Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
peter

Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Post autor: peter »

Witam ponownie, mam jeszcze kilka pytań:
[...] ewentualnie co jest w planach i czy sygnał zasięgu sie nie zmieni? kolejna sprawa to k39 z czeskiej ostrawy, czy jest możliwe że bliskość  tych dwóch kanałów powoduje że  np  w Jaworznie (jak  również na śląsku)  digitalu czeskiego nie odbieramy pomimo świetnych anten kierunkowych?  czy tez powód tkwi  gdzie indziej?(może mówi sie coś o tym w środowisku), z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Lucy

Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Post autor: Lucy »

Previously Piotr Bobakowski wrote:[quote]Witam ponownie, mam jeszcze kilka pytań:
[...] ewentualnie co jest w planach i czy sygnał zasięgu sie nie zmieni? kolejna sprawa to k39 z czeskiej ostrawy, czy jest możliwe że bliskość  tych dwóch kanałów powoduje że  np  w Jaworznie (jak  również na śląsku)  digitalu czeskiego nie odbieramy pomimo świetnych anten kierunkowych?  czy tez powód tkwi  gdzie indziej?(może mówi sie coś o tym w środowisku), z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
[/quote]

Proponuję wejść na stronę http://www.cra.cz/cs/domacnosti/vysilan ... -dvb-t.ep/ i zobaczyć zasięg nadajnika z Ostravy. Powinno to wyjasnić.

peter

Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Post autor: peter »

dzięki, ale ta mapa niczego właśnie nie wyjaśnia, a nawet powiem więcej że wyjaśnia tyle że sygnał powinien znaleźć sie na terenie Polski..., pytanie tylko jak daleko w głąb kraju

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Post autor: JarekM »

Pobieżnie rzuciłem okiem na tą mapkę. Według mnie wiele wyjaśnia. Proponuję porównać ją z mapą polski.Jeśli przyłożymy mapkę pokrycia z Ostrawy do mapy Polski widać wyraźnie, że nie ma szans na odbiór w Jaworznie. Obszar pokrycia po naszej stronie jest mniej więcej zbliżony do odległości Ostrawy od granicy czyli można przyjąć, że  Racibórz, Rybnik i okolice mają szansę na stabilny odbiór dalej to już loteria szczególnie jeśli uwzględnimy topologię terenu.Oczywiście przy dobrych warunkach propagacyjnych i porządnej instalacji z anteną kierunkową czasem można coś złapać (np szwedzką telewizję na pomorzu) ale są to sporadyczne wypadki, a nie stabilny odbiór.

peter

Problemy z odbiorem - Wisła/Skrzyczne

Post autor: peter »

może faktycznie i racja, chociaż nie mam pewności czy ta mapka jest na tyle dokładna szczególnie jeśli chodzi o Polskę, aby stwierdzić czy jest szansa na odbiór w jaworznie czy nie, ale skoro nikt tego nie odbiera  to pewnie  nie ma takiej możliwości, dzięki i pozdrawiam

Zablokowany