DAB+ Biała Podlaska

dyskusje o odbiorze radia cyfrowego w rożnych miejscach kraju
wiertolot
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: wiertolot »

u mnie przerywa i czka ten DAB+ w odległości 33 km. od Łosice, ale na terenie mocno zalesionym jak wiatr zerwie i wkoło drzewami macha, podobne tv cała zrywa i przerywa nic wtedy nie pooglądasz, uciekać wtedy z domu lub to wyłączyć całkowicie do czasu, aż te warunki zewnętrzne nie poprawią.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Post autor: DVB-T/S »

Lepiej zainwestuj w antenę.

wiertolot
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.

Cała piwnica anteny nazbierałem,z rożnymi wzmacniaczami, zwrotnicami i.t.p teraz mogę sklep z antenami otworzyć.
A zalesionej lokalizacji i miejscowości i tak to nic nie pomaga..........

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Post autor: DVB-T/S »

Pomiary ktoś był i u Ciebie robił?

wiertolot

Teraz mieszkam, jestem w druga lokalizacja niezalesiona z paroma tylko drzewkami, to mam dobry odbiór wszystkiego, tam tylko na weekend zajadę czasami w ta puszcza,
po patrze na lasek i ta hodowla, a odbioru jak nie było tak nie ma wcale. Nawet antena satelitarna nie da ustawić tam w żadne miejsce tak porobione, porobili i porosło........
Pomiary z UKE kiedyś robili, przy okazji po drodze znajomy ich zamawiał, przed zmianami na DVB-T2, HEVC i refarmingiem to robili z 5 lat temu,może wcześniej z 2,3 lata temu może.
Przyjechali trackiem z Białego w ładną pogodę słoneczną, bezwietrzną, liści na drzewkach nie było, drzewka były mniejsze,
maszt na 20 metry powyżej drzewa wysunęli to im odbierało i na tym sprawa zakończyła.
Wiatr zaczynał wiać, huczało wszystko dookoła, mało nie powaliło,machało tymi drzewkami, odbiór nadal kończył wszystkiego ju z przy lekkim wiaterku.
Zdemontowałem cała instalacja i powiedziałam, że tam w tej lokalizacji nic więcej nie będę robił nigdy jak ukształtowanie terenu nie zmieni dookoła budynków przynajmniej na 200 metry. A do tej pory nic nie zmieniło i tak zostało.
Teraz trocha przecieli ten lasek, ale niestety nie koło mnie tylko dalej z 1 km czy 2 km. 3 moze u mnie zostawili nieruszane na zabudowaniach jak było,
Więc kropla w morzu i odbioru tam jak nie było tak nie ma i nie będzie nigdy.

ODPOWIEDZ