Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

dexter74
Posty: 17
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 07:59
Miejscowość: Elbląg

Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: dexter74 »

Szukam jakiegoś CICHEGO zamiennika oryginalnego pilota, bo głośność klawiszy doprowadza mnie do szału, oczywiście w nocy. Klikanie jest nieznośne, kto to wymyślił?

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: bubabuba1 »

W zasadzie to tylko ten właśnie klika, jak Ci zależało na nieklikającym trzeba było kupić wersje MINI LED. Teraz to po prostu zakup sobie dowolny oryginalny od WIWY, ja bym brał taki który ma rozkład klawiszy z robieniem głośności i zmiany kanałów tak jak w tym co klika.
Czyli dokładniej MC-006
https://www.wiwa.info.pl/produkty/piloty/mc-006
Obrazek

dexter74
Posty: 17
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 07:59
Miejscowość: Elbląg

Re: Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: dexter74 »

A żebym to wcześniej wiedział, że mini klika a mini led nie klika...

Co do tego MC-006 - gdzie go kupić, nie widzę w sieci.
Jak w temacie głośności wyglądają ich inne piloty? Są zamienne dla tego oryginalnego (zdaje się MC-004)? W senie każdy będzie działał z MINI?

Ogólnie nie spodziewałem się cudów po tym sprzęcie, jest OK, ale ergonomia leży i kwiczy. Dlaczego ich piloty klawisze numeryczne mają na dole? Mam średniej wielkości łapę i wybranie np. 9 grzniczy z cudem.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: bubabuba1 »

Mam stary pilot od WIWA HD50 i HD 90 i bez problemu wszystko działa z MINI wiec one są kompatybilne ze sobą, na stronie wiwy są 4 piloty i napisane jest że pasuje też od firmy KORR

Piloty można kupić w dowolnych ilościach i rodzajach na Allegro i z tego co mi się wydaje właśnie tylko ten z MINI klika, jest głośny, ale prawdopodobnie jest bardziej trwały od tych co nie klikają.

Ja znalazłem w 2 sekundy na Aledrogo mc006 (nie mogę wkleić linku tutaj) za 24,35 plus dostawa sprzedawca: Laco_RTV

dexter74
Posty: 17
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 07:59
Miejscowość: Elbląg

Re: Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: dexter74 »

A jest faktycznie. Trwałość mnie nie przeraża, za 25 PLN to się może psuć raz w roku :-)

Wizualnie i pod względem obłożenia klawiszami podoba mi się mc-002. Ma ktoś? Cichy jest?

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Zamiennik pilota od WIWA H.265 MINI?

Post autor: bubabuba1 »

Właśnie ten był dodawany do wersji MINI LED.
Mam prawie taki sam od HD90 (jest bez przycisków programowalnych) i w nocy lekko fosforyzuje, jest też cichy. Jak chcesz mieć 100% pewność to napisz do sprzedawcy z Aledrogo albo idź do sklepu i zobacz sobie pilot od wiwy mini led albo do wiwy maxx (tam też jest ten sam).
Mnie się nie podoba bo nie ma przycisków osobnych do głośności i kanałów a tylko strzałkami to zmieniasz

Zablokowany