MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Właśnie doświadczam w długi weekend na wsi tych kombinacji nadawcy w sygnale.
Dekoder Wiwa h.265 mini Wydarzenia24 działają OK, a cyklicznie raz na 3 minuty na 3s jakość spada do zera i na ekranie w tym czasie pikseloza. Moc sygnału bez zmian.
Po tych perturbacjach Wiwa pokazuje siłę i jakość 100%.
Da się oglądać, bo zakłócenia są chwilowe, ale jak widać tutaj chińczyk się nie zabezpieczył w 100%.
W tym samym czasie inne MUXy działają bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Zauważyłem na Philipsie, że jak Wydarzenia24 HD zaczynają pieprzyć, to wystarczy zmienić kanał na inny i powrócić do niego i już jest z półtorej minuty dobrze a potem znów zaniki.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: K63 »

Jeszcze przed kilkoma dniami dekoder Cryptobox pokazywał W24 tylko na 1/3 ekranu. Teraz, po zmianie rozdzielczości, jest OK. Antena odbiera sygnał na k.21 w SFN Kraków-Tarnów. Mimo to jakość sygnału jest stabilna (98%), bez wahnięć.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

Propagacja modulacji nie zmienia, ponadtto nad Polską niebo czyste jak patrze na tą mapkę.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Byłem w sklepie zobaczyć na Philipsie Wydarzenia24, lecz nie było tego kanału, chciałem ręcznie wyszukać ale nic nie znalazło, bo mają zsumowane kanały naziemne i sat i reklama sklepowa, wiec nici że sprawdzenia. Sprzedawca mówił, jak dzieją się takie cyrki, to będzie siadać głowicą w telewizorze, w Philipsie podobno masowo po 6 miesiącach siadają. Jak myślicie prawda z tą głowicą, czy błędna konfiguracja Philipsa?

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Adis »

Nie wiem czy to głowica mój Philips 7334 z 2020r działa bezproblemowo wszystkie kanały wirtualne i hdbtv działają poprawnie

Awatar użytkownika
Qbic
Posty: 49
Rejestracja: 19 października 2011, o 14:37
Miejscowość: __
Odbiornik: Di-Way
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - Zygry, Wzgórze Radary

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Qbic »

Znowu coś zmienili w Wydarzenia 24. Od kilku dni jeden dekoder u mnie nie ogarnął zmian i nie mam dźwięku.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

Pierwsze co trzeba zrobic to ustawienia fabryczne i aktualizacja firmware dekodera.

Jak masz najnowszy firmware to ponowne wyszukanie wszystkiego rozwiaże problem.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: monter1981 »

Krosnoludek pisze: 18 czerwca 2022, o 13:47 Byłem w sklepie zobaczyć na Philipsie Wydarzenia24, lecz nie było tego kanału, chciałem ręcznie wyszukać ale nic nie znalazło, bo mają zsumowane kanały naziemne i sat i reklama sklepowa, wiec nici że sprawdzenia. Sprzedawca mówił, jak dzieją się takie cyrki, to będzie siadać głowicą w telewizorze, w Philipsie podobno masowo po 6 miesiącach siadają. Jak myślicie prawda z tą głowicą, czy błędna konfiguracja Philipsa?
Na Philipsie 43PUS8535/12 z W24 nie ma żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

PUS7334 (2019) i PUS8535 (2020)są na innym procesorze MT5599 niż PUS8506 (2021) który jest na MT9970A

Tu podobny przypadek jak u mnie tylko w Sony:
mlodyrk pisze: 17 czerwca 2022, o 13:37 Witam
Mam problem z mux-4 wydarzenia24
Sygnał prawidłowy na ekranie kwadraciki brak foni i epg czasami jest ok czasami nie . w diagnostyce sygnału na tv parametry są ok ( w trakcie pixelozy parametry nie ulegaja zmianie)
jakosc 100/100
siła 92/100
PostLPDC 0.00e+00
UEC 0000
C/N 31
SPRAWNOSC KODU 4/5
MODULACJA 256QAM
ODSTEP OCHRONY 1/8
AGC 197
IDENTYFIKATOR SIECI 0X3402
NAZWA SIECI{90DDA122-D72A-44F4-8716-F59713}

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Wysłałem do Philipsa zgłoszenie wraz z logami i dołączonym filmikiem na YouTube jak to wygląda i dostałem taką oto odpowiedź:
Po przeanalizowaniu Państwa zgłoszenia numer: ****** przez Dział Techniczny, potwierdzone zostało, iż aktualnie trwają prace nad rozwiązaniem zaistniałego problemu. Nasi inżynierowie produktu dołożą wszelkich starań, by rozwiązać sprawę najszybciej, jak to możliwe. Rozwiązanie zostanie Państwu przekazane drogą mailową. Przepraszamy za niedogodności oraz prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Z poważaniem,
Czyli wiać, że Philips wiedział o tym już wcześniej i trwają prace nad poprawką w tej kwestii,
uff jak dobrze że sprzedawca w sklepie się mylił i nie jest to padająca głowica.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Mnie to wygląda na szablonową odpowiedź :)
Prędzej Polsat ponownie zmieni konfigurację niż producenci coś z tym zrobią.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Jak na starszych Philipsach chodzi dobrze, więc do nowych wypuszczą poprawke by działało poprawnie, przynajmniej mam taką nadzieję. A że odpowiedź od szablonu, po co mają się wysilać i tworzyć odpowiedź na nowo jak mają gotowca, wążne by naprawili.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Tzn. pamiętam jak pisałeś że prawie nic z Twoich poprzednich zgłoszeń nie poprawili, mimo podobnych odpowiedzi.
Mam podobne doświadczenia. Stąd mój sceptycyzm. Ale oczywiście życzę Ci tego żeby ten problem rozwiązali.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

W ogóle to sytuacja z Muxem 4 jest co najmniej kuriozalna.
Wszystkie inne Muxy potrafią normalnie nadawać - tylko Polsat nadaje ten jeden program w taki sposób, że jak widać z wpisów tutaj na forum potrafi "zakłopotać" nawet inżynierów produktu, którzy mają z tym problem.
Wobec takiej sytuacji Polsat powinien w rogu ekranu dać napis emisja testowa niezapewniająca prawidłowego odbioru.
A tak wielu lata po dachach, wymienia anteny i cuda wianki...kiedy to sama emisja jest obarczona błędami i na wielu odbiornikach powoduje sieczkę.
Na tej samej instalacji antenowej i na tym samym odbiorniku jak na przykład u mnie raz jest całkowita sieczka, żeby na przykład kilka godzin był w miarę stabilny odbiór.
Nadając w taki sposób robią tylko zamieszanie odbiorcom, którzy mając właściwą instalację antenową i randomowe odbiorniki, nie potrafią uzyskać stabilnego odbioru.
Niepotrzebnie tylko Polsat robi zamieszanie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

@dvbtowiec - Za dużo jak na razie nie poprawili, ale nie zamkli jeszcze zgłoszenia, więc jest nadzieja że może jednak...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Wydarzenia24 działają prawidłowo, teraz już w 1080p znów. Nie stwierdzam żadnych problemów z odbiorem.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

A tu albo to odkodować czasowo i zrobić konkretną oferta z czasem, bo teraz jest nie wiadomo co z tym, jeden kanał te Wydarzenia 24 nawet żadna stacja radiowa nie odkodowana, lipa i kaszana robią, albo to im zabrać, albo niech odkodowują czasowo i robią konkretną oferta z kartami dostępu, bo jest nie wiadomo co........... :?:
I z jaka racja to oni mają mieć po pierwsze? Zrobić przetarg na ten MUX-4 i dać temu kto normalna oferta zaproponuje.
A nie koduje i nie ma żadnej oferty........

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Ale kto zrobi jakąś ofertę? Tu mamy chociaż jeden sensowny kanał niekodowany. Jeżeli by zrobić to co piszesz, to powstał by kolejny mux ze śmieciami takimi jak zoom tv czy antena tv. No i byłby kolejny mux niekodowanych śmieci

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: adiq »

Sensowny powiadasz... Na głównym Polsacie masz w ciągu dnia 3 czy 4 emisje wiadomości. Zaprogramuj sobie w telewizorze nagrywanie w tych godzinach i później odtwarzaj w kółko - voila, masz Wiadomości 24 bez konieczności odbierania MUXa 4 8-)

Zablokowany