Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

Hejka.

Dzisiaj doszedł do mnie ten tuner, i chciałem się z Wami podzielić moją opinią na temat tego tunera.

Najpierw - mini unboxing - i zawartość moim zdaniem bardzo dobra - w pudełku - obok tunera - mamy pilot, baterie do pilota, kabel HDMI, jeszcze inny kabel, i inne rzeczy, więc bardzo dobrze.
Po podłączeniu tunera do telewizora zauważyłem jedną rzecz: długie włączenie się tunera - do momentu pokazania obrazu na ekranie.

Tuner jest bardzo mały, ale działa dobrze, płynnie, ma sporo otworów wentylacyjnych.

I - pierwszy "piękny" ( :D ) ekran - "No Signal/Channels (lub coś podobnego - nie pamiętam już)", i musiałem wejść w menu, żeby ustawić wyszukiwanie kanałów, więc nie ma czegoś takiego, jak, nie wiem, ekran powitalny, bla bla bla, tylko ten monit, i trzeba wejść w menu od razu, żeby coś ugrać.

I - wyszukiwanie kanałów.

Jak dla mnie - mamy ciekawe rozwiązanie sprawy: mamy - w pierwszym, automatycznym wyszukiwaniu, i następnym, ręcznym wyszukiwaniu - różne wartości - skanuje w przypadku pierwszej opcji - kanały 1/57, 2/57, 3/57 (i tak do 57), a w przypadku ręcznego - 1/70, 2/70, 3/70, i tak do końca. Moim zdaniem ciekawe wyszukiwanie, ale oceniam to na spory minus - trzeba korzystać z MHz, a sporo osób jest przyzwyczajonych do wyszukiwania z pozycji CH21, CH22, CH23 itd., nie zauważyłem informacji o numerze kanału.

Lista kanałów jest ułożona w ciekawy sposób - mamy... kanały ułożone w 10-tkach, obok siebie, a nie że jest tak, że pod sobą. Oceniam to na minus - moim zdaniem zajmuje to trochę miejsca - niepotrzebnie.
Kolejna kwestia - EPG - zdarzają się błędy w tłumaczeniu - dotyczące naszych znaków "ą, ę, ć" itd.., pomimo to jak dla mnie jest całkiem akceptowalnie.

Początkowo - po włączeniu kanału w HEVC - zdarzały mi się przycinki, ale po chwili - mijały, i jest płynny, dobry obraz.
Czułość głowicy - oceniam naprawdę dobrze moim zdaniem, dobra czułość głowicy moim zdaniem.
Co ciekawe, znalazło mi... 47 kanałów - nie ma dubli w automatycznym wyszukiwaniu - nie znalazło mi też... MUX TVP! Będę dalej walczyć. Nie ma dubli.

Pod względem grafiki - moim zdaniem jest przeciętnie, ale i tak lepsza grafika niż w wielu chińskich tunerach moim zdaniem. Na spory plus oceniam widoczne wskaźniki siły i jakości sygnału po zmianie kanału, w belce informacyjnej. EPG posiada sporo opcji.

Pod względem Internetu - to później dam znać, nie mam dostępu do kabla Ethernet, jak zakupię to spróbuję podłączyć (lub antenkę Wi-Fi) i dam znać. Ustawienia - nie zagłębiałem się w tą opcję dokładnie, ale na pierwszy rzut oka to jest dosyć sporo opcji.

Po moja pierwsza recenzja tunera, więc... sam nie wiem, na czym się skupić. Co chcielibyście jeszcze wiedzieć? Co mogę dodać, jakie kwestie by Was interesowały, żeby to była dobra, profesjonalna recenzja?

Pierwsze wrażenia - jak dla mnie - 7/10.

Na plus:
- dobre wykonanie tunera
- widoczne jakość i siła sygnału na belce widocznej po zmianie kanału

Na minus:
- lista kanałów
- błędy w tłumaczeniu
- wyszukiwanie kanałów
- brak ekranu powitalnego
- grafika mogłaby być lepsza, lepiej widoczna

Jak dla mnie - na pierwszy rzut oka - może być.

Zapraszam do opinii.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Dobrycel »

Zdjęcia mile widziane lub nagranie na YT z autorskimi uwagami :)

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: akoss22 »

Kontaktowałeś się z producentem w celu poprawienia błędów? Od kilku dni mam ten dekoder, ale nie mam czasu się nim pobawić.
https://www.amikostb.com/contact-us to jedyny sposób na kontakt?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Witam . Jest nowy soft . Poprawiono polskie znaki w EPG które nie wyświetlały się poprawnie na MUX3 oraz parę innych problemów . Ale nadal nie wyświetla litery Ł zamiast niej jest L . Tej litery nawet nie ma w tłumaczeniu Menu , za to w telegazecie jest wyświetlana poprawnie . https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c. AMIKO_Mini_4K_T2C_1.0.48_conax.rar.

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: akoss22 »

W ostatniej chwili się zorientowałem że mam dekoder combo. Nie zauważyłem, ze temat dotyczy T2/C. Swoją drogą w combo też problem z polskimi znakami na mux 3. Ciekawe ze tylko ten mux nieprawidlowo wyświetla. Może jak przejdzie na T2 będzie ok.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

Kolejne dni korzystania z tunera, i doszły kolejne informacje:
1. Czułość głowicy - jakość poniżej 40% - i już jest pikseloza.
2. Spore problemy mam z włączeniem Internetu tam - dokładnie to w ogóle nie wiem, gdzie wpisać hasło i login pomimo podłączenia kabla Ethernet.
3. Mam też problemy z wyłączeniem napisów - pomimo wyłączonej opcji napisów to napisy ciągle mi się pokazują.

Mam takie wrażenie, że z obsługą tego tunera mam spore problemy.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Dobrycel »

Odeslij to póki można. Kup zwykły dekoder a docelowo telewizor ze smart.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Witam . Napisy wyłacza się
MENU- SYSTEM- Pozostałe ustawienia - Wyświetl napisy automatycznie - WYŁĄCZ.
Połączenie z internetem przez kabel nie stosuję . Miałem przyjemność krótko testować przez WiFi. Na antence WiFi Super działało .Ale powinno to być tak myślę .
MENU - SYSTEM -Ustawienia sieciowe - Domyślny typ połączenia - WIRED. Dalej nie wiem kombinuj ?.Mnie to też trochę nerwów kosztowało ale metodą prób i błędów udało się.
Czułość tunera - Nie narzekam nadajnik mam 40km .

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

Kolejna kwestia - zmiana kanałów - tzw. lista kanałów - zmiana pozycji kanału - moim zdaniem odbywa się w bardzo przejrzysty, czytelny sposób.

Ale... mam do Was pytanie - 42% jakości sygnału na MUX 3 i już pikseloza na tunerze - czy to jest Waszym zdaniem normalne?
(najśmieszniejsze jest to, że na MUX 6 - 19% jakości sygnału, i już odbiór bez pikselozy :o :P )

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: MaxEvans »

Mam podobną wartość i też czasami są artefakty

Mux 6 mam 100 % jakości

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Cześć . W dużej mierze za jakość odbioru mają wpływ warunki geograficzne a nawet i pogodowe . Zabudowa urbanistyczna moc nadainika odległość od niego siła jego sygnału i przede wszystkim instalacja antenowa z anteną . Również sam tuner wbudowany w dekoder . Producent dekodera Amiko nie podał na jakim Chipie tuner pracuje ( MaxLinear , Rafael , AltoBam, itp) .Każdy z wyżej wymienionych chipów ma swoje parametry techniczne są bardziej czulsze lub mniej . Myślę że tu są stosowane różne chipy w zależności od serii produkcyjnej dekodera. Ja nie narzekam na pikselozę czy spadki siły sygnału .MUX1,2,3 MUX8 odbiera mi poprawnie 70% sygnał(40km od nadainika antena logarytmiczna ).

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

W porządku, zresztą... ten tuner dalej mi się wydaje taki trochę tajemniczy.

Ciekawa sprawa - dzisiaj pojawił mi się problem z MUX 1 - mianowicie "Brak sygnału". Wchodzę w skanowanie ręczne - a tam widzę siłę 78%, a jakość - 90% na kanale K43, i to stałe, nieskaczące! Co ciekawe, jak już wyjdę z menu, to mi siła i jakość spadają do 0/5 - czyli brak sygnału. Nie wiem, co to może być... jak myślicie?

Co raz bardziej żałuję, że kupiłem ten tuner...

Nie umiem też znaleźć opcji wyłączenia dodatkowego głosu - dla niewidomych pomimo latania po ustawieniach. Mam takie wrażenie, że ten tuner jest trochę ubogi w ustawienia.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Cześć. Menu -System- Języki . Tam można zmieniać . Jest też funkcja na pilocie czerwony przycisk funkcyjny ( Ścieżki audio). Na jakim Software pracuje twój dekoder ? . Czy był aktualizowany do najnowszej wersji ?. Posiadam ten dekoder wgrałem najnowszy soft i nie mam z nim kłopotu.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

Na wersji z 2021 roku -
Wersja - 1.0.21 - SOFTWARE
Wersja - M2661 - HARDWARE
M6001A 1.0.1 - Wersja loadera
Data aktualizacji - Mar 24 2021 09:33:17

Próbowałem zaktualizować, działać z Internetem, ale... po wielu próbach dałem sobie z tym spokój.

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: akoss22 »

Jaki problem wejść na stronę producenta wybrać odpowiedni model dekodera pobrać soft wrzucić na pendrive i wgrać?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Kolego to masz bardzo stary SOFTWARE 1.0.21 z zeszłego roku. Obecna wersja jest z czerwca tego roku AMIKO_Mini_4K_T2C_1.0.48_conax.rar. A tu jest strona do pobrania orginalnego Softu ze strony AMIKO https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c. Pobierasz rozpakowywujesz np 7-ZIP wyodrębni tobie się plik o nazwie AMIKO MINI 4K T2C 1.0.48 conax . abs . Farmatujesz pendrive FAT32. Kopiujesz ten wyodrębniony plik na pendriva i przez USB wgrywasz soft . W Menu - System - Aktualizacja Oprogramowania- Aktualizacja przez USB. Tu będzie wyświetlony soft do aktualizacji co go skopiowałeś do pendriva . A dalej to ty musisz już sam podjąć decyzję czy chcesz aktualizować soft . TO JEST TWOJE RYZYKO . JA NIE BIORĘ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE UDANĄ AKTUALIZACJĘ. JAK COŚ PUJDZIE NIE TAK DEKODER SIĘ JUŻ NIE URUCHOMI !!!!.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

Po prostu chwilowo nie mam dostępu do wolnego pendrive - jak kupię, to spróbuję zainstalować aktualizację. Ciekawe, co z tego będzie.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: Gierek »

SN72 pisze: 29 czerwca 2022, o 23:11 Kolego to masz bardzo stary SOFTWARE 1.0.21 z zeszłego roku. Obecna wersja jest z czerwca tego roku AMIKO_Mini_4K_T2C_1.0.48_conax.rar. A tu jest strona do pobrania orginalnego Softu ze strony AMIKO https://www.amikostb.com/product/448-mini-4k-uhd-t2c. Pobierasz rozpakowywujesz np 7-ZIP wyodrębni tobie się plik o nazwie AMIKO MINI 4K T2C 1.0.48 conax . abs . Farmatujesz pendrive FAT32. Kopiujesz ten wyodrębniony plik na pendriva i przez USB wgrywasz soft . W Menu - System - Aktualizacja Oprogramowania- Aktualizacja przez USB. Tu będzie wyświetlony soft do aktualizacji co go skopiowałeś do pendriva . A dalej to ty musisz już sam podjąć decyzję czy chcesz aktualizować soft . TO JEST TWOJE RYZYKO . JA NIE BIORĘ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE UDANĄ AKTUALIZACJĘ. JAK COŚ PUJDZIE NIE TAK DEKODER SIĘ JUŻ NIE URUCHOMI !!!!.
Zrobione, przed chwilą wgrane :) tuner działa. Dziękuję ślicznie!

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: SN72 »

Proszę bardzo Gierek. Wiedzą trzeba się dzielić - Gratuluję sukcesu !!!.

thomas256
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 19:04
Odbiornik: Samsung UE40D6500

Re: Amiko Mini 4K UHD T2/C - moja recenzja

Post autor: thomas256 »

A czy na TVP Kultura w testowym mux'ie TVP prawidłowo odtwarza dźwięk ac-4 ?

Zablokowany