niechcenia - wbija tylko polskie kanały?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Gierek pisze: 18 czerwca 2022, o 22:31 Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego jak dam na np. region Czechy, to wyszukuje mi... tylko kanały polskie?
No, a co w tym dziwnego? Wyszukuje tylko polskie, bo antena odbiera sygnał tylko z polskich nadajników. Myślisz, że gdybyś wybrałł region Niemcy, to odebrałbyś niemieckie? :lol:
Gierek pisze: 17 czerwca 2022, o 22:33 K34 - 578 MHz - Sucha Beskidzka - MUX 3 (Kraków)
Gierek pisze: 17 czerwca 2022, o 22:33 K34 - nie wykryło
Sucha B. (Sumerówka) nadaje mux-3 na k.22.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Wiadomo, że nie, tylko chodziło mi o zależność. Przepraszam. W każdym razie - dalej będę walczyć.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Spokojnie. Zmiana regionu powodowała, że dekoder czy telewizor znajdowali stacje z inna modulacja. Przykład. Thompsony (telewizory) tak maja, ze aby odebrać DVB-T2 trzeba zmienić region na Czechy. Nie wiem czy aktualizacja softu odblokowuje tego typu opcje.

W Twoim przypadku jesli wczesniej odbierałeś Czechy to zmiana regionu na Czechy nie powinna mieć znaczenia. Powinno łapać i Polskie i Czeskie stacje Jesli wcześniej nie odbierałeś stacji z Czech to ich nie bedziesz odbierać.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Wcześniej nie łapało mi czeskich stacji - z powodu obsługi HEVC jak telewizor trafił do mojego pokoju, a wcześniej - przez długi czas się nie zajmowałem wyszukiwaniem kanałów telewizji naziemnej.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Inaczej. Czy kiedykolwiek miałeś odbiór Czech? Oni tez kiedys w DVB-T nadawali. Przeszli na DVB-T2. Czy zmieniałeś antene? Czy próbowałeś dołożyć jakaś kierunkową itp?

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Pamiętam z telewizji naziemnej TVP 3 Kraków - telewizji analogowej - kanału, który nie odbierał u mnie dobrze, i podobno był zakłócany przez CT 2 z Jesenika - Praded, i tylko tyle kojarzę. Z tego co pamiętam to korzystaliśmy z trzech anten: siatkowej na maszcie, anteny coś a'la AX1000, i - teraz - anteny zewnętrznej minisiatkowej - W1E. Nie, nie próbowałem dokładać jeszcze anteny kierunkowej, i tylko na pierwszej antenie udało się złapać coś w tym stylu, w przypadku drugiej anteny, to pierwotnie w ogóle nie przypominam sobie, żebym odpalał telewizję naziemną, dopiero potem miałem podłączoną tą antenę do telewizora, ale nie miał HEVC, a teraz to nic mi nie wyszukało na moim W1E.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Gierek pisze: 19 czerwca 2022, o 23:41 Z tego co pamiętam to korzystaliśmy z trzech anten: siatkowej na maszcie, anteny coś a'la AX1000, i - teraz - anteny zewnętrznej minisiatkowej - W1E. Nie, nie próbowałem dokładać jeszcze anteny kierunkowej, i tylko na pierwszej antenie udało się złapać coś w tym stylu, w przypadku drugiej anteny, to pierwotnie w ogóle nie przypominam sobie, żebym odpalał telewizję naziemną
Kompletnie czegoś tutaj nie rozumem. Masz (miałeś) zamontowane anteny kierunkowe typu "krokodyl" i nie wiesz co można na nich odebrać, a z uporem maniaka próbujesz odebrać kanały słowackie i czeskie na antenie pokojowej zamontowanej na parapecie.
Zamieszczam twoje zdjęcie z innego forum - http://s9517.chomikuj.pl/ChomikImage.as ... 4kvPc&pv=2

Zablokowany